Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
cerrah

Akp, -“kürt Meselesi” De Dahil- Bu ülkenin Herhangi Bir Problemini çözebilir Mi?

Recommended Posts

EVET ne halt yemeye değil mi koca 7 sene. E kardeşim ne AB si ne ABD si böyle bir yönetim bulamazda ondan.düşünsenize tek parti istediği yasayı geçirebiliyo el altından(geçiremedimide kendi vekillerini treninden aşşağı atıyo) en önemlisi adı MÜSLÜMAN!!! kimsenin yapamayacağını yapabilir. Bahçeli APO meselesi gibi.O süreçte eğer MHP muhalefette olsaydı Türkiye yerinden hoplardı.Ama hiç bişey olmadı.

Ben, şu adam bu camide namaz kılmış, bu adam kuranı güzel okurmuş,hanımı hocaymış, şu kuran meali yazmış, şu peygamberimizi(s.a.v) görürmüş, bu havada yürürmüş, yedi sene hükümet olmuşmuş,..... bunların hiç birine bakmam.bunlar temel ölçü değil.Hakikaten ne yapılmış yedi yılda kime hangi kesime ne kadar yararı dokunmuş buna bakarım. yoksa Türkiye eşcinselleride AKP den memnun ki kimsenin yapamayacağı hizmeti onlara yaptı(!)

serden geçen arkadaşım, kendi nazarında sınırsız ve hadsiz bir bakiye vermişsin adamlara siyaseti sakın bana öğretmeye kalkma çok iyi bilmesemde cahili değilim. Siyaset dediğin ne kadar adi aşşağılık birşey haberin varmı. O tv den izlediğin kodomanların tv dışında nasıl insanlar olduklarını biliyomusun. Miğdemizi kusturacak kadar bulandırır siyaset. gelelim incesine arkadaş! ince siyasetle meşrepsizliği karıştırma.en büyük ince siyasetçilerden biri Abdülhamithan Hz. leridir ki birçok tavrı net ve keskin olmuştur.Hem bu ince siyaset kime karşı elin gavuru bunları yemez herhalde ki eğer ince siyasetse beşikteki bebek bile anlar böyle siyaset olmaz. Ben kimin vatanıma ne kadar hizmet ettiğine(köşe taşlarını, ruhunu,temelini, özünü sarsmadan) yada ne kadar ihanet ettiğine bakarım.

Şu teraziniz olmadığı için beni anlayamıyorsunuz; bu forumun her yanı güzel olsa, ana sayfasındada kocaman bi ayet yazılı olsa sadece benim bu satırlarım dışında heryer yüzde yüz islami olsa bile ve ben bu satırlardan sadece birine şunu yazsam:"müslüman olmayanlarda cennete girecekler."ve site yönetimi bu yazımıda muhafaza etse bu sitenin hakkı hemen kapatılmaktır.hatta cezalandırılmaktır. E efendim o kadar güzel şey varda niye bi cümleye takılıyorsunuz diyemezsiniz. O cümleyi burda tutmak demek zati sitenin en gerçek rengini gösterir.

İsraile güneydoğu topraklarını vermek için(mayınlı arazi aşkı) bin takla atmadılarmı?

Erbakanıda tabiki eleştirebiliriz ama arkadaşım diyorumya hiçkimse bunlar kadare yapamaz, zarar veremez.

YAHU EL İNSAF KİME BASKI VAR KARDEŞİM.BASKI YAPACAK YERLE AYNI YERDEN EMİR ALDIĞI ANLAŞILIYOR.KİM DÜNE KADAR ASKERDİ BU GÜN KİM.RTE DAVA HİZMETİNİ NE ZAMAN VERECEK TÜRKİYEDEKİ HER İNSAN AKP Lİ OLUNCA MI?BELEDİYELERİN BİLE ÇÖPÇÜLERİ AKP DEN EMİR ALINCAMI? NE ZAMAN ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?KENDİNİN VE YANDAŞLARININ, AİLESİNİN GELİRLERİ İDDİASI ORTAYA ÇIKINCA NEDEN BU ADAM MAZLUM OLMUYOR?

