Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
buyukdogu

Ergenekon Çetesi

Recommended Posts

İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Sabahın erken saatlerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınan Perinçek, daha sonra emniyete götürüldü. Perinçek'in, kimlik tespiti ve Adli Tıp Kurumu'ndan rapor alındıktan sonra İstanbul'a götürüleceği bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı doğrultusunda gözaltına alınan Perinçek'in Ergenekon soruşturması kapsamında sorgulanacağı bildirildi.

Polisin Ergenekon operasyonu kapsamında şu an arama yaptığı öne sürülen Ulusal Kanal'ın internet sitesinde yapılan açıklama:

"Ergenekon" operasyonu kapsamında bugün sabah İşçi Partisi Genel Merkezi, İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisi merkez ve bürolarında arama yapıldı.

Arama kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmesi Ferit İlsever gözaltına alındı.

Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat, İş adamı İbrahim Benli gibi isimler de yer alıyor. Cumhuriyet Gazetesi yazarı ve yayın kurulu başkanı İlhan Selçuk'un İstanbul'da gözaltına alındığı belirtildi.

Sabah 04.30 İşçi Partisi Genel Merkezi, İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisinin Merkez ve ankra bürolarına eş zamanlı bir operasyon düzenlendi. Operasyonda İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlseveri gözaltına alındı.

Operasyonda ismi geçenlerin evlerine de aynı dakikalarda aramalar yapıldı. Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat, İş adamı İbrahim Benli gibi isimler de yer alınıyor.

Haber7.com

vatanı koruma adı altında çapulculuk yapanlar içinde emekli albayların, ulusalcıların, malatyada misyoner

kesenlerin, cumhuriyet gazetesine bomba atanların,

Sözün kısası Hrant Dink suikastinden Rahip Santoro cinayetine,

Danıştay saldırısından cephanelik evlere,

Cumhuriyet gazetesine atılan bombalardan sözde

cumhuriyet mitinglerine kadar bütün çevirilen dümen Ergenekon adı verilen oluşumun tezgahıdır.

bu vatan sahipsiz değildir elbetteki birileri hainlere dur

diyecektir TÜRKİYE CUMHURİYETİ

demokratik bir hukuk devletidir bu devletin ekmegini yiyip ihanet eden

aynı elden kurşunu yer...

28 Şubat mağduru eski Emniyet görevlisi Bülent Orakoğlu'nun 'İhanet Çemberi/Pkk'yı Yöneten Türk'ler kitabınızı okumanızı tavsiye ederim. Yaşanan bu sürecin temellerinin 27 Mayıs'ta atıldığı ve günümüze kadar devam etmesiyle alakalı bir kitap.

Öyle geliyorki ortam Ergenekon-Tayyip mücadelesine dönüşüyor.

Bazı hukukçular kapatma davasının alel acele ve hukuka uygun olmayan iddianamelerle dolu olduğunu söylüyor.

R. Tayyipte geçenlerde devlet, imkan dahilinde Ergenekonun üzerine gidecek demişti.

Hakkımızdan hayırlısı olsun.

Açılan davayı bu operasyona sebep olarak göstermeye çalışsalar da zaten yapılması beklenen operasyonların üstünü örtmek için daha önceden tehditi açıkça yapılmış davayı erkene alma çabası daha mantıklı gelmekte...

Hukuk ve demokrasi için kendi çıkarları doğrultusunda tanımlar ortaya atarak kullananlarla savaş nereye kadar gider?Artık kestirilemeyecek halde gibi...

Hayırlısı neyse o olsun...

Son durum:

İşçi Partisi genel başkanı Doğu Perinçek tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kemal Alemdaroğlu ve İlhan Selçuk ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Devletin yapacağı işi kimse üstlenemez efendim. Öldürülmesi gereken, bombalanması gereken kişiler/yerler varsa devletin güçleri bunu yaparlar. En basit örneği Kandil.

Kimse başımıza devlet kesilmesin!

Hele kanı beş para etmez çeteciler uzak dursunlar.

Alıntı yapmak pek hoşuma gitmediği için buraya aktarmıyorum. Prof.Dr.Mümtaz'er Türkone'nin bugünki yazısını mutlaka okuyun derim. Tespit ve teşhis ve neticeyi izah açısından çok ciddi bir yorum yapılmış şahsi kanaatimce.

Bu mesele 27 Mayıs'ın, 12 Mart'ların, 12 Eylül'ün, PKK belasının, Siyasi cinayetlerin, 28 Şubat'ın vs. toplum tarafından daha iyi anlaşılması/bilinmesi/görülmesi bakımından çok önemlidir.

Şayet Ak Parti kapatılmamak için, telaffuz bile etmek istemediğimiz bir 'uzlaşma' yapmazsa Türkiye'nin ilerisi için daha güçlü olabileceğini, sonuna kadar gidilir ve netice alınırsa; güçlü Türkiye hedefinin tutturulacağını düşünüyorum. Yok delil yetersizliği, sistemin içindeki bir kaç çürük elma, falan filan zihniyetinde bir anlayış gösterilirse hem devlet, hemde millet olarak çok büyük kırılmalar ve badireler yaşayacağımızı öngörüyorum.

Bugün bir başka açıdan ergenekona bakmaya çalışsamda varsayımlara şunuda ekleyebilirim,

Çete, Doğu Perinçek'i gözden çıkarıp birkaç krokiyle gözdağı da vermek isteyebilir.

Sonuç olarak halkta tedirginlik yaratıyorsa gözdağını devlet yesede yemese de amacına ulaşır bir nebze..

