Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
yunuscoskun

Başbakanı Tebrik Ediyorum

Recommended Posts

israil cumhurbaşkanı peres'e gereken cevabı verdi tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum...

Başbakanı tebrik ediyorum! Helal olsun. Kendisi hakkında düşündüğüm olumsuz fikirlerin yarısını kırmıştır!

Boş laftan öte aksiyon istiyoruz.

İsrail ile ilişkileri askıya al diyenlere ''Bekara karı boşamak kolay.'' diye cevap vermesi hala kulaklarımda.

Bu günleri bize gösteren Allah binlerce hamd olsun.

Ben başbakanımdan razıyım Allahta razı olsun.

Bu günleri bize gösteren Allah binlerce hamd olsun.

Ben başbakanımdan razıyım Allahta razı olsun.

Aynen kardeşim :sticky: Ben ve ailemde ondan razı inşaallah Rabbimde razı olur..

Başbakana helal olsun. gurur duydum. Araplar yine bildiklerini yaptılar. başbakanla beraber salonu terk etmeleri gerekirken tebrik edip yerine oturmayla yetindiler...

Bu olay bir kırılma noktasıdır, bir mihenk taşı teşkil etmektedir kanaatime göre. Türkiye Cumhuriyeti'nin karanlık mazisinden sıyrıldığının ve aydınlık yarınlara yöneldiğinin de alametidir. İnsanlık adına, müslümanlık adına, ülkemiz adına verilmiş gayet samimi ve yerinde bir tepki olması hasebi ile de bu olay tarihe basılmış bir parmak mahiyetindedir. Yaralı yüreklerin, acılı gönüllerin ve göz yaşı döken gözlerin uluslararası arenadaki tek güçlü savunucusu olan ülkemizin Başbakanı'nın çocuk katili terör devletine yönelik hiç de fevri olmayan ve gayet münasip bu tavrı ve tepkisi bütün İslam aleminin göğsünü kabartmaya yetecek çapta ve kıymettedir. Tamam, uluslararası münasebetlerde bazı adap ve kaidelere uymak icap eder fakat karşıdaki insan bir bebek katili terör devletinin mümessili ise ve sizin nezdinizde ülkenizi ve bütün İslam Alemini alaya alıyorsa, kusura bakmayın gençler, o vakit verilecek cevabın şekli de niteliği de değişir, değişmesi de gerekir, değişmiyorsa o zaman sıkıntı var demektir.

Katil perez söyleyecekleri karşısında sinerek kafa sallayacak bir başbakan bulacağını tahmin etmişse de bunda feci bir şekilde yanıldığını tecrube ederek anlamıştır. Türkiye'nin uluslararası platformdaki duruşuna da halel getirecek bir çıkış olacağını zannetmiyorum bu olayın. Bilakis el kol hareketleri ile Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na müdahale etmek isteyen üç kuruşluk moderatör ve ağzından salyalar akıtarak tehditkar ve aşağılayıcı bir üslup kullanan bebek katiline ve topyekün Davos zirvesine yönelik olarak verilen bu tepki ülkemizin itibar kaybetmesine mani olmuştur. Düşünün, eğer Başbakan bu tepkiyi vermemiş olsaydı ülkesinin ve İslam Aleminin itibarını zedelemiş, bir bebek katili karşısında haklı konumda olduğu davasını savunamamış ve anlatamamış olması dolayısı ile yerden yere vurulurdu. Şimdi ne oldu peki? İçimizdeki hainler verilen bu tepkinin bize pahalıya patlayacağını ve yersiz olduğunu dile getiriyorlar. Allah aşkına Perez bile telefonla arayıp Başbakan'dan özür dilemişken bizim içimizdeki dangalaklar neden ağzından salyalar akıtarak çemkiren perez'i değil de, Başbakan'a az süre veren ve eliyle koluyla sürekli müdahale eden o aşağılık moderatörü değil de Başbakan'ı eleştirirler anlamak güç doğrusu.

Partizanlığı filan bir kenara bırakarak Başbakan'ın arkasında duralım arkadaşlar.

Cümleten hayırlı geceler...

üstadın dediği gibi ağlayabilseydiniz anlayabilirdiniz... önce gidip yaralı filistinli kardeşlerinle ağladı. sonrada artık islamın liderliğinin türklerde olduğunu belli etti ve tek islam kanı dökülse hesabını sorarım anlayışını büründü ve peres denen siyon liderinin yüzüne haykırdı...siz insan öldürmeyi iyi bilirsiniz... gafil peres diyor ki o roketller istanbula atılsa sizde aynısını yaparsınız.... üstümüze saldırttığı kuduz köpekleri pkk var. biz onları kürtlerin temsilcisi görüp güney doğuya bomba mı yağdırıyoruz.... ey peres siz ve maşalarınız alışkınsınız insan öldürmeye hemde bebek öldürmeye bilmektesiniz islam bir bebekle bile israili mahvetmeye kadirdir...

bekle bizi peres biz geliyoruz , kafanı kolla dualar yağdırıyoruz...

başbakanım Allahın rahmeti , bereketi ve selamı üstüne olsun...

