Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mumin

Türkiye'de İslamcılık Sempozyumu

Recommended Posts

islam-img3.jpg

Zeytinburnu'nda Türkiye'de İslamcılık sempozyumu

İslamcılık Düşüncesi'nin tarihsel gelişimi ve bu gelişimde rol oynamış kişilikler, onların İslamcılık merkezli temel görüşleri İslamcılık sempozyumunda ele alınacak

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye'nin İslamcılık Düşüncesi Zeytinburnu'nda düzenlenecek sempozyumla her yönüyle inceleniyor.

Zeytinburnu belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün boyunca sekiz oturumdan oluşacak sempozyum, Prof.Dr. İsmail Kara'nın açılış konferansı ile 17 Mayıs Cuma günü saat 14.00'da başlayacak.

Çok sayıda yazar, akademisyen, gazeteci ve düşünürün tebliğ sunacağı programda İslamcılık Düşüncesi'nin tarihsel gelişimi ve bu gelişimde rol oynamış kişilikler, onların İslamcılık merkezli temel görüşleri anlatılacak.

17–18–19 Mayıs tarihlerinde Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek sempozyumda ayrıca İslamcılık Düşüncesi'nin yaşadığı değişim ve dönüşüm, İslamcılık Düşüncesi'nin Türkiye'de tarihe, kültüre, sosyal hayata, edebiyata, sanata, siyasete etkileri konuşulacak.

İslamcılık Düşüncesi'nin sağcılık, muhafazakârlık, milliyetçilik ile etkileşimi konuları da 3 gün boyunca bildirilerde yer bulacak.

Gitmek istediğim her program neden Avrupa Yakasına ve çalışma saatlerime denk gelir .Anlayabilmiş değilim.

Aynen, neden İstanbul'daki hepsi.. Zeki olamadım İstanbul'da tutturamadım okulu diye mahrum kalmak zorunda mıyım? :) Gerçekten pek çok faaliyeti kaçırıyorum telafisi yok ama ne gelir elden nasip.

İstanbul böyle bir nimettir işte. Kızarız ederiz de vazgeçemeyiz canı sağ olsun benim nazlı gelinimin.

"Türkiye'de İslamcılık Sempozyumu" adlı bu program başlığını afişte kendisini gördüğümüz merhum Necip Fazıl Kısakürek Üstad şayet görmüş olsaydı zannımca "İslam" ne başına ne sonuna herhangi bir şekilde ne ek ne de kelime kabul eder itirazında bulunurdu.

Okuyunca kanaatimi belirtmek istedim.