Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Dervish

Trt 6 Hakkındaki Görüşleriniz Neler?

TRT 6 nın açılması iyi oldu mu ?  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Kanal konusunda yorum yapmayacağım. Bunu zaman gösterir.

Bütün yazıları okudum ve kıssadan hisse diyerek, Harun Yaşar kardeşimin,

Kendine Müslüman diyen her insan benim öz be öz kardeşimdir.

cümlesini, kendisine "Müslümanım" diyen herkes beynine, aklına, gönlüne kazımalı diyorum.

Müslümanlık, ancak bu şekilde yaşanır; gayrısı hüsran...

Aynen öyle, marstan mı geldiler?

Gönüldaşlar unutmayın ki Abdülhakim Arvasi Hz. de kürttü. Aman yanlışa düşmeyelim. Bence bu uygulamayla doğudaki kürt gönüldaşlarımızı sevindirirken dağda ve metropllerde konuşlanan pkk zındıklarını üzdük. Hoş kanalı açılış dahi İslami yönden rezillik arz ediyordu. Ancak onlarda inşallah düzelir. Selametle...

Hazret Kuddise Sirruh asla Kürt değildi, Seyyid di, Hz.İmam-ı Musa Kâzım Kuddise Sirruh hazretleri vasıtasıyla Hz.Huseyn-i Şehid-i Deşt-i Kerbela Radıyellahu Teala Anha, Oradan Şah-ı Velayet Esedullah'il Galib Hz.Ali Kerremallahu Teala Vecheh ve Fatımetüzzehra Radıyellahu Teala Anha'ya Oradanda Mazhar-ı Nur-u Yezdan Efendimiz Muhammed Sallallahu Teala Aleyhi ve Alihi ve Sahbihi ve Ehlibeytihi hazretleriyle Hadicetül Kübra Radıyellahu Anha'ya soyu ulaşmaktadır.Kürdlerin çoğunluk olduğu(Avşar Türkleri Azerbeycan ve İrana göç ettirildikten sonra tabiiki) bir yerde yaşıyor diye bu zanna kapılman beni üzdü.Ha ben Kürd düşmanı değilim, biri çıkıp Hünkar Hacı Bektaş-i Veli Kuddise Sirruh hazretlerine Türktür dese onada böyle bir cevap veririm.

Yahya Yaşar demekmiş. Eğer Harun Yahyadan kastın buysa ufak bir tebessüm attığımı bil.

Ümmet fikri öldü fikrini bir büyük doğucudaN duymak beni üzdü.

Belkide ümmetçilikten daha doğrusu Kuran ve Sünnetten uzaklaştıkları için Araplar bu halde...

Eğer Türk ümmetçilikten uzaklaşmısa bunu cennet mekan Abdülhamid Hanın beceriksizliğine değil onu deviren İSİM TÜRK KÜFÜR TİPE ve onun torunlarına bağlamak lazım. Allah'ın vadettiği mutlaka gerçekleşeceğine göre imkansız dediğinde gerçekleşecek! Ha Şanlı Türk yapmış Ha diğer milletler...

80 sene önce İskilipli Atıf Hoca'mı asan, Bediüzzamana dünyayı dar eden, yurdumu imam yetişmez çöle çeviren zihniyet ve onun benden çaldığı devlet... Hayır, benim dedem ne için kan dökmüşse o devlet onun için yaşayacak!

1789 bizi bağlamaz, asabiye davası güdeni bağlar. Aramızda o devrime bağlanıp ruh kökümüzü kurutmaya çalışanları öğrenmek için bknz:SAHTE KAHRAMANLAR / Hz. Necip Fazıl (R.Aleyh)

Ne mutlu Türküm diyen dil ne kuru bir dil. Labaratuvar milliyetçiliği... Türk bayrağındaki Hilalin yerine bozkurt kafasını koymaya kadar cürreti götürecek dil! Ve onun milliyetçiliği...

Bana kuru gelmeyeni söyleyeyim:

''Dünyada iki Türk kalsa birisi benim'' Esseyyid Abdülhakim Arvasi Hz.

Beni bu koşullarda Türklük ilgilendirmiyor. Kendine Müslüman diyen her insan benim öz be öz kardeşimdir.

Bedr savaşından sonra esir düşen ağabeyin, kardeşi MUSAB BİN UMEYR'e ''söyle şunlara elimi çözsün'' demesine Musab bin Umeyr şöyle cevab verir:

Sen kimsin?

Ben senin öz be öz kardeşinim tanımadın mı?

Hayır benim öz be öz kardeşim senin elini bağlayanlardır!