Valla millet arkasından her ne kadar atıp tutsa da, şu dünya nüfusu içinde en delikanlı başbakan kendisi çıktı. Taraf gazetesine ve Fehmi Koru'ya karşı takındığı tutumda neredeyse nefret etmiştim kendisinden, imaj tazeledi, süper yaptı. Hala 'karı dedi boşamak dedi' diyecek birileri çıkacaktır, yıllardır süregelen ve belki de arkadaşın sempatizanı olduğu partinin de payı olan bir gidişatı değiştirmenin basit olmadığını, neredeyse tüm dünya yöneticilerinin, başta Müslümanlar, İsrail yalakası kesildiği bir hengamede bu çıkışı yapmanın ne manaya geldiğini, ilişkileri bitirmek için politik bir sebep göstermenin mümkün olmayışına rağmen bu yegane ve sert çıkışın aslında ilişkileri sokacağı eksenin ne olduğunu, atılan adımın ciddi fakat itidalli olmasının lüzumunu içgüdüleriyle hareket edenler kolay göremeyecek tabii. Şu hareketi bir takdir et de nasıl sataşıyorsan sonra sataş be yağsız typewriter, ulan ne çekemez, ne çirkef adamlarsınız. Aksiyondan kastın ne senin, Peres'ten püre yapıp herifi pırasa gibi doğrasa mıydı orda? Madem diplomasinin anlamından çakmıyorsun, iki dakika şu düşük çeneni kapatıver lütfen. Üç kuruşluk fanatik siyasetin tek kuruş etmez partizanları, ancak seviyenizi pazarlıyorsunuz. Benim de hoşuma gitmedi bu pespaye 'karı' mevzuu, ben de İsrail'i durduracak kuvvetimiz olmadığına yanmakta olduğumu yazdım bu sitede çok değil 1 ay önce; da şu hareketi de takdir etmiyorsanız, bunun sonuçlarını kestiremiyor da ufak bir hoş ifade kondurmadan, azıcık bir takdir etmeden 17'lik sokak protestocusu, slogan bankası solcu gençler gibi çemkiriyorsanız bozkırlarda koyun güdüp çadırlarda kımız içmek yakışır size. İnsaf yahu, insan olun biraz, çok değil, biraz. Biraz! Fazlasını beklemiyorum zaten.

maalesef israil yanlısı basınımız bu büyük mevzuuyu hakaret gibi algılamışlar. vay efendim israil cumhurbaşkanına nasıl böyle dersiniz nasıl böyle edersiniz. yahudiden öte bir utanmazlık bir yalakalık sergileyen belli başlı basın mensupları başbakanın dediği gibi zulme ortaktırlar onlarıda can-ı gönülden kınıyoruz.... Allah-ü teala onlara da layığını versin. karşınızdayız yandaş , yardakçı , yalaka basın... büyük doğu gençliği karşında...

Ben şahsen başbakanımızın Davos'taki çıkışını haklı buluyorum üslubuda gayet doğruydu.Çok sevdiğim başbakınımıza sevgim bir kat daha arttı...

''Şimon Peres, 1994 yılında, Yaser Arafat ve zamanın İsrail Cumhurbaşkanı Yitzhak Rabin ile birlikte Nobel Barış (!)Ödülü'ne layık görülmüştü''.

Bu olay kendi gözümle baktığımda takdire şayan. Başbakanın genel olarak politikalarını beğenmeyen ve avam tabakası ayarında gören ben, bu sefer bu hareketini gururlu bir şekilde, başım dik olarak karşıladım. Fakat olayın hemen sonrasındaki basın açıklaması bu dik duruşu eğdi. Başbakan, Peres'e karşı devlet duruşunu gösterdikten sonra basın açıklamasında diplomasi uzmanı gibi konuşarak, ince bir dille sözlerini bir nebze geri aldı. Sonra Peres'in telefon konuşması... Bu da aradaki ilişkileri bozulmadan geri eski yerine oturtmaya yetti.

Başbakınımızı tebrik ediyorum, üzerinde sürdürülen tüm olumsuz düşünceleri yok etmiştir. Gerçekten helal olsun.

Rabbim yardımcımız olsun inşAllah.

Alalh'a şükürler olsun böyle bir lideri bize nasip ettiği için.. Üstadımzın meyvleri olmaya başlamış..