BAŞ ÖRTÜSÜNDE BASKI VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLDİ.AHA KÜRT(!) AÇILIMI NASILDA KARARLA GİDİYOR RTE. HİÇ DURDUĞU VARMI? İŞİNE GELDİMİ KAPLAN KESİLİYOR SEÇİMLERE YAKINDA MAZLUM.

HANGİ SİYASETÇİYİ İSTERSENİN YANLIŞLARINI KONUŞABİLİRİZ.GÜNDEMDE RTE NİN OLMASI ONU ÖZEL YAPAN İSLAM KAHRAMANI YAKIŞTIRMASIYLA ASIL İSLAM ALEYHİNE BÜYÜK ÇALIŞMALAR YAPMASIDIR.

KENDİ AĞZIYLA BOP A YALTAKÇILIK EDEN BİRİNİN NİYETİ NE OLURSA OLSUN BEN BİR MÜSLÜMAN OLARAK KARŞISINDAYIM.NİYETİNİN HESABINI GİTSİN ALLAHA VERSİN.

Önce demokratik açılım denildi... şimdi Kürt açılımı. Ben kürt sorunu diye birşeyin olmadığını, sadece sorunlu Kürt olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle açılımı ortaya koymanın, bin takla atılarak kabul ettirilmeye çalışılan kürt sorununu(!)da kabul ettiğinin bir göstergesidir. Çözüm sürecinde karşı tarafın muhatap alınmasını istediği kişi bellidir ki baştan beri bunu ifade ediyorlar, o nedenle ince bir vaziyetin eşiğindeyiz. Tedirgin olmamak elde değil, Allah sonumuzu hayr etsin ne diyeyim.

Ayrıca şu bop işide, öyle köşeye sıkıştırılıp, geçilecek bir konu değil... Bop'un eş başkanlığı vesaire,, off.. iktidara kilitlenip yanlışları doğru görmeye başlamak kadar tehlikeli bir durum yok... vesselam.

bıktım yav bu saçmalıklarla uğraşmaktan

serden geçen arkadaşım, kendi nazarında sınırsız ve hadsiz bir bakiye vermişsin adamlara siyaseti sakın bana öğretmeye kalkma çok iyi bilmesemde cahili değilim. Siyaset dediğin ne kadar adi aşşağılık birşey haberin varmı. O tv den izlediğin kodomanların tv dışında nasıl insanlar olduklarını biliyomusun. Miğdemizi kusturacak kadar bulandırır siyaset. gelelim incesine arkadaş! ince siyasetle meşrepsizliği karıştırma.en büyük ince siyasetçilerden biri Abdülhamithan Hz. leridir ki birçok tavrı net ve keskin olmuştur.Hem bu ince siyaset kime karşı elin gavuru bunları yemez herhalde ki eğer ince siyasetse beşikteki bebek bile anlar böyle siyaset olmaz. Ben kimin vatanıma ne kadar hizmet ettiğine(köşe taşlarını, ruhunu,temelini, özünü sarsmadan) yada ne kadar ihanet ettiğine bakarım.

siyasetin ne olduğunu anlatmaya kalkmak gibi bir saçmalığa kalkmışsın.neyi kastettiğimi bildiğin halde kendi istediğin yere getirmek için lafı dolandırmışsın.eğer siyasettin kötü birşey olduğunu söylüyorsan siyasi yazılar yazamazsın.çünkü yazdığın an sende içine girmiş olursun.

evvela şunu anla ki biz kimseye sınırsız bakiye vermiyoruz, bu adamlar mükemmel demiyoruz.biz sadece bu adamlar istediğimize diğerlerinden daha yakın diyoruz.daha az zararlı diyoruz.nutuk çekmişsin ama daha iyi olarak gördüğün siyasetçiyi söylememişsin.günümüzde ruhunu temelini özünü sarsmadan hizmet etmiş siyasetçi kimdir.

