Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Gümnam-ı Beşer

Rahmet , Bereket Ve Dua Ile....

Recommended Posts

Esselam-u Aleyküm Önce..

Üstadı yeni tanıyanlardanım, kulak dolgunluğundan sonra 'O ve Ben' Kitabından başlamaya karar verdim.İnşallah daha fazla çok daha fazla münasebetim olur üstadın eserleri ile.
Rabbimin kurduğu büyük kader çarkında , pervasızca çalkalanırken Üstadın yol göstericiliğine ihtiyacım olduğunu yürekten hissediyorum..İnanıyorum ki yol gösterdiği insanlar ile paylaşımlarda bulunmak'ta ayrı bir haz verecektir.

Üstadın en etkilendiğim sözlerinden bir tanesi ile hem kendimi ve içinde bulunduğum ruh-i ahval hakkında bilgi vermek hemde şöyle kalpten bir selam için paylaşmak isterim...

''- Zindanın Anahtarı sizde,

Zindanın içinde siz....''

Selam,hürmet , dua ile...

aleykümselam hoşgeldiniz. inşallah erken dönmüşşünüzdür. hayat bu... bazen bayılmakta var. mühim olan erken ayılmak ! şanslı sayabilirsiniz kendinizi üstada kapıldığınız için .... isabetli karar vermişşiniz o ve ben'i okumakla. kendi dilinden üstadın şahsını okumakla beraber gönül verdiği güzel insanla aralarındaki münasebet...

O Ve Ben'i 1975’de şöyle takdim etmiştir: Bu eser, dünyaya gelişimden bugüne kadar en hususî renkleri, çizgileri ve sesleriyle hayatımın hikâyesi ve asıl O’nu tanıdıktan sonra mânasını anlamaya başladığım vücut hikmetinin bende tecelli eden yakıcı ifadesidir.

----------ALLAHTAN ONLARA SONSUZ RAHMET VE MAĞFİRET----------