Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Davud

En Sevdiğiniz Film?

Recommended Posts

Çağrı,

Ömer Muhtar: Çöl Arslanı,

Baba Serisi,

Azap Yolu,

Esaretin Bedeli,

V For Vandetta,

Apacolypto (Yönetmen: Mel Gibson),

Cesur Yürek,

Akıl Oyunları,

Er Ryan'ı Kurtarmak,

Kuzuların Sessizliği,

Son Samuray,

American History X aklıma gelenler...

Aklıma yeni geldi, yazmayı nasıl unuttuysam?Batman: The Dark Knight ...Son izlediğim film...Vurdulu kırdılı zannedilebilir ama esasında öyle değil.Felsefi bir arkaplanı var...Joker'in payı bunda büyük...

1: V For Vendetta ( 6 dan fazla izledim )

2: Esaretin Bedeli ( 6 dan fazla izledim )

3: Telefon Kulübesi ( 4 ten fazla izledim )

4: Terabithia Köprüsü ( İzlerken üzüldüğüm tek film )

5: Yenilmez 2 (1. sini pek tutmadım konu zayıf gibi :shiny: )

1: V For Vendetta ( 6 dan fazla izledim )

2: Esaretin Bedeli ( 6 dan fazla izledim )

3: Telefon Kulübesi ( 4 ten fazla izledim )

4: Terabithia Köprüsü ( İzlerken üzüldüğüm tek film )

5: Yenilmez 2 (1. sini pek tutmadım konu zayıf gibi :) )

:) :shiny: ARKADAŞIM MAŞAALLAH SENDE NE ÇOK İZLEMİŞİN YAA.GİBİ FALAN DEDİĞİNİ GÖRE 1 DEFA İZLEMEK SENİ KESMİYOR GALİBA TAM ANLAYABİLMEK İÇİN...

Aklıma yeni geldi, yazmayı nasıl unuttuysam?Batman: The Dark Knight ...Son izlediğim film...Vurdulu kırdılı zannedilebilir ama esasında öyle değil.Felsefi bir arkaplanı var...Joker'in payı bunda büyük...

Hakkatten katılıyorum. Gerçekten bazı repliklerde çok sağlam felsefi argümanlar ve sosyal düzene dair özeleştiriler var, Dövüş Klubü'nde (Fight Club) olduğu gibi.

:) :graduated: ARKADAŞIM MAŞAALLAH SENDE NE ÇOK İZLEMİŞİN YAA.GİBİ FALAN DEDİĞİNİ GÖRE 1 DEFA İZLEMEK SENİ KESMİYOR GALİBA TAM ANLAYABİLMEK İÇİN...

"V For Vendetta" konusu ve sözleri için "Esaretin Bedeli" nide konusu için izledim okadar okadar çok :)

bence hak ediyolar okadar izlenmeyi :)

Telefon kulübesinede hayranlığım vardır. Adamlar bütün filmi bir telefon kulübesinde geçirttirmişler ama okadar heyecanı aksiyonu nasıl sığdırmışlar pes doğrusu :D

"V For Vendetta" konusu ve sözleri için "Esaretin Bedeli" nide konusu için izledim okadar okadar çok :)

bence hak ediyolar okadar izlenmeyi :graduated:

Telefon kulübesinede hayranlığım vardır. Adamlar bütün filmi bir telefon kulübesinde geçirttirmişler ama okadar heyecanı aksiyonu nasıl sığdırmışlar pes doğrusu :)

:) tabiki arkadaşım bu çok doğal yani.ben şaka mahiyetinde söylemiştim zaten.

Turist Ömer 'i unutmamak lazım bu arada anadın mı :graduated:

ben turist ömerden pek bişey anlayamamıştım açıkcası :)

ben turist ömerden pek bişey anlayamamıştım açıkcası :)

Sadri Alışık'ın espirileri yeter , konu gerekmez valla :graduated: .Spayk emmi deyişini hiç unutmam :)....

Turist Ömer 'i unutmamak lazım bu arada anadın mı :)

aaa Turist Ömer unutulurmu yaaa.

"Yamyamlar yamyamlar yamyamlar,kaynanamı yediler.Kaynanamı yeryemez hepsi zehirlenip öldüler" şarkısı var heuehue:D

"Mr Spaaak, pişşşt kabakulakk":graduated:

Hakkatten katılıyorum. Gerçekten bazı repliklerde çok sağlam felsefi argümanlar ve sosyal düzene dair özeleştiriler var, Dövüş Klubü'nde (Fight Club) olduğu gibi.

nefrazde doğrudur, filmde çok önemli felsefi argümanlar ve sosyal düzene yönelik ciddi eleştirler bulunuyor.Öyle bir filmle karşılaşacağımı hiç tahmin etmiyordum.

