Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
trradomir

Hangi Takımlısınız?

Hangi Takimlisiniz?  

126 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Dervish

Benim forum moderatörü olmam bazı konularda dikkatli davranmamı gerektirir. Lakin böyle basit bir konuda foruma arada sırada uğrayan, "bi bakıp gidecem abi" havasında olan üyeden farklı olmasını gerektirmez.
buradan "siz"e forumda az online oluyorsunuz dediğimi nasıl çıkarttınız anlayamadım, söyleyin bende anlayayım. Benim mod olmam diğer üyelerile aramda bir fark oluşturmaz. Onlardan farkım sadece görevim.

Bu forumun kuralları var her üye kurallar çerçevesinde istediğini yazabilir ki benim yazdıklarımda kurallar çerçevesinde.

Şu UEFA kupası meselesi UEFA küçümsenmeyecek bir kupa, hem o kupanın değeri şahısların fikirleri baz alınarak belirlenmiyor.

Bu kadar tartışma o kupadan elendiniz diye yapılan bir şaka yüzünden oldu. Bu durumu göz önünde bulundurursak ne büyük kupa olduğunu anlarız :(

Bu konu uzayacak gibi şahsen konunun daha fazla uzamasını istemem.

Selamlar,

Bak bak konunun daha fazla uzamasını istemezmiş şahsen. Yazma kardeşim o zaman, yazma da uzamasın. Ne istediğini bilen ferdler istiyoruz! :(

Efendim yöneticilik daha farklı davranmayı gerektirir elbette. Sorumluluk mevkiinde olanların çok daha dikkatli olması elzemdir. Öyle kıllı tüylü espriler yapmamalıdır, yoksa adamın tüylerini yolarlar, tüylerini :( Türkçemizde de bu hadiseyi anlatan atasözleri var ama, zikretmekte beis gördüğümden yazmıyorum, Anlayan anladı eminim.. :P

Bir nesnenin değerini belirleyen şahıslardır elbet. Ne demiş Aşık Veysel: Güzelliğin on para etmez / Şu bendeki aşk olmasa..." Önünü görmekten dahi aciz insanların biçtiği değerin dışında nesnenin zatıyla taşıdığı bir değer vardır ki bu yalnızca bazı nasiplilerin dikkatini çeker. Ben o nasiplilerdenim (Breh breh breh:)) Pek çok mankenin pek çok şahısça değerli olarak telakki edilmesi onları değerli kılmaz, onların değersizliğini nasipliler anlar, falan, filan işte... :(

Bu kadar tartışma müstehzi bir tavır yüzünden oldu, kupadan elendik diye değil. Asıl sebep tavırdır. Camekandan bir ekmeği kaptığı gibi vınlayan bir veledi niçin kovalar fırın sahibi? O ekmek onu mahvedeceği için mi, o ekmek çok değerli olduğu için mi (madden)? Elbette hayır. Mesele hırsızlığa gösterilen tepkiden ileri gelir. Understand? :P

Neyse.. İyi güldüm akşam akşam.

Saygı ve selamlarımla

Dervish buradan "siz"e forumda az online oluyorsunuz dediğimi nasıl çıkarttınız anlayamadım, söyleyin bende anlayayım. Benim mod olmam diğer üyelerile aramda bir fark oluşturmaz. Onlardan farkım sadece görevim.

Bu forumun kuralları var her üye kurallar çerçevesinde istediğini yazabilir ki benim yazdıklarımda kurallar çerçevesinde.

Şu UEFA kupası meselesi UEFA küçümsenmeyecek bir kupa, hem o kupanın değeri şahısların fikirleri baz alınarak belirlenmiyor.

Bu kadar tartışma o kupadan elendiniz diye yapılan bir şaka yüzünden oldu. Bu durumu göz önünde bulundurursak ne büyük kupa olduğunu anlarız :P

Bu konu uzayacak gibi şahsen konunun daha fazla uzamasını istemem.

