Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
e_buyur

Üstadın Kitapları

Recommended Posts

necip fazılıı hala benimseyemeyen yandaşş medya sizlerinde gördüğü gibi eserlerini hep görmezlikten gelir,dinsizliği,inançsızlığı benimseyenleri yücelten necip fazıl gibi bir kalemi alçaltan...

Eline,koluna sağlık arkadaşım.O kadar uğraşmışsın;Güzel,gerekli bir konu...

Saygılarımla...

Eline Emeğine sağlık. Allah (c.c) Razı olsun pek güzel olmuş. :)

Merhaba. Bir sorum olacaktı. "Kavanodaki Adam" filmi NFK'dan uyarlanmış. bu kitap satışta mı, kitabın türü ne, piyes mi, roman mı? Hakkında hiç bir bilgi bulamıyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba. Bir sorum olacaktı. "Kavanodaki Adam" filmi NFK'dan uyarlanmış. bu kitap satışta mı, kitabın türü ne, piyes mi, roman mı? Hakkında hiç bir bilgi bulamıyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Bu dizinin senaryosu belirtildiği üzere Üstad Necip Fazık Kısakürek'e değil, Faik Baysal'a aittir.Kitabın türü roman..şuan satışta olup olmadığına dair bilgim yok.

Filmin Faik Baysal'a ait olduğuna dair jenerikte geçen ilgili kısım

karp8.jpg

Konuyla alakalı:http://www.n-f-k.com...vanozdaki-adam/ Tıklayabilirsin:)

Gariptir iki eser ismine rastladım Üstad'a atfedilen. Evvelinden hiç duymuşluğum da yoktu. "Put Adam" ve de "Eser" diye. Aslında belki de bu ikisi aynı eser. Basılmamış.

İşte haber:

Üstad Necip Fazıl'ın bilinmeyen Put Adam kitabı Mustafa Kemal'in hayatını konu ediniyor.

28 Mart 2012 Çarşamba 17:42

ustad_necip_fazilin_bilinmeyen_kitabi_put_adam_h555.jpg

Üstad Necip Fazıl sayısızca esere imza atmış. Fikir, şiir, tasavvuf, biyografi, piyes gibi çeşitli alanlardaki eserleri arasında bilinmeyen bir kitabı var. Kitabın ismi ise "Put Adam"

Mustafa Kemal’in hayatını anlatan kitap hakkında değişik iddialar mevcut. Genel kanaat Üstad Necip Fazıl’ın 1975 yılında Osmanlıca olarak yazdığı ve basılması için birisine verdiği. Türkiye’de basılmamış fakat Arap bir mütercim tarafından çevrilerek yayınlanmış.

Üstad Necip Fazıl tarafından ana taslağı oluşturulan kitap bir subayın vesilarınıda içeriyor.

Eski Türk Subayının ilk vesikasında şu ifadeler yer alıyor:

"Ben hanedana ve yakınlarına mensup değilim, sarayda da bulunmadım ve sarayda

yetişmedim. Fakir bir aile çocuğuyum, hiçbir suretle saray hizmetinde bulunmadım.

Millet ve memleketine ve padişahına ve Osmanlı hanedanına ve bu memleketin halkına ve kahraman ordularına ihtiras uğrunda yapmış olduğu hudutsuz fenalıkları, hadiselerin içinde bidayetinden beri gördüğüm ve bildiğim için bu üzüntüden kendimi tutamayarak hayatıma da mal olsa, yazmaktan kendimi men edemedim. Ancak oğlum ve torunlarımın hayatını şimdiye kadar tehlikeye atmak istememiştim."

Nesillerine zarar gelmemesi için subayın ismi saklı tutulmuş. Vesikalarda ise yaşadığı dönem ilgililerinin söz ve müşahedelerini tespit etmiş.

Eski Türk Subayı’nın kim olduğu hususunda birkaç tahmin olmasına rağmen net bir bilgi bulunmuyor.

