Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Hayy bin Yakzan

''nükteler'' Çizgi Hikayeye Dönüşüyor...

Recommended Posts

Esselam Gönüldaşlar...

Üstadın o meşhur, can alıcı yeri geldiğinde can yakıcı nüktelerini bir karikatür albümü haline getirmeye yönelik bir düşüncemiz var. Yakın bir zamanda bu konuda çalışmaya başlayacağız inşallah. Bugün Ntv Kitap bile Şekspir klasiklerini çizgi roman halinde satışa sunuyor; çizgi hikaye tarzının bir başka etkisi, gücü söz konusu...

Sitemizde zaten üstadın nüktelerine dair bir derleme çalışması mevcut, bir parça daha ek bi gayretle neleri çizgileştireceğiz belirledikten sonra, çizimlere başlayacağız inşallah.

Tabi bir de karikatür mü yoksa çizgi hikaye mi olacak onu da yeniden gözden geçirebiliriz. Çalışmamızda yer almak isteyen arkadaşların bana ulaşması rica olunur.

Çizimlerimle böyle bir çalışmanın içinde bulunmayı çok isterdim. Ama malesef uzaklara bir yolculuğum sözkonusu. Şimdiden emeği geçecek olan kardeşlere başarılar... Allah yardımcınız olsun...

Daha evvelden bu tarz bir çalışma içerisinde olmasam da bu işe girişme iştiyakındayım. Hayy İbn-i Yakzan kardeşimin öncülüğünde, bu mühim ve bir o kadar eğlenceli vazifenin amacına ulaşacağı kanaatini taşıyorum. Allah utandırmasın...

böyle bir çalışma gerçekten güzel olur yeteneğim yok olsa katılırdım, :)

ama illa ki bu karikatürlerin, dergilerin ulaşılabilirliğide önemli, bizde bir ucundan tutarız belki merak ve heyecanla bekleyeceğiz şimdiden Allah Yar ve Yardımcınız olsun selametle

selamlar,

Efendim allah kolaylık versin. Ben inanıyorum ki sitemizde bir karikatür kitapçığı oluşturabilecek kadar çizebilecek arkadaşlar vardır. Hele ki konu üstad olunca kalemleri kendiliğinden çizecektir. Yeter ki isteyelim inşallah.

Bir de bu iş yani çizim kısmı tamamlandığın da, inşallah onu güzel bir kitapçık haline getirebiliriz. Geçenler de bir kitapçı da karikatür kitaplarını gördüm de çok hoşuma gitti, şöyle güzel bir karton kapak, içi kuşe kağıt, dışında bir üstad resmi, altına da bir nüktesi. ALLAH ALLAH. :)

Neyse efendim allah utandırmasın, selametle.

Bu son hareketimizle birlikte sitemizin yeni meyvalarını görmekten hepimiz gurur ve mutluluk duymaktayız. Öncülüğünü Hayy İbn-i Yakzan'ın yapacağı bu çalışmaya yetenek sahibi olanların iştirak etmesini bekleriz. Bizler zaten site yönetimi olarak her türlü desteği vereceğiz. Olabildiğince profesyonel çalışmayı hedefleyen bu ekibimiz, belki de ileride üstadın nüktelerinin mizahlaşmış şeklini kitap haline getiren ekibin de ta kendisi olacaklardır. Şimdiden kendilerine kolaylıklar diliyoruz...

Saygılarımızla...

Allah yardımcınız olsun.. Büyük çizerlerden yardım da istenebilir bu konuda.Eminim yardımcı olacaklardır.

şayet nükteleri belirlemekle işe başlanabilirse, güzel çizgiler ortaya çıkabilir. hatta benim gibi çok istidadı olmayan birisi bile belki birşeyler karalayabilir.

başarılar dilerim kardeşim...bizlerde merakla bekleyeceğiz...

Heycanla ve hasretle gelişmeleri takip ediyoruz..

Allah Muvaffak eylesin şimdiden emeğinize sağlık...

Böyle bir çalışma gerekli gerçekten ,ama zor emek isteyen bir durum. Çalışmaya katılacak arkadaşlara Allah kolaylık versin, muvaffak eylesin inşAllah.

Selamlar,

İlk ürünler yavaş yavaş ortaya çıkıyor arkadaşlar, emek sarfeden herkese teşekkür ederken kendine az-çok güvenen herkesi bu projeye dahil olmaları hususunda bir kez daha teşvik etmek istiyorum. Orijinal bir çalışma ortaya koymak için çaba harcayan ekibimize siz de elinizden geldiği kadarıyla, tek bir çizim ile dahi olsa katkı sağlayabilirseniz bu proje için büyük bir kazanç olacaktır. Bu işe şahsen girmek mecburiyetinde de değilsiniz, çevrenizde çizim yeteneği olan arkadaşlarınızı da tek bir karikatürle de olsa bu emeğe dahil edebilirsiniz.

