Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mavera

Seçim Ve Hatırlattıkları....

Recommended Posts

Politika merakı ve ihtirası taşıyan insanların sosyal,kültürel ve psikolojik analizleri yapılsa nasıl bir sonuç çıkar diye merak ettiniz mi? Veya nasıl olması gerektiği konusunda bir fikriniz var mı? Siyasette amaç, millete hizmet bunun da yolu imkanları doğru,faydalı kullanabilme sanatı olması gerektiğine göre, ideal siyasetçi proflini bence şöyle şekillendirebiliriz...

Eğitim( Hizmet edeceği branşta uzman)

Ahlak (Dürüstlük; kişisel menfaate tamamen kapalı, adil)

İnsani ilişkilerde başarı

Yöneticilik vasfı..

Enerjik bir yapı, hizmet aşkı ve aktivite...

Ve özellikle Kalite anlayışı...

Son günlerde belediye seçimleri ile ilgili ,sokaklarda sabahtan akşama kadar devam eden, konvoylar, sesli müzik ve mütemadiyen içi boş sloganlardan,eminim hepiniz rahtsızsınızdır. Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum bu kadar aday içinde

Mesleği belediye başkanlığı için uygun,

Yapacağı ve yapmayacağı işlerle ilgili programı ve ilkeleri belli,İşi bilen,

Emniyet ve güven telkin eden,

Gerçekten dürüst ve çalışkan bir imaj çizen,

Bir adaya rastlayanınız oldu mu?

Şu sloganların kofluğuna bakarmısınız

Sen …...sin, büyük düşün...

İlkeli ve dürüst..

Sizden biri..

Genç ve dinamik..

Sorunlarınızı biliyor...

Beni en fazla deli eden şey; seçmenin yarısının oyunu alan iktidar partisinin, milyonlarca seçmeni arasından belediye başkanı yapacak doğru düzgün aday göstermemekteki, inadı ısrarı ve birçok yerde başarısızlıkları tescillenmiş kişileri yeniden aday yapması...

Mekezi hükümetin birçok noktada başarısının sağladığı kredi maalesef hergeçen gün eriyor...

Belediyelerin genel olarak şimdiye kadar gösterdikleri berbat performans ve neredeyse hepsinde ayyuka çıkan rant merkezli faaliyetler, yolsuzluk şaibeleri AKP' nin sonunu getirecek ama bunu kimse görmüyor,görmek istemiyor veya kimsenin işine mi gelmiyor anlamıyorum, iktidara kayıtsız, şartsız, sınırsız destek veren gazetelerde tek bir eleştiri uyarı görebiliyormusunuz.......bu nasıl iştir...

Kulakları patlatacak bir sesle bağırmak istiyorum;

Başta belediyeler olmak üzre, basit,sufli,kalitesiz ve vasıfsız insanlara emanet edilen bütün kurumlarda dönen RANT HESAPLARI, YOLSUZLUKLAR VE BECERİKSİZLİKLER SONUNUZU GETİRECEK...

Sayın Başbakan ; ne olur artık aç gözlerini,uyan atrık, çevrende pervane olan şarlatanlara kanma ve tedbirlerini yarından itibaren al, Senden beklentimiz ve sana yakışan budur...Sonra çok geç olacak...Yazık olacak herşeye, zira bu millet senden çok şey bekliyor...Tekrar tekrar inkisara uğramaktan bıktık artık...Ne olur ...

Bizim mahalle muhtar adaylarından birinin sloganı şu

"insanca yaşanılabilir,çağdaş ve örnek bir mahalle için"

sanki başbakan adayı :D napçaksa ALLAH 'ın dağında, örnek mahalle olcak :pc:

Saolun, paylaşımınız için teşekkür ederim :)

bence başbakan değil senin uyanman lazım...siyaset vatandaşa hizmet sunmak falan filan değildir..siyaset yönetimi ele geçirmek için çevrilen bir tiyatrodur...bütün siyasi partilerin amacı yönetimi yani rantı ele geçirmek...haliyle şaha oynadıkları için oylarını artırmak için türlü maskaralıklar yapacak...iktidar partileri yaptıklarını şişirecek ,muhalefet yapamadıklarını şişirecek seni kandıracaklar...bence başbakanımız uyanık ama sen mışıl mışıl uyuyorsun...

secmen bulduğu ile yetinmeli sanırım. Umduğumuz cıkmıyor karsımıza

yine bu secimlerde Üstadımızın mısarı düsüverdi aklıma

"hangi yol Türk'e uygun?Hangi parti tercüman?"