bana ULU HAKANI anlatmaya kalkmayın bahsettiğiniz abdulhamid han hz.leri düşmanları kendi devletinin topraklarında birbirine düşürerek toprağı almalarını engellemiştir.bahsettiğiniz adulhamid han hz. bazı devletlere osmanlı topraklarında bazı ayrıcalıklar(başka sözcük bulamadım) vererek gönüllerini almış.böylece kendi devletine saldırılmasını önlemiştir.vatan hainlerini idam etmek yerine sürgün etmiş, daha doğrusu kendi cebinden beslemiştir.

sözlerinizden anlaşıldığı kadarıyla o dönemde olsaydınız siz bunlara da karşı çıkardınız.ama o bu anlaşılamayan şeyleri yaparak imparatorluğun ömrünü 40 yıl uzatmıştır.

Şu teraziniz olmadığı için beni anlayamıyorsunuz; bu forumun her yanı güzel olsa, ana sayfasındada kocaman bi ayet yazılı olsa sadece benim bu satırlarım dışında heryer yüzde yüz islami olsa bile ve ben bu satırlardan sadece birine şunu yazsam:"müslüman olmayanlarda cennete girecekler."ve site yönetimi bu yazımıda muhafaza etse bu sitenin hakkı hemen kapatılmaktır.hatta cezalandırılmaktır. E efendim o kadar güzel şey varda niye bi cümleye takılıyorsunuz diyemezsiniz. O cümleyi burda tutmak demek zati sitenin en gerçek rengini gösterir.

saçmalamışsın.çünkü akp hakkında karşı çıktığın şeyler ameli, senin örneğin itikadi.ikisini kıyaslayamazsın.

İsraile güneydoğu topraklarını vermek için(mayınlı arazi aşkı) bin takla atmadılarmı?

aynı palavralara devam.o adamların ağzından ihaleyi israile vermekle ilgili bir laf çıktı mı? hayır! ikincisi ihale vermekle toprak satmak arasında nasıl bir bağlantı var.üçüncüsü ihaleye katılacak bir sürü firma vardı.özel şirketler.sırf israil varmış gibi yansıtmak isteyen sizdiniz.

YAHU EL İNSAF KİME BASKI VAR KARDEŞİM.BASKI YAPACAK YERLE AYNI YERDEN EMİR ALDIĞI ANLAŞILIYOR.KİM DÜNE KADAR ASKERDİ BU GÜN KİM.RTE DAVA HİZMETİNİ NE ZAMAN VERECEK TÜRKİYEDEKİ HER İNSAN AKP Lİ OLUNCA MI?BELEDİYELERİN BİLE ÇÖPÇÜLERİ AKP DEN EMİR ALINCAMI? NE ZAMAN ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?KENDİNİN VE YANDAŞLARININ, AİLESİNİN GELİRLERİ İDDİASI ORTAYA ÇIKINCA NEDEN BU ADAM MAZLUM OLMUYOR?

mahalle karılaının birbirine sövmesinden farksız, delilsiz, sebepsiz hakaretten ibaret laf kalabalığı.

BAŞ ÖRTÜSÜNDE BASKI VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLDİ.AHA KÜRT(!) AÇILIMI NASILDA KARARLA GİDİYOR RTE. HİÇ DURDUĞU VARMI? İŞİNE GELDİMİ KAPLAN KESİLİYOR SEÇİMLERE YAKINDA MAZLUM.

başörtüsüne baskı yok mu?

