Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Muvazene

Kanal24 - Keşke Olmasaydı Programı - Üstad

Recommended Posts

Kanal24'te 18 Haziran Perşembe akşamı saat 21:15'te yayınlanan Üstad'ın anlatıldığı Keşke Olmasaydı isimli belgeseli izleyemeyen veya tekrar izlemek isteyen üyelerimiz aşağıdaki linklerden videoya ulaşabilirler.

1.Bölüm:

http://www.dailymotion.com/video/x9ocqo_kanal24-ustad-1-www-n-f-k-com_news

2.Bölüm:

http://www.dailymotion.com/video/x9od4d_kanal24-ustad-2-www-n-f-k-com_news

3.Bölüm:

http://www.dailymotion.com/video/x9odlb_kanal24-ustad-3-www-n-f-k-com_news

adszcvl.jpg

//düzenleme: Linklerdeki videolar kaliteli versiyon ile değiştirilmiştir.

çok saolun...

yalnız ufak bi sorun görüntüyle ses arasında bi kopukluk var onun haricinde gayet net

upload eden kardeş,

asıl videoda da kayma varmı acaba, eğer yok ise rapidshare'e yüklemeniz yada sitenizin serverlarından indirmemiz mümkünmü acaba?

Videoları, Kanal24'ün internet üzerinden yayını esnasında kaydettim arkadaşlar. İnternet üzerindeki televizyon kanallarının yayınları hızlı olmaları için televizyondaki görüntü kalitesine sahip değiller. Normalde, tahmin edebileceğiniz gibi çok kaliteli bir formatı var aslında bu belgeselin. O kaliteli format elimize geçtiğinde onu da yayınlayacağız, upload edeceğiz inşallah. Ve bu kalitesi düşük videoyu kaldıracağız. Diğer format elimize geçene kadar belgeseli merak edenleri daha fazla merakta bırakmamak ve bunları paylaşmak istedim.

Selamlar,

Keşke Olmasaydı programının Üstad Necip Fazıl ile ilgili bölümü, Kanal 24'ün izni ile Download bölümümüzde yayınlanmıştır. Başta kaydın elimize ulaşmasını sağlayan sayın Seyhan Koç olmak üzere, hakkı verilerek hazırlanan bu orijinal yapımda emek sahibi olan tüm Kanal 24 çalışanlarına teşekkürü bir borç biliyoruz.

Programa yüksek görüntü kalitesi ile Download bölümümüzden ulaşmak için, bu linkten faydalanabilirsiniz:

Saygı ve selamlarımla

Bu belgeseli daha kaliteli şekilde izleme ve dinleme imkanını sunan adminimize ve Kanal 24'e teşekkür ederiz. İlk mesajda yer alan düşük kaliteli videolar silinmiş ve yerlerine kaliteli videolar yüklenmiştir. İndirmeden internet üzerinden seyretmek isteyenler o linkleri kullanabilirler.

Belgeselin son kısmında Üstadın annesinin görüntüleri varya, ciğerimi dağladı. Üstadın annesine hayatının son deminde yazdığı şiir aslında bütün maceramızı anlatmıyor mu? O nasıl bir hasrettir öyle... Defalarca seyrettim. Anlamaya çalıştım. Sezmek istedim. Fakat vadeleri tamam ettiren şeyi tam kavrayamadım. İnsanoğlunun peşine düşen o dehşetli şeyi bilemedim. Neydi abi, Üstadın çilesi neydi? Bir insana ölümüne yakın 'anlamam, anlatamam, düşen düştü peşime, artık vadeler tamam' diye mısralar yazdıran hissiyat nemenem bişeydir? Vallahi anlayamıyorum. Anne, kilit nokta. Anne, kilometre taşı. Anne, ızdıraba karşı giyilen tek zırh. Ya peki zihinlerdeki binlerce sual?

Belgeselin son kısmında Üstadın annesinin görüntüleri varya, ciğerimi dağladı. Üstadın annesine hayatının son deminde yazdığı şiir aslında bütün maceramızı anlatmıyor mu? O nasıl bir hasrettir öyle... Defalarca seyrettim. Anlamaya çalıştım. Sezmek istedim. Fakat vadeleri tamam ettiren şeyi tam kavrayamadım. İnsanoğlunun peşine düşen o dehşetli şeyi bilemedim. Neydi abi, Üstadın çilesi neydi? Bir insana ölümüne yakın 'anlamam, anlatamam, düşen düştü peşime, artık vadeler tamam' diye mısralar yazdıran hissiyat nemenem bişeydir? Vallahi anlayamıyorum. Anne, kilit nokta. Anne, kilometre taşı. Anne, ızdıraba karşı giyilen tek zırh. Ya peki zihinlerdeki binlerce sual?

