Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Dervish

Trt 6 Hakkındaki Görüşleriniz Neler?

TRT 6 nın açılması iyi oldu mu ?  

34 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Oy kullanıp bu konu hakkındaki değerli yorumlarınızı almak istiyorum :crying_anim:

Devlet mevlet, sistem mistem, anayasa babayasa, üniter müniter...

Bu insanlar yani kürtler, bizim öz be öz VATANdaşlarımız. Cumhuriyet türkiyesinin yaptığını ne Yavuz ne de Abdülhamid Han aklına getirdi. Ne oldu da Kutuluş'u beraber başardığımız bu İsllm milleti devlete iki sene sonra isyan etti ve 60 sene sonra PKK olup çıktı? Ne olduysa biz mülümanların istemediği şeyler oldu. Ve artık düzelsin. Devlet biraz iradeli ve kuvvetliyse fazlasını da versin. Yapılan rezilliğin lüzumu yok. İnşallah herşey düzelir. Bu kafayla zor ama inşallah diyelim. İnşallah kürt kardeşlerim komünist eşşekleri değil de Abdülhakim Arvasi Hz'ni, Bediüzzaman hazretlerini rehber alır. Bizde Kamalları mamalları üniteri müniteri onu bunu şunu değil de Hz. Peygamberi ve veda hutbesini örnek alırız!

Bence de çok iyi oldu! çok geç bile kalındı Ben o bölgede yaşıyorum inanın o kadar mutlular ve heyecan içindeler ki! Harun yaşar kardeşim çok güzel açıklamışsın ağzına sağlık...Amin inşallah...

Bence de çok iyi oldu! çok geç bile kalındı Ben o bölgede yaşıyorum inanın o kadar mutlular ve heyecan içindeler ki! Harun yaşar kardeşim çok güzel açıklamışsın ağzına sağlık...Amin inşallah...

selamın eleyküm yoldaşlar..

Öncelikle bu konu hakkında fikrimi beyan etmek istedim..

ben sivaslıyım,milliyetçi ve dinci bir çevrede büyüdüm..Kürtlere çevremde hep bir antipati vardı..

Üzüm üzüme misali çocuklugumdan beri kürtlere karşı bir antipati ile büyüdüm..

üniversitedir,şudur budur..anladım ki mu milletin çocuklarını böyle ayırmak istemektelermiş...

Haa vel Hasılı kelam;bu konuya özgürlük bAabında bakmıyorum..tabi oranın insanını eğitmek,bilinçlendirmek için muhteşem bir fırsat fakat;TRT başlığı altında yapılmaması gereken bir organizasyondu..

Niçin mi?:bu ülkede 10-15 milyon kürt yaşayabilir..bu inkar edilemeyecek bir gerçek,fakat bu ülkede laz,çerkez,zaza,dadaş..Bir ton etnik millet var..

kürtlere böyle bir kanal açılmışsa kAnatimce Diğer etnik kökenli insanlara da TRT başlığı altında kanallar açılmalıdır ki;Bu da devletin kendi kendini böldüğünün göstergesidir..

Trt arnavutça, boşnakça gibi bu ülkede yaşayan farklı ırkalara mensup halklarımızda diliyle yayın yapıyor. Ama bir saat ama bir gün... İsteğe ve ihtiyaca göre değişir. Küt meselesi apayrı. DTPliler çıldırmış. Neden?

Hacegan gönüldaşın dediği gibi...

O boşnakça, arnavutça, gürcüce, vs diğer diller konusunu geçelim boş ve lüzumsuz oluyor.Geçenlerde Altan öymen de o konudan girip bu kanal meselesini hırpalamaya çalışıyordu.Kendileri yapsa iyi olurdu ama neyse...Siyaset yapmayalım çok çok iyi bir açılım oldu.Ve bunun devletin kanalında olması da ayrı güzellik.Yıllardır avrupanın çeşitli yerlerinden kontrolsüzce yayın yapıp örgüt ve bölücülüğü savunan kanallara kızıyorduk.İşte şimdi böyle birşeye imkan vermeyecek bir kanal oldu.İNŞAALLAH halisane niyetine uygun güzel sonuçlarını görürüz.

