Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mütereddid

Nesir Ve Görsel Yarışması - N-F-K.com 10. Yılını Kutluyor!

Recommended Posts

N-F-K.com 10. Yıl kutlamaları kapsamında Nesir ve Görsel Tasarım yarışmaları düzenlenmektedir.

Nesir Yarışması katılım koşulları:

• Katılımcılar, Üstad ile ilgili herhangi bir konuda (eserleri, kişiliği, tesiri vb), tercihen 2 ile 8 sayfa aralığında 1 (bir) adet yazı ile yarışmamıza katılabilir.
  • Yazıların son teslim tarihi 20 ağustostur.
  • Katılacak yazıların daha evvel herhangi bir platformda yayınlanmamış olması gerekmektedir.
  • Yazılar, [email protected] adresine e-posta ile gönderilecektir. Yazıları tarafımıza ulaşanlar, 48 saat içerisinde çalışmalarının elimize ulaştığına dair bir e-posta mesajı ile bilgilendirilecektir.
  • Yarışma için gönderilen yazıları, n-f-k.com kendi çalışmalarında kullanma hakkına sahip olacaktır.
  • Yarışmaya katılan yazıların değerlendirmesi n-f-k.com yönetimi tarafından eylül ayından önce tamamlanmaya çalışılacaktır.
  • Değerlendirme sonucu en yüksek puanı alarak dereceye giren katılımcılar bu sayfadan ve sosyal medya kanallarımızdan ilan edilecektir.
  • Dereceye giren katılımcılar aşağıdaki hediyeleri almaya hak kazanacaktır:
  1. Birinci olan katılımcı: 8-inch Reeder marka tablet,
  2. İkinci olan katılımcı: Calibro Basic marka e-kitap okuyucu,
  3. Üçüncü olan katılımcı: Katılımcının belirleyeceği, Üstad Necip Fazıl’a ait olan ve piyasada baskısı bulunan 5 adet kitap

Görsel Tasarım Yarışması katılım koşulları:

• Katılımcılar, Üstad Necip Fazıl’a ait şiir, söz veya paragraflardan hazırlayacakları görsellerle (karakalem, hat, karikatür, photoshop) yarışmamıza katılabilir.
  • Her yarışmacı en fazla 5 adet tasarım ile yarışmaya katılabilir.
  • Görsellerin son teslim tarihi 20 ağustostur.
  • Katılacak görsellerin daha evvel herhangi bir platformda yayınlanmamış olması gerekmektedir.
  • Görseller, [email protected] adresine e-posta ile gönderilecektir. Tasarımları tarafımıza ulaşan katılımcılara, 48 saat içerisinde çalışmalarının elimize ulaştığına dair bir e-posta mesajı gönderilecektir.
  • Yarışma için gönderilen görsel tasarımları, n-f-k.com kendi çalışmalarında kullanma hakkına sahip olacaktır.
  • Yarışmaya katılan görsellerin değerlendirmesi n-f-k.com yönetimi tarafından eylül ayından önce tamamlanmaya çalışılacaktır.
  • Değerlendirme sonucu en yüksek puanı alarak dereceye giren katılımcılar bu sayfadan ve sosyal medya kanallarımızdan ilan edilecektir.
  • Dereceye giren katılımcılar aşağıdaki hediyeleri almaya hak kazanacaktır:
  1. Birinci olan katılımcı: 8-inch Reeder marka tablet
  2. İkinci olan katılımcı: Calibro Basic marka e-kitap okuyucu
  3. Üçüncü olan katılımcı: Katılımcının belirleyeceği, Üstad Necip Fazıl’a ait olan ve piyasada baskısı bulunan 5 adet kitap

Yarışmamızın Twitter duyurusunu 14 ağustos 2015 23:59’a kadar RT’leyen ve hesabı korumalı olmayan çekilişle belirlenecek 5 takipçimize, Üstad’ın Çöle İnen Nur adlı eseri hediye edilecektir.

