Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Guest TaneR

Üstada Dil Uzatan Adiye Cevap

Recommended Posts

Guest TaneR

SENİ GİDİ DEFİLE MÜCAHİDİ SENİ...

Ahmet Hakan Coşkun kimi eleştiriyor?

NE álá bir cihattır bu be muhterem!

Bir yandan... Gelsin Tuğba Özay, gitsin "Rus Gelin", yeşil sarıklı ulu hocalardan fetvayı kapmış gibi káğıttan bebeklerin cicili bicili dünyasına dalıvereceksin.

Bir yandan... Sıvazlayıp sakallarını cennet-i álá düşü kuracaksın.

Bununla kalmayıp...

"Doğuştan laik manken kızları", en profesyonel taraflarından avlayıp örtecek, sonra da "Görüyorsunuz ben kimlere türban taktırdım" havası basarak camianın kompleksleriyle oynayacaksın.

Ardından da... Satışını dörde, dükkán sayını üçe katlayıp "Allah bin bereket versin" diye uğrun uğrun kaş altından bakacaksın.

Biz, bir-iki çıkıntılık yaptık diye bazı meczupların "imana gel" çağrılarına muhatap olurken...

Sen "Davaya hizmet için manken dünyasında çile çekmek zorunda kalan fedakár mücahit" muamelesi göreceksin.

Yamanmışsın be muhterem!

Farkında mısın? Bir hokus pokus yapıp, "örtmek, gizlemek" anlamına gelen "tesettür" ile "açmak" anlamına gelen "defile"yi yan yana getirip herkesin normal karşılamaya başladığı tuhaf bir format yaratmayı başardın.

Mandrake misin, nesin sen?

Basbayağı piyasa kurallarını işleten bir kapitalist iken...

Ticaretine alet ettiğin ayet ve hadislerle hem haksız rekabete yol açtın, hem de başımıza baş tebliğci kesildin.

Yetinmeyi bilmez misin sen? Gündeme gelmek için "AKP iktidara geldikten sonra türban takanlar çoğaldı. Böyle giderse herkes türbanlı olacak" türünden balonlar uçurursun. Bununla da yetinmez, "Emine Hanım bizden giyinir" tarzında palavralar sıkarsın.

Sonra da... Boynunu büküp "Ne yaptıysak Allah razısı için yaptık" dersin.

Yani... Satışı artırmak ya da bedavadan reklam yaptırmak için açıkça yalan söylemekten çekinmezsin.

İşin içinde türban varsa yalan, mubah mı oluyor hacım?

Seni gidi defile mücahidi seni... Seni gidi káğıttan bebek tebliğcisi seni..

http://www.sonsaniye.net/haber457.htm yazan arkadasımızda Tesk ederim...

:) gerçekten hoş bir cevap olmuş..umarım malum şahısta yaptıklarının cezasını bu dünyada çekmez...

Bir vakitler yataklarına işediği (hazret 14 yaşına kadar geceleri yattığı yere bevletmek gibi bir rahatsızlığın muzdaribiymiş de :)) insanların onu beslediği çanaklara tükürüyor. Bunları savunmak zorunda değil, değişmiş olabilir; fakat insanda bir insaf olur, bir saygı olur. En pespaye üslupla, en pespaye mantık oyunlarıyla demogojiyi bile beceremeden sağa sola sallıyor amcam. Pis sidikli diyecem, ayıp olacak şimdi, demiyorum. :)

Bence de deme trradomir ayıp olur, hem bakarsın duyulur rezil olur hakancık :P

Düzelme var galiba eskiden bevledermiş yattığı, büyüdüğü yere şimdi tükürmeye çalışıyor :) , hem bir insana (!) bu kadar da yüklenilmez ki sen neden söylersin 14 yaşına kadar yattığı yere şeyettiğini :D

Hem hakancığın cihadını (!) hafife almamak lazım, her kesime hitap etmek açısından o da

o kesimin tebliğcisi olur

Din adamları ne kadar cihad cihad deseler malum o kesime hitap edemezler nabza göre şerbet misalini şeyettiriyor hakancık :)

"Düzelme var galiba eskiden bevledermiş yattığı, büyüdüğü yere şimdi tükürmeye çalışıyor" :) İşte buna terakki diyoruz, inkılab diyoruz; afferin Hakancığa, zamanla birşey salgılamadan adam gibi durmayı da öğrenecek abisi. İstidat var çocukta şimdi, Allah için :)

yazılan çok önemli ama Ahmet Hakan çoşkun çok sevdiğim yazarlardan biri... bu yazıları okuyunca çok şaşırdım emin misiniz arkadaşlar???

Bende severdim 180 derece DÖNMEden önceydi ama.

Yıllarca kanal 7 nin ekmeğini yedi aydın doğan gel kuçu kuçu diyip parayı gösterdi hooop adam hürriyette.

Bence araştırıp sevin :) .

S.A.sevgili dostlar..bende siteye emeği geçenlere bir teşekkür ve Allah razı olsun dualarımı ilettikten sonra konuya geçmek istedim.. Bende A.H.Coşkun beyi taktirle izliyor, İskele Sancak programındaki tavır performansını gayet yerinde buluyordum. Ne zamanki malum gazetedeki yazılarından haberdar oldum, daha dikkatli takibe başladım. İmam hatipli kökenli olduğunu ama demokrat vs. olduğunu (cümlesi tam hatrımda değil malesef) hicap duymadan yazmıştı. yanlış kişiliği takdirde ısrar etmemeye başladım. Doğru kararmış diye daha iyi anlıyorum..Sağlık ve Selametle...