Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Achar

Fotoğraf Galerimizde Bulunmayan Üstad Fotoğrafları

Recommended Posts

Elinize sağlık.Üstad'ın resimleri pek de güzel.

Efendim, bizim gözümüzden kaçıp da size nasip olan mantıklı gerekçe nedir? Söyleyin de beraber yazık çekip, üzülelim?

yazık ya.. bu konuyu gördüğüme üzüldüm gerçekten..

bu konu üzerine sizi üzen gerçeği merak ettik doğrusu.

253016_220768761284943_110089785686175_859916_3681300_n.jpg

Aşağıdaki eğilen şahıs Cahit Ağabey, merhum Zarifoğlu yani. Bilmiyorum burada mevcut mu rastlamamıştım ama, bulunsun iyidir.

253016_220768761284943_110089785686175_859916_3681300_n.jpg

Aşağıdaki eğilen şahıs Cahit Ağabey, merhum Zarifoğlu yani. Bilmiyorum burada mevcut mu rastlamamıştım ama, bulunsun iyidir.

Ne güzel bir fotoğraf ve paylaşım!...

Eyvallah "ebkem..."

Allah, iyilik ve güzelliğini artırsın!...

• Like 1

necipfazltoruniyle.jpg

bu fotoğrafı feysbuktan apardım. eğer galeride varsa kimse kusura bakmasın. ben bu fotoğrafın bir benzerinin sitede olmadığını düşünürekten bu fotoğrafı siteye ekliyorum aziz seyreyleyenler. velev ki var, siz de yok hükmünde mülahaza edin mevzuyu. akıllı olun. kaldırımın solundan yürüyün, terli tersiz su için. hadi bakalım, hoşça bakın zatınıza kim zübde-i falan filan.

Ah şu sigara... smile.gif Ah be üstadım

Ü.Y kardeşime hem selam vermiş, hemde Üstad ve sigarayla ilgili birşeyler demiş olayım. Geçenlerde bir öğretmen hanımla konuşurken (gayet bilgili, edebiyata ve şiire aşina bir hoca kendisi) dedi ki: Ben sigarayı sevmem, hatta nefret ederim. Fakat güzel adamlara sigara bile güzel gidiyor cidden; Üstad olsun, Cahit Ağabey olsun bu insanlarda sigara başka türlü duruyor, ayrı bir hoşluk katıyor ve onların sigaralı hali bile bende muhabbet ve tebessüm meydana getiriyor dedi :)

Güzel adam olunca, olumsuz birşey bile onun güzelliğine halel getirmiyor diyerek hoşca birşeyler demişti :)

Göksal Ağabey'in fotosu değil mi bu?..Kolay mı Beşiktaş kapalısında, hem de kapalının kalbinde, onca solcu ve Che hayranının içinde böyle bir pankart açmak, Üstadı hatırlamak/hatırlatmak.Sağolasın Göksal Ağabey...Gerçi Göksal Ağabey bu aralar yok sitede, Beşiktaş'ın kötü gidişatından olabilir mi acaba?..

Merhaba arkadaşlar, nette dolaşırken yıllar önce üstad için yaptığım pankart aklıma geldi ve fotosunu bir aratayım dedim ve burada gördüm. Fakat sanırım bu pankartı yapan kişi yanlış zikredilmiş. Foto da gördüğünüz pankart bana aittir. Hatta o maçta bir tanede Pascal Nouma pankartı yapmıştım. Pankartın bize göre sol tarafından tutan kişide benimdir. Göksal bey kim bilmiyorum ama kesinlikle pankartla bir ilgisi yoktur.Allah'a emanet olun...

sohret4by0uh1.jpg

bu fotonun yeri belki burası olmayabilir ama, reyhan arkadaşım  yerini bi şekilde bulur zaten ...arkadaşlar unutmamışlar üstadımızı. paylaşalım istedim.

Merhaba arkadaşlar, nette dolaşırken yıllar önce üstad için yaptığım pankart aklıma geldi ve fotosunu bir aratayım dedim ve burada gördüm. Fakat sanırım bu pankartı yapan kişi yanlış zikredilmiş. Foto da gördüğünüz pankart bana aittir. Hatta o maçta bir tanede Pascal Nouma pankartı yapmıştım. Pankartın bize göre sol tarafından tutan kişide benimdir. Göksal bey kim bilmiyorum ama kesinlikle pankartla bir ilgisi yoktur.Allah'a emanet olun...

ustadnfk1.jpg

ustadnfk2.jpg

ustadnfk3.jpg

MTTB arşivinden alınmış resimler,ortadaki ve alttaki resimde Üstadın sağında bulunan kişi şu an Medine-i Münevverede ikamet eden MTTB'nin 53.Dönem(03 Ağustos 1975-16 Ekim 1976)genel başkanı Rüştü Ecevittir.

emeği geçenlerden Allah razı olsun . biz bu eşşiz ve birbirinden özel fotoğrafları araklamak kalıyo bize...

kıyak iş... para versen bulamazsın bunları

Cahit Zarifoğlu'nun eşi Berat Zarifoğlu anlatıyor:

Nikah resmimiz. Necip Fazıl nikah şahidimdi. Fotoğraftakiler babam, Cahit Bey'in babası, Ali ihsan Amcam ve Necip Fazıl. Necip Fazıl'a babam çok gider gelirdi. Abdülhakim Arvasi hazretleriyle görüşmek için geldiğinde hep bizde kalırdı. Ankara'da Rasim Abilere geldiği için tanıyormuş babam Cahit Bey'i. Cahit Bey son senelerde sohbetlerde çok bulunuyormuş. Cahit Bey 35 yaşındaydı ben 18 yaşındaydım. Bir sene sonra evlendik. Cahit Bey'e birkaç kişiyi göstermişler ya 'boyu kısa' demiş ya beğenmemiş. Ama beni görmeden de 'Çok istekli geldim, yeter ki bu aileden olsun diye' dedi. Ben onu bir kere geçerken gördüm. Görüşmeden evlendik. Bir kere telefonla konuştuk. O zamanlar telefonlar böyle değildi. Ankara'dan istiyordun, bağlatıyordun. Sonra geldiğinde nikah için gelmiş oldu. Kına gecesinde görüştük sonra da nikahta.

http://dhaber.com.tr/wp-content/uploads/2013/06/cahit-zarifo%C4%9Flu-necip-faz%C4%B1l-k%C4%B1na-gecesi-foto.jpg

• Like 2

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah'ün Gül 18 yaşındayken Üstad Necip Fazıl'la birlikte yer aldığı fotoğraf kareleri yayınlandı. İlk kez yayınlanan fotoğraflar Kayseri'de Mahmut Fidanil'in özel arşivinden...

Haber

• Like 1