Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]

Recommended Posts

ilk öncelikle selamın aleyküm ben 15 yaşında izmir de yaşayan bir lise öğrencisiyim

Üstadı anlamak yalnız şiirlerini okumak değildir onu anlamak kitaplarında ki manayı bulmaktır

şimdi diyeceksiniz 15 yaşında ki çocuk bize işi öğretiyor öyle bir gayem asla yok

14. İzmir Kitap Fuarı Gittiğimde Koşarak Üstadın kitaplarının bulunduğu stanta gittim

ve orda hayatıma yenilikler katacak ruhumu dinlendirecek şeyi buldum Üstadın İLK kez okuduğum kitabıydı DÜNYA BİR İNKİLAP BEKLİYOR bu kitabı önceden okumuştum

okuduğum için koşa koşa gitmiştim o stanta başladım hemen O ve Ben, Sabır Taşı, Vatan Şairi Namık Kemal, 333 Veliler Ordusundan, Canım İstanbul, Kafa Kağıdı aldığım kitaplar arasındaydı çok ama çok seviniyordum ve orda çalışan abi bana 3 tane Üstadın Posterini ve Doğumunun 100. yılına ait bir dvd verdi uçuyordum sevinçten başladım okumaya onu severek okudum ona toz kondurmaz oldum çıktım onu sayesinde kitap okumaya başladım onun sayesinde kitapların pamuk prenses ve yedi cücelerden ibaret olduğunu öğrendim ALLAH mekanını cennet eylesin ...

not: Bir yanlışım varsa özür dilerim

İşte beklediğimiz, özlediğimiz, sevdiğimiz, dualadığımız gençlik budur. Maşallah diyeyim kardeşim, Allah bu Üstad okuma aşkını, şevkini daim kılsın. İdrakın ulvi güzelliklerini tattırsın. Biliyor musun benim de ilk okuduğum kitap Dünya Bir İnkılap Bekliyor olmuştu :) heyy gidi günler...

Sana üstadın posterini verip okumaya teşvik eden abimize de teşekkür ederiz. Lisedeyken sınıfımıza Üstad posterleri asmışlardı 4 tane. Sene sonu 3ünü çalmıştım ben de. Çünkü bana poster verecek abi yoktu :)

Estağfirullah kardeşim duygularınızı çok güzel ifade etmişsiniz. Henüz gencecik yaşınızda Üstad ile ilgilenmeniz,bundan sonraki yaşantınızda,gençliğininiz bu güzel cağlarında,hayatınıza anlam katacak,"ne olduğunuzu,niçin var olduğunuzu" hiç bir zaman unutmanıza izin vermeyecektir İnşallah. Sitede ve Üstad okumada daim olmanız temennisiyle. Hoş geldiniz

Maşaallah kardeşim güzel bir nesil fidanısınız. Allah (c.c.) daim eylesin. üstadı anlamak anladıktan sonra üstadı üstad yapan asıl olan Hz.Kur'an ve ehli sünnet çizgisidir. bunu asla unutmamalıyız, aksi takdirde Hak'kı ararken uhrevi hayatımızı zarara uğratırız..

selamlar ve iyi geceler arkadaşlar ben bu siteye daha yeni üye oldum ilk başlayacak birisi olarak bana önereceğiniz bir kitabı varsa söyler misiniz , okuduğum zaman ben diğer kitaplarını da kesinlikle okumam lazım diyeceğim türden yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden tşkler güzel insanlar

ilk öncelikle selamın aleyküm ben 15 yaşında izmir de yaşayan bir lise öğrencisiyim

Üstadı anlamak yalnız şiirlerini okumak değildir onu anlamak kitaplarında ki manayı bulmaktır

şimdi diyeceksiniz 15 yaşında ki çocuk bize işi öğretiyor öyle bir gayem asla yok

14. İzmir Kitap Fuarı Gittiğimde Koşarak Üstadın kitaplarının bulunduğu stanta gittim

ve orda hayatıma yenilikler katacak ruhumu dinlendirecek şeyi buldum Üstadın İLK kez okuduğum kitabıydı DÜNYA BİR İNKİLAP BEKLİYOR bu kitabı önceden okumuştum

okuduğum için koşa koşa gitmiştim o stanta başladım hemen O ve Ben, Sabır Taşı, Vatan Şairi Namık Kemal, 333 Veliler Ordusundan, Canım İstanbul, Kafa Kağıdı aldığım kitaplar arasındaydı çok ama çok seviniyordum ve orda çalışan abi bana 3 tane Üstadın Posterini ve Doğumunun 100. yılına ait bir dvd verdi uçuyordum sevinçten başladım okumaya onu severek okudum ona toz kondurmaz oldum çıktım onu sayesinde kitap okumaya başladım onun sayesinde kitapların pamuk prenses ve yedi cücelerden ibaret olduğunu öğrendim ALLAH mekanını cennet eylesin ...

not: Bir yanlışım varsa özür dilerim

Bu fakir de okumanın ehemmiyetini Üstadın kitapları vesilesiyle anladı.