Benim şahsı görüşümce particilik Türk'e uygun değil, Türk öyle bir milletki her Aşiret reisinin Sultanlığını ilan ettiğim ufak yaşından beri savaş istiyen toprak ele geçirmek istiyen bir millet...

Benim şahsı görüşümce particilik Türk'e uygun değil, Türk öyle bir milletki her Aşiret reisinin Sultanlığını ilan ettiğim ufak yaşından beri savaş istiyen toprak ele geçirmek istiyen bir millet...

katılıyorum.particilik müslüman türk e uygun değil.güya müslüman ve kahraman görünen siyasetçiler bile farz ı muhal insanları nuh'un gemisine çağırıyorlarmış gibi kendilerine oy vermeyenleri en adi ithamlar altında bırakıyorlar.

Siyaset yalandır.

Siyaset rant'tır.

Siyaset güçtür.

Siyaset kibirdir.

Siyaset ahlaksızlıktır.

Siyaset gıybet'tir.

Siyaset halk arasında kutuplaşmalara yol açmaktır.

Siyaset doğruyu eğriltendir.

Günümüzde başarılı siyasetçinin temel özellikleri...

Siyaset yalandır.

Siyaset rant'tır.

Siyaset güçtür.

Siyaset kibirdir.

Siyaset ahlaksızlıktır.

Siyaset gıybet'tir.

Siyaset halk arasında kutuplaşmalara yol açmaktır.

Siyaset doğruyu eğriltendir.

Günümüzde başarılı siyasetçinin temel özellikleri...

+

Midem bulanıyor artık şu "siyaset" denen şeyden.Gazete bile okumak istemiyorum artık.

Gerçek bir Türk veya Müslüman ne olursa olsun vatanseverdir, bölücülükten uzak durur. ne karşı ırkların bölücülüğünü destekler ne de ille de Türk diyerek faşizmi bölücülüğe sürükletir. Kim başa gelirse gelsin hep hayırlısını diler. Devletten zarar da görse devlet yolundan ve aşkından ayrılmaz. Bunlar içimizde olursa kafidir Bir gün elbet sonsuz ve en adil düzene kavuşmayacak mıyız mahşerden hemen sonra???

Politika merakı ve ihtirası taşıyan insanların sosyal,kültürel ve psikolojik analizleri yapılsa nasıl bir sonuç çıkar diye merak ettiniz mi? Veya nasıl olması gerektiği konusunda bir fikriniz var mı? Siyasette amaç, millete hizmet bunun da yolu imkanları doğru,faydalı kullanabilme sanatı olması gerektiğine göre, ideal siyasetçi proflini bence şöyle şekillendirebiliriz...

Eğitim( Hizmet edeceği branşta uzman)

Ahlak (Dürüstlük; kişisel menfaate tamamen kapalı, adil)

İnsani ilişkilerde başarı

Yöneticilik vasfı..

Enerjik bir yapı, hizmet aşkı ve aktivite...

Ve özellikle Kalite anlayışı...

Son günlerde belediye seçimleri ile ilgili ,sokaklarda sabahtan akşama kadar devam eden, konvoylar, sesli müzik ve mütemadiyen içi boş sloganlardan,eminim hepiniz rahtsızsınızdır. Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyorum bu kadar aday içinde

Mesleği belediye başkanlığı için uygun,

Yapacağı ve yapmayacağı işlerle ilgili programı ve ilkeleri belli,İşi bilen,

Emniyet ve güven telkin eden,

Gerçekten dürüst ve çalışkan bir imaj çizen,

Bir adaya rastlayanınız oldu mu?

