Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Cile54

Seyyid Abdülhakim-i Arvasi

Recommended Posts

Kardeş şahıs ve cemaatin alakası olmasına gerek yok. İkisi de gönüldaş ve aynı soyda birleşiyorlar.(Peygamber Efendimiz(s.a.v) soyundan) Ve ikisi de evliya. İllede aynı cemaat içinde yer almalarına gerek var mı. Gönüller bir olduktan sonra ?

Ve dikkat ettiysen ben aynı cemaatteler dememişim. Demişim ki aynı soydanlar. İyi okumanı tavsiye ederim.

Aynı zamanda şunu da bilmen gerekir ki her ikiside Nakşibendiye bağlı. Biri menzil kolu diğeri de kadiriyye olarak geçiyor. Araştır da gör bakalım. Eğer yanılıyorsam bana doğrusunu anlatırsan sevinirim. Allah hepimizden razı olur İnşallah.

Selam ve dua ile; Saygılarımla.

Vesselam.

Arkadaşım hassasiyetin için teşekkür ederim. Araştırmadan veyahut bilmeden yazdığımı sanma sakın. Gerçekten sen araştırmalısın bence. AYNI SOYDAN gelip gelmediğini ve aynı tarikate mensup olup olmadığını. Ben de sağlam ispatlar mevcut inşallah sağlam bir ortamda vesikalarımızı karşılaştırırız. Allah-u Teala razı olsun ....

diğer konuyla aynı meseleyi aynı kişiler tartışıyor ve bu kadar uslup farkı var.garip geldi

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?/topic/13071-seyyid-abdulhakim-arvasi-ve-onun-soyu/

Arkadaşım hassasiyetin için teşekkür ederim. Araştırmadan veyahut bilmeden yazdığımı sanma sakın. Gerçekten sen araştırmalısın bence. AYNI SOYDAN gelip gelmediğini ve aynı tarikate mensup olup olmadığını. Ben de sağlam ispatlar mevcut inşallah sağlam bir ortamda vesikalarımızı karşılaştırırız. Allah-u Teala razı olsun ....

Sen öyle bir hal halmişsin ki bildiğinden vazgeçecek değilsin senle tartışmaya lüzüm yok. Allah haksızı bilip görmektedir.Sen Allah'ın evliyasına iftira atıyorsun ve böylece cehennemdeki yerini hazırlıyorsun keyfin bilir çok istiyorsan gir ateşe zira iftiranın günah olduğunu herkes bilir ! Saygılarımla...

NOT : Hiçbir şey düşünemeyenler ile gerçeği görmezden gelen insanlar arasında bir fark yoktur.

diğer konuyla aynı meseleyi aynı kişiler tartışıyor ve bu kadar uslup farkı var.garip geldi

http://www.n-f-k.com...i-ve-onun-soyu/

Aynen kardeşim. Verdiğin konuda aşıkefendiye isimli arkadaş çok kabaca ve yanlışça ithamlarda bulunuyor.Böylelerine Allah cevap versin diyor ve geçiyoruz.Allah hidayet versin...

Aynen kardeşim. Verdiğin konuda aşıkefendiye isimli arkadaş çok kabaca ve yanlışça ithamlarda bulunuyor.Böylelerine Allah cevap versin diyor ve geçiyoruz.Allah hidayet versin...

Arkadaşlar herkesi iddalarını ispata davet ediyorum. Daha önce de belirttim. benim kanıtlarım mevcut. Ya sizin ???

Arkadaşlar herkesi iddalarını ispata davet ediyorum. Daha önce de belirttim. benim kanıtlarım mevcut. Ya sizin ???