Aynı filmi tekrar izliyoruz sanki. Susurluk ve Fadime Kalkan/Aczimendi senaryosu, şimdide Ergenekon ve Ak Parti kapatma süreci. Daha öncede demiştim: Şayet hükümet Şemdinli'de düştüğü duruma düşmeseydi ve hukukun tam olarak tecelli etmesini sağlasaydı bugün daha farklı olurdu.

Gardı düşmüş vaziyette şu an. Eğer demokrasi ve hukuk ilkesini sonuna kadar savunur ve uygularlarsa; beklenenin aksine olumlu gelişmeler olabilir.

Şayet Ak Parti kapatılmamak için, telaffuz bile etmek istemediğimiz bir 'uzlaşma' yapmazsa Türkiye'nin ilerisi için daha güçlü olabileceğini, sonuna kadar gidilir ve netice alınırsa; güçlü Türkiye hedefinin tutturulacağını düşünüyorum. Yok delil yetersizliği, sistemin içindeki bir kaç çürük elma, falan filan zihniyetinde bir anlayış gösterilirse hem devlet, hemde millet olarak çok büyük kırılmalar ve badireler yaşayacağımızı öngörüyorum.

Değişen birşey yok gibi (!)

Değişen birşey yok gibi (!)

Umarım ben yanılmış olurum. Bu süreç çok önemli ve Türkiye'nin düzlüğe çıkması için atılan en ciddi adım olur inşallah.

İNŞAALLAH.

Fakat benimde değişen birşey olmicak gibi bazı şüphelerim var.Sonuçta bu çok büyük bir adım.Çok büyük bir çete çökertilmek isteniyo velakin aklımda şöyle bir düşünce var ;bukadar büyük bir çetenin, bukadar büyük kolları olan bir çetenin başının yakalanabilceğini pek sanmıyorum. Yılanın başını ezmeden yılanı öldürmenin zor olduğunu biliyoruz, başı bulunup ortaya çıkarılmadığı sürece gündemde çökertilmiş gözüksede bir kaç ay sonra ayni kişi yada kişiler farklı bir çeteyle aynı haltı yemeğe devam edebilirler.

Dediğiniz gibi İNŞAALLAH ciddi bir adım olur.Benimde temeninim bu yönde

Kimseye hususi bir düşmanlığımız yok. Lakin milletimizin ve ülkemizin selametidir önemli olan. Sonuna kadar gidilir inşallah. Bakalım, iddianame açıklansın. Ondan sonra ne karar verecek hakimlerimiz?

Doğru İddaname henüz açıklanmadı. Umarım bir an önce açıklanır çünkü ; dağ fare doğurdu gibilerinden yavaş yavaş gündemde asıl konunun üstü örtünmeye çalışılabilir.Veya zaten milletimiz yakacak cadı arıyo kendine bunu bilen TV kanallarıda reyting amaçlı saçma sapan saldırılarda(idda başlığı altında) bulunabilirler. Zaten milletin kafası bin güzel, (futbolla kafayı bozmuş durumda :) ) ergenekonla binbir güzel olan kafası iyice dağılabilir.

Kardeşler siyasi olaylarla kalbinizi meşgul etmeyin, onlarla meşgul edeceğiniz her ana dostu zikredebilir tefekkür edebilirsiniz, Allahın izniyle Erenlerin himmetiyle düzelir yurdum, öyle bir erkandan gelen Erenler yatıyorki bu topraklarda gönül gözüyle onları görenin nefsi mahvolur....

Kardeşler siyasi olaylarla kalbinizi meşgul etmeyin, onlarla meşgul edeceğiniz her ana dostu zikredebilir tefekkür edebilirsiniz, Allahın izniyle Erenlerin himmetiyle düzelir yurdum, öyle bir erkandan gelen Erenler yatıyorki bu topraklarda gönül gözüyle onları görenin nefsi mahvolur....

Haklısın kardeşim ama biyerde şuda var. Bu vatan sadece senin benim değil çocuklarımızın herkesin vatanı. Olay olaylardan gündemden haberdar olmak bence bir sorun deil. hepimizin haberdar olması lazım olan şeyler. Zaten burda sohbet ediyoruz. Amacımız sohbet dışında bir şey değil :)

Uhud'a çıkılmadan dua edilmez, süvarilerin karşısına okçular dikilmeden dua edilmez... Namaz ki en büyük dua ve zikirdir; o dahi hareket iledir. Kıyam ister, saf tutulmasını ister, sağlam durmayı ister.

Bu adam akıl melekelerini kaybetmiş desem fazla mı ağır kaçmış olacak? Hayır... "Gerizekalı" yerine bile değilmişiz, baksanıza :)

Beni biraz olsun mutlu eden, "oh bee" dedirten Ufuk Uras'ın ifadeleri oldu.

Uhud'a çıkılmadan dua edilmez, süvarilerin karşısına okçular dikilmeden dua edilmez... Namaz ki en büyük dua ve zikirdir; o dahi hareket iledir. Kıyam ister, saf tutulmasını ister, sağlam durmayı ister.

Eyvallah kardeş...

Arkadaşlar sözlerim farklı taraflara çekilmeye elverişli belki; ama ben bu itirazı gündemden bağımsız olarak, İslam ile genel bir değerlendirme olarak yaptım. Bu bizim çok büyük bir sorunumuz, İslam sadece bir takım ahlaki kurallardan, merasimlerden ibaret değildir. İnsan mana ile değer bulur ama, maddeye Allah adına hakim olmakla yükümlüdür. Yoksa o umursamadığı madde tahakkümü, mananın başına bela kesilir, onu değerlerinden kopararak hayvanileştirir. Mehdi beklemeyelim, mücadelenin hakkını verelim; meramım buydu.

Yoksa ne kadar farklı görüşlerde olursak olalım, Allah bizi bize düşürmesin. Kasdım bu değildi.