şimdiye kadar açılımın içeriğinden bahsedildi mi?hayır! siz fitnenize en uygun olan şeyleri üretip üretip söylenti pazarına çıkarıyorsunuz.daha ne olacağını bile bilmiyorsunuz.adam tabii kararlılıkla ilerleyecek.

seimlerde mazlum kesilme meselesine gelince.cevap vermeye değmez.ama buraya dikkat etmek gerekiyor.çünkü bu söz sizin sabih kanadoğlu(üçyüzatmışyedioğlumuydu yoksa)yla aynı tarafta olduğunuzu gösteriyor.

HANGİ SİYASETÇİYİ İSTERSENİN YANLIŞLARINI KONUŞABİLİRİZ.GÜNDEMDE RTE NİN OLMASI ONU ÖZEL YAPAN İSLAM KAHRAMANI YAKIŞTIRMASIYLA ASIL İSLAM ALEYHİNE BÜYÜK ÇALIŞMALAR YAPMASIDIR.

şimdiye kadar kimse islam kahramanı yaftası koymadı ona. tabii siz koyduysanız ve bu yüzden karşı çıkıyorsanız o başka.(bu arada şahsi fikrimi söylemek gerekirse yaşayan siyasetçilerden birine bu yakıştırma yapılmak zorunda olsaydı ben erdoğan derdim.)

''MHP muhalefette olsaydı Türkiye yerinden hoplardı''

Sayın Şeref

Bu cümlenizden sonra size ne dense boş....................

Evet ben de tam itikadi, fikri hallerinden bahsediyordum.

Ne olacağı boşver olan oldu zaten.akp nin hükümete geldiğinden beri pkk meselesinde ne kadar yol kat ettik söylememe gerek varmı? Dün gürlemede olsa kırmızı falan çizgi denebiliyordu bugün bütün türkiye APO nun ağzına bakar oldu.Peki meselede daha net değilse bu heycan neden nerye ne yetiştiriliyorki RTE var gücüyle bu işin peşinde.Ne zannediliyor kürtçülere şu bu hak verilince kardeşlikmi gelecek.

ULU Hakanınki elbette ince siyaset ya rte ninki.Nolacak dhp la pkk birbirine mi düşecek?siz doğunun ne olduğunu biliyormusunuz.bu gün akp ye oy veren birçok aşiret sonuna kadar kürtçü.akp nin iktidar nimetinden yararlanmak adına destek veriyorlar.bunu rte de çok iyi biliyor.adamların kanı pkk olmuş siz kendinizi mi kandıracaksınız abd- ab yi mi kürtleri mi?Siz o devirde olsaydınız......:) bunlar mesnetsiz.muhale hüküm.

Adamların ağzından böyle bir laf çıkmasını beklemek ahmaklığın alası olurdu. tabiki şu bu bahaneyle gizli kapaklı veriliyordu.bide arada nabız ölçtüler.kim o yasaları yapıyor meclisteki hayaletlermi? Allah tarafından şu bu sebeple olay ortaya çıkınca suç üstü yakalandılar. böyle bir durumda namuslu bir müslüman bırakın israil lehine açıklama yapmayı hemen elinden gelen tüm gayretle bu işi engellerdi.

PEKİ SAYIN GEÇTİ MADEM AÇILIM DAHA BELLİ BİLE(HANGİ DÜNYADASIN İŞTE AFLAR İŞTE APOYU KURTARMA SÖYLEVLERİ,İŞTE KUZEY IRAK DURUŞU, KÜRTÇE DİLİ....) DEĞİL HADİ BİZ ORTALIKTA DÖNENLERE GÖRE KONUŞUYOZ. PEKİ SEN HİÇ BELLİ OLMAYAN BİŞEYİ NASIL SAVUNUYORSUN.(ŞİMDİ BUNA SAVUNMADIM DERSİN AMA AKP NİN YAPTIĞI OLMASI SEBEBİYLE -ÜSLUBUNDANADA ANLAŞILDIĞI ÜZERE-DESTEKLİYORSUN.)