Kardeşim sen neyin ispatinden bahsediyorsun :) Ben seni anlayamadım. Buraya yazacağın şeylerle mi inandıracaksın ? Bu şuna benzedi ben bir yazı yazacağım Allah'ın varlığını ispatlayacak gibi oldu ( Örnek verdim ) ... Kardeş kendinde misin :D

Ya inanırsın ya inanmazsın ; ama kalkıp da öyle diyemezsin(saygısızlık yapamazsın) ! İnancın kendinedir kardeşim . Neyi kanıtlıyorsun tevbe tevbe ... Anca yazsan yazsan silsile yazacaksın ben de yazacağım sen benimkine yanlış diyeceksin ben seninkine demeyeceğim ! Allah bilir diyeceğim :) Yada içimden sana bu konuda cahil diyeceğim başka ne diyeyim !? Benim kanıdım Allah katındadır... Yani kalkıp senle kanıt yarışmasına girecek değilim zira bu inançtır !.. Benim hakkımda da git istediğini de. Korktu de , elinde kanıtı yok de... Bana istediğini de ama Allah dostuna deme kardeşim yoksa senin için üzülmem gerekecek çünkü Allah sorar. Ben hakkımı helal ederim bana de !.. Sen de hakkını helal et kardeşim. Tüm Müslümanlar kardeştir görüşüne her zaman sadık kalalım İnşallah. Evet sana Allah'ın dostuna öyle diyorsun diye sinirlendim ama sen de Müslüman'sın diye bu siniri dindirmek kolay geldi; ayrıca bence Gavs hazretleri yazdıklarını görecek olsaydı güler geçerdi ve bana da boşver sofi tartışma derdi !.. Ve yahut cevap bile vermezdi... Zira susmak en büyük cevaptır !

Edited by The Spirit of Islam

Kardeşim sen neyin ispatinden bahsediyorsun :) Ben seni anlayamadım. Buraya yazacağın şeylerle mi inandıracaksın ? Bu şuna benzedi ben bir yazı yazacağım Allah'ın varlığını ispatlayacak gibi oldu ( Örnek verdim ) ... Kardeş kendinde misin :D

Ya inanırsın ya inanmazsın ; ama kalkıp da öyle diyemezsin(saygısızlık yapamazsın) ! İnancın kendinedir kardeşim . Neyi kanıtlıyorsun tevbe tevbe ... Anca yazsan yazsan silsile yazacaksın ben de yazacağım sen benimkine yanlış diyeceksin ben seninkine demeyeceğim ! Allah bilir diyeceğim :) Yada içimden sana bu konuda cahil diyeceğim başka ne diyeyim !? Benim kanıdım Allah katındadır... Yani kalkıp senle kanıt yarışmasına girecek değilim zira bu inançtır !.. Benim hakkımda da git istediğini de. Korktu de , elinde kanıtı yok de... Bana istediğini de ama Allah dostuna deme kardeşim yoksa senin için üzülmem gerekecek çünkü Allah sorar. Ben hakkımı helal ederim bana de !.. Sen de hakkını helal et kardeşim. Tüm Müslümanlar kardeştir görüşüne her zaman sadık kalalım İnşallah. Evet sana Allah'ın dostuna öyle diyorsun diye sinirlendim ama sen de Müslüman'sın diye bu siniri dindirmek kolay geldi; ayrıca bence Gavs hazretleri yazdıklarını görecek olsaydı güler geçerdi ve bana da boşver sofi tartışma derdi !.. Ve yahut cevap bile vermezdi... Zira susmak en büyük cevaptır !

Arkadaşım samimiyetine ve hassasiyetine gerçekten güveniyorum. Allah-u Teala bu yolun büyüklerine olan muhabbetini arttırsın inşaalah. (Hepimizinkini )

ben sana durumu şöyle özetliyeyim.:

Adamın biri çıksa ortalıkta senin amcaoğlu olduğunu idda etse (öyla olmadığı halde) ve babanın ve dedenin tüm mirasının kendisine kaldığını idda ederek tüm aileni sevenleri ve inananları bambaşka yollara sürüklese; bunun yalan olduğunu insanlara haykırmak istemez misin??? Bu işin ispatını elinde bulunan Hanedan -ı Osmanlı tasdikli aile soy ağacıyla yapmak istemez misin?

Şunu çok iyi biliyoruz: Bu yol taa Efendimiz AS. dan beri zerre-i Peygamberiye taşıyan Allahu Tealanın seçtiği özel kullar ile bugüne kadar tertemiz gelmiştir. Onun için bu büyük YOL un devamı olduğunu idda edenler aynı zamanda o büyük soya mensup olduklarını idda etmişlerdir. Ben sadece Kuru kuruya bu yola ve büyüklere muhabbet duyanları uyarmayı kendime göev bildim.