Bakalım iyi mi olacak kötü mü? Yayın çizgisine bağlı. Bu gün için hüsnü zan ederek konuşursak eğer; zati varlığı bile saçma olan bir yasağın ve ön yargıların kırılması çok yerinde oldu. Ama şuraya dikkat edinki bu adım her tarafından seçim yatırımı ve taviz kokuyor.Yani samimi değil.Hele bide pkk sempatizanları(küçümsenemez bi kitle) bu adımları kendi mücadelelerinin meyvaları olarak görürlerse seyredin o zaman, 20 yıllık filmin hızlandırılmış halini.Taviz tavizi hep olduğu gibi yine getirecek. Hatta bu taviz ve şirinlik çabaları, Erkek olanlarını, davasına sadık olanlarını anca, düşmanının tenezzül ettiği belden aşşağı hareket karşısında iğrenir bir ifadeyle güldürmüştür.Devlet gene baba olmayı becerememiştir ki düşmanı bile düşmanlığından erkekliği nispetinde haz alsın.

Bence kötü oldu ülkeyi bölmeye çalışmalarına rağmen ödüllendirilmiş oldular.İlk başta amaçları meclise girmekti yavaş yavaş hayatın belli alanlarında yer alıyorlar :crying_anim:

Bence kötü oldu ülkeyi bölmeye çalışmalarına rağmen ödüllendirilmiş oldular.İlk başta amaçları meclise girmekti yavaş yavaş hayatın belli alanlarında yer alıyorlar :crying_anim:

Yavaş yavaş hayatın belli alanlarında yer alanlar kimler :)? Mars'tan mı geldiler?

Yavaş yavaş hayatın belli alanlarında yer alanlar kimler :crying_anim:? Mars'tan mı geldiler?

Aynen öyle, marstan mı geldiler?

Gönüldaşlar unutmayın ki Abdülhakim Arvasi Hz. de kürttü. Aman yanlışa düşmeyelim. Bence bu uygulamayla doğudaki kürt gönüldaşlarımızı sevindirirken dağda ve metropllerde konuşlanan pkk zındıklarını üzdük. Hoş kanalı açılış dahi İslami yönden rezillik arz ediyordu. Ancak onlarda inşallah düzelir. Selametle...

kürtlük konusunda bir çok kişinin yaptığı en büyük hata şu: eğer

kürtsen teröristsin..!!!!!

böyle bir hatayı yaparak onca günahsız insanın da hakkına giriyorlar

ve bunun hesabını ahirette nasıl verecekler bilemiyorum.. neyse biz

işin daha siyasi boyutuna bakalım.

çok yakınlarım var doğuda doğup büyümüş, çok yakınlarım ve çok

sevdiklerim, 100türk gelse değişmeyeceklerim... ben türküm, hoş

türklük mü kaldı,kim has türk ki ya da has kürt,... kafatasçılık

yapmaya kalksak önce has türkler olmadığımızı görürüz.. fakat

tanıdığım o çok sevdiğim ve saygı duyduğum 'kürt' olan yakınlarımdan

duyduklarım beni hayretler içerisinde bırakıyor. orada

yaşananlar,oynanan oyunlar, düşünün ki bir evden bir oğul dağlara

çıkıyor diğeri vatan için askere gidiyor ve çatışmada birbirlerine

kurşun sıkıp ölüyorlar, bu nasıl bir şeydir böyle!!! peki dağlara

çıkanlar neden çıkıyor? o kadar saygın yerlerde o kadar saygın olarak

bilinen türkler var ki bir çok kürtten daha bu ülkeye zararı olmuş..