Achartave; size en son dönmek istiyorum :P Öncelikle sayın BDG ye bir kaç şey söylesem yeridir;

En zayıf noktalarımdan birisi, Fenerbahçeliliğimdir. FB ye söylenen şakalar, atılan taşlar görünce ister istemez bir reaksiyon gösteriyorum. Bunun önüne asla geçemedim şimdiye kadar.

Tartışmak zaten benim doğamda var. "Kalp kırmak istemiyorum" gibisinden laflara hiç girmeyeceğim. Ortada bir tartışma var ise, kalp kırılmalarıda olacaktır, olmak zorundadır.

Terapi mi göreyim :( ? Sizinle de istemeden bir tartışmaya girecez galiba. Bana çok seviyeli bir şekilde yaklaştığınız için teşekkür ederim. Bundan dolayı size karşı olumsuz bir tavır içerisinde olmak istemem hiç bir zaman.

NFK-Fan; mesajlarınızı zevk ile her birini en az iki defa okudum. Anlama kıtlığından değil, hoşuma gittiğinden.

Şimdi, burada FB nin tarihi başarılarını yazssam bunu bir faydası olacak mı ? İsteyen girer araştırır bulur okur. Olan başarıları burada yazmak yersiz. Sonuç olarak Edebi bir site burası -her ne kadar sporsal ve diğer faaliyetler yürüten bir site olsada-

Başarıları tartışırsak, işin altından çıkılmaz. Siz bir uefa kupsaı ile övünürsünüz, biz balkan kupası ile ve diğerleri ile övünürüz.

Onların hepsi geride kaldı. Geriye sapkınlıkla bakarsak hiç bir şey elde edemeyeceğimiz kesindir. Osmanlı tarihine bakıp övünüyoruz da ne oluyor ?

Achartave;

Uefa kupasını küçümsemek olmaz elbetteki. O kupayı gs aldığı zaman, dayanamayıp şehrin ortasında, babamın yanında, elindeki berattayı alıp bir kaç el geri zekalı bir maganda gibi defalarca havaya ateş ettikten sonra polislerin yanımıza gelmesi neticesinde, babamın benim suçumu üstlenip 1 gece nezarette kalıp makinayada devletin el koymasına engel olamadıktan sonra böylesi bir kupayı nasıl küçümserim ?

İşte o yıllarda Fenerbahçeliler ile Gs liler arasındaki en büyük fark buydu. Arkadaşlara sözleşirdik. Ben giyerdim Fener formasını, atardım GS atkısını, gider cimbomlular ile karışık bir şekilde maç izlerdik. Beraber sevinirdik. Maç bittikten sonra bayram yaşardık. Sloganlar, marşlar, şarkılar.....Asla bir GS li olmadım. Ligde puan kaybetmelerini hep istedim. Hâlâ da istiyorum.

Ama sonrasında FB avrupa için atağa geçmek istediğinde Gs liler asla yanımızda olmadılar. O kupayı almamızı istemediniz. Hak olan bu muydu ?

Tabi ondan sonra siz de başarılı olamadınız. Bu sezonki şampiyonlar ligini hatırlayın. Hep söylüyordunuz, bu gruptan en kötü ihtimal ile ikinci olarak çıkarız.

Sizin, bizi çekememeniz o kadar ileriye gitti ki, her şeyi yaptınız. Beddua bile.

Dua, beddua olayına çok inanırım. Bizim başarısız olmamız için o kadar yalvardınız Allah'a. Kim bilir belki biri kabul olmuştur. Sonradan ise, o beddua GS yide içine almış olabilir.

Bizi uefa'ya şikayet eden siz, bizi satan siz, bizi kıskanan siz, bizi kadıköyde yenemeyen siz, ayak oyunlarına yatan siz......... vs. vs.

Artık gs den iğreniyorum. nefret ediyorum. GS lilerden değil :(

Elendik diye zil takacaksınız neredeyse. Sevinin garipler. Gün ola devran döne.