Şu sloganların kofluğuna bakarmısınız

Sen …...sin, büyük düşün...

İlkeli ve dürüst..

Sizden biri..

Genç ve dinamik..

Sorunlarınızı biliyor...

Beni en fazla deli eden şey; seçmenin yarısının oyunu alan iktidar partisinin, milyonlarca seçmeni arasından belediye başkanı yapacak doğru düzgün aday göstermemekteki, inadı ısrarı ve birçok yerde başarısızlıkları tescillenmiş kişileri yeniden aday yapması...

Mekezi hükümetin birçok noktada başarısının sağladığı kredi maalesef hergeçen gün eriyor...

Belediyelerin genel olarak şimdiye kadar gösterdikleri berbat performans ve neredeyse hepsinde ayyuka çıkan rant merkezli faaliyetler, yolsuzluk şaibeleri AKP' nin sonunu getirecek ama bunu kimse görmüyor,görmek istemiyor veya kimsenin işine mi gelmiyor anlamıyorum, iktidara kayıtsız, şartsız, sınırsız destek veren gazetelerde tek bir eleştiri uyarı görebiliyormusunuz.......bu nasıl iştir...

Kulakları patlatacak bir sesle bağırmak istiyorum;

Başta belediyeler olmak üzre, basit,sufli,kalitesiz ve vasıfsız insanlara emanet edilen bütün kurumlarda dönen RANT HESAPLARI, YOLSUZLUKLAR VE BECERİKSİZLİKLER SONUNUZU GETİRECEK...

Sayın Başbakan ; ne olur artık aç gözlerini,uyan atrık, çevrende pervane olan şarlatanlara kanma ve tedbirlerini yarından itibaren al, Senden beklentimiz ve sana yakışan budur...Sonra çok geç olacak...Yazık olacak herşeye, zira bu millet senden çok şey bekliyor...Tekrar tekrar inkisara uğramaktan bıktık artık...Ne olur ...

siz de tek iyi şey söyleyemiyor musunuz?onlarda akıl var izan var.adamların türkye şartları içinde yapılabilecek olanın en iyisini yaptıklarını farkedebiliyorlar.sizin gibi kof muhalefet daha mı iyi?ikinci olarak bir müslümanı

sevmek için sebep gerekmez ama sevmemek için önemli bir sebep gerekir.siz sbepsiz nefret edip kızanlardansınız.şimdi diyeceksiniz ki ama şöyle yaptı böyle yaptı.arkadaş adam elinden geleni yapıyor,müslüman daha ne istersiniz.galiba siz yöneticiye itaat ile ilgili kuralları bilmiyorsunuz.bide şu var şu anda türkiyede değişmesi gereken şeyleri değiştirebilecek güce sahip tek parti bu parti.siz bu tip saldırılarınızla olmasını istediğinizi iddia ettiğiniz şeylerin gerçekleşmesine engel oluyorsunuz.97 den bu iktidar gelene kadar imam hatiplerde kuran dersi dışındaki derslere başörtülü girilemiyordu.şimdi bir imam hatip lisesine gidin inceleyin bakalım.çoğunda mgb dersinde bile başörtülü duruluyor.siz olaylara hep kötü yönünden bakmaya felaket tellallığı yapmaya alışmışsınız.

belediye başkan adaylarına filan gelince benim bulunduğum şehirde belediyeler arı gibi çalışıyor.büyük ihtimalle sizin ordakilerde çalışıyordur ama saldıracak yer aramaktan siz farkedememişsinizdir.

slogan meselesine gelince kof olduğunu düşünmüyorum o ortam içinde gayet güzel bir slogandı.peresi azarlayıp çıktıktan sonra israille ilişkilerimiz bozulcak diyenlere cevap olarak vermişti.sizin önce ki propogandalarınıza göre çok sevmeniz ve o partiyi kucaklamanızı gerektircek bu söz bile sizi ona düşman yapmış.

son olarak böyle bir forumu bile propogandalarınıza alet ettiğiniz için sizi kınıyorum.