Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kevser

Michael Jackson Müslüman Mı Oldu?

Recommended Posts

Bu akşam haberlerde izledim inanamadım gerçekten doğru mu acaba?internette yaklaşık 6 saat önce aşağıdaki haber çıkmış....

''Michael Jackson'ın müslüman olarak, adını 'Mikaeel' olarak değiştirdiği iddia edildi.

21.11.2008 13:42

Dünya basınında Michael Jackson'un din değiştirdiği haberleri yayıldı. The Telegraph'ın The Sun'dan aldığı habere göre; ünlü şarkıcı Los Angeles'da bir arkadaşının evinde küçük bir imam yardımıyla İslamiyet'e geçti.

Jackson'ın bu töreni gerçekleştirdiği yer; Thriller isimli albümünüm düzenlemelerini de yapan müzisyen arkadaşı Steve Porcaro olduğu belirtildi. Daha önce Jackson gibi din değiştiren Kanadalı şarkı sözü yazarı David Wharnsby ve yapımcı Phillip Bubal'ın da aralarında bulunduğu, Jackson'un en yakın beş arkadaşı da bu törende yanında hazır bulundu. Törende yere oturduğu görülen Jackson, arkadaşlarıyla din değiştirdikten sonra daha iyi birer insan oldukları hakkında konuştu.

Jackson'ı imam tarafından camiye çağırıldı ve kelimeyi şahadet getirdi.

Geçen yıl, Jackson'un erkek kardeşi Jermaine Friday, kendisinin İslamiyet'e döndüğü 1989 tarihten itibaren Jackson'ın da İslamiyet'le ilgilendiğini söylemişti. ''

Hidayetin ne zaman nerde geleceği belli olmaz.Allah ol dedikten sonra arşıala dize gelir...Darısı müslümanım diye geçinenlerin başına........,

TEVEKKELTÜALALLAH

SELAM VE DUAYLA........

inş.bu haber doğrudur.Her canın huzuru tatmasını canı gönülden isteriz ama böyle gözler önündeki insanların müjdesini almak örnek alınması adına ayrıca mutluluk ve gurur verici bir olay :)

Sayın M.Nedim Hazar'ın bu konu hakkında çok güzel tesbitleri mevcuttur.yorumunu okumanızı (nacizane) tavsiye ederim

Bende akşam haberlerde izledim. Olmuşsa hayırlı olsun demek düşer bana sadece.

Reklam amaçlı yaptığını düşünüp söyleyenler var.

Adamın bu saatten sonra reklama ihtiyacı mı var. Reklam yapıpta eline ne geçecek. Konsere çıkacak yüz mü kalmış. Reklam filmlerinde mi oynayacak sanki yada sinema filmlerinde. (Soru işareti bırakamıyorum şu anda. Bozuk)

desenıze mıchael da GARİPLERDEN ' oldu :) ne demek ıstedıgımı forumda bulunan zencı kardeşin sohbetını dınleyenler anlayacaktır....