Haa bu arada, halı sami yen stadını ne zaman terk edeceksiniz ? Seyrantepe miydi neydi oraya stat kuracakmışssınız. Belki önümüzdeki asırda kurarsınız :(

Sizin baştakiler, sizin tam düşmanlarınız. Böylesi bir takıma(!) taraftarlık yapmaya devam edin.

Futbol aşkı güzeldir....

Bu konu varsın uzadığı yere kadar uzasın. Forum yöneticileri banlamazlarsa beni(sporsal bir tartışmadan dolayı banlanmak abes kaçacr), bana verilen her cevaba doğacak cevap hakkımı kullanacağımı anlamışlardır :P

( :P :P :P Bu smileyi çok seviyorsun galiba.)

Selamlar,

Efendim davul gibi gümbürdemektense bağlama gibi, gitar gibi tıngırdamak evladır. Kafa şişirmek nere, ruhu doyurmak nere?

Saygı ve selamlarımla

S.a şahsen bir gs li olark burdan bütün fenerli arkadaşlarıma tek sorum zaten uykum da geldi gece 3 40 olmuş neyse siz 1983 den berli alamadıgınız kupayıı hele alın sonra da yüzüncü yılınız da şampiyon olun olabailseniz tabi...

Selamlar,

Sadece tenezzülsüzlük :(

Saygı ve selamlarımla

Kedi uzanamadığı ciğere pis dermiş :(

Dervish elbette forumda yazdığımı maçın öncesinde yazacak değildim çünkü fenerin elenmesini bende istemezdim, yazdıklarımın fenerlilere inandırıcı gelmeyeceğini biliyorum elbet. Lakin olmuş bitmiş bir olayında tadını çıkarmak var benim yaptığım oydu.

UEFA tarihte kaldı diyorsunuz fenerlilerin klasiği vardır 6-0 derler ona ne demeli? Sizin dediğiniz gibiyse onuda tarihe gömüp hiç bahestmemek lazım :(

Selamlar,

Ciğer zaten mındar, ayrıca kedi sensin :(

Burada 6-0 diyen olmadı, buranın dışına da yapabilecek bi şeyimiz yok. :(

Bu olaya tadı çıkarılabilecek bir hadise olarak bakmanız zaten meselenin temelinde :(

Saygı ve selamlarımla

Lütfen burada kimse tartışma çıkarmasın, tartışma çıkarsa admin kardeşlerim bir kilit vursun konuya.

Hehehe. Ben böyle demişim ama şöyle bir baktım da, admin herkesten önde tartışıyor maşallah :(

Neyse, ben de olsam aynı şeyleri söylerdim. :( Zaten rahatsız edici boyutta değil, zevkli olmuş.

Selamlar,

"Abi" diyorum, "öhö öhöö" diyorum..

Öksürük tuttu da biraz.. :(

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

"Abi" diyorum, "öhö öhöö" diyorum..

Öksürük tuttu da biraz.. :(

Saygı ve selamlarımla

trradomir in dediğinin aynısından

Hatta ardına bu nasıl admin isyan çıkarak gibi şeylerde ekleyesim geldi :(

Cimbombombombom :)

Tezahürat yapasım geldi, "cimbom beşiktaş elele beşiktaş şampiyon" kafiyeli olmadı ama idare edin :)

GALATASARAY lılar ezici çoğunluklarını göstermek istemiyorlar beni vekil tayin ettiler :(

Takım tutmayan bütün arkadaşları, Anadolu Takımı hüvviyetine istinaden Trabzonsporlu olmaya davet ediyorum...Olanada olmayanada, herkese sevgiler :)...

Ben de varım AcHaRTavE,GALASTASARAY gibisi var mı yaaa.....zaten dünya 2 ye ayrılmıyor mu bir noktada?

1-GALATASARAY lılar

2-GALATASARAYlı olduğunun henüz farkına varamamış olanlar :)

bilim de kanıtlamış zaten...

kanımız bir müddet beklediğinde 2 farklı renk ortaya çıkar, şahit olmuşsunuzdur:

1-sarııııııııııııııı

2-kırmızııııııııııııııııııııı!!!!! :)

Ben de varım AcHaRTavE,GALASTASARAY gibisi var mı yaaa.....zaten dünya 2 ye ayrılmıyor mu bir noktada?

