Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Selahaddin

Kahramanınız

Recommended Posts

Hayatınızın kahramanı kimlerdir?

Benim:

-Selahaddin-i Eyyûbî

-Halid bin Velid

-Ömer Muhtar

NOT= Üstadın yeri kalbimizde ayrı...

Son günlerde bir kaç biyografisini okumakla Ömer Muhtarın hocası "Ahmet Sunusi"yi çok araştırmak istiyorum,sınavlar hele bir bitsin araştıracağımda. Düşünün ülkenizi italyanlar işgal ediyor, siz bir grup oluşturuyorsunuz başına Ömer Muhtar'ı koyuyorsunuz ve sonra diyorsunuzki:

Libya tehlikede, anadolu da tehlikede, İslam sancağı anadoludan inerse kurtuluşumuz yok ,orası daha önemli, İslam için anadolu daha önemli ve Muhtara dönerek buranın direnişi senin, ben gidip Abdulhamid e bid'at edip Anadolunun kurtuluşu için mücadele edeceğim..Ve Anadoluda mücadelelerle şehit oluyor......

Böyle şerefli , haysiyetli,,,,insanlara ne dersek az geliyor, nazarımda tam bir mücahid! Allah razı olsun O'ndan...

Benim kahramanım,üstadı bana sevdiren ve gösterdigi çizgide gittiğimi görmeye miadı yetmeyen Babam.

Geçen gün radyo 15'de Şeyh Şamil'i anlattılar.

Ona da hayran oldum.

Allah kapısına hizmet edenlerin mekanını cennet eylesin.

iyi insanlar iyi atlara binip gitti.....

*

İşaret bekliyorum yağız atım eğerli.......

*

Bu asırda gelirmi dersin kahramanımız......

benim kahramanım öyle bir kahraman ki tüm kahramanlar onun kuvvetiyle kahraman olabiliyor HZ. Muhammed Mustafa (sav)dir o benim kahramanımdır... onun şefaati için savaş vermek kahramanlık etmiştir o kahramanlarda...Allah hepinizi onun nur cemalini görmeyi ve şefaatine nail olmayı nasip etsin...

Peygamberimin yeri ap ayrı....

Osmanlı Tarihinden iki isim : Yavuz Sultan Selim ve II:Abdülhamit....

Yakın tarihimden Necip Fazıl....

En yakın tarihimden Babam....

Bu şahsiyetleri hiç dilimden düşürmem.davaları davamdır....

Nabi, 2.abdülhamid han,osman gazi,üstad,serdengecti,fuzuli

neresi komikmiş

benim kahramanlarım seyyid kutub

hasan el benna

mevdudi

ümmetçiliği savunan kim varsa hepsi

Kahramanı karga olanın burnu ıhı ıhı ıhı... Neyse...

hasan el benna

mevdudi

seyyid kutubu iyi araştırmanı tavsiye ederim...

• Like 1

Elinde silahın eksik musabeyefendi. Dikkat ette bir ehl-i sünnet mümini vurma. Ebedi cehennem seni bekler. Öyle ya ''şeytan doldurur''.

Fikirle gel fikirle... Senin fikrin ne, ne düşünürsün onu söyle. Çene yormak bedava.

fikrimi söyledim...ilkokul sıralarından kurtul...insanların cennete mi yoksa cehennememi gideceğine karar vermek zor iş..sana kolay gelsin...

Siz fiil kahramanları yok musunuz?

Hani, Üstad'ın Ayasofya konferansında bağıran bir adam var ya 'geliyor geliyor' diye; Üstad'da 'bekle burda, gelecek' diye cevap veriyor ya... El de var HİÇ, beyinde var onun bunun gazı; hurra...

Asıl sana kolay gelsin... Mahalle delisini sallandırınca Adminden rica ederiz, adının önüne kahraman sıfatını da ekleriz.

Aslında cemaatin gerekleri ikimizde var. İkimiz de paragraflar yazmadan ruhlarımızla tartışıyoruz, birbirimizin cinsini anlayabiliyoruz. Diğer üyeler bu şifreli konuşmalara şaşırmasınlar. :( (Ankara konferansını bilmem bilir misin? Oradan kinaye)

Dava okulunun ilk sınıflarındayız kabul ancak siz sınıf atlayanları cemiyette görmek isteriz.

Haydi selametle gönüldaş.