bknz: ergenekon... her şey yavaş yavaş çıkıyor.

bir özür dilemediğimiz kalmıştı onu da diledik, peki hiç kürtlerden

özür dileyeniniz oldu mu? onlara yapılanları duydunuz mu hiç?

insanları 'ötekileştirmek' de üstümüze yok... kabul edilmesi gereken

bir gerçek var.. bundan kaçamayız... ben inanıyorum ki bu hareket yani

yayın yasağının kalkması daha da birşeltirici olacak ve bir çok kürt

kökenli vatandaşın devlete olan saygısını artıracaktır. işin bir de

şöyle bir boyutu var: bir çok kürt türkçe bilmiyor. genelde yaşlı

kesimden..

ve son bir not daha,unutmayalım ki bu ülkede kurtuluş savaşında kürtler türkler çerkezler lazlar tüm etnik kökenler birlikte omuz omuza savşmışlar...

anakkale264bp3.jpg

Kürt vatandaşlarımızın kanmamaları gerekenlere kanmalarının sebepleri üzerinde durabildiğimiz zaman,onları kandıranların yararlanabileceği birçok koşulla,eksikle karşılaşıyoruz.Kananlar kadar,onların kanmalarına sebep olan ya da başka bir tabirle onları kandırmak için kullanılan ortam koşullarını hazırlayanların da suçlu olduğunu biliyoruz.Kürtçe de onların işine gelen,rahatça kullanabildikleri bir malzeme oldu bugüne kadar.Özellikle Kürtçe'nin konuşulmasının yasaklandığı zamana denk gelen süreçte bizimle uğraşanların her zamankinden daha fazla taraftar topladığı hepimizin malumu.TRT 6 açılımıyla birlikte ellerinden bir kozu almış olduk.Hem de zamanında askerde annesiyle konuşamayan ya da yatılı okulda Kürtçe konuştuğu için öğretmenlerinden dayak yiyen insanlardan da gecikmiş özrümüzü dilemiş olduk..

Hayırlı olsun..

NŞA da özel bir kuruluş tarafından açılsa, pkk yandaşlı olarak kullanılabilirdi kötü olurdu, ama devletin kendi elinden açmış olduğu bir kanal olduğu için şuanlık iyi gibi gözüküyor. Ama herşeyi zaman göstericek.

Bir kanalın böyle bir görevi üstlenmesi gerekiyordu ki o kanal TRT olmalıydı... TRT 6 'nın çok şeyi değiştireceği kesin. Müsbet ya da menfi. Fakat ben bu kanalın müsbet sonuçlar doğuracağı düşüncesindeyim. Basın ve yayın organlarının haberleri ne derece çarpıttığı malum. Bu yüzden TRT'nin bütün ihtimalleri düşünüp de böyle bir karar aldığını unutmamak gerekir.

Bazı insanların (sözüm bizim sınıfa) katı tutumunu anlayamadığımı da söylemeden geçemeyeceğim. Ayrımcılığa ne lüzum var.

Dualarla.

Aynen öyle, marstan mı geldiler?

Gönüldaşlar unutmayın ki Abdülhakim Arvasi Hz. de kürttü. Aman yanlışa düşmeyelim. Bence bu uygulamayla doğudaki kürt gönüldaşlarımızı sevindirirken dağda ve metropllerde konuşlanan pkk zındıklarını üzdük. Hoş kanalı açılış dahi İslami yönden rezillik arz ediyordu. Ancak onlarda inşallah düzelir. Selametle...

Kürt müydü? Yanlış biliyor olmayasın?

Kendisi, Seyyiddir ve Peygamber Efendimiz S.A.V soyundan gelmektedir.

Hatta, "Dünyada iki Türk kalsa birisi benim" buyurmuştur. Böyle buyurmasının hikmeti de Türk Milletinin İslamiyete yaptığı hizmetlerden dolayıdır.

