Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mumin

'zaman'sız Kalleşlik

Recommended Posts

insan ahmak olmaya görsün, işte sonuç...

Hazreti Muaviye'nin (r.a.) safı da bizim safımız, Hazreti Hüseyin'in (r.a.) safı da bizim safımız. Bir şunu anlayamadılar gerçi Hayrettin Karaman gibi sözde otoriteler "ben Muaviyeyi sevmem" dediği müddetçe daha çok insanı Hazreti Muaviye'ye (r.a.) düşman ederler.

Ayrıca adamdaki düşünce özrüne bak "hür bin yezid" diyor. yani yine yezidin oğlusun, Muaviye (r.a.) ın kardeşisin. bu kadarını bile düşünmekten acizler fikir namına konuşuyorlar ya, sosyal medyanın en kötü tarafı bu olsa gerek.

Cemaat iyiden iyice gemiyi karaya çekti.

Biraz önce sosyal medya'yı takip edeyim dedim ama, ne göreyim.

Her tarafta adamların propaganda şakirtleri etrafı dağıtıyorlar.

Kimin ne dediği belli değil, önemli olan seslerinin çok çıkması.

Akşam üzeri onların dersanelerine giden bir genç ile konuştum da, şöyle dedi.

Saat 9'da internet cafe'ye gidip, twittir hesabı açıp, bu propaganda faaliyetline onlarda katılacakmış.

Dersaneye giden çocukları bile kullanıyorlar bu uğurda.

Keşke bu enerjilerini 28 Şubat sürecinde kullansalardı da, millet top yekün bunların arkasında olsaydı...

Koca bir yazık çekiyorum eyvah diyorum düştüğümüz şu manzaraya. Hüküm Dergisi'nin bu ayki sayısını okudum da bir ara dergiyi bıraktım acz içinde ağladım. Bir kadın olmanın olmanın vermiş olduğu hassasiyet gereği sanırım artık elimden sanki sadece o geliyor.

Aile efradının gözü önünde Nusayri (af buyurun) itler tarafından tecavüze uğrayan ve gayri meşru veledlerini karınlarında taşıyan ve şimdilerde tedavi gören o genç kızlar, bacılarımız..

O kadar çok yara var ki, o kadar çok dert var ki.. Göz yaşlarına boğulup dahasını anlatamayan Şamlı alimler.. Bizim düştüğümüz halin adı nedir Alah aşkına? Sen koca bir camia (ki artık cemaat olmadıklarını beyan eden bizzat Dumanlı'dır) senin bankan var, senin üniversiten var, senin kolejlerin var, milyar dolar kaldırdığın dersanelerin var, dergin var, gazeten var, STK'ların var, kodaman iş adamlarını tarafına çekmişsin yağın var balın var. Var oğlu var.. Yaptığın gavur illerde katedrallerde elhi küfre iftar vermek. Hadi bir nebze husnu zan bulundurup mullefe-i kulubu misal alıp kalbi islama ısındırma gayreti desem kı "biz islami bir hareket değiliz" diyen yine sen. Ben anlamadım arkadaşlar nasıl bir fitne.

Sen bilmem nerelerde okul açma derdine düştüğün kadar Filistinle ilgilendin mi, Gazze'de aç kalan çocuklara el uzatmaya tek dert edindin mi? Suriye2de kedi öpek yeme fetvası veren ulemaya destek sağladın mı, Başbakan'a Firavun, Yazid, Diktatör benzetmesi yaparken Netanyahu'ya Sisi'ye kafir zalimin tekisin dedin mi? Demedin niye diyemedin, adam senin Müslümanlarının canını bir gece baskınıyla aldı sen otoriteye itaat dedin. Benim bunlara midemin bulantısı öyle ki domuz etini ehven bıraktı!

Allah bu hareketi İslama döndürsün. Ben gerçekten hakiki abilerin hakiki islam davası ve hizmet maksadı güttüğü o zamanları özledim. Bu kadar maddi rant peşinde koşan bir islami oluşum olamaz. Diyorlar ki Gülen siyasete giriyor hata ediyor, ben de derim ki ne zaman çıktı ki yeni müdahil oluyor olsun.

Allah soracak her bir mazlumun ahını. her bir tevacüze uğrayan genç kadının çığlığını bizden soracak.Cüzdanı kabarık biri değilim, öyle ki kitaba vereceği parayı kesip İHH'dan canım kardeşlerime bir şeyler uzatma derdini güder bunun için çevremi örgütlerim ki Müslüman olmam bunu gerektirir. Unutulmasın ki sadece yaptıklarımızdan ötürü değil yapmadıklarımızdan da hesaba çekileceğiz. Mesele ne cevşen okumakla hallolur ne de bıyık bırakmakla. Neredeyse tekfire kadar giden bu hoşgörü abidesi hoşgörüsüz cemiyeti Allah ya ıslah etsin ya da izalesini mümkün kılsın. Ergenekon ayağını kesen cemaatin ayağını onun izine koyduğu görülüyor.

Allah başbakanımızın ve tüm İslam neferlerinin yardımcısı olsun. Ki Allah'ın da vaadi haktır bu sabun köpüğü misalinden batıl elbet kahrolacaktır.

Mülkü olanın dünyevi sevdaya tutulduğu, gönlü ise İslam ateşi ile yanıp elinin mülk görmediği bu uğurda elbet verenin, koşanın, gayret gösterenin yaptığı ufak hayrat da Uhud Dağı kabilindendir.

Ben artık bu arap saçına dönmüş fitne yuvasını dilimizden düşürelim derim. Bizim meselemiz ilim olmalı, bilim olmalı, hak dava uğruna ne yapmalıyız onu konuşalım. Allah bunları ıslah etsin. Daha nice Türkçe olimpiyatlarına diyelim ne diyelim.

not:okumakta olduğum ve yine ruhumda derin yaralar açan İsmail Faruki'nin "Bilginin İslamileştirilmesi" eserini şiddetle tavsiye ederim. Filistinli münevver bir şahsiyet ve Yahudiler tarafından hanımıyla suikasta uğruyor ve öldürülüyorlar. Çünkü düşünüyorlardı, çünkü uyandırıyorlardı çünkü mücahid Müslümanlardı..

Bu heyecanımızı, düşünce dünyamızı gereksizce meşgul eden konudan da sıyralalım gitsin. Yüzlerdeki boyayı kaldıran Allah'a hamd olsun.

Vesselam

5896550801.jpg

Eskiden kimler dillendirirdi bunları????

17ed6ce7-d84d-e311-a39c-14feb5cc1801.jpg

Bu zat, Zaman Gazetesi Avrupa Yazarı imiş

Ekran+Resmi+2013-12-27+14.36.26.png

Eteklerindeki taşları döküyorlar....

200120141540216708880_3.jpg

Today's Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş

''Erdoğan o konuşmayı niçin yaptığını biliyorum. Karşısındaki adam çok dolu bir adam. Onunla başa çıkamadığı için one minute deyip hırçınlaştı.
Şimon Peres çok deneyimli, kültürlü bir adam. Usta, kibar bir adam. Başbakan ona karşı direnemediği için böyle bir hamle yaptı"

Yukarıdaki bu sözler Samanyolu Haber ekranlarında söylendi. Abdullah Abdulkadiroğlu'na konuk olan Sami Selçuk'un ağzından çıkan sözler.

Şu kulaklarımla duymasam inanmazdım.