Jump to content

Sign in to follow this  
BoguAlp

İçki Ve Kumar

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar özellikle başını Murat Bardakçı , Fatih Altaylı , Ayşe Hür , İlber Ortaylı , Kadir Mısıroğlu gibi insanlar Necip Fazıl için 1934'ten de sonra yine içkiye ve kumara devam etti diyorlar. Bizler ne diyebiliriz bu konu hakkında ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

iftira deriz.iddia makamı onlarsa ispat makamı da onlar. yani ispat etmedikleri müddetçe iftira hükmündedir.

 

zaten içlerinden bi kadir mısıroğlu itibara almaya değecek birisi o da üstad hakkında kabulü mümkün olmayan iddialara sahip.

 

mesela üstad kitap okumazdı aşırı nefs emniyeti içinde bilip bilmeden yazardı diyor.bu sözün batıllığı gün gibi açıktır.sırf moskof isimli eserinde bile kaç farklı devletin tarhih kayıtlarından faydalandığı anlaşılır.veyahut son devrin din mazlumları, tarih boyunca büyük mazlumlar gibi eserler dikkate alındığında bu eserlerin sağdan soldan duyulan şeylerle yazılamayacağı anlaşılır.istiklal mahkemesi kayıtlarını naklettiği şeyh said meselesi bile tek başına bu iddiayı çürütmeye yeterlidir.

 

bir başka komik iddiası da üstadın şiir yazarken yine aynı sebeble aklına geldiği şekilde ciddi bir emek sarfetmeden yazzdığı ve sonrasında tekrar kontrol etmeye ihtiyaç duymadığını iddia ediyor.üstadın vefatına kadar şiirlerini kontrolden geçirip zaman zaman değişiklikler yaptığını hepimiz biliyoruz.aynı şirde aynı ifade 1960 ta farklı yazılmışken1980 baskısında ifadeyi değişmiş buluruz mesela.kaldı ki üstad vasiyetinde de bunu açıkça ifade etmiştir.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Kadir Mısıroğlu'nun anlamakta çok güçlük çekiyorum. Gerçekten ihtiyarladı sanırım, popülist olmayacağım diye, her bir dava sahibi için olur olmaz konuşmaya başladı.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
  • Create New...