(Buradaki ince çizgiye dikkat, bu Türklük, Osmanlı zamanında, Müslüman olanlara Türk oldu denilmesi gibidir)

Selametle

Evet, evet... Kusuruma bakmayın Kürt diye aklımda kalmış. ''Dünyada iki Türk kalsa birisi benim'' hikmetini Üstad'ın bir kitabında okuyunca başkasıyla karıştırdım. Düzeltiğiniz için Allah razı olsun Sayın Çile54.

Selametle...

Yavaş yavaş hayatın belli alanlarında yer alanlar kimler :crying_anim: ? Mars'tan mı geldiler?

Arkadaşlar beni yanlış anladınız benim anlatmak istediğimi dün akşam haberleri izleyen arkadaşlar varsa anlamışlardır diyarbakırdan dtp belediye başkan adayı özetledi kürtçe kanal açldı kürdistan hakimiyetide olacak denildi bende bunun bir aşama olduğunu dile getirmeye çalıştım

Tek dil tek devlet ne mutlu müslümanım diyene :crying_anim:

Sadece Türkiyede müslüman varsa tamam... Gerçi ozaman ne az müslüman varmış demek lazım.

Bu tekler ne gariptir ya. İslam düşmanları tekleri çıkarsın müslümanlar tekleri benimsesin.

Evet tek devlet ancak bu devlet değil Başyücelik Devleti!

Kardeşim, tek tek tek deyip Allah'ın Kuranında kardeşin ilan ettiği kitleleri ezme. Rica ediyorum.

Selametle...

Arkadaşlar beni yanlış anladınız benim anlatmak istediğimi dün akşam haberleri izleyen arkadaşlar varsa anlamışlardır diyarbakırdan dtp belediye başkan adayı özetledi kürtçe kanal açldı kürdistan hakimiyetide olacak denildi bende bunun bir aşama olduğunu dile getirmeye çalıştım

kardeşim sana 2 kelamım var..

kürtçe tv açılmış artık elimizden zaten birşey gelmez..

sen dtp'dir dehaptır..terörü örgütünü hafif hafif engellemektir diyosun ya;

dün kürtçe tv istediler,bugün x,y,q,w gibi alfabemizde olmayan harfleride istiyorlar..

(ne imiş kürtler kamu alanlarında kendilerini dile getiremiyormuş)

ulu önderide çogu sevmiyor bilirmisin:ne imiş kürdistan sözü vermiş te kurmamış kandırmış..

(ulu önderin akılına saglıkki ileriyi çok iyi gören bir adammış ta bu kadar sene yaşayabilmişiz,(2.abdülhamitin yaptıgı siyaseti içimize uygulamışta bu günlere gelmişiz)

Senin düştügün hataya geliyorum;kürtçe tv ve devletin etnik kökenlerine tanıdıgı bu müsemma bu devletin sonu demektir ki..allah öyle bir şeyi bize göstermesin..

Tek dil tek devlet ne mutlu müslümanım diyene :crying_anim:

Sadece Türkiyede müslüman varsa tamam... Gerçi ozaman ne az müslüman varmış demek lazım.

Bu tekler ne gariptir ya. İslam düşmanları tekleri çıkarsın müslümanlar tekleri benimsesin.

Evet tek devlet ancak bu devlet değil Başyücelik Devleti!

Kardeşim, tek tek tek deyip Allah'ın Kuranında kardeşin ilan ettiği kitleleri ezme. Rica ediyorum.

Selametle...

harun yahya kardeşimm ..

sen bilmiyormusun ki ümmet fikri yokk..artık öldüü..

müslümanlıgın merkezindeki araplar bile kendi ırkdaş ve dindaşlarına yardım etmezken senn bunu söylemen çok saçma.

