Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
hafakan

Erdoğan'dan Mahmud Efendi'ye Sürpriz Ziyaret

Recommended Posts

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya dönüşünde sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Erdoğan, İsmailağa Cemaati'nin manevi lideri Mahmud Efendi'yi ziyaret etti. Mahmud Efendi'nin Beykoz'daki evinde gerçekleşen ziyaret iki saat sürdü ve Başbakan Erdoğan'a, Emine Erdoğan ile kızı Sümeyye Erdoğan da eşlik etti.

İsmailağa Cemaati'ne yakınlığı ile bilinen Marifet Derneği, ziyaret ile ilgili "Yaklaşık 2 saate yakın çok samimi muhabbet ortamında geçen bu ziyarette değerli Başbakanımız, Efendi Hazretlerimiz'den dua ve himmet talep ettiler. Efendi Hazretlerimiz de kendisine hayır duada bulundular" denildi.

10386316_10202545538415322_8038435084466

Erdoğan'ın Mahmud Efendi'ye yaptığı ziyarette kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü de hazır bulundu.

Bu resmi ilk gördüğümde oturdum bir temiz ağladım. Efendi hazretlerinin yıllar yıllar öncesi cami kürsüsünde söylediği bir söz geldi aklıma "siz Allah ile olun, Allah için olun; dünyaya, siyasete ve boş islere karışmayın. göreceksiniz padişahlar, Sultanlar o çok sevdiğiniz dünya pesinizden gelecek" bugün ve geçmişte bu söz ete, kemiğe büründü. Allah ondan razı olsun. Başımızdan ayırmasin.

• Like 2

Bu resmi ilk gördüğümde oturdum bir temiz ağladım. Efendi hazretlerinin yıllar yıllar öncesi cami kürsüsünde söylediği bir söz geldi aklıma "siz Allah ile olun, Allah için olun; dünyaya, siyasete ve boş islere karışmayın. göreceksiniz padişahlar, Sultanlar o çok sevdiğiniz dünya pesinizden gelecek" bugün ve geçmişte bu söz ete, kemiğe büründü. Allah ondan razı olsun. Başımızdan ayırmasin.

Küçükken hep "Allah benim ömrümü alsın, efendi babama versin." derdim.. Bu, yanlış bir duaymış, sonradan öğrendik. Rabbim Mahmut Efendi Hazretlerine şifalar versin.. Yeri dolmaz..