Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
hafakan

Taksim'de Vatandaşa Sorduk Şeriat Gelsin İstermisiniz?

Recommended Posts

Yaptığı sokak röportajları ile adından sıkça söz ettiren Ehlisünnet Tv Taksim'de yaptığı çekimde vatandaşlara sordu: Şeriat gelsin ister misiniz? Verilen cevaplar, insanların İslam'dan ne kadar uzak olduğunu ortaya çıkarırken, şeriat konusundaki cahilliği ve yanlış algıyı da bir kez daha gözler önüne serdi. İşte o video..

vatanımdan sular akar başıboş.........

Allahım sen acı bu saf millete.... akşam yatar sabah kalkar başıboş...... yorum yapmak fikir beyan etmek istemiyorum_

çırılçıplak gerçeklik alalen ortada.... yuh bi yere tühh biyere dua biyere...

susuyorum_

28 şubat propagandaları başarılı olmuş, buradan bu anlaşılıyor. Cehalet toplumun bütün kesimlerine mükemmelen sirayet etmiş. Şeriat nedir sorusunun cevabı toplum nezdinde İran, Arabistan, Işid ve açık giyinenlere baskı şeklinde olmuş. Bunun adı cehalettir. Röportajı gerçekçi buluyorum, fakat bir tek 'elhamdürüllah biz de müslümanız ama Atatürk devrimleri çağdaş toplumlar eee bizi çağdaş toplumlar seviyesine çıkardı. Gericiliğe haaayır, kafese haaayır!' deyip onuncu yıl marşını söyleyerek eteğini yukarı çekiştiren buruşuk bir laik teyze eksik kalmış.
Yalnız soruyu pat diye cevaplamak da zor, ben de 'evet!' diye üstüne atlayamam bu sorunun. 'hemen bugün mü, idealde mi', 'hangi uygulama yaklaşımıyla' falan der gevelerdim az, sonra 'şöyleyse böyleyse tabii evet' derdim. Adamı fişleyip Selam-Tevhidci diye içeri alır gavur dostu Fetocular şerefsizim. :)
Fakat şüphesiz röportajın en ağır nefret uyandıran tipi de açık genç hatun görmeden çalışamadığını söyleyen kıro abaza... Yanından yakınından geçmemek, bacıyı gardaşı hışmından kollamak lazım. İtoğlu ite bak.

• Like 1

şeriat deyince aklıma portakal geliyor. Hem kokusu güzel hem tadı tatlı. Bir hadisi şerifte de şeriat portakala benzetilir... Bir kadın vardı hayatında hiç yemek yemeyen su içmeyen. Ama portakal suyu içmiş

Bana kalırsa şeriat bu şekilde gelmemeli. Tecavüz edene, hırsızlık yapana, öldürene gelmeli ama. Otoriteyi sağlamak için zor kullanmak şart.