ARKADAŞIM BİZ SELİM AKIL VE HAKTAN YANAYIZ ŞUCULUK BUCULUK SİZİN İŞİNİZ. BAŞÖRTÜSÜ MESELESİNDE BAHÇELİ HADİ BUYRUN DEDİĞİNDE AKP APIŞIP KALDI GIK DİYEMEDİ.GİDİP ŞURDA BURDA KARŞI TARAFLARI ZORLA ATEŞLENDİRMEK YERİNE İSRAİL SİLAHLARI YADA SATILAN KURUMLAR GİBİ BASTIRIP HALLETSEYDİ.

Mahalle karısı söylevlerinizi seçim meydanlarında yaparsınız.enerjinizi orya saklayın.

BAKIN SON CÜMLELERİNİZ O KADAR SAÇMA Kİ: ERDOĞANA KAHRAMAN KİMSE DEMEDİ DEMEK HİÇ İSPATLAYAMAYACAĞINIZ BİR İDDİA Kİ İNANIN ŞURDAN GOOGLE DEN AZ DÖKÜMAN TOPLASAM SİZE CEVAP OLURDU AMA ARTIK SİZİN GÜNDEMİ TAKİP ETMEDİĞİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN KENDİMİ YORMAYAYIM.

KİMSE DEMEDİ DİYORSUNUZ AMA ŞAHSİ FİKRİNİZ GEREĞİ EVVELKA DEMEYE HEVESLİSİNİZ.SİZİ GİDİ KAHRAMANCIKLAR!!!(Şahsi fikrinize bakılırsa-ben birine kahraman diyeceksem o benim için idoldür-size acıyorum kahramanlarınızdan dolayı:) SAHTE KAHRAMANCIKLAR VE HAYRANLARI!)

EVET SAYIN KALEM, EĞER APONUN ASILMA DAVASINDA MHP MUHALEFET OLSAYDI İDAM KALKINCA ORTALIK YIKILIRDI.AMA MHP ELİYLEDE YAPILDIĞI İÇİN ÇOK ÇOK TABANIYLA ÇATIŞTI BAHÇELİ.PAŞA PAŞA DA HERKES KABULLENDİ APO NUN ASILMAMASINI.

evet bende tam itikadi fikri hallerinden bahsediyordum.

Ne olacağı boşver olan oldu zaten.akp nin hükümete geldiğinden beri pkk meselesinde ne kadar yol kat ettik söylememe gerek varmı? Dün gürlemede olsa kırmızı falan çizgi denebiliyordu bugün bütün türkiye APO nun ağzına bakar oldu.Peki meselede daha net değilse bu heycan neden nerye ne yetiştiriliyorki RTE var gücüyle bu işin peşinde.Ne zannediliyor kürtçülere şu bu hak verilince kardeşlikmi gelecek.

ULU Hakanınki elbette ince siyaset ya rte ninki.Nolacak dhp la pkk birbirine mi düşecek?siz doğunun ne olduğunu biliyormusunuz.bu gün akp ye oy veren birçok aşiret sonuna kadar kürtçü.akp nin iktidar nimetinden yararlanmak adına destek veriyorlar.bunu rte de çok iyi biliyor.adamların kanı pkk olmuş siz kendinizi mi kandıracaksınız abd- ab yimi kürtleri mi?Siz o devirde ...... bunlar mesnetsiz.muhale hüküm.

vah vah yazık !..evvela itikad ne demek onu söyle bakalım.

sınırötesi harekat yapıldı görmezden geldiniz.kaç terörist dağdan indirildi görmezden geldiniz.aponun ağzına bakan sizsiniz.birşey söylese de biz de saldırmak için bahane bulsak diye.biz değil.bide şu var bir yasa çıkarılsa tüm kürtleri katledin diye çıktıktan sonra apo da buna destek veren bir açıklama yapsa bu iş apo destek verdiği için mi yapılmış olur, yapılmış olduğundan, elinden birşey gelmediğinden mi apo destek vermiş olur.önce bunu öğrenin.