• Like 2

duyarllığından ötürü malüm gazeteyi kutlarım. ibrikçi bilader sanada helal olsun yıkmışşın yine ortalığı :)

Aziz kardeşlerim mükemmel bir fikrim var.
Ev hanımı annelerimiz teyzelerimiz kardeşlerimizi örgütleyecez. Kuran-ı Kerim Kılıfı yapacaklar. El emeği el örgüsü. Bu kılıflara Üstadın dörtlükleri işlenecek. Bu kılıfları Sultan Ahmedde Yatırlarda Teyzelere dağıtıcaz. Böylece bir hizmete (hizmet diyince direk nurcu diye sövmeye başlıyorlar ama bu kelimeyi kullanmam gerek.) yoğun iştirak olacak herkes hayırdan nasiblenecek. "Hizmet etmiş olacak" bu çok önemli... Hürmet ...
Bu hizmet cihan hakimiyetine götürür . Örnekleri vardır...
Kuran ı kerimler defakto bilmem ne poşetlerinde ... Şirketler yolu bulmuş.
Hiç yalandan duvara asma muhabbetine girmeyin. İftiradır onlar. Nur yüzlü mümin annelerimize çamur atmadır. Güzel güzel okuyorlar Allah kabul etsin.
"Pir hizmeti etmiş olacaz. " bunun için de üstadın dörtlükleri işlenecek.
Büyük doğu projesini bence bu uyandırır.
PİR HİZMETİ:

Eyâ dostlar bu yollarnıng ukbâsı köp

Ötse bolmaz pir hizmetin kılmagunça

Yüz ming belâ, mihnet, afet hatarı köp

Tuysa bolmaz pir hizmetin kılmagunça

Şeriatsız tarikatga ötüb bolmaz

Hakikatsız marifetge yetib bolmaz

Pirsiz hergiz şevk şarâbın tatıb bolmaz

Tatsa bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Nâdânlarga sırr ma'nânı aytıb bolmaz

Dürr gevherni mührege satıb bolmaz

Edhem sıfat dünya ukbin yetib bolmaz

Yetse bolmaz pir hizmetin kalmağunça

Sırsız yüz ming taat kıldım yoldın azdım

Râhılesiz yolğa kirib talıb tozdum

Pir-i muğan nazar kıldı nefsdin sezdim

Sezse bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Vâderiğa tuymay kaldım ömrüm ötti

Nefsu hevâ orta alıb meni yuttı

Bihamdillâh pir-i muğan kolum tuttı

Tutsa bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Vallah Tallâh sümme Billâh sırsız bolmaz

Sırsız yüz ming tâ'at kılsang makbul bolmaz

Neçe aytsam bihaberler munı bilmez

Bilse bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Candın keçmey baş oynamay yolğa salmas

İ'tikadıng tam bolmasa kolung almas

Tâliblerde ketse hevâ kudret bolmas

Keçse bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Eyâ talib ölmes burun ölekörgin

Yahşilerning hâk-ı pâyı bolakörgin

Tufrak bolub feyz u fütuh alakörgin

Alsa bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Hakikatnın yollarıda yüz ming hatar

Belin bağlab yolga kirgen âhir yeter

Sır eşiğin yastanğanlar murad tapar

Tapsa bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Muradıngga yetey deseng bolğıl bidâr

Ehlü ayâl hânumândın bolğıl bizâr

Ahir bir kün körsetgüvsi senge didar

Körse bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Allâh degil cânıng küyüb otlar çıksun

"Hû" degende söngeklering barın caksun

Bağrıng teşib öbkeng şişib erib aksun

Aksa bolmas pir hizmetin kılmağunça

Uşbu yolğa kadem koyğan candın keçti

Zikr-i kalbin ayta ayta köksin teşti

Andın songra cânân bakıb eşik açtı

Açsa bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Yüz ming münâcât aytıb yığlay senge Hudâ

Hırsu hevâ menmenlikdin kılğıl cüda

Lutf eyleseng menmenlikni kılay edâ

Kılıb bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Rahman İgem rahmetingge lâyık kılğıl

Berki yanglığ himmet berib âşık kılğıl

Tâ ölgünçe sıdkım birle sâdık kılğıl

Bolsa bolmaz pir hizmetin kılmağunça

Kul Hace Ahmed Allah demey ne iş kılay

Amelim yok zâr ingremey ne iş kılay

Hakk'dın korkub kan yığlamay ne iş kılay

Kılıb bolmaz pir hizmetin kılmağunça
Piri Türkistan H. Ahmed (Yesevi Kuddise sirruh)

• Like 1

Sitemiz N-F-K.Com'un 10. yaşını kutlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz nesir yarışması sonuçlandı.