Ah şu netameli oy!

Soy kurutan garblı soy!

Parti ağzı bir goy goy...

Yalan istifli debboy;

Deve dikeni şebboy...

Duman ye, havayla doy!

Uygarlık mı, Yes my boy!

Elini vicdanına koy!

Peşinden milleti soy!

Hakkın gözlerini oy!

İnsanlık ezelden toy...

Hakikat, şanlı kovboy,

Ne gün gösterecek boy?

OY BABAM,OY ANAM

Üstad...

Ah şu netameli oy!

Soy kurutan garblı soy!

Parti ağzı bir goy goy...

Yalan istifli debboy;

Deve dikeni şebboy...

Duman ye, havayla doy!

Uygarlık mı, Yes my boy!

Elini vicdanına koy!

Peşinden milleti soy!

Hakkın gözlerini oy!

İnsanlık ezelden toy...

Hakikat, şanlı kovboy,

Ne gün gösterecek boy?

OY BABAM,OY ANAM

Üstad...

:sticky: güzel bir hiciv sevgili ağabeycim ancak ben sırf oy için bu kadar köklü ve ağır konuşulamayacağı kanısındayım. Belki TC sınırları içinde atıp tutar ancak karşı ülke reis karşısında bukadarı söylenmez. Çok samimiydi Başbakan.

Selamun aleyküm.

Ben bekliyordum zaten...

Avrupa birliğine karşı duruş alanlar burada heezıpladı efendim AB yolunu tıkadın.

İsrail-Arab arabuluculuğunda Başbakanı İsrail yanlısı gösterenler hemen atladı şimdi nasıl arabuluculuk yapacak diye.

El insaf yahu!

Aydın Doğan medyaası yavşaklıkta lider, kemalist tarafsa temkinli...

Meseleye bir oy kapma mücadelesi veya iptidai bir siyasi oyun şeklinde bakmak hem Başbakan'a hem de milletimize yapılmış bir haksızlık olur. Olay yanlızca fertler arasında tezahür etmiş basit bir vakıa değil, aksine dar bir çerçevede ele alınamayacak kadar geniş ve önemli, tarihin seyrine etki edebilecek derecede, alınmış ve alınan kararlara tesir edebilecek ölçüde hassas bir mevzudur. Ezberlerin bozulduğunun, kalıpların kırıldığının, klişelerin dağıtıldığının, rollerde meydana gelen değişimlerin tüm çıplaklığı ile gözler önüne serildiğinin de açık ve net bir göstergesi olmuştur bu hadise.

Başbakan'ı seven olur sevmeyen olur, Ak Parti icraatlarını beğenen olur beğenmeyen olur, o ayrı. Fakat bu meseleye partizanlığın ve önyargının kararttığı gözler ile bakanlara da ,ben şahsen, tavrımı açıkça koyarım. Bizlere safımızı iyi tutmak düşer, mazlumu ve haklıyı savunanların yanında yer almamak da zalimin ve güçlünün yanında yer almak kadar yakışıksız olur. Mazluma ve haklıya destek vermek popülist bir yaklaşımın vesikası ise, bu adamlar her ne yaparlarsa yapsınlar o damgayı yerler. Meselenin özüne inmeye zaten gerek yok di mi!

Abi tesekkur mitingi duzenlemisler Filistinde ya.Varmi boyle bisey.buradan oradakilerin bile kahramani olduk.husnu gibi serefsiz kopeklerin halini dusunuyorumda..bu halde bile hala kahraman oluyoruz.dunyada kendi irkdaslari tarafindan bile yalniz birakilmis bir milletin arkasinda durabilmek o kadar guzel biseyki.hala burda zirildayanlar var.aksiyon kelimeylede olur,anlamayanlara... bide biri oy demis.herhalde ermeni asilli yahudi gazetecisinide parayla satin aldi adam...

Valla bana göre bu tepkinin arkasında durmayanlar ya da kıvrak bir hareketle arkasında durur gibi yapanların samimiyeti sorgulanmalıdır. Kendi parti liderlerinizin bunu yapamamış ve yapamayacak olmasına öykünmenin bir gereği olsa gerek. Hani şu tepkiyi yaklaşan seçimler için yatırım olarak görenlerden, tepkinin iyi olduğu belirtip de "ama" bağlacını kullanarak daha evvelki söylediklerini gavur edenlerden bahsediyorum.

Bazı keskin zekalı kişiler de laf değil icraat diye söylenivermişler. Ben birşey soriyim mi? İcraat nedir Allah aşkına Kuran aşkına, icraat dendi mi sizin aklınıza ne gibi faaliyetler geliyor sayar mısınız? Sizce günümüz devletleri ya da siyasetçilerinin her neyse, bir icraatte bulunmaları için savaş ilan etmeleri ya da adam öldürmeleri mi gerekiyor?