Evellce de çok kitap okurdum ama o (popüler) kitapların ne kadar anlamsız, gayesiz ve keyfiyetsiz olduğunu idrak ettim Üstadla tanışınca. Keşke sizin yaşınızda tanısaydım bu büyük mütefekkiri. Onu tanıdığımda yaşım 23-24 idi. Şimdi ise 26 yaşındayım. 2 senede 20 kitabını okudum. yaklaşık 100 kitabı var desek bu orantı ile daha 8 sene var NFK Üniversitesini bitirmeme.

Bu Üniversitenin birbirinden farklı fakülteleri var insan hepsini bitirmek istiyor.

Şiir, Fikir, Tasavvuf, Konferans, Piyes, vb. fakülteleri kontenjan sınırlaması ve sınav kaygısı gütmeden kayıt bekliyor. Hem de devam zorunluluğu da yok. Yoklama yok bir defa. Açıktan okuyorsunuz bu Üniversitede.

Üstadın eserleri maneviyatımı kuvvetlendiriyor içimi kıpır kıpır bir "sevgi", hatta sevgi hafif olur "aşk" kaplıyor.

Ne sevgisi? Ne aşkı?

İslam aşkı. "Elhamdülillah Müslümanız Yarabbi" diyorum. Bizi İslam ile şereflendirdiği için O'na (c.c.) şükrediyorum.

Vatan aşkı, ecdad aşkı. "Hamdolsun ki Türküz, Hamdolsun ki Osmanlıyız" diyorum

İnsan aşkı. "Ne kadar harika yaratmışsın insanı Allah'ım" diyorum. Ama kaygılanmadan edemiyorum "ah bir de kendi kıymetimizi bilebilsek" diye.

Allah Dostları o kadar çok ve öylesine nitelikli eserler telif etmişler ki onlar bir yandan Üstad Necip Fazıl'ın eserleri bir yandan üzerime geliyor. Bir diyor "beni oku" diğeri atılıyor öt yandan "beni oku". Konuşuyorum onlarla; Sabredin hepinizi okuyacağım diyorum. Bunun için ve bol amel için Rabbimden uzun ömür diliyorum.

selamlar ve iyi geceler arkadaşlar ben bu siteye daha yeni üye oldum ilk başlayacak birisi olarak bana önereceğiniz bir kitabı varsa söyler misiniz , okuduğum zaman ben diğer kitaplarını da kesinlikle okumam lazım diyeceğim türden yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden tşkler güzel insanlar

Ben şiirlere özel bir ehemmiyet veren biri olarak Çile ile başlamıştım Üstad'a.

Hemen ardından "O ve Ben".

Ben şiirlere özel bir ehemmiyet veren biri olarak Çile ile başlamıştım Üstad'a.

Hemen ardından "O ve Ben".

Doğru, Üstad'ı okumaya ilk "Çile" ile başlanmalı... Ben sonrada "Babıalî"yi okumuştum, ama açıkcası "O ve Ben" i okumak daha öncelik olmalı diye düşünüyorum. Bu iki kitabını okumadan diğerlerine idrak zeminini bir türlü oluşturamıyor insan...

efendim bu ne aşktır , bu ne sevgidir kardeşimizin bu isteği karşısında abileri olarak saygı ile eğiliyorum onun yaşındayken kim bilir hangi haytalık peşindeydim.... gençliğe hitabenin anlattıığı gençlik işte budur....

A.S Öncelikle formumuza hoşgeldin kardeşim...daha sonra gönlümüze hoşgeldin...Ne güzel bu yaşta üstadla tanışman bende lise yıllarımda ÇİLE kitabıyla tanıştım...Yolun açık,İSTİKAMETİN BÜYÜKLERİN Üzerine olsun kardeşim..