Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mirasyedi1

Hüseyin Üzmez'e Komplo

Recommended Posts

Bizlerin (inananların) hem Deniz Feneri e.V, hem de Hüseyin Üzmez olayından dersler çıkarması gerekiyor sanırım.

Yapmaz, etmez, olmaz gibi savunma mekanizmasını devreye sokmaktansa; daha dikkatli, daha titiz ve daha şeffaf olmalıyız. Eğer inanan insanlar olarak, şüpheye ve tereddüte yer vermek istemiyorsak, bu iki meseleden ciddi bir netice çıkarmalıyız derim.

Unutmayalım ki: Düşmanlarımızın gözü, kulağı, fikri ve zikri bizlerin üzerinde.

Bizlerin (inananların) hem Deniz Feneri e.V, hem de Hüseyin Üzmez olayından dersler çıkarması gerekiyor sanırım.

Yapmaz, etmez, olmaz gibi savunma mekanizmasını devreye sokmaktansa; daha dikkatli, daha titiz ve daha şeffaf olmalıyız. Eğer inanan insanlar olarak, şüpheye ve tereddüte yer vermek istemiyorsak, bu iki meseleden ciddi bir netice çıkarmalıyız derim.

Unutmayalım ki: Düşmanlarımızın gözü, kulağı, fikri ve zikri bizlerin üzerinde.

...

Harfi harfine katılıyorum. Dikkatli olalım müminler!

Evet; başını mukaddes bir davaya adamış insan öyle bir siyasi tedbir dehasına sahip olacaktır ki, bir kapının önünden geçerken içerden ihtiyar bir kadının çıkıp 'oğlum, fenalaşıyorum, elimden tut!' diyerek onu içeriye çekebileceğini ve o evin de bir kerhane olabileceğini hesap etmeye kadar varacaktır. Yahut bir bankadan 100liralık havalesini çekerken bir müşterinin '1000 liramı çaldılar!' diye haykırması üzerine hemen oracıkta işe el koyan polisin 1000 lirayı onun cebinden çıkaracağına kadar hayalini işletecektir

Necip Fazıl Kısakürek

Yorumsuz...

Yapmıştır ya da yapmamıştır, doğrudur ya da yanlıştır, komplodur ya da değildir, iftiradır ya da gerçektir...

Hüseyin Üzmez zamanının heyecanlı gençlerindendi. İyi niyetli ama yanlış yöntemlerle bazı işlere kalkıştı ve bu yüzden Üstadımızın da aralarında olduğu masum insanlar çok sıkıntı çekti. Ahmet Emin Yalman olayından bahsediyorum. Hüseyin Üzmez bu adama suikast düzenlemiş fakat başarısız olmuş ve o zamanın Türkiyesi'nde irtica çığlıklarının ayyuka çıkmasına ve birçok masumun canının yanmasına sebebiyet vermiştir. Eğer bu suikast Ahmet Emin Yalman'ın ölümüyle sonuçlansaydı, başta Üstadımız olmak üzere o kadar masum insan ölüme dolaylı ya da dolaysız sebebiyet vermekten ömür boyu hapse düşecekti. Ne alakası var diyeceksiniz.

Bu adam televizyon programlarına çıktı. Birkaç defa izledim. Çeşitli konularda, söyledikleri hiç kaale alınmayacak insanlarla atıştı durdu. Sesini yükseltti, hakaretler etti, hakaretler gördü falan filan ama en önemlisi bu adam reyting kurbaı oldu ve bunu bizzat kendisi bilerek yaptı. Bilerek ve isteyerek kendini teelvizyon programlarında retyinge kurban verdi. Zarara rızasıyla girene merhamet edilmez!

Gençliğindeki heyecanının hâlâ geçmemiş olmasına yorabiliriz bu durumu ama sırf bu huyu yüzünden bu adamdam pek hazzetmem. Mü'min, akıllı insandır ve akıllı insan aynı delikten yılana iki defa sokulmaz. Dediğim gibi komplodur ya da değildir bilemem ama bu adam hakkında söylenenlere her zaman şüpheli yaklaşmışımdır.

