Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
trradomir

60. Hükümet Kabinesi

Recommended Posts

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

* Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek

* Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı

* Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren

* Dışişleri Bakanı Ali Babacan

* İçişleri Bakanı Beşir Atalay

* Maliye Bakanı Kemal Unakıtan

* Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin

* Enerji Bakanı Hilmi Güler

* Tarım Bakanı Mehdi Aker

* Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay

* Sağlık Bakanı Recep Akdağ

* Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik

* Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül

* Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan

* Çalışma Bakanı Faruk Çelik

* Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım

* Bayındırlık Bakanı Faruk Özak

* Çevre Bakanı Veysel Eroğlu

* Devlet Bakanı Mehmet Aydın

* Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen

* Devlet Bakanı Nimet Çubukçu

* Devlet Bakanı Mehmet Şimşek

* Devlet Bakanı Sait Yazıcıoğlu

* Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu

60. Hükümetin programı, 31 Ağustos Cuma günü TBMM Genel Kurulu’nda okunacak.

Bu Ertuğrul Günay denilen adamı kim kültür bakanı yaptıysa yazıklar olsun. Bu adamın yapacağı ilk ofsayt harekette, bölgemden seçilen bu adama oy vermiş olma ezikliğini yaşayacak ve verdiğim oyu haram edeceğim. Kültür bakanlığı gibi hayat görüşünün çok belirleyici bir rol oynadığı, ülkelerin geleceğini etkileme hususunda büyük önem taşıyan çok değerli bir makama, her fırsatta bangır bangır 'ben solcuyum' diye bağıran bi adamı mı getirmişler? Necip Fazıl yıllarını, Sezai Karakoç ödüllerini bile mumla ararız artık! Daha önceki kültür bakanlarına bakıyoruz, Erkan Mumcu - Atilla Koç. Kültürel işleri emanet edecek adam gibi adam yok mu bu partide Allah aşkına? Allah rızası için ya, sizde yoksa alın şu siteden bi kaç kişiyi ya! Seçimlerden bir yıl önce Mehmet Bekaroğlu ile birlikte 'Ben Müslüman solcu parti kuracam' diye ortaya çıkan fakat işi eline yüzüne bulaştıran Günay bey çok sağlam vole vurdu, helal olsun diyorum kendisine buradan. Kazlıçeşme'de, yüzbinlerin önünde konuşma yaparken özellikle, belki on kere kullandığı sosyal devlet tabirinin ardından, aşağıdaki seçmenden acayip küfür yiyordu. Taban sevmiyor, tabandan birisi olarak ben de sevmiyorum. Zaten bu insanın gerekliliğine inanmamakla beraber, illa bir görev verecektiyseniz Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ne güne duruyordu diye sormadan edemiyorum. Edemiyorum da ne oluyor sanki? Demiş ya Fuzuli Üstad: Söylesem tesiri yok - sussam gönül razı değil.

Offf of. İçlendim yine baya...

Umarım ilk fırsatta basamak olarak kullandığı partisini satmaya kalkmaz (bkz: Mumcu), umarım kültür bakanlığını mahv-u perişan etmez. İlk menfi icraatinden sonra oyumu haram edecem... Rezalet...

İnşallah hayırlısı olur.Keşke Bülent arınç ikna edilseydi de Adalet Bakanı olsaydı Ferhat Sarıkaya faciasının hesabı daha sorulmadı Mehmet Ali Şahine de ayrıca başarılar diliyorum.Ömür boyu içişleri bakanımız Abdulkadir Aksu'nun Bakanların arasında görülmemesi de ilginç.

Hayırlısı olsun dan başka ne diyebilirim ki ?

Başbakan, ölçmüştür/biçmiştir öyle yada böyle bu kabineyi oluşturmuştur. Kendi seçimi. Başarıları ve başarısızlıklarıda ona ait.

atilla koçun olmaması beni üzdü.ali babacan içlerinde en sevdiğim adam diyebilirim.tabi bir kısmı yeni daha tanımıyoruz.hayırlısı olsun.inşallah babacanın dediği gibi likit bolluğu tükenip de ekonomi duvara 90 km hızla toslamaz

benim de yeni kabinede en çok olmasını istediğim isim Bülent Arınç'tı ne yazık ki istemedi..tabi olayın görünmeyen tarafında neler vardır bilinmez...

yeni kabineyle Türkiyenin daha hareketli günler yaşayacağını düşünüyorum... inşaallah ülkemize hayırlı olur.. Rabbim hepsini muvafak etsin....

eski bakan erkan efendinin mavi gözlü dev filmi için devlet babanın kasasından 100 milyar para yardımı yaptığı unutulmasın lütfen!!

aynı zamana rastlayan üstad belgeseli içinse aktardığı para sadece 5 milyardı!

öteki ise çoğu zaman sekerleme halinde sobeleniyor idi kameralara. şimdiki malüm şahsı tanımıyorum hakkında bilgi sahibi değilim . ama dileğim oki inşallah trradomir dostumun dediği gibi değildir. umarım yanılırız! hatta trradomir bile sevinir belki :rolleyes:

hayırlısı Allahtan.... iyi olur inşallah

Nimet çubukçu, Recep Akdağ, Ali Babacan sadece bunları seviyorum ve takdir ediyorum Bülent arınçın da kabine de olmaması çok doğru bir karar bence aynı şekilde içişleri bakanının değişmesi de tam yerinde bir karardı ama malaesef cemil Çiçeğin değişmemesi yanlış bir karar bu da benim fikrim

malaesef cemil Çiçeğin değişmemesi yanlış bir karar bu da benim fikrim

Aynen katiliyorum statukonun adami Cemil Bey maalesef yerini korudu