Bu anlayışa bağlı bir insan dilesin benden ne dilerse...

Şu son sloganında ayrı bir kuru.

O sloganı basanlar robot gibi namaz kılanlarla aynıdır gözümde. Ruhuna inilememiş slogan.

ÇOK DOĞRU BİR DÖVİZ ANCAK SÖYLEYENE BAKMAK LAZIM.

sanırım yanlış anladın..ulu hakan Abdülhamid hana beceriksizlik yaftasını geçirmek benim ne haddime!

İSİM TÜRK KÜFÜR TİPE ve onun torunlarına bağlamak lazım..baglamak lazım haklısın bu konuda da..

Fakat:dost acı söylemez mi?ümmet fikrinin etrafında birleştirici bir devlet söyleyebilirmisin bana?

tabi keser döner sap döner.demiş büyüklerimiz ileride ne olacagı zaten belli olmaz..

senn Türklükten kast ettigin bir kurt kafası.veyahut başka bir sembol ise bunlara sözüm yaok..sadece senin ve benim türklük anlayışlarım çok farklı.

anladıgım kadarı ile senin için türk:hilalin yerine kurt kafası koyacak kadar düşük sewiyeye inmişken..

benim için öyle degil...

çünkü bana türkçülügü savunarak,türklükle islamın bir oldugunu savunara,5 vakit namaz yerine 5 vakit alkkol kullanan kişilerden söz ediyorsun..

sana işte yavan gelen bu...robot gibi namaz kılanları görmüşün ve..bir genelleme ile kesin bir hüküm..

kardeşim düştügün en büyük hata bence bu..

türklügü islamla birleştirici bir unsur olarak gören..

labaratuar milliyetçiligi yapmayarak,milliyet ve ümmet fikrinin tefekkürünü yapan insanlar da yok olmasa gerek...

Geçtiğimiz asır Avrupa'ya işçi verdik. Allah aşkına dostlar hangi Türk orada işçi olarak çalışan vatandaşlarımızın, kimliklerinin yok edilmesine razı olur? Oraya göç eden, Almanya ile hiç bir kültür bağı olmayan vatandaşlarımızın çocuklarının Türkçe ders almaya, Türkçe tv izlemeye, hayatta Türk kimliğiyle yer alma hakkı var mıdır yok mudur ?

Yahu benim Kürt kardaşımın vatanı burası... Biz beraber yaşadık, beraber öldük... Elbetteki Kürt kimliğine, diline, kültürüne saygı duyacağız. Bu bir lüks değildir ha, insan hakları demokrasi palavrası falan hiç değildir. Bu Yaradanın Kürt'e verdiği haktır ve buna saygı duymak da herkesin kulluk görevidir.

Dün tv de yarım yamalak rast geldim. Asker kaçağı bir şerefsiz Ahmet Kaya'ya karşı güya vatanperver geçiniyor, 10. yıl marşı falan. Dostlar öfkenin aklımızı perdelemesine izin vermeyelim, apoyu özleyen birini sevmeyebiliriz, ama biz o kılığı smokin tuvaletli, eli şampanyalı, asker kaçağı vatanperverler (!) hiç değiliz. Dikkat edin o şerefsiz nesepsizlerle aynı çizgiye kaymayın !

işin gecek yüzü doguda her ailede neredeyse çanak var eger siz dogru yayın yapmazsanız zaten birileri egri yayın yapmakta o bakımdan ülke birliginin karşında olanları bile sadece meraktanda olsa bu kanalı seyredeceklerdir

Devlet mevlet, sistem mistem, anayasa babayasa, üniter müniter...

Bu insanlar yani kürtler, bizim öz be öz VATANdaşlarımız. Cumhuriyet türkiyesinin yaptığını ne Yavuz ne de Abdülhamid Han aklına getirdi. Ne oldu da Kutuluş'u beraber başardığımız bu İsllm milleti devlete iki sene sonra isyan etti ve 60 sene sonra PKK olup çıktı? Ne olduysa biz mülümanların istemediği şeyler oldu. Ve artık düzelsin. Devlet biraz iradeli ve kuvvetliyse fazlasını da versin. Yapılan rezilliğin lüzumu yok. İnşallah herşey düzelir. Bu kafayla zor ama inşallah diyelim. İnşallah kürt kardeşlerim komünist eşşekleri değil de Abdülhakim Arvasi Hz'ni, Bediüzzaman hazretlerini rehber alır. Bizde Kamalları mamalları üniteri müniteri onu bunu şunu değil de Hz. Peygamberi ve veda hutbesini örnek alırız!

her harfine aynen katılıyorum.