Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Davud

En Sevdiğiniz Film?

Recommended Posts

"en sediğiniz film?" bir tane diil kii..

I am sam

Hz.Meryem

Gladyatör

Akıl oyunları

Çağrı

Esaretin bedeli

İnce kırmızı hat

tmm tmm kestimm

_BLACK_ ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM :rolleyes: BİR HİNT YAPIMI FİLM , TESADÜFEN BİR KERE(ONUDA GÖZYAŞLARIYLA) İZLEDİM Bİ DAHA İZLEMEK İSTERDİM FİLMİ ÇOK ARADIM BULAMADIM BULABİLİRSENİZ İZLEYİN BANA DA HABER VERİN NERDEN ALDIĞINIZI... :D

''Cennetin Krallığı'' nı severim çünkü hayranı olduğum ve mübarek adını taşıdığım Selahaddin-i Eyyûbî'nin inceliklerini hristiyanlara anlatıyor. Komünistlerden sonra en nefret ettiğim kefere kesim olan Masonların temelini oluşturan tapınak şövalyelerinin gerçek yüzünü gösteriyor.

''Cennetin Krallığı'' nı severim çünkü hayranı olduğum ve mübarek adını taşıdığım Selahaddin-i Eyyûbî'nin inceliklerini hristiyanlara anlatıyor. Komünistlerden sonra en nefret ettiğim kefere kesim olan Masonların temelini oluşturan tapınak şövalyelerinin gerçek yüzünü gösteriyor.

filmi biraz dikkatli seyrttiğinizde,müslümanların kudüs'ü nasıl aldığından ziyade,hiristiyanarın elindeki kudusün hangi sebeplerden ötürü kaybedildiği anlatılıyor.sonuçta film hollywood yapımı..dolayısiyle bazı olaylara hiristiyan zaviyesinden bakıyor.ama onlarında saygıda kusur etmediklerii bir ''salahaddünya veddin''(hem dünyayı hem dini güzelleştiren)var.onun büyüklüğü ve kahramanlığı karşısında hepsi şapka çıkarıyor.uzun lafın kısası biz kendi tarihimizi bile hollywood yapımlarıyla benimsiyoruz.ya da onların sanatçılarının yaptığı filmler.misal:anthony quinn'in oynadığı ''çağrı'' ''ömer muhtar''filmleri hala hafızalarda...

filmi biraz dikkatli seyrttiğinizde,müslümanların kudüs'ü nasıl aldığından ziyade,hiristiyanarın elindeki kudusün hangi sebeplerden ötürü kaybedildiği anlatılıyor.sonuçta film hollywood yapımı..dolayısiyle bazı olaylara hiristiyan zaviyesinden bakıyor.ama onlarında saygıda kusur etmediklerii bir ''salahaddünya veddin''(hem dünyayı hem dini güzelleştiren)var.onun büyüklüğü ve kahramanlığı karşısında hepsi şapka çıkarıyor.uzun lafın kısası biz kendi tarihimizi bile hollywood yapımlarıyla benimsiyoruz.ya da onların sanatçılarının yaptığı filmler.misal:anthony quinn'in oynadığı ''çağrı'' ''ömer muhtar''filmleri hala hafızalarda...

Haklısınız.

Ama genelde tarihimizi kötülemekten zevk alan haçlı zihniyetinin Selahaddin'in önünde saygıyla eğilmesi hoşuma gitti.

Evet, dediğiniz gibi kendi tarihimizi bile keferelerden öğreniyoruz...

cennetin krallığı selahaddin eyyubiyi takdir etmiş hristiyanları eleştirmiş fakat bir noktayı çok fena atlamıştır(bilerek veya bilmeyerek)

selahaddin eyyubi kudüsü zorla alamıyor.en sonunda hristiyan komutanın yardımcısı diyor ki şimdi eyyubi gelcek seninle masaya oturacak şartlarını soracak.gerçekten de eyyubi geliyor ve şehri istiyor.komutan halka dokunmayacağına söz verirse teslim edeceğini söylüyor.bu noktada zaten dinimizce savaş haklı sebeble yapılır.ve bu sebeplerde dahi adalet elden bırakılmaz mazlum ezilmez hayvanlar bitkiler bile yok edilmez.düşmana anlaşma teklif edilir kabul etmezse savaşılır ve kazanılsa bile savaşa bil fiil katılmayanlar ve potansiyel tehdit oluşturmayan kadın çocuk yaşlılar din adamları esnaf çiftçi öldürülmez.ama bu sahne ile sanki eyyubi şehri ele geçirseydi halkı kılıçtan geçirecekti gibi bir hava estirilmiş halbuki islam tarihinde böyle olaylara rastlanmaz asıl hristiyanların taarihi bunlarla doludur.bence o sahnelerle açıkça olmasa da gizliden gizliye islamın cihad politikası saptırılmıştır.

Mori İle Salı Sabahları (Tuesdays with Morrie)

İyilik Bul, İyilik Yap (Pay it Forward)

Kurdoğlu (:

MALCOM X , aşkın gücü ,yeşil yol, Ömer Muhtar , Bir Zamanlar Hindistan ... Muhammed Ali yi ve V for Vendetta yı da izleyceğiz inş. :shiny:

V FOR VENDETTA

AKIL OYUNLARI

TESİS

TİTANİK

BEŞİNCİ BOYUT(yerli)

GLADYATÖR

ESARETİN BEDELİ

CESUR YÜREK

HALKA

10 MİNUTA(kısa film)

Şu an itibariyle aklıma gelen bunlar...

• Like 1

V FOR VENDETTA

AKIL OYUNLARI

TESİS

TİTANİK

BEŞİNCİ BOYUT(yerli)

GLADYATÖR

ESARETİN BEDELİ

CESUR YÜREK

HALKA

10 MİNUTA(kısa film)

Şu an itibariyle aklıma gelen bunlar...

Beşinci Boyutu unutmuşum çok güzel film o da ...

Beşinci Boyutu unutmuşum çok güzel film o da ...

Merak ettim,Hasib ile Adles aynı Kişilermi ?

Yok birader...Sen yanlış anladın herhalde...adles'in yazısı kafanı karıştırdı sanırım.ben beğendiğim filmleri yazdım.daha sonra adles adlı arkadaş, benim beğendiğim filmlere bakmış ve kendisinin daha önce izlediği ve beğendiği fakat buraya yazmayı unuttuğu filmi görmüş ve akabinde siteye tekrar yazmış.yani hasib ayrı, adles ayrı.aman karışmasın.aynı kişi değiliz.

çarşı yanlış anlaşılmayada karşı!

Eyvallah Kardeşler... çok açıklayıcı ve doyurucu bilgilerinize istinaden teşekkürlerimi kabul buyurunuz :lütfen..

:) :shiny:

Eyvallah Kardeşler... çok açıklayıcı ve doyurucu bilgilerinize istinaden teşekkürlerimi kabul buyurunuz :lütfen..

:) :shiny:

Ne demek goksal kardeşim teşekkürleriniz tarafımızdan kabul görmüştür:)

Karakter olarak fazla gülen bir kişi olduğum için "Pardon'a" çok ama çok fazla güldüm.Galiba benim için zirve noktası olmuştur(büyük konuşmamak lazım ama)Diğer arkadaşların bahsettiği bir-iki filmde çok güzeldi V For Vendetta.