Velhasıl, katılımınızı bekliyoruz. Hem yorum zenginliği, hem de zamanın kısalması sağlanacağı için, katılımınız bizleri oldukça mutlu edecektir. Arkadaşlarına karikatür çizdirebilecek olan üyelerimiz başlığa yazabilir veya çizim tarzı hakkında bilgi edinmek için, operasyon yöneticisiyle iletişime geçebilir.

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

İlk ürünler yavaş yavaş ortaya çıkıyor arkadaşlar, emek sarfeden herkese teşekkür ederken kendine az-çok güvenen herkesi bu projeye dahil olmaları hususunda bir kez daha teşvik etmek istiyorum. Orijinal bir çalışma ortaya koymak için çaba harcayan ekibimize siz de elinizden geldiği kadarıyla, tek bir çizim ile dahi olsa katkı sağlayabilirseniz bu proje için büyük bir kazanç olacaktır. Bu işe şahsen girmek mecburiyetinde de değilsiniz, çevrenizde çizim yeteneği olan arkadaşlarınızı da tek bir karikatürle de olsa bu emeğe dahil edebilirsiniz.

Velhasıl, katılımınızı bekliyoruz. Hem yorum zenginliği, hem de zamanın kısalması sağlanacağı için, katılımınız bizleri oldukça mutlu edecektir. Arkadaşlarına karikatür çizdirebilecek olan üyelerimiz başlığa yazabilir veya çizim tarzı hakkında bilgi edinmek için, operasyon yöneticisiyle iletişime geçebilir.

Saygı ve selamlarımla

Bende katkida bulunmayi cok isterim ama soz vermiyim. Eger bana konulari iletebilirseniz bende birseyler karalamaya gayret edebilirim. Ama siz yine de ben yokmusum gibi hareket edin. Eger yaparsam ekstra bir katki olsun. Cunku bu gurbetellerde bayagi mesguliyetim var ne yazikki.

Herkese kolay gele...

Çok güzel bir proje.Ürünlerini dört gözle bekleyeceğim.Keşke yardımcı olabilseydim ama bu konuda yeteneğim mevcut değil.Emeği geçen arkadaşlardan Allah razı olsun,kolaylıklar versin.

Bende katkida bulunmayi cok isterim ama soz vermiyim. Eger bana konulari iletebilirseniz bende birseyler karalamaya gayret edebilirim. Ama siz yine de ben yokmusum gibi hareket edin. Eger yaparsam ekstra bir katki olsun. Cunku bu gurbetellerde bayagi mesguliyetim var ne yazikki.

Herkese kolay gele...

Şimdiye kadarki çalışmalarımızda tercihi çizen arkadaşlara bıraktık efendim. Sitemizin nükteler bölümünden bakıp karar verebilirsiniz.

Şimdiye kadar; *Peygamberlere ne gerek vardı, *Allah'ın bildiğini kuldan saklamamak, *Öteki kim, * Lütfen Zapta Geçsin, *Üstad Yuvadır, *Türkçe Sorardın nükteleri üzerinde çalışıldı. Bunlar haricinde dilediğinizi seçebilirsiniz.

kardesim eline , koluna , aklina , namutenahi yuregine ve tum hucrelerine saglik

Teşekkür ederim kardeşim, ama bu bir ekip çalışması bireysel gayret değil, bunu unutmayalım. Murat Aydın, Mürid ve neretva gönüldaşlarımızın eline, koluna, aklına, yüreğine sağlık demelisin :)

güzel bir çalışma olacak emeği geçenlere çok teşekkürler bu çalışma aynı zamanda genç kardeşlerimiz için önemli bir öğrenme şekli olacak merakla bekliyoruz kolay gele unutmadan bi projelerin hangi aşamalarında nasıl bir yardıma ihtiyaç vardır yazarsanız faydalı olmak isteriz

bir bardak su gibi çalkındı dünya

söndü istikamet yıkıldı boşluk

al sana hakikat al sana rüya

işte akıllılık işte sarhoşluk

Selamlar,

Saygı ve selamlarımla

Saygı değer Admin. Bu konuda bana da haber verirseniz çok mutlu olurum. Öncelikle bu düşüncenizden ötürü sizleri kutlarım. Harika bir fikir bu. Özellikle de karikatür şeklinde olması ayrı bir güzel. Artık yeni neslimiz Büyük usta yı yakından tanıyacaklar...Babam iyi resim çizer. Çevremde de iyi resim yapan arkadaşlarım var. Ben bu resimleri yapmayı çok isterdim fakat resim yeteneğim çok kötü. Bu gece sizin bu mesajınızı görünce resim yeteneğimin olmamasına öyle üzüldüm ki... Üstad'dan yeni nesillerin haberdar olması ŞARTT. O yüzden bana düşen ne görevse seve seve yapmaya hazırım. Buradan da facebooktan da bana ulaşabilirsiniz. Zaten facebookta da www.n-f-k.com sayfanıza da üyeyim. İsmim Kerem Kaştaş. İyi geceler dilerim... :)

• Create New...