Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
nevbahar

Tüm üstad Severleri Bekliyoruz

Recommended Posts

Şiiri okuyan fethi çağıl arkadaşım kimdir bilmiyorum ama okuyusunu hiç beğenmedim! kafadan birde kayıp varki,

şiir kopya ediliyor. ezbere bilen birisi olsaydı belkide sesine renk katıp daha hoş bir hava katabilirdi diye düşünüyorum.

yakıstıramadım kısacası.

bu yoklukta bunada şükür etsekmi etmesekmi!?

Ezbere okuma riskine girilmediği iyi olmuş. Ezbere okumaya kalksaydı da bir yerde takılsaydı çok çok daha kötü olurdu. Vurgular çok başarılı olmasa da, piyasada şiir okuyan çoğu ağlağa göre daha iyi. Mükemmeliyetçi bir gözle bakarsak arzu edilen değil, fakat realist bir gözle iyi niyetle bakarsak asla böylesine sataşılacak kadar da kötü değil...

Paylaştığınız için ellerinize sağlık. Bekliyoruz devamını...

Bu arada unutmadan, Serseri şiirinden sonra Yattığım Kaya'ya geçiliyor direk. Yani ilk dosyada iki şiir var.

fethi çağıl moral fm de program sunuculuğu yapmakta.kendi programında da şiirlere yer veriyor bildiğim kadarıyla.

şiir okuması konusunda birşey demeyeceğim.

evet notu düşmeyi unutmuşum,Yattığım Kaya geliyor ardından..

Selamlar,

Bence de gösterilen tepkiyi hak etmeyecek kadar iyi. Manayı insana hissettiriyor, zihnen uygunsanız etkisine alıyor sizi. Fakat o gün şiir okuyanlar arasındaki favorimin M. Emin kardeşimiz olduğunu da tekrar yazayım. :)

Devamını, bizler de bekliyoruz...

Saygı ve selamlarımla

Ben kendi payıma hiç bi mana hissedemedim , aşksız ve ruhsuz okunmuş (bereketki şiiri biliyorum).

şiirdeki mana ve aşk, sese ,ima'ya yansımıyorsa. beni etkileyemez!

İstanbul dışında olup da böyle organizasyonlara katılamamanın ne demek olduğunu iyi bilirim.Ben 5 sene kadar Zonguldak'ta yaşamıştım.İnsan kendini hiçbirşeyle avutamaz .Onun için İstanbul'daki arkadaşlar fırsatları iyi değerlendirmeli.Tamam istanbul büyük şehir gidip gelmesi çok zor.Kabul ediyorum ama insan gerçekten isterse birşeyler oluyor.Mesela bu programa gittiğimi duyanlar o kadar işim arasında nasıl gittiğime çok şaşırdılar.

Hadi arkadaşlar biraz daha gayret! :lol:

merhaba arkadaşlar bende üzülerek ifade ediyorum katılamıcamemeğinizi paylaşırsanız çok teşekkür ederim uzun zaman oldu siteye giremedim ama inanın kalbim hep sizlerle hepiniz allaha emanet olunuz...

en yakın zamanda koyacağım inşAllah,hazırlanma aşamasında şuan..

Selamlar,

Efendim, bu kıymetli organizasyonun diğer bölümleri youtube'a eklenmiş bulunmakta. Özellikle dinlerken büyük bir zevk ve bilgi deryasına gark olacağımız Mehmed Niyazi Beyfendinin enfes sohbetini ilk sıraya alarak programın diğer parçalarını da aşağıya ilave edelim:

Mehmed Niyazi Bey'in sohbeti:

1. bölüm :

2. bölüm :

3. bölüm :

4. bölüm :

Üstadımızın hayatından bir kesitin sahnelendiği piyes:

Anma programına ait başka bölümler eklendiği takdirde onları da buraya ekleriz. Düşünme aşaması, planlama süreci ve aksiyona dökme noktasına kadar emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Üstadı anlama ve anlatma gayreti içindeki cümle alemin yar ve yardımcısı olsun.

• Create New...