1-GALATASARAY lılar

2-GALATASARAYlı olduğunun henüz farkına varamamış olanlar :)

bilim de kanıtlamış zaten...

kanımız bir müddet beklediğinde 2 farklı renk ortaya çıkar, şahit olmuşsunuzdur:

1-sarııııııııııııııı

2-kırmızııııııııııııııııııııı!!!!! :)

Hem bizim EN BÜYÜK TAKIM olduğumuzun bir kanıtı daha:

Biz Dünya çapında , dünya takımlarına karşı aldığımız galibiyetlerle övünürüz.

Febeliler ise GALATASARAY a karşı aldıkları galibiyetlerle övünürler.

FARKIMIZ..

Sevgili kardeşim Haklısın çok haklısın ilklerin takımıdır GALATASARAY :)

Ama bir saniye şimdi;Elindeki Ribery gibi [Fransada] yılın ilk altın top ödülünü kazanan adamı elinden kaçırırsan.UEFA cup alırsan vede bunu bir marka haline getiremezsen...Özhan CANAYDIN 5 sene önce başkan seçildiğinde Her yıl 3 yıldız getireceğim dediği zaman...Seyrantepe projesinin tapusunu almak için Said SOM denilen sahtekara 10.000.0000$ kaptırdığınız zaman.Flavio Conceao için Real Madrit in kapısında Başkanınızın Bir gece sabahladığı zaman. [Dikkat Flavio Conceao Rela Madrid satılık listesinde vede Fiyatı 1.300$] :( İşte böyle bir şey İLKLERİN TAKIMI OLMAK :)

İbraam datlısesin bir şarkısı vardı hor görme fakiri falan filan ondan abi.

Hem biz fakir ama BÜYÜK takımız :(

Selamlar,

Of be achartave, seni tanıdığım günü hayırla yad etmiyorum emin ol. Nereden buldum da çağırdım seni bu siteye, ah aptal kafam ah! :)

Yahu iki dakika sussana be abicim, motorunu soğumaya bıraksana yahu... :) (Fenerli olsan böyle mi derdim sana? :( )

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

YÜZ YIL ÖNCE DOĞDU ŞANLI EFSANE / 100 YAŞINDA ŞAMPİYON FENERBAHÇE!!!!!

Forum logosunu Fenerbahçe bayrağına çevirmek lazım...! :) :) :(

Saygı ve selamlarımla...

Selamlar,

YÜZ YIL ÖNCE DOĞDU ŞANLI EFSANE / 100 YAŞINDA ŞAMPİYON FENERBAHÇE!!!!!

Forum logosunu Fenerbahçe bayrağına çevirmek lazım...! :) :) :(

Saygı ve selamlarımla...

Ayıp ayıp :(

O bayrak o kadar değerli değil derdim ama demem :(

Dervish'ten tırstım Febe ye taş atmaya korkuyorum.

Helal olsun beeee Federasyon a rağmen şampiyon oldunuz değilmi hahahahaha :(

Ayıp ayıp :(

O bayrak o kadar değerli değil derdim ama demem B)

Dervish'ten tırstım Febe ye taş atmaya korkuyorum.

Helal olsun beeee Federasyon a rağmen şampiyon oldunuz değilmi hahahahaha :D

Evet federasyona rağmen şampiyon olduk, ayrıca o bayrak çok değerlidir. :(

futbol malum ingilizca bir kelime ve güya dünyaya ingilizler vasıtasıyla yayılmış!!!

divan-ı lügat'üttürk'te TEPÜK adıyla geçiyor. eserin yazıldığı tarih ortada. fakat bu oyun bir zaman sonra pek rağbet görmez olmuş. yadırganmaz bir durum. çünkü boş işlerle uğraşmak yerine daha hayırlı fillerle meşgul olmak daha takdire şayan.

keza yıllardır insanları uyutmak için kullanılıyor. hatırlayın Türkiye'nin dünya kupasında tur atladıkça gelen %25 zamlar zincirini.

üniversitede arkadaşlar bazen yanımda konuşacak oluyorlar aralarına girip bir ona bir öbürüne laf atıf kenara çekiliyorum. onların bu gereksiz mevzularda nerdeyse şiddet uygulayacak ateşli konuşmalarını acımayla karışık bir tebessümle izliyorum.

gerçekten çok yazık...

her insan doğuştan 'BEŞİKTAŞ' lıdır. çünkü 8-9 aylık bebekler herşeyi 'SİYAH - BEYAZ' görürler. akıllı olanlar ebevynlerini dinlemeden 'BEŞİKTAŞ' ta karar kılırlar. ama yok akıllarında biraz zorları varsa ebeveynleri sayesinde 'gözü boyayan renkteki ' takıma kayarlar! böylelikle hayatının 'İLK BÜYÜK YANLIŞINI' yapmış olur!!! eyvahlar olsun!!!...

her insan doğuştan 'BEŞİKTAŞ' lıdır. çünkü 8-9 aylık bebekler herşeyi 'SİYAH - BEYAZ' görürler. akıllı olanlar ebevynlerini dinlemeden 'BEŞİKTAŞ' ta karar kılırlar. ama yok akıllarında biraz zorları varsa ebeveynleri sayesinde 'gözü boyayan renkteki ' takıma kayarlar! böylelikle hayatının 'İLK BÜYÜK YANLIŞINI' yapmış olur!!! eyvahlar olsun!!!...

Efendim malumunuzdur, çocuklar, doğru yolu bulma istidadında, yalnızca siyah ve beyazdan oluşan bir renksizlik makamında yaratılırlar (doğru yolda değil, doğru yol istidadında yaratılırlar, nitekim İslam fıtratı üzerine yaratılmak demek, fıtrata en uygun din olan İslamiyet'e namzet olmak demektir). Daha sonra bu çocuklar ya oldukları gibi kalırlar ve doğru ve yanlışa namzet olarak yollarına devam ederler, ya aileleri veya nefsleri tarafından zehirlenerek Sarı-kırmızılı dalalet makamına geçerler, yahut hak yolu bulur, istikamete yönelir, sırat-ı mustakimde devam eder ve sarı-lacivert sancağın altında mevkiilenirler.

Bu olay da böyledir işte. Evet. :rolleyes:

en asil renklerdir siyah ve beyaz birde sembolü özgürlüğün asaletin simgesidir. herkes karakartallı olamaz beşiktaşlı olmak bir ayrıcalıktır. En önemlisi ambleminde ay-yıldızlı nazlı bayrağımızın olduğu tek takımdır. Sadece bu özelliğiyle diğer takımlara fark atıyor. velhasıl Ay-yıldızlı bayrağımıza göklerde dalgalanmak nasıl yakışıyorsa Kara kartalada şampiyonluk öyle yakışıyor. Var mı itirazı olan!..

velhasıl Ay-yıldızlı bayrağımıza göklerde dalgalanmak nasıl yakışıyorsa Kara kartalada şampiyonluk öyle yakışıyor. Var mı itirazı olan!..

En son ne zaman şampiyon olmuştunuz?!.. :rolleyes:

Güzel kardeşim önemli olan ne kadar çok şampiyon olmak değil mühim olan alın teriyle şampiyon olmakdır acaba siz en son ne zaman hakemin kıyağı ile değilde futbolun kuralıyla şampiyon oldunuz. Meşru yolla kazanılmış bir şampiyonluğu gayrı meşru yolla kazanılımış binlerce şampiyonluğa tercih ederiz :rolleyes: Dedik ya biz asil bir takımız asalet kanımızda mevcuttur. Gönüllerin şampiyonu olmuşuz yüreklere esiriz.