ümmet fikri yaşasa idi 2,abdülhamit gibi bir dehanın elinde yaşardı ki şimdiye bakacak olursak tamamen imkansız..

islam düşmanları tekleri çıkarsın müslümanlar tekleri benimsesin demişsin..

dedigim gibi çok degill..en fazla 100 yıl önce bu devrelerden geçen bir devletsin..

dünya sana karşıı..dolayısı ile senn dinine,törene vs.de karşı.

sen tek lik kabul etmezde..daha başyücelik devleti dersen;zaten iyice sallanan devleti yıkmak için bir fırsat saglarsın..

1789 dan sonra senn dediginde artık olacak bir şey degil..ama olmasını tüm içtenligimle isterimm..atam yavuz sultan selim gbi hilafeti taşımak heralde kötü olmaz..

senin Türklükden anladıgının dogrulugunada inanmıyorum..eger ne mutlu türküm diyene sözü sana labaratuar ırkçılıgını hatırlatıyorsa..senin türklükten kast edileni anlaman için çok çalışman gerek

''TÜRKLÜK BEDENİMİZ İSLAMİYET RUHUZDUR RUHSUZ BEDEN CESET OLUR !!! İMANSIZ TÜRK ,SOYSUZ MÜSLÜMAN DEĞİLİZ ''

harun yahya kardeşimm ..

sen bilmiyormusun ki ümmet fikri yokk..artık öldüü..

müslümanlıgın merkezindeki araplar bile kendi ırkdaş ve dindaşlarına yardım etmezken senn bunu söylemen çok saçma.

ümmet fikri yaşasa idi 2,abdülhamit gibi bir dehanın elinde yaşardı ki şimdiye bakacak olursak tamamen imkansız..

islam düşmanları tekleri çıkarsın müslümanlar tekleri benimsesin demişsin..

dedigim gibi çok degill..en fazla 100 yıl önce bu devrelerden geçen bir devletsin..

dünya sana karşıı..dolayısı ile senn dinine,törene vs.de karşı.

sen tek lik kabul etmezde..daha başyücelik devleti dersen;zaten iyice sallanan devleti yıkmak için bir fırsat saglarsın..

1789 dan sonra senn dediginde artık olacak bir şey degil..ama olmasını tüm içtenligimle isterimm..atam yavuz sultan selim gbi hilafeti taşımak heralde kötü olmaz..

senin Türklükden anladıgının dogrulugunada inanmıyorum..eger ne mutlu türküm diyene sözü sana labaratuar ırkçılıgını hatırlatıyorsa..senin türklükten kast edileni anlaman için çok çalışman gerek

''TÜRKLÜK BEDENİMİZ İSLAMİYET RUHUZDUR RUHSUZ BEDEN CESET OLUR !!! İMANSIZ TÜRK ,SOYSUZ MÜSLÜMAN DEĞİLİZ ''

Yahya Yaşar demekmiş. Eğer Harun Yahyadan kastın buysa ufak bir tebessüm attığımı bil.

Ümmet fikri öldü fikrini bir büyük doğucudaN duymak beni üzdü.

Belkide ümmetçilikten daha doğrusu Kuran ve Sünnetten uzaklaştıkları için Araplar bu halde...

Eğer Türk ümmetçilikten uzaklaşmısa bunu cennet mekan Abdülhamid Hanın beceriksizliğine değil onu deviren İSİM TÜRK KÜFÜR TİPE ve onun torunlarına bağlamak lazım. Allah'ın vadettiği mutlaka gerçekleşeceğine göre imkansız dediğinde gerçekleşecek! Ha Şanlı Türk yapmış Ha diğer milletler...

80 sene önce İskilipli Atıf Hoca'mı asan, Bediüzzamana dünyayı dar eden, yurdumu imam yetişmez çöle çeviren zihniyet ve onun benden çaldığı devlet... Hayır, benim dedem ne için kan dökmüşse o devlet onun için yaşayacak!