Ve son bir temenni, inşaallah komplodur çünkü yine masum insanlar yargısız infaza kurban gidiyor!

Evet; başını mukaddes bir davaya adamış insan öyle bir siyasi tedbir dehasına sahip olacaktır ki, bir kapının önünden geçerken içerden ihtiyar bir kadının çıkıp 'oğlum, fenalaşıyorum, elimden tut!' diyerek onu içeriye çekebileceğini ve o evin de bir kerhane olabileceğini hesap etmeye kadar varacaktır. Yahut bir bankadan 100liralık havalesini çekerken bir müşterinin '1000 liramı çaldılar!' diye haykırması üzerine hemen oracıkta işe el koyan polisin 1000 lirayı onun cebinden çıkaracağına kadar hayalini işletecektir

Necip Fazıl Kısakürek

Yorumsuz...

özkan kardeş mükemmel bir yazıydı ilk defa karşılaştım Üstadın bu yazıyla.tek kelimeyle mükemmeldi.Allah razı olsun.Üstad ne büyük fetanet,şimdi daha da iyi anlıyorum.

EVET UZUCU BIR DURUM..

AMA HUSEYIN UZMEZIN UYANIK OLARAK BU TUR IFTIRAYA MAHAL VERMEMESI GEREKIRDI.MU'MIN FERASETLI OLUR..

ALLAH HAKKIYLA BILENDIR BAKALIM NEYLER..

HICBIRSEY DE GIZLI KALACAK DEGIL.

MADEM ALLAH VAR GAM YOK !

VE KEFABILLAHI VEKILA..

Guest gül

Hüseyin Üzmezi hiç tanımazdım. Birgün tv de haberleri izlerken vakit gazetesi yazarı ve tecavüz olayını duydum islamcı yazar deniliyordu. Hemen kesin kartel medyanın komplosu diye düşündüm. Sonuçta tanımıyordum hemen nete girdim hakkında bilgi toplamak için, geçmişi karanlıktı bu adam yaptığı kötü şeyleri de Allah için yaptım diyiyordu. Öncelikle bir gazeteciyi öldürmek istemiş gazetecinin kim ve nasıl olduğu fark etmez sonuçta cana kasıt var sen kim oluyorsunda bir cinayet işlemeye kalkışıyor ve Allah için yaptığını iddia ediyorsun. Sonra 50 yaş kendisinden küçük biri ile evlenmek kusura bakmayın bu 10 veya 11 yaş değil aradaki fark felaket bir söz vardır davul bile dengi dengine çalar. Ve bu evlilik hakkında yaptığı yorumlar beni dehşete düşürdü. Daha da çok üzüldüm evet bu bir kompluydu ama hüseyin üzmeze değil islamiyete kurulan bir kompluydu.İslamiyeti karalamaya çalışanların her zamanki oyunları din maskesi altında yaşayan fadime ve müslümleri bulmak zor değil, onlardan çok var ama İslam bu değil, İslam nezihtir.İslamiyeti yaşayanların ne çevresinde ne sağında ne solunda kötülük olmaz islamı yaşayanlar bu tür iğrençliklere kalkışmaz. Ahlaksızlık ve kötülük islamiyeti hayattımızdan çıkardığımız zaman bizi bulur. Çok üzücü bir durum.

Yaş farkını öne sürerek yapılan evliliği kınamak; Peygamberimize de bir saygısızlıktır,hakarettir.Ayrıca,Allahın huzurunda evlenenlere laf edemezsin.Sonra da; Seni biriki kişi burada uyarınca da iki yırtıp bir dikmişsin. Bu yaptığın yakışık almaz şeylerdir. Bir daha sakın böyle yapma! Keşki yazını yıllar önce göreydim de ozaman yazaydım.

vaayy hüseyin abi sessiz sedasız göç etmişşin darul bekaya. evlenmeden evvel bozmuştun zaten kendini ! evliliğin beni ilgilendirmez .

keskin kalem, dik, vakarlı duruşunu kaybetmiştin sen ... iyimser olmak adına yerli yersiz mavi boncuk dağıtırdın insanlara...

iyi konuşun derler gidenlerin ardından. sustum. Allah akıbetini iyi etsin.