Adamların ağzından böyle bir laf çıkmasını beklemek ahmaklığın alası olurdu. tabiki şu bu bahaneyle gizli kapaklı veriliyordu.bide arada nabız ölçtüler.kim o yasaları yapıyor meclisteki hayaletlermi? Allah tarafından şu bu sebeple olay ortaya çıkınca suç üstü yakalandılar. böyle bir durumda namuslu bir müslüman bırakın israil lehine açıklama yapmayı hemen elinden gelen tüm gayretle bu işi engellerdi.

ağzından çıkmadığını kabul ediyorsun.madem öyle adamakıllı deliller getir kanıtla böyle saçma sapan konuşacağına.ama öyle öyle olur mu çamur at tutmazsa izi kalır hesabı palavra üzerine palavra.

apo'nun ağzından laf çıkmasını beklediğimiz meselesine takıldım ben. şurada da bahçeliyi söylemişsin.

aRKADAŞIM BİZ SELİM AKIL VE HAKTAN YANAYIZ ŞUCULUK BUCULUK SİZİN İŞİNİZ. BAŞÖRTÜSÜ MESELESİNDE BAHÇELİ HADİ BUYRUN DEDİĞİNDE AKP APIŞIP KALDI GIK DİYEMEDİ.GİDİP ŞURDA BURDA KARŞI TARAFLARI ZORLA ATEŞLENDİRMEK YERİNE İSRAİL SİLAHLARI YADA SATILAN KURUMLAR GİBİ BASTIRIP HALLETSEYDİ.

apo gediğinde bahçeli ne yaptı.idam cezasını kaldırdı.sonra seçimlerde yaptığı neydi ip atmak.

PEKİ SAYIN GEÇTİ MADEM AÇILIM DAHA BELLİ BİLE(HANGİ DÜNYADASIN İŞTE AFLAR İŞTE APOYU KURTARMA SÖYLEVLERİ,İŞTE KUZEY IRAK DURUŞU, KÜRTÇE DİLİ....) DEĞİL HADİ BİZ ORTALIKTA DÖNENLERE GÖRE KONUŞUYOZ. PEKİ SEN HİÇ BELLİ OLMAYAN BİŞEYİ NASIL SAVUNUYORSUN.(ŞİMDİ BUNA SAVUNMADIM DERSİN AMA AKP NİN YAPTIĞI OLMASI SEBEBİYLE -ÜSLUBUNDANADA ANLAŞILDIĞI ÜZERE-DESTEKLİYORSUN.)

söylentiler üzerinden hareket etmem.savunmadım da demeyecem.sebepsiz saldırmanız savunmamız için yeterli sebeptir.ayrıca birşeye gerek yok.bilmediğiniz şeyler hakkında söylentiler üzerinden saldırır,

işinize gelmeyen yerleri gizlerseniz tabi ki hakikatin ortaya çıkması için gereken cevabı veririz.bunun adı particilik şuculuk buculuk değil, hakikat için hakikat davasıdır.

BAKIN SON CÜMLELERİNİZ O KADAR SAÇMA Kİ: ERDOĞANA KAHRAMAN KİMSE DEMEDİ DEMEK HİÇ İSPATLAYAMAYACAĞINIZ BİR İDDİA Kİ İNANIN ŞURDAN GOOGLE DEN AZ DÖKÜMAN TOPLASAM SİZE CEVAP OLURDU AMA ARTIK SİZİN GÜNDEMİ TAKİP ETMEDİĞİNİZİ DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİN KENDİMİ YORMAYAYIM.

KİMSE DEMEDİ DİYORSUNUZ AMA ŞAHSİ FİKRİNİZ GEREĞİ EVVELKA DEMEYE HEVESLİSİNİZ.SİZİ GİDİ KAHRAMANCIKLAR!!!

sizi yormadan cevap vereyim:

bahsettiğiniz peresi azarlaması sebebiyle müslüman ülkelerde kahraman ilan edilmesiyse( bu arada bu da örtbas etmeye çalıştığınız hakikatlerden biri) bizim kastettiğimiz türkiye siyaseti içinde islam kahramanı yaftası kullanılmamasıydı.