Tarik-i Aliyye nin mensuplarını Taa Hz. Ebubekir-i Sıddık r.a dan Abdülhakim Arvasi k.s a kadar tümünün aile secereleri, ilim secereleri, tarikat secereleri ve efendilerinden aldıkları İCAZET-İ MUTLAKALARI (buraya dikkatinizi çekerim ) yazılı olarak kayıt altındadır. Ben de bu yola ve bu soya mensubum diyen herkesi ispata davet ediyorum.

Lütfen bana kızmayın dostlar. Emin olum derdim sizin gibi bu yolu ve bu yolun büyüklerine intisab etmiş Talipleri nakıs şeyhlerden uzak durmasını sağlamak. Tabii ki gücümün yettiği ölçüde.

Allah-u Teala hepinizden razı olsun ....

Arkadaşım samimiyetine ve hassasiyetine gerçekten güveniyorum. Allah-u Teala bu yolun büyüklerine olan muhabbetini arttırsın inşaalah. (Hepimizinkini )

ben sana durumu şöyle özetliyeyim.:

Adamın biri çıksa ortalıkta senin amcaoğlu olduğunu idda etse (öyla olmadığı halde) ve babanın ve dedenin tüm mirasının kendisine kaldığını idda ederek tüm aileni sevenleri ve inananları bambaşka yollara sürüklese; bunun yalan olduğunu insanlara haykırmak istemez misin??? Bu işin ispatını elinde bulunan Hanedan -ı Osmanlı tasdikli aile soy ağacıyla yapmak istemez misin?

Şunu çok iyi biliyoruz: Bu yol taa Efendimiz AS. dan beri zerre-i Peygamberiye taşıyan Allahu Tealanın seçtiği özel kullar ile bugüne kadar tertemiz gelmiştir. Onun için bu büyük YOL un devamı olduğunu idda edenler aynı zamanda o büyük soya mensup olduklarını idda etmişlerdir. Ben sadece Kuru kuruya bu yola ve büyüklere muhabbet duyanları uyarmayı kendime göev bildim.

Tarik-i Aliyye nin mensuplarını Taa Hz. Ebubekir-i Sıddık r.a dan Abdülhakim Arvasi k.s a kadar tümünün aile secereleri, ilim secereleri, tarikat secereleri ve efendilerinden aldıkları İCAZET-İ MUTLAKALARI (buraya dikkatinizi çekerim ) yazılı olarak kayıt altındadır. Ben de bu yola ve bu soya mensubum diyen herkesi ispata davet ediyorum.

Lütfen bana kızmayın dostlar. Emin olum derdim sizin gibi bu yolu ve bu yolun büyüklerine intisab etmiş Talipleri nakıs şeyhlerden uzak durmasını sağlamak. Tabii ki gücümün yettiği ölçüde.

Allah-u Teala hepinizden razı olsun ....

Kardeş emin olabilirsin ki Gavs Hz. evliyadır ve yalan söyleyecek bir kişi değildir. Tanımasam inandıracaktın :) Saolasın yine de Allah senden de razı olsun. Sen Gavs Hazretlerinin evliya olduğunu mu kabul etmiyorsun şimdi ? Hem o ben Seyyid Abdulhakim Arvasi'nin(k.s) soyundanım dememiş ki ! Ben onun soyundan olduğunu derken Peygamber Efendimiz(s.a.v) soyundan olduğunu kastettim kardeşim şimdi anladın değil mi ? Yani diyorum ki Gavs seyyiddir bunda şüphe yoktur ! Hem bir silsile illa ki onun evladı onun evladı geçecek diye bir şey yok(kim icazet aldıysa onda senin bu konudaki bilgin eksik emin olabilirsin yani kimin kimden icazet aldığını kavrayamamış olsan gerek ). Buyur sana Abdulhakim el Hüseyni(k.s) Hazretlerinin Hayatı buna da uydurma deme !