Kitap Arap mütercim olan Abdurrahman Abdullah tarafından 1978 tarihinde Lübnan’da arapçaya çevrilmiş. 544 sayfadan oluşan eserde "Put Adam" kitabının yanında Dr. Rıza Nur’un hatıratlarına da yer verilmiş.

Büyük Doğu Haber

http://www.buyukdogu.net/bd-haber/ustad-necip-fazilin-bilinmeyen-kitabi-put-adam-h555.html

Kadir Mısıroğlu'nun videosunda bahsettiği sanırım bu. O adını "eser" olarak dillendiriyor. Beğenmediğim için basmadım falan. Lüzumsuz polemikler yapma böyle Mısıroğlu gözünü seveyim.

• Like 1

Böyle bir kitabın mevcudiyetine ihtimal dahi vermiyorum.

Bu kitabın var olup olmadığı konusunda şüphelerim var.

Var mıdır lan bu kitap?

Haberi okuduktan sonraki düşüncelerim yukarıda aşama aşama mevcut. Velhasıl, ilk cümlede sabit kaldım ve ufak tefek esişler beni o sandalyeden kolay kolay kaldıramaz.

s.a çok teşekkür ederim.

anasayfada Necip Fazıl Kısakürek'in nükteleri var bir kitapta toplanmış mı?

Vealeykümselam.

Üstadın nüktelerinin toplandığı bir kitap mevcut değil.Anasayfada ki nükteler kendi kitaplarından ve diğer yazarların üstad hakkında ki anılarından alıntılar.

• Like 1

Bu kitapların yazıldığı yıla göre sırasını verebilir misiniz?

Kitapların yazıldığı değilde ilk basım tarihleri mevcut buyurun:

http://www.nfk.com.tr/eskizler.htm

S.a çalışmanız için tebrik edıyorm harika olmus..PUT ADAM kitabını arıyorm ÜSTAD'ın pdf şeklinde veya satın alabileceğim bır yerler var mı.

S.a çalışmanız için tebrik edıyorm harika olmus..PUT ADAM kitabını arıyorm ÜSTAD'ın pdf şeklinde veya satın alabileceğim bır yerler var mı.

Put adam yakın zaman da yayınlanmış bir kitap değil.Tekrar yayınlanıp yayınlanmayacağını büyükdoğu yayın evine sormak lazım. Zamanın da kitapçılar ve sahaflarda çok aradım ama bulamadım . Yinede sahaflara sormakta fayda var.

Put Adam (Racül-üs sanem) kitabı hakkında malûmat :

http://www.dailymotion.com/video/xrgt1t_necip-fazil-in-kitabi-put-adam-kadir-misiroglu_news

Malumattan ziyade, kibir hasetle ittifak kurmuş; ağızdan hezeyan olarak, çıfıt çıfıt, cümlecik halinde dökülmüş.

Biz Üstadımızı ne bu kıskanç adamdan tanıdık, ne de bu kıskanç adamı Üstad gördük. Mihenkimiz bellidir. Eser meydandadır. Yarası olan gocunur durur...

• Like 2

kibir, ucup, riya, ego tavan yapmış kadirbey amcada.... dinlemeye tahammül edemedim günaha girer adam !!!

kim ulan necip fazıl..... ne üstadı ulan ! üstad benim!! ne rahihçisi evladım tarihçide benim ! hem sonra necip fazıl bi şair... basit... sıradan ... sonra cimridir , asabidir beynamazdır , ve artisliği sever... ne işiniz var onla !!

....

....

. BU AMCANIN SAFSATALARI BÖYLE SÜRER GİDER ! demek istediği butip şeyler aslında .

amma bide maça meselesi varki yiyemedimmi mideye oturur !

SON OLARAK BURDAN KOCA Bİ YUHH ZAVALLI KADİRBEY AMCAYA !

Guest medreseli

Eline,koluna sağlık arkadaşım.O kadar uğraşmışsın;Güzel,gerekli bir konu...

Saygılarımla...

Aynen sofi kardeşim