Nolacak dhp la pkk birbirine mi düşecek?siz doğunun ne olduğunu biliyormusunuz.bu gün akp ye oy veren birçok aşiret sonuna kadar kürtçü.akp nin iktidar nimetinden yararlanmak adına destek veriyorlar.bunu rte de çok iyi biliyor.adamların kanı pkk olmuş siz kendinizi mi kandıracaksınız abd- ab yimi kürtleri mi?Siz o devirde ...... bunlar mesnetsiz.muhale hüküm.

münasip yerlerinizden birşeyler uydurmayı bırakın artık.

size şunu sorayım ulu hakanın siyaseti jön türklerle masonları birbirine mi düşürdü?hayır! o zaman akpden bunu bekleyemezsin.zaten aynı şey olmak zorunda da değil.herkes ulu hakan gibi dahi olmak zorunda değil ki.ne olacak onu söyleyeyim.dağdakilerin dağda kalmak için sebepleri kalmayacak şehirdekilerden destek alamayacaklar, en azından alsalar bile destek verenlerin bahanesi kalmayacak.dtp bitecek çünkü apoya terörist demek zorunda kalacak.demezse zaten yanmış olacak.

kürtçü aşiret meselesine gelince siz o aşiretlerden kaç tanesiyle karşılaştınız.kürtçü yaftasını nerden kondurdunuz.hadi bunu geçtik farzmuhal pkklı diyelim.bu durumda anlatacağım şeyi nasıl açıklayacaksın.

hangi konudaydı bilmiyorum başka bir üye yazmıştı.

özet olarak şöyle.arkadaşıyla bir lokantaya gidiyor.lokantanın garson çocuğu geliyor sipariş alıyor.garson çocuk kürt, arkadaşı da.garson soruyor nerelisiniz.adam yanlış hatırlamıyorsam diyarbakır diyor.çocuğun cevabı, siz hain kürtsünüz oradan ak parti çıktı.

madem akp pkklı niye pkklılar akpye oy vereni hain ilan ediyor.

dediklerimden bişe anlamamışsın aslında çoğunu yanlış anlamışsın sanırım ya neyse tayyipci yada ......cu ya bişe anlatamam.

benim sülalemin yarısı kürt.3 aşiretle ayrı ayrı akrabalığım var.türkiyenin en doğusunda doğdum.ailemde pkk lı bile varki diyarbakırda o çevrelerde ünlüdür. senin gibi ya bu kürt şunu şurda demiş falan.... bunlara bakmıyorum.toplumsal temeline bakıyorum.o işleri etkeleyen birçok sebep vardır.diyarbakırı tayyip pkk bayrağıylada gezse yine alamaz.çünkü dhp da kendi gücünü kaybetmek istemez.bende onu diyorumya işte kürtçülükte dhp rakip oldunuz adamlar sizi sevmezki...

neyse parti işleri zaten adi işler bide bunlar üzerine bu kadar konuşmak beni dahada rahatsız etti.

selametle....

demekki nerede olmak değilmiş önemli olan.nasıl baktığınmış.benim gördüğüm akp oy alıyorsa pkk zayıflıyor.senin gördüğün akp oy alıyorsa pkkya çalışıyor.demekki siz pkk dan başkasına oy verilemeyeceği fikrindesiniz.

Arkadaşım saçmalamaya başladın kapat konuyu artık.Ben memleketimde ay yıldız için canımı öne koyarak geziyorum.Tayibin yediği haltlar yüzünden ben en ağır diyetleri ödüyorum.sırf bayrağımı taşıyabilme namına.akp dtp arasındaki bölgede rant meselesidir dava zıtlığı değil.

akp alırken pkk zayıflasaydı pkk gitgide(sade pkk değil bunun siyasi-yalnızca dtp çatısından bahsetmiyorum-arenadaki gücü aslolan. pkk dan çok daha tehlikelidir.) bitmeliydi. Şimdiki gibi her alanda her bucakta kendisini reklam etme cesaretini gösteremezdi.