Şeyh Seyyid Gavs-ı Azam Abdulhakim el Hüseyni ( İslam alemince kabul görmüştür sen inanma ! )

Şey Seyyid Muhammed Raşid el Hüseyni ( İslam alemince kabul görmüştür sen daha inanma ! )

Bu da şimdiki şeyhle ilgili ! Şeyh Seyyid Abdulbaki el Hüseyni ( Gavs-ı Sani) ( İslam alemince kabul görmüştür sen daha inanma ! )

http://www.youtube.com/watch?v=o0zgD5G0G6w&feature=related PART 1

http://www.youtube.com/watch?v=TyeOMqcwkWQ&feature=relmfu PART 2

• Like 1

Kardeş emin olabilirsin ki Gavs Hz. evliyadır ve yalan söyleyecek bir kişi değildir. Tanımasam inandıracaktın :) Saolasın yine de Allah senden de razı olsun. Sen Gavs Hazretlerinin evliya olduğunu mu kabul etmiyorsun şimdi ? Hem o ben Seyyid Abdulhakim Arvasi'nin(k.s) soyundanım dememiş ki ! Ben onun soyundan olduğunu derken Peygamber Efendimiz(s.a.v) soyundan olduğunu kastettim kardeşim şimdi anladın değil mi ? Yani diyorum ki Gavs seyyiddir bunda şüphe yoktur ! Hem bir silsile illa ki onun evladı onun evladı geçecek diye bir şey yok(kim icazet aldıysa onda senin bu konudaki bilgin eksik emin olabilirsin yani kimin kimden icazet aldığını kavrayamamış olsan gerek ). Buyur sana Abdulhakim el Hüseyni(k.s) Hazretlerinin Hayatı buna da uydurma deme !

Arkadaşım allah senden razı olsun, ne dediğini çok iyi anladım. Zaten itirazım da bu söylenenlere. Ben evliya değildir demedim. Orasını ancak Allah-u teala bilir.Nesebine itiraz ettim. Ayrıca bahsi geçen silsileye bakarsanız Seyyid Taha k.s dan sonra Seyyid Sıbgatullah-i Arvasi (Aslı Hizan-i dir) k.s gelmektedir. Oysa ki Seyyid Taha k.s un mutlak icazetli (bu sadece bir tek halifeye verilebilir) halifesi Seyyid Fehim Arvasi k.s dur. Yani benim değil senin bilgin eksik arkadaşım.( Ben bu yolu sonradan tanımadım içinde doğdum elhamdülillah.) Tarik-i aliyye nin büyüklerinin birden çok halifesi olabilir ama bunlardan sadece biri icazet-i mutlaka ile şereflenir. mürşidin vefatı ile tüm halifeler mutlak icazetli tek halifeye intisab ederler. Yoksa yüzlerce silsile meydana çıkar. çok başlılık oluşur. Mesela Mevlana Halid-i Bağdadi k.s un yaklaşık 200 halifesi vardı. Ancak bunlardan sadece seyyid Abdullah k.s mutlak icazetliydi. Mevlana Halid k.s un vefatıyla diğer tüm halifeler Seyyid Abdullah k.s a intisab ettiler.

• Like 1

Saol kardeşim senin niyetin kötü değil benimki de değil. Allah cümlemizden razı olsun. Dediklerini anladım fakat eğer nesebi öyle olmamış olsaydı biz de öyle demezdik yani gerçekten dediğin gibi olsa evliya söylerdi biz Nakşibendi değiliz de başka bir koldanız diye ! Menzil cemaati diye geçiyor bazı yerlerde. Ama biz Nakşibendiyiz kardeşim ! Kişi sevdiğiyle beraberdir...

8 haziran da Bağlum da kabrini ziyaret etmek nasip oldu.

Kabir ziyaretlerinde ne yapıp ne edeceğimi çok bilemediğim için eksiklik hissettim.

Efendi hazretleri ve O'nun gibi Allah dostlarını ziyaret ettiğimizde şekil - muhteviyat nasıl olur, olmalıdır yardımcı olabilir misiniz?

Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretlerinin ailesinden;

Duyuru / İlâm

Aşağıdaki hususları kamuoyunın dikkatine sunarız:

(1) Seyyid Abdülhakîm Arvâsî Üçışık Efendi Hazretleri, değerli bir alim olan mahdumu Ahmed Mekki Üçışık Efendi dahil hiç kimseyi vekil halef tayin etmemiştir. Hiçbir kimse için de benden sonra şu şahıs selahiyetlidir veya en selahiyetlidir vb ifade kullanmamışdır. Bu bilgiler bizzat kendi yazılarında, Merhum Mekki Efendi ve merhum yeğenlerinden, Cemal Efendi ve Faruk Beyce nakilli olduğu gibi, hayatta olan (Mekki Efendi, Cemal Efendi ve Faruk Bey'in yanında yetişmiş) büyükamcamızdan sıhhatli bir şekilde nakl edilmiştir.

(2) Yukarıda ismi geçen merhumlar hiçbir kitaba yayınlanmak üzere takriz yazısı vermemişlerdir.

(3) Bazı kitablarda merhumun eserleri tahrifli olarak verilmektedir. Orijinali karşılaştırmadan itimat etmeyiniz.

(4) Yakın zamanda yayınlanan Hicret Gülleri adli kitabın hemen her sahifesi YALAN ile doludur. İtibar edilmemesini hassaten istirham ederiz.

(5) Bu tür yanlış bilgilerin yayınlanmasından ailemiz ve Efendi Hazretlerinin muhibleri rahatsız olmaktadır. Bu sebeple büyük amcamızın teşebbüsü ile merhumun eserleri hiçbir kelimesi değiştirilmeden yayınlanmaya başlanmıştır.

(6) Bağlum Kabristanındaki vakıf ile Abdülhakîm Efendi ve ailesinin hiçbir ilgisi yokdur. Oraya nasıl yerleştikleri meşkukdur. İstismara son verilmesi için gerekli hukuki işlemler sürdürülmaktedir.

(7) Doğru bilgileri Hal Tercümesi adlı kitab ve Büyükdoğu Yayınevince yayınlanacak kitablarda bulabilirsiniz.

(8) Yukarıda ifade etmeye çalıştığımız, şayan-ı kabul olmayan neşriyat ve işgalin faillerinin, aile fertlerimiz ve Abdülhakim Arvâsî Üçışık Efendi Hazretlerinin muhibleri hakkında yürüttükleri itibarsızlaştırma girişimlerini ve şucu bucu tarzındaki ithamlarını lütfen dikkate almayınız.

Saygılarımızla,

Abdülhakîm Arvâsî Üçışık Efendi Hazretleri ailesi

.

Detaylı bilgi için;

www.abdülhakimarvasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

---Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem: “Ey Ali Cenâzemi sen yıkayacaksın, borcumu ödeyeceksin mezarıma beni sen koyup örteceksin ZİMMETimi sen îfâ edeceksin ve sen dünyâ ve âhirette sancağımın sâhibisin.” buyurdu.

(Ebû Said (radiyallahu anhu)'den; Deylemî Musnedu'l-Firdevs)

Hüseyin Hilmi Isik efendi , Esseyyid Abdulhakim arvasi Hazretlerinin de ayni anda talebesi olup , onun dersleriyle sereflenmis olan Islam alimlerini fikih bilgilerini bizleri bildiren , Mürsid' lerdendir ...

Hüseyin Hilmi Işık'ın "rahmetullahi aleyh", 1 Receb-ül-ferd 1394 ve 21 Temmûz 1974 Pazar günü hazırlamış oldukları Vasıyetnâmeleri şöyledir:

Aklı olan herkes, dünyâda râhat ve huzûr içinde yaşamak, âhirette de, azâbdan kurtulup, sonsuz nîmetlere kavuşmak ister. İşte bunun için, Seâdet-i Ebediyye kitâbımı yazdım. Dünyânın her yerindeki her çeşit insana seâdet yolunu göstermek için uğra...ştım. Önce, kendim öğrenmek için çok çalıştım. Senelerce, yüzlerle kitâp okudum. Târihi, tasavvufu çok inceledim. Fen bilgileri üzerinde çok düşündüm. İyi anladım ve inandım ki, dünyâda râhata ve âhirette sonsuz iyiliklere kavuşmak için, Sâlih Müslüman olmak lâzımdır.