1789 bizi bağlamaz, asabiye davası güdeni bağlar. Aramızda o devrime bağlanıp ruh kökümüzü kurutmaya çalışanları öğrenmek için bknz:SAHTE KAHRAMANLAR / Hz. Necip Fazıl (R.Aleyh)

Ne mutlu Türküm diyen dil ne kuru bir dil. Labaratuvar milliyetçiliği... Türk bayrağındaki Hilalin yerine bozkurt kafasını koymaya kadar cürreti götürecek dil! Ve onun milliyetçiliği...

Bana kuru gelmeyeni söyleyeyim:

''Dünyada iki Türk kalsa birisi benim'' Esseyyid Abdülhakim Arvasi Hz.

Beni bu koşullarda Türklük ilgilendirmiyor. Kendine Müslüman diyen her insan benim öz be öz kardeşimdir.

Bedr savaşından sonra esir düşen ağabeyin, kardeşi MUSAB BİN UMEYR'e ''söyle şunlara elimi çözsün'' demesine Musab bin Umeyr şöyle cevab verir:

Sen kimsin?

Ben senin öz be öz kardeşinim tanımadın mı?

Hayır benim öz be öz kardeşim senin elini bağlayanlardır!

Bu anlayışa bağlı bir insan dilesin benden ne dilerse...

Şu son sloganında ayrı bir kuru.

O sloganı basanlar robot gibi namaz kılanlarla aynıdır gözümde. Ruhuna inilememiş slogan.

ÇOK DOĞRU BİR DÖVİZ ANCAK SÖYLEYENE BAKMAK LAZIM.

"...kürtçe tv ve devletin etnik kökenlerine tanıdıgı bu müsemma bu devletin sonu demektir ki..."

Bu devletin sonu ifadesini kullanmak dahi istemiyorum ama madem siz rahat rahat kullanabildiniz,o zaman şöyle bir düzenleme yapalım.Devletin sonu gelecekse (ki dediğiniz gibi Allah göstermesin) de karşı çıktığınız bu yapıcı durumlar ile değil de,bu durumları müsemma olarak adlandıran zihniyet ile gelir.

Hala anlamamakta neden ısrar eder insanlar aklım almıyor.Şu an 'biri'leri faydalanıyor Kürt vatandaşlarımızın zamanında sunulmuş koşullar,yasaklar,bazen çeşitli korkular,cahillikler sebebiyle kandırılmaya çok müsait,yine bu 'biri'lerinin çok işine gelen büyük kesiminden.İşte devletimiz de bu koşulları yavaş yavaş ortadan kaldırmaya,kendilerine düşman olduğunu zannettikleri devletin aslında onların yanında olduğunu göstermeye çalışıyor.Aynı 'biri'lerinin adam toplamak için kullandıkları en büyük kozlarından biri olan dil problemini ortadan kaldırıyor mesela bu adımla.Öyle bir zaman gelecek ki artık kandırmak için kullanabilecek seçenek bulamayacaklar.Bu taraftan neden bakamıyor musunuz?Neden aslında bu sorunun yok olması için atılan yapıcı adımlar olduğunu ve 'biri'lerinin hiç hoşuna gitmediğini göremiyorsunuz?

Her yerde saçma sapan bir sürü şey görür oldum bu konuyla ilgili.Neymiş TRT 6 varsa TRT 3-5 (üj-bej) 'i istiyorlarmış.Aman ne komik!Kürtler etnik kökeni farklı olan bir azınlık,onların bir dili var,hadi onlar için bir kanal açalım,eğitimde de kullanılabilsin bu dil değil ki buradaki olay.İşte bunu farkedemiyorlar.Eğer olay bu olsa o zaman içimizdeki tüm farklı etnik kökenli insanlara bu hakları vermek gerek.Ama öyle değil işte.Kürtler harici hangi azınlık 'biri'lerinin işine geliyor?Hangi azınlık etnik kökeninden,dilinden dolayı 'biri'lerinin amacına hizmet ediyor,onlar tarafından kullanılabiliyor?Zaten hiçbir azınlık sayıları bakımından onların işine yaramaz ki bu kadar.İşte sırf bu yüzden sadece Kürtler için,sadece Kürtçe için böyle bir ayrım yapıldı.Sırf artık bir kışkırtma sebeplerini ortadan kaldırabilelim diye.

