Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Cile54

Adobe Acrobat Pdf Reader'dan Bıktınız Mı?

Recommended Posts

İyi akşamlar.

Hemen hemen internette hergün bir PDF dosyası ile karşılaşıyoruz. Dosyayı aç dediğimiz de acrobat readerin kasılması, ram'ı aşırı derecede kullanması, bilgisayarınızı kağnıya çevirmesi gibi durumlara sizler de mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Sizi bilemiyeceğim ama, 4 GB ram, core 2 duo 1.60 ghz kullanmama rağmen beni bıktırmıştı bu program. Sonra bir gün, bu program ile karşılaştım. Denemek istedim, programı indirdim, indirmesi uzun sürer diye düşündüm amma öyle olmadı, çünkü 6 mb :) (+1) ve Acrobat Reader gibi uzun bir süre kurulacağını sandım. Fakat, program exe olarak geliyor ve kurmaya, install etmeye (yüklemeye) vs. ihtiyaç duymuyordu. (+2) Daha sonra bir pdf dosyası çalıştırdım. Aman Allah'ım. Çok sevindim :D Çabucak açıldı pdf dosyası, inanamadım (+3) :D sonra tekrar tekrar denedim. Baktım, hep aynı şekilde açılıyor :D Neyse, fazla uzattık, bu program acrobat reader için alternatifden de öte bir program. Eğer, acrobat sizi bıktırdı ise, mutlaka deneyin derim. Ayrıca program bedava, (+4) herhangi bir ödeme vs yok. (Freeware) İşte size +4 avantaj.

Güle Güle Kullanın.

Foxit Reader İndir

Teknik Sınıf adına

Çile54

Allah razı olsun..Kağnıya çevirmesi lafına çok güldüm :) Ama çok doğru bir tespit..Diyordum tam programı kurmadan evvel..

Fakat program tüm PDF leri açmadı hatta büyük çoğunluğunu açmadı..Oysa o kadar ihtiyacım vardı ki :D Bir sürü PDF ler yine canımı sıkmaya, bilgisayarı kasmaya devam edecek anlaşılan :D

Yine de teşekkürler..

pdf dosyalarını açmadı mı? Bu programın işi bu, pdf'leri açmak. Sizin pdf dosyalarınızın ayrı bir özelliği mi var acaba?

Hata mı alıyorsunuz, bir hata kodu ya da uyarısı var mı? Yazarsanız yardımcı olmaya çalışalım? Pdf'leri açamama gibi bir problem olmaması lazım.

Bendekilerin ayrıca bir özelliği yok..Kpss sınavı için hazırlanmış ders notları ve çıkmış sorulardan ibaret pdfler..

Programı kurduğumda bir hata mesajı falan vermedi..Ama hepsini de açmadı..Sebebini de anlayamadım..

Kpss sınavı için hazırlanmış ders notları ve çıkmış sorulardan ibaret pdfler..

İşin içinde KPSS varsa sorun var demektir zaten :)

İşin içinde KPSS varsa sorun var demektir zaten :D

:) Malesef öyle..Sayılı günler kala kafayı sıyırmak üzereyim.. :D

:) Malesef öyle..Sayılı günler kala kafayı sıyırmak üzereyim.. :D

Allahü Teala yardımcınız olsun, fazla büyütmeyin derim naçizane.Hakkınızda hayırlısı olsun inşaAllah.

Allahü Teala yardımcınız olsun, fazla büyütmeyin derim naçizane.Hakkınızda hayırlısı olsun inşaAllah.

Amin cümlemizin inşaallah..Dualarınız içinde Allah razı olsun..Kpss=Hayatım(ız), malesef öyle olunca çok büyütülüyor..

SeLametLe..

Sınıfımıza teşekkür ederim. Gerçekten bu program güzel oldu. Kasma-sıkma yok. Makine çok rahat ve yazılar kolayca çıkıyor. :) Bir de winrar yerine yine kasma-sıkma yapmayan ve de +.. tane sayısı olan program olsa bilgisayar bile dile gelip teşekkür edecek. :D

Sınıfımıza teşekkür ederim. Gerçekten bu program güzel oldu. Kasma-sıkma yok. Makine çok rahat ve yazılar kolayca çıkıyor. :) Bir de winrar yerine yine kasma-sıkma yapmayan ve de +.. tane sayısı olan program olsa bilgisayar bile dile gelip teşekkür edecek. :D

:D