Yarışmamıza 22 yazı katıldı. 3 yazı intihal, 2 yazı ise başka bir platformda yayınlanmış olma gerekçesiyle diskalifiye edildi.
Geriye kalan yazılar arasında yapılan değerlendirme sonucunda mansiyon alan ve dereceye giren yazılar şu şekilde sıralandı:

Mansiyon:

5. O ve Ben'de Açan Çile Çiçekleri - Emre Çalıbaşı

4. Necip Fazıl Kısakürek'in Başmakaleleri Üzerine Bir Değerlendirme - Fevzi Yetkin

Dereceye girerek ilan edilen ödülleri almaya hak kazanan yazılar:

3. Ebedi Düğünde Söylenecek Şiirlerimizin Hatrına - Remzi Köpüklü
Yazıyı okumak için tıklayınız: http://www.n-f-k.com/…/ebedi-dugunde-soylenecek-siirlerimiz…

2. Kanlı Yüzyılda Bir Karşı Duruş - Hasan Serin
Yazıyı okumak için tıklayınız: http://www.n-f-k.com/…/…/2015/kanli-yuzyilda-bir-karsi-durus

1. Büyük Doğu Neslinin Üç Temel Vasfı - Abdurrahman Yavuz
Yazıyı okumak için tıklayınız: http://www.n-f-k.com/…/2…/buyuk-dogu-neslinin-uc-temel-vasfi

Yarışma kapsamında değerlendirmeye tabi tutulan diğer yazıları en kısa sürede sitemizde yayınlayacağız.

Yarışmamıza ilgi gösteren tüm takipçilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla

N-F-K.Com Ekibi

• Like 1

mantıklı buldum doğrusu,ibrikçinin fikrini... hatta üstadın hasta olsam çorbam sütüm o kitap. gökte paraşütüm suda mantarım o kitap dizeleri işlenebilir :)

• Like 1

mantıklı buldum doğrusu,ibrikçinin fikrini... hatta üstadın hasta olsam çorbam sütüm o kitap. gökte paraşütüm suda mantarım o kitap dizeleri işlenebilir :)

Aziz Kardeşlerim Ben buldum diye demiyorum. Biraz düşünürsek Taşlar yerine oturuyor.

Kuran-ı Kerim Muhafazası deyip geçmeyelim. Mesela bir ayeti yazar muhafazaya alır üzerinde taşırsan öyle nimetlerine ulaşırsınki Bazı ayetlerde adama kurşun bile işlemez. Bu Edeb muhafaza . Devleti Ali Osman'ın Kurucusu Osman beyin Kuran-ı Kerime olan o eşsiz Hürmeti Sayesinde Cihan hakimiyeti gelmiştir. Osman bey orada zaten cihanı Fetetmiştir. Bizide fıtraten Cihan hakimiyeti fikri hep vardır.

Üstadın Büyük Doğu projeside Bir Cihan Hakimiyeti Projesidir. Ve her hayırlı amelde olması gereken Pir hizmetide vardır. Piri Türkistanın Sözlerinde Çok açıkça söylenmiş. Cihan hakimiyeti olsa da olmaz pir hizmeti olmadıkça...

"hasta olsam çorbam sütüm o kitap. gökte paraşütüm suda mantarım o kitap"

Şahsen Bir ibrikçi olarak ilmimle diyorum ki . Bu hizmet İçerisinde Her ilmek muhakkak Değerlendirilecektir.

Mesela Çocuğun mu olmuyor, hemen olur, Kısmet mi arıyon, hemen kısmet, Hasta mısın Şifa mı? ,al sana şifa , Borcun mu var ,buyur ödendi. Ne biliyim Bu iş işte "el ele yedullaha"

Abdest alıyoruz Hemen Zikirle okuyoruz bak o zaman "Lailahe ilallah" nasıl kalbe iniyor. İlmeği attın "Lailahe illallah" dedin Amelin gözünün önüne geldi Güldün veya ağladın beyin Bazı Hormonlar salgılamaya başladı Kalbe gitti...

Yani Ördün birisi Biri aldı Götürdü Birine verdi Eller Ellere karıştı.

İşi tutturmamız lazım . Aşk neydi Tutma. Bak işin içinde Aşk da var . İlahi aşk bunlar...

Neyse Allah muhaffak etsin.