Off,daha ne diyeyim,o 'biri'leri kadar birçok vatandaşımızın bu konuda sahip olduğu zihniyet de bize zarar veriyor.Farkedebilmek dileğiyle..

"...kürtçe tv ve devletin etnik kökenlerine tanıdıgı bu müsemma bu devletin sonu demektir ki..."

Bu devletin sonu ifadesini kullanmak dahi istemiyorum ama madem siz rahat rahat kullanabildiniz,o zaman şöyle bir düzenleme yapalım.Devletin sonu gelecekse (ki dediğiniz gibi Allah göstermesin) de karşı çıktığınız bu yapıcı durumlar ile değil de,bu durumları müsemma olarak adlandıran zihniyet ile gelir.

Hala anlamamakta neden ısrar eder insanlar aklım almıyor.Şu an 'biri'leri faydalanıyor Kürt vatandaşlarımızın zamanında sunulmuş koşullar,yasaklar,bazen çeşitli korkular,cahillikler sebebiyle kandırılmaya çok müsait,yine bu 'biri'lerinin çok işine gelen büyük kesiminden.İşte devletimiz de bu koşulları yavaş yavaş ortadan kaldırmaya,kendilerine düşman olduğunu zannettikleri devletin aslında onların yanında olduğunu göstermeye çalışıyor.Aynı 'biri'lerinin adam toplamak için kullandıkları en büyük kozlarından biri olan dil problemini ortadan kaldırıyor mesela bu adımla.Öyle bir zaman gelecek ki artık kandırmak için kullanabilecek seçenek bulamayacaklar.Bu taraftan neden bakamıyor musunuz?Neden aslında bu sorunun yok olması için atılan yapıcı adımlar olduğunu ve 'biri'lerinin hiç hoşuna gitmediğini göremiyorsunuz?

Her yerde saçma sapan bir sürü şey görür oldum bu konuyla ilgili.Neymiş TRT 6 varsa TRT 3-5 (üj-bej) 'i istiyorlarmış.Aman ne komik!Kürtler etnik kökeni farklı olan bir azınlık,onların bir dili var,hadi onlar için bir kanal açalım,eğitimde de kullanılabilsin bu dil değil ki buradaki olay.İşte bunu farkedemiyorlar.Eğer olay bu olsa o zaman içimizdeki tüm farklı etnik kökenli insanlara bu hakları vermek gerek.Ama öyle değil işte.Kürtler harici hangi azınlık 'biri'lerinin işine geliyor?Hangi azınlık etnik kökeninden,dilinden dolayı 'biri'lerinin amacına hizmet ediyor,onlar tarafından kullanılabiliyor?Zaten hiçbir azınlık sayıları bakımından onların işine yaramaz ki bu kadar.İşte sırf bu yüzden sadece Kürtler için,sadece Kürtçe için böyle bir ayrım yapıldı.Sırf artık bir kışkırtma sebeplerini ortadan kaldırabilelim diye.

Off,daha ne diyeyim,o 'biri'leri kadar birçok vatandaşımızın bu konuda sahip olduğu zihniyet de bize zarar veriyor.Farkedebilmek dileğiyle..

:crying_anim: :)

Bilmiyorum bir yazı için bu kadar çok zamanımı harcayıpta bu üstteki mimikleri bir daha ne zaman arayacağım.

Biriktiriyordum, gelen cevapları bekliyordum, tepkilerin şiddetine göre yazacaktım. Artık buna gerek yok. Açıklamışssınız herşeyi.