2. Abdülhamid

Atatürk

Necip Fazıl

Tayyip Erdoğan

Muhsin Yazıcıoğlu

Son günlerde bir kaç biyografisini okumakla Ömer Muhtarın hocası "Ahmet Sunusi"yi çok araştırmak istiyorum,sınavlar hele bir bitsin araştıracağımda. Düşünün ülkenizi italyanlar işgal ediyor, siz bir grup oluşturuyorsunuz başına Ömer Muhtar'ı koyuyorsunuz ve sonra diyorsunuzki:

Libya tehlikede, anadolu da tehlikede, İslam sancağı anadoludan inerse kurtuluşumuz yok ,orası daha önemli, İslam için anadolu daha önemli ve Muhtara dönerek buranın direnişi senin, ben gidip Abdulhamid e bid'at edip Anadolunun kurtuluşu için mücadele edeceğim..Ve Anadoluda mücadelelerle şehit oluyor......

Böyle şerefli , haysiyetli,,,,insanlara ne dersek az geliyor, nazarımda tam bir mücahid! Allah razı olsun O'ndan...

Sunusi Şeyh Ahmet El Sunusiyse Kuddise sirruh Mutasavvıf ve ünlü bir havass âlimidir.Kenzul Havassta ondan nakiller vardır.

hasan el benna

mevdudi

Bu kahrmanlarla beraber işin zor Allah yardımcın olsun...

Yeni nesil kahramanlara ihtiyacım yok, olmaz da inşallah (!) Çünkü, bu memlekette kahraman ve hain olmak bıçağın iki yüzü gibidir. Bugün kahraman, yarın hain. İşte çağın hastalıklardan biriside budur. (Sözüm meclisten dışarı)

İyi adamların, güzel adamların, kahraman yüreklerin çoğu gül devrinde ve gül devrindekilerin bahçesinden geçenlerin zamanında kaldı sanırım.

İslam kahramanı kimdir ve nasıl olmalıdır? İşte tüm mesele bu: Devrimci (köhneliği ve şerde ısrarı yıkan), adil, şefkatli, cesur vs.

Benim çok kahramanım oldu, hem de yüzlerce. Çocuklukta başka, kavgada başka, kitaplarda başka, öfkede başka, sükutta başka...

Hatta kahramanlarımı öne sürerdim bazen, onların ardında durmaya çalışırdım. Adlandırmak zor, cidden zor. Çünkü hepside ''gülden" yanalar''. İşte bu sebeple, kahramanım çok ve çok olmayada devam edecek.

Edited by buyukdogu
  • Like 1

Yeni nesil kahramanlara ihtiyacım yok, olmaz da inşallah (!) Çünkü, bu memlekette kahraman ve hain olmak bıçağın iki yüzü gibidir. Bugün kahraman, yarın hain. İşte çağın hastalıklardan biriside budur. (Sözüm meclisten dışarı)

İyi adamların, güzel adamların, kahraman yüreklerin çoğu gül devrinde ve gül devrindekilerin bahçesinden geçenlerin zamanında kaldı sanırım.

İslam kahramanı kimdir ve nasıl olmalıdır? İşte tüm mesele bu: Devrimci, adil, şefkatli, cesur vs.

Benim çok kahramanım oldu, hem de yüzlerce. Çocuklukta başka, kavgada başka, kitaplarda başka, öfkede başka, sükutta başka...

Hatta kahramanlarımı öne sürerdim bazen, onların ardında durmaya çalışırdım. Adlandırmak zor, cidden zor. Çünkü, hepside ''gülden yanalar''. İşte bu sebeble, kahramanım çok, çok olmayada devam edecek.

...

Yazılarınızı, fikirlerinizi, şiirlerinizi ilgiyle okuyorum ve mütevazi cevaplarınız beni mestediyor.

Yazdıklarınızı karalama diye adlandırıyorsunuz. Sizin karalama dedikleriniz boş sayfalara mana katıyor. Biz ise toplum olarak içi mana dolu karalanmış sayfalara boş gözlerle bakıyoruz... Ne acı...

Allah siz ve sizin gibi insanlardan razı olsun.

Saygılar...

Yazılarınızı, fikirlerinizi, şiirlerinizi ilgiyle okuyorum ve mütevazi cevaplarınız beni mestediyor.

Yazdıklarınızı karalama diye adlandırıyorsunuz. Sizin karalama dedikleriniz boş sayfalara mana katıyor. Biz ise toplum olarak içi mana dolu karalanmış sayfalara boş gözlerle bakıyoruz... Ne acı...

Allah siz ve sizin gibi insanlardan razı olsun.

Saygılar...

Sağolasın Onur kardaşım. Ne beni 'öv', ne de kendini sebebsiz yere 'yer'. Mevlam senden de razı olsun, eyvallah.