Sâlih olan mümin, Ehl-i sünnet itikâdındadır. Ehl-i sünnet itikâdında olana Sünnî denir. Ehl-i sünnetin dört mezhebinden Hanefî, Mâlikî, Şâfiî, Hanbelîden birine uyar. Böylece, her hareketinde İslamiyete tâbi olur. İbâdetlerini kendi mezhebine göre yapar. Harâmlardan sakınır. Bunlarda bir kusûru olursa, şartlarına uygun tevbe eder. Sâlih Müslüman Cehenneme hiç girmez. Sâlih Müslüman olmak için, din bilgilerini Ehl-i sünnet âlimlerinin kitâplarından öğrenmek lâzımdır. Câhil olan kimse, sâlih değil, Müslüman bile olamaz. Sâlih Müslümanın nasıl olacağını Seâdet-i Ebediyye kitâbımda uzun bildirdim Kısacası:

1- Ehl-i sünnet âlimlerinin bildirdiği gibi inanmalıdır.

2- Dört mezhebden birinin fıkıh kitâbını okuyarak, din bilgilerini doğru öğrenip, buna uygun ibâdet yapmalı ve harâmlardan sakınmalıdır. Dört mezhebden birinde olmayan veya dört mezhebin kolay yerlerini ayırıp bir araya toplayan, yâni mezhebleri birbirine karıştıran kimseye mezhebsiz denir. Mezhebsiz olan sapık olur.

3- Çalışıp para kazanmalıdır. Dine uygun yolla kazanmalıdır. Fakîr kimse, bu zamanda, dînini, nâmûsunu, hakkını bile koruyamaz. Bunları korumak ve İslâmiyete hizmet edebilmek için, fennin bulduğu yeniliklerden, kolaylıklardan faydalanmak da lâzımdır. Helâl kazanmak ve cihâd etmek, büyük ibâdettir. Namaza mâni olmayan ve harâm işlemeye sebeb olmayan her kazanç yolu, hayırlıdır, mubârektir.

İbâdetlerin ve dünyâ işlerinin faydalı, mübârek olması, yalnız Allah için yapmakla, yalnız Allah için kazanmakla ve yalnız Allah için vermekle, kısacası, İhlâs sâhibi olmakla olur. İhlâs, yalnız Allahü teâlâyı sevmek ve yalnız Allah için sevmektir.

Mürşidi kâmillerden, Allah dostlarından feyz almak isteyenin sâlih Müslüman olmaları lâzımdır. Ehl-i sünnet itikâdında olmayan, meselâ Eshâb-ı kirâmdan herhangi birine dil uzatan ve dört mezhebden birine uymayan, harâmdan sakınmayan, meselâ zevcesini, kızını açık gezdiren ve çocuklarının İslâm bilgisi, Kurân-ı kerîm öğrenmeleri için çalışmayan bir kimse sâlih bir Müslüman olamaz.

Peygamberimiz de sallallahü aleyhi ve sellem, Benim yolumda ve benden sonra dört halîfemin yolunda olunuz! buyurdu. Dört halîfenin yolunda olan İslâm âlimlerine Ehl-i sünnet denir. Görülüyor ki, Allahü teâlânın sevgisine kavuşmak için, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitâplarında yazılı olduğu gibi imân etmek ve bütün sözleri, işleri, onların bildirdiklerine uygun olmak gerekiyor.