Ben süreci baştan sona takip etmiş birisi olarak söylüyorum ki başbakan tepkisinden sonraki düzenlediği basın toplantısı ile de doğru olanı yapmıştır. Eğilmemiştir, ezilmemiştir. Evvela şunu görmek lazım; başbakanın kalkıp gitmesi perezin söylediklerinden sonra olmamıştır. O zaman kalkıp-gitme eylemi perese karşı sergilenmiş bir aksiyon değil. Zaten öyle olsa başbakan perez konuşurken ya da sözünü bitirince kalkar giderdi ki bu çok anlamsız bir hareket olurdu ve kendisinin haksız konuma düşmesini tetiklerdi. Bir anlamda boyun bükme manasına da gelirdi. Başbakanın kızdığı nokta konuşmasına fırsat verilmemiş oluşudur. Fırsat vermeyende moderatör olduğuna göre tepki moderatöredir... Ne deseydi yani Erdoğan tepkim tüm yahudi halkına mı deseydi ya da perese karşı davamı savunamadım o yüzden böyle bir tepki verdim (bu kesin yanlış olurdu) mi deseydi ya da İTrail yönetimini eleştirmek için böyle bir atraksiyon mu yaptım deseydi. İTrail'e karşı takındığı tavrı bilmeyen varmı başbakanın? Moderatöre verilen tepki aslında iTrail terörüne verilmiş bir tepki değil midir ki siz burada takıldınız. Bunda herhangi bi sıkıntı ben göremiyorum doğrusu. Açıklaması dik duruşunu eğmemiştir. Bakın şu noktayı kavramak gerekiyor; Erdoğan'a fırsat verilseydi daha söyleyecek çok şeyi vardı bu aldığı notlardan belliydi zaten kendisi de söyledi bunu. İTrail tarafının söyleyecek de savunacak da birşeyleri yoktu. Üstlerine topyekun gidileceğinin farkına varan moderatör (moderatör diyorum çünkü o da ermeni asıllı amarikan vatandaşı dönme dolap bir yahudiymiş) çareyi toplantıyı bitirmekte aradı. Aslına bakılırsa güzel bir danışıklı dövüş sergileyeceklerdi. En son söz alan peres 25 dk yalanlarla dolanlarla dolu konuşmasını yapacak ve forum bitecekti. Oh ne güzel. ama başbakanımız bunlara fırsat vermedi ve pilanları altüst etti. Moderatöre verdiği tepki ile davos a tavrını da açıkça koydu ki bu İTrail konusunda fikirlerinin paylaşılmasına müsade edilmediğindendi. Yoksa kıçıkırık moderatör kim ki Başbakan'nın muhatabı olsun. Yani sonraki basın toplantısı da bazı gerçekleri açıklamak adına ve yarım kalan sözlerini tamamlamak adına olumluydu.

Bakın son olarak Yunanlıların resmi devlet televizyonunun haberini verip gidiyorum.

YUNAN DEVLET TELEVİZYONU: BAŞBAKAN ERDOĞAN, GEZEGENİMİZDEKİ ÇOK KİŞİNİN SÖYLEMEK İSTEDİKLERİNİ DİLE GETİRDİ

Demek ki gezegenimizdeki çok kişi Türkiye'deki 29 mart belediye seçimlerinde oy derdine düşmüşler. Vay anasını diyor selamlarımı sunuyorum.

Esselamü Aleyküm.

Değerli Arkadaşlarım.

Farkındayım ki, Sizlerde malum olay karşısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın tepkisini alkışlıyor ve takdir ediyorsunuz. Bende iki kelam ile bu sevince ortak olmak istedim. Az evvel Gazze'de düzenlenen teşekkür ve destek mitingi haberini izledim. bu gelişen son olaylar zincirine kul olmayı bir kenara bırakıp sadece insan olarak baksak bile (ki; Çok şükür bizler kul olabilmenin idrakini ve mutluluğunu yaşıyabiliyoruz) Sayın Başbakanı tebrik ve takdir etmeyi kendime bir görev addediyorum.

Sayın Başbakanım;

Rabbim, Sizi ve sizinle birlikte hizmet için yola çıkan, yol arkadaşlarınızı şer işlerden, şer gözlerden, şer düşüncelerden ve şer ortamlardan uzak eylesin. Duruşunuz ve düsturunuz daim olsun İnşaallah...

Sizi Allah (c.c.) rızası için seviyorum.

Halka hizmet, Hakk'a hizmet düsturundan ayrılmadığınız sürece dualarımla yanınızda olacağım.

Rabbim Yar ve Yardımcınız olsun İnşaallah...

Selametle...