Dövüş Kulubü'nün namını çok duydum ama izlemek nasip olmadı.

v for vendetta, fight club, crash gibi benim için klasikleşmiş filmleri saymayacağım.

300 Spartalı (Konu saçma fakat yeterince kan var filmde. Bu yüzden savaş sahnelerini arada birizlemeye devam ederim)

Er Ryan'ı Kurtarmak. (Call of duty 2 oynuyormuşum gibi hissediyorum onu izlerken)

Ben Efsaneyim (Evet gerçektende öyle :))

Futbol Şov (Tsubasa'yı çok severdim çocukken. Hâlada seviyorum :graduated:)

APA COLYPTO

Yaşamak İçin Öldür

Sessiz Tepe (Sevdiğim tek korku filmidir. Tam manasıylada bir korku filmi sayılmaz. Duygusallığı daha ön planda benim için)

Millattan Önce 1000

Yapay zeka (Oldukça dramatik bir film sayılır. Özellikle filmin son sahneleri gözlerimi yaşartmayı başarmıştır)

Bir film daha vardı aklıma ismi gelmiyor şu anda. Eski ve ucuza mal edilmiş bir filmdi. Anlatacağım belki aranızda izleyen vardır da ismini öğrenip tekrar izlerim. Bir kadın vardı aşırı şişman. Hiç dışarı çıkamazdı. Bir kaç defa çıktı da aşşağılandı filan. Çocukları vardı üç-beş tane. Birisinde zeka geriliği vardı. (En ufak çocuktu yanlış hatırlamıyorsam). neyse sadede gelmek gerekirse o kadın evinde öldü ve dışarı çıkartmak için vinc gerekiyordu. Çocukları evi yakmaya karar verdiler. Yaktılar ve film bitti.

gladyatör...

esaretin bedeli...

kelebek etkisi...

desperado...

Er Ryan'ı Kurtarmak...

click...

kill bill serisi....

babam ve oğlum...

aslında okadar çok ki:)

Çağrı...

Reis Bey...

Babam ve Oğlum...

Leon The Professionel...

Serpico...

Yaralı Yüz...

İnsan Sevince ve Yalan... (Arabesk filmler deyip de önyargıda bulunmayın sakın... Konu itibari ve oyunculuk bakımından zirvedir benim için bu iki film.)

Hiç şüphesiz 'Çaylak (The Recruit)' derim, 'Sevemedim Kara Gözlüm' diyecek halim yok ya!Töbe töbe...Gerçi o da fena değil hani, sevdiğim Türk filmleri arasındadır.Şopen namıyla maruf fakir, ama gururlu genç Kenan ile balıkçı Azize...Hey gidi hey, gözünü sevdiğimin Türk filmleri...Neyse yine de favorim Çaylak'tır.Tam bana hitap ediyor.Tavsiye ederim.

1.ROAD TO GUANTANAMO

2.v for vendetta

3.big fish

4.the illusionist

hepside güzel filmler tavsiye edilir

1-venedik taciri

2.gladyatör

3.hayat güzeldir

4.baba serisi

5.rain man

6.kelebek etkisi-1

7.testere serisi:)

8.akıl oyunları

9.aşk ve gurur

10.cennetin krallığı

11.küp

bayağı yazmışım hepsi sevdiğim filmler... :)

Derviş kardeşim Apocaliptoyu izleyen MÖ 10000 i nasıl beğenir yahu :) 10000, apocaliptonun çakma bir kopyası.

Mel Gibson filmi gerçek hayata mükemmel bir şekilde bağlamış, Güçlü kabilenin diğerlerini ezmesinin ilahi iradeyle sömürgeciler tarafından cezalandırmasına yol açtığını üstelik meseleyi ilişkilendirmeyi sizin zihninize bırakarak işlemiş.

10000 ise kehanet meselesini çok fazla abartmış, üstelik gerçek bu hikaye valla bak diyorken yapıyor bu masallaştırmayı; açıkçası şunu çok net söyleyebilirim ki bakmışlar apocalipto iş yapmış dur abi biz de para kazanalım demiş yapımcılar.