Allahü teâlânın sevgisine kavuşmak isteyenin, böyle îmân etmesi ve böyle yaşaması lâzım olduğu anlaşılıyor. Bir insanda bu ikisi olmazsa, o sâlih Müslüman olamaz. Dünyâda ve âhırette râhata ve huzûra kavuşamaz. Bu ikisi, yâ mürşidi kâmillerin kitâplarından okuyarak öğrenilir, yâhut, bir mürşid-i kâmilden görerek elde edilir. Mürşid-i kâmilin sözleri, bakışları ve teveccühleri insanın kalbini de temizler. Kalb temîz olunca, îmânın, ibâdetlerin tadı duyulur. Harâmlar, acı, çirkin ve iğrenç görünürler. Allahü teâlâ, kullarına merhamet ettiği zaman, Mürşid-i kâmil çok bulunur ve tanınmaları kolay olur. Kıyâmet yaklaştıkça, Allahü teâlânın kahrı, gadabı dahâ çok zuhûr edecek, Mürşid-i kâmiller azalacak, tanınmayacaklardır. Câhiller, sapıklar, zındıklar, din adamı olarak ortaya çıkacak, insanları aldatacak, felâkete sürükliyecekler. Kâtıı tarîk-ı ilâhî yani Hakka giden yolu kesiciler olacaklardır.

Böyle karanlık zamanlarda îmânı ve din bilgilerini, Ehl-i sünnet âlimlerinin kitâblarından öğrenenler kurtulacak, câhillerin, mezhebsizlerin yazdıkları uydurma din kitâblarının yaldızlı, heyecanlı kelimelerine aldananlar, doğru yoldan kayacaklardır.

Yâ Rabbî! Günâhlarımız büyük ve çok ise de, senin af ve magfiretin de sonsuzdur. Sevdiklerinin hürmetine bizi af ve magfiret eyle! Âmin.

Seyyid Abdülhakim Arvasi Hazretlerinin ailesinden;

Duyuru / İlâm

Aşağıdaki hususları kamuoyunın dikkatine sunarız:

(1) Seyyid Abdülhakîm Arvâsî Üçışık Efendi Hazretleri, değerli bir alim olan mahdumu Ahmed Mekki Üçışık Efendi dahil hiç kimseyi vekil halef tayin etmemiştir. Hiçbir kimse için de benden sonra şu şahıs selahiyetlidir veya en selahiyetlidir vb ifade kullanmamışdır. Bu bilgiler bizzat kendi yazılarında, Merhum Mekki Efendi ve merhum yeğenlerinden, Cemal Efendi ve Faruk Beyce nakilli olduğu gibi, hayatta olan (Mekki Efendi, Cemal Efendi ve Faruk Bey'in yanında yetişmiş) büyükamcamızdan sıhhatli bir şekilde nakl edilmiştir.

(2) Yukarıda ismi geçen merhumlar hiçbir kitaba yayınlanmak üzere takriz yazısı vermemişlerdir.

(3) Bazı kitablarda merhumun eserleri tahrifli olarak verilmektedir. Orijinali karşılaştırmadan itimat etmeyiniz.

(4) Yakın zamanda yayınlanan Hicret Gülleri adli kitabın hemen her sahifesi YALAN ile doludur. İtibar edilmemesini hassaten istirham ederiz.

(5) Bu tür yanlış bilgilerin yayınlanmasından ailemiz ve Efendi Hazretlerinin muhibleri rahatsız olmaktadır. Bu sebeple büyük amcamızın teşebbüsü ile merhumun eserleri hiçbir kelimesi değiştirilmeden yayınlanmaya başlanmıştır.

(6) Bağlum Kabristanındaki vakıf ile Abdülhakîm Efendi ve ailesinin hiçbir ilgisi yokdur. Oraya nasıl yerleştikleri meşkukdur. İstismara son verilmesi için gerekli hukuki işlemler sürdürülmaktedir.

(7) Doğru bilgileri Hal Tercümesi adlı kitab ve Büyükdoğu Yayınevince yayınlanacak kitablarda bulabilirsiniz.

(8) Yukarıda ifade etmeye çalıştığımız, şayan-ı kabul olmayan neşriyat ve işgalin faillerinin, aile fertlerimiz ve Abdülhakim Arvâsî Üçışık Efendi Hazretlerinin muhibleri hakkında yürüttükleri itibarsızlaştırma girişimlerini ve şucu bucu tarzındaki ithamlarını lütfen dikkate almayınız.

Saygılarımızla,

Abdülhakîm Arvâsî Üçışık Efendi Hazretleri ailesi

.

Detaylı bilgi için;

www.abdülhakimarvasi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.