Bu ne hassasiyet mitajanı? :) Senin gibi profesyonel birinde bu kadar duygusallık fazla değil mi? :) Tamam, tamam... Latife yapıyorum, fişleme beni de :)

Bu ne hassasiyet mitajanı? :) Senin gibi profesyonel birinde bu kadar duygusallık fazla değil mi? :) Tamam, tamam... Latife yapıyorum, fişleme beni de :)

Yapma be ilçeke abi, bari sen yapma :) Şurada galeyana gelmişiz, mevzu da abd-i acizin kanaatine göre girift ayrıca. İçinden çıkamıyor zahir. Zaten şu sıralar işler yoğun, hayat yoğun, duygular yoğun... Neylesin gariban ajan? İlçeke Abi, mevzu ne biliyor musun? Bütün bir mazi bizimle beraber yaşıyor. Üstadın annesiyle kurduğu bağı işte bu girift hesaplaşmada kilit bir nokta olarak görüyorum. O bağ benim nazarımda, evet, bi kilometre taşı... Bu bana çok esrarlı birşey gibi gözüküyor, bilmem anlatabiliyor muyum? Hani senin Hamdi diyorya bi yerde : 'Her ninnide milyonlarca çocuk başı ve rüyası vardır.' Hah, işte mesele burada! O bağ, o eskimeyen ve her şeye karşı sapasağlam kalabilen bağ varya, o bambaşka bişey... Kelimeler kifayetsiz İlçeke Abi. Söyletme beni :)

Yapma be ilçeke abi, bari sen yapma :) Şurada galeyana gelmişiz, mevzu da abd-i acizin kanaatine göre girift ayrıca. İçinden çıkamıyor zahir. Zaten şu sıralar işler yoğun, hayat yoğun, duygular yoğun... Neylesin gariban ajan? İlçeke Abi, mevzu ne biliyor musun? Bütün bir mazi bizimle beraber yaşıyor. Üstadın annesiyle kurduğu bağı işte bu girift hesaplaşmada kilit bir nokta olarak görüyorum. O bağ benim nazarımda, evet, bi kilometre taşı... Bu bana çok esrarlı birşey gibi gözüküyor, bilmem anlatabiliyor muyum? Hani senin Hamdi diyorya bi yerde : 'Her ninnide milyonlarca çocuk başı ve rüyası vardır.' Hah, işte mesele burada! O bağ, o eskimeyen ve her şeye karşı sapasağlam kalabilen bağ varya, o bambaşka bişey... Kelimeler kifayetsiz İlçeke Abi. Söyletme beni :)

Ajanım elbette birtakım hususlarda insan tıkanabiliyor. Donup kalabiliyor. Fakat zaten bu tıkanmalar, donup kalmalar değil midir bizi hakikate ulaştıran? Zahmetsiz rahmetin olamayacağı hakikati her olayda ve tecrübede sabittir, bilirsin. Yalnız çok fazla da yüklenme mevzulara derim naçizane. İçinden çıkamayınca zorluklar baş gösteriyor. Anlattıklarınsa bu manada biraz tuhaf, biraz zahmetli fikirler gibi geldi bana. Bu arada rumuzumu da katletme :) İlçeke değil, halis muhlis İlcege! :)

Ajanım elbette birtakım hususlarda insan tıkanabiliyor. Donup kalabiliyor. Fakat zaten bu tıkanmalar, donup kalmalar değil midir bizi hakikate ulaştıran? Zahmetsiz rahmetin olamayacağı hakikati her olayda ve tecrübede sabittir, bilirsin. Yalnız çok fazla da yüklenme mevzulara derim naçizane. İçinden çıkamayınca zorluklar baş gösteriyor. Anlattıklarınsa bu manada biraz tuhaf, biraz zahmetli fikirler gibi geldi bana. Bu arada rumuzumu da katletme :) İlçeke değil, halis muhlis İlcege! :)

Abi gene psikanalizmin gözüne vurmuş, felasifeye hafiften temas etmiş, edebiyata selam çakmış bi vaziyettesin. Bırak bu işleri abi :) Anlamak yok, biliyorsun! Anlar gibi olmak var ! Ha sen saçlarını yolma, sonra bioxcine para yetiştiremezsin, aman ha...

Rumuz mevzuunda kabahat bende değil abi. Sen biliyorsun esas suçluyu :) İlçeke daha bi kazrimatik abi, inan bana :)

çok kötü bir belgesel olmuş rezalet,konuşmanın bir tarafında diyorki islam sosyalizminden bahsederdi oha oha oha,adam da anlatıyor,müslümanlıkta komunizm vardı derdi diye...bizde Üstad adına olsunda ne olursa olsun diye izliyoruz...öyle şey yok...yalnız bazen dikkatimi çekiyorki üstadın yanında bulunanlar bile üstadı zerre kadar anlamamış...hey gidi gölgeler ülkesi dünya...

çok kötü bir belgesel olmuş rezalet,konuşmanın bir tarafında diyorki islam sosyalizminden bahsederdi oha oha oha,adam da anlatıyor,müslümanlıkta komunizm vardı derdi diye...bizde Üstad adına olsunda ne olursa olsun diye izliyoruz...öyle şey yok...yalnız bazen dikkatimi çekiyorki üstadın yanında bulunanlar bile üstadı zerre kadar anlamamış...hey gidi gölgeler ülkesi dünya...

Katılıyorum!.. Belgeselde kimi yanlış bilgiler verilmiş.

Genel olarak ise güzel ve hüzünlü bir belgesel.

Hayatına bu kadar çile sığdırabilmiş kaç insan vardır merak ediyorum.

Evet ortak!.. Bugün yine izledim o görüntüleri. Üstad'ın annesinin, o muhterem annenin ağır başlı bir sessizlikle ve bu yüzden duyurmadığı hüzünleriyle dolu o görüntüleri.. Anlayamıyorum azizim.. O nasıl bir hasrettir öyle, inan bende anlayamıyorum.. Yalnız, Üstad'ın o şiirinde tüm sır.. 'Yorganın olsun duam, mezarında üşüme.' Bu sözler... Daha ne söylenebilirki...