Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

II. Şiir&nesir Yarışması

Recommended Posts

Selamlar tüm gönülaşlarımıza,

Sitemizin artık olağanlaşan faaliyetlerinden birisi haline gelen şiir ve nesir yarışmasında bu sene geçen seneye göre kalite farkını görmemiz, yarışmaya katılanların çok oluşu, yazıların mahiyetinin daha da güçlenmeye başlaması, katılımcıların içlerindeki cevherleri daha da iyi şekilde ortaya dökebilme istidadı ve nihayetinde, tüm sonuçlarıyla ortaya güzel faaliyetlerin çıkmış olması ne kadar sevindirici.

Düzenlenen yarışmamızda dereceye girip 1.liği hak eden Vakıf'a gönül dolusu selam ederim. Vakıf, bu istikametini sakın bozma. Devam et. Yolun doğru yoldur, en ufacık sapma dahi yolunu bozar, istikametini kaydırır... İkinciliği elde eden Fatih Aktaş'ı da buradan site yönetimimiz adına tekrardan tebrik ederim. 3.lüğü şiiriyle hak eden Özkan'ı da tebrik eder, bu üçüncülüğün manevi hükümlüğünü belirtmek isterim. Zira 3. olacak kadar güzel bir çalışma ortaya konulmuş ise o keyfiyetin ölçüsünde bilgi ve donanım sahibi olmak da iktiza eder ki bu da paylaşılması ve artırılmalıdır. Bu yüzden dereceye giren arkadaşlarımızın(sadece 3. olan için değil) üzerine manevi bir yük vermiş oluyoruz ki, kendileri, sitemizde aktif rol oynamalı, katkıda bulunmalı, daima ilerlemek için çaba sarf etmeliler. Üstadı anlatmak için daha çok gayret göstermeliler.

Dereceye giren yarışmacı arkadaşlarımızdan sonra, derecede yer alamayan yarışmacılarımıza ise çok teşekkür ederim. Onların dereceye girememiş olması mahrumluk ifadesi değil aksine onlar için azim faktörü gibi telakki edilebilir. İyi niyetle ortaya konulduktan sonra birşey, belli derecelerde, belli gözle bakılmaya başlandığında o şeyin ne olduğu, nasıl olduğu, kemiyet ve keyfiyet ölçüleri bile değerlendirilmez. Halis niyet kafidir. Zira en basitinden evliyanın büyüklerinden birisi Allah'ın adını yerde görür ve kağıt parçasını ayak altından kaldırır. Bu kendisi için kutlu yolun anahtarı olur. Ve ebedi kurtuluş kapısından girer... Ufacık bir kemiyetin keyfiyete bağlandığı ama hayata dair nice büyük keyfiyet ve kemiyet ölçüleri olmasına rağmen onların yanında değeri dağa nazaranla ağaç gibi olan bu olay ne muazzamdır ki fikrimiz de tam bu minvalde kuruludur.

Herkesi tekrardan tebrik ederim. Bir diğer yarışmamızda tekrardan bu güzellikleri yaşamak umuduyla...

Vakıf kardeşimden bunu bekliyordum/ümit ediyordum zaten. Onun adına sevindim. Hem kazanan, hem de yazma/paylaşma cesaretini gösteren herkesi tebrik ederim. Yüreğinize sağlık, eyvallah.

Başta Reyhan ve NFK-Fan kardeşlerim olmak üzere emeği bulunan herkese teşekkürlerimi iletirim. Yarışma sonunda vaat edilen hediyeler elime ulaştı.

Ekleme////// Yazdığım şeyleri sonra murakebe edince içinde yazılmaması gereken şeyler olduğuna kanaat getirdim ve sildim.

İstediğim kitaplar elime geçti. Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. İnşallah, hayırlara vesile olurlar...

//edit: İlgili mesaj kaldırılmıştır./reyhan//

İstediğim kitaplar elime geçti. Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. İnşallah, hayırlara vesile olurlar...

Eh be kardeşim... Daha yazının sonunu bekleyemeden diyecekdim ki:

Hayret ki ne hayret!.. Kitaplar hemde muhteşem bir paket halinde ve Reyhan kardeşimin vasıtasıyla bana ulaştı. Söylediklerinize inanmak imkansız, diye...

Neyse ki, şakaymış yahu...