SELAMETLE...

sen saçmalayınca ben de saçmalıyorum.ne yapayım.daha içeriğini bilmediğin şeylere karşı çıkıyorsun. papanın afaroz etmesi gibi canının istediğini vatan haini ilan ediyorsun.yok pkklı abdnin uşağı israilin uşağı,abnin uşağı her haltı diyosun da tek soruma cevap vermiyorsun.

akpden daha iyi olduğunu düşündüğün parti hangisi, neye dayanarak söylüyorsun, erdoğandan iyi olduğunu iddia ettiğin siyasetçi kim?

cevap vermeyerek daha iyisinin olmadığını kabul etmiş oluyorsun.farkında değilsin.şimdi sen yine hokkabazlığa soyunup hangisi olsa ondan iyidir diyeceksin.

en iyisi sen sus.burda bu saçma sapan konuyu açıp gündemi meşgul eden ben değilim.sus da hem biz rahat edelim, hem millet hem gündem.

ARKADAŞ aman aman bi siyasetçi bulma derdim yok.derdim sizin gibi partizanlık değil. kimseyi oy verebileceğim, o vebali kaldırabileceğim bi halde görmüyorum.kim ne kadar iyi diye bide seni kendime sataştıracak değilim.Ama hiç bişeyden olmasada sırf göstermelik islami libasından dolayı en kötü parti AKP oluyor.Eğer sıradan bir parti olsa zati bu denli tepkili olmazdım.

Gündemi sürekli canlı ve kavgalı tutan sizin mazlumu olduğunuz onunda sizin kahramanınız olduğu "şey" partisidir.

Rte iyi bir hatip, iyi bir siyasetçi, toplumun dilini iyi bilen biri, ağzından Allah(!) lafzını düşürmeyen biri olabilir.yada mevcut siyasilerden bu yönlerden en iyisi olabilir.Ben buna bakmıyorum anlayamıyormusun.

ANLATMAKTAN VAZGEÇTİĞİMİDE Mİ ANLAYAMIYORSUN?

KONUYU KAPATMAYA TARAF GÖZÜKÜRKEN AYNI ZAMANDA DAHADA AÇACAK CÜMLELERİ NEDEN SARFEDİYORSUNUZ? O sizin kahramanınız olmuşsa artık birşey demeye gerek kalmıyor.

BUNDAN SONRA BU KONUDA sizden gelen hiçbirşeye cevap vermiyecem inş. yazmazsınız.

ARKADAŞ aman aman bi siyasetçi bulma derdim yok.derdim sizin gibi partizanlık değil. kimseyi oy verebileceğim, o vebali kaldırabileceğim bi halde görmüyorum.kim ne kadar iyi diye bide seni kendime sataştıracak değilim.Ama hiç bişeyden olmasada sırf göstermelik islami libasından dolayı en kötü parti AKP oluyor.Eğer sıradan bir parti olsa zati bu denli tepkili olmazdım.

Gündemi sürekli canlı ve kavgalı tutan sizin mazlumu olduğunuz onunda sizin kahramanınız olduğu "şey" partisidir.

Rte iyi bir hatip, iyi bir siyasetçi, toplumun dilini iyi bilen biri, ağzından Allah(!) lafzını düşürmeyen biri olabilir.yada mevcut siyasilerden bu yönlerden en iyisi olabilir.Ben buna bakmıyorum anlayamıyormusun.

ANLATMAKTAN VAZGEÇTİĞİMİDE Mİ ANLAYAMIYORSUN?

KONUYU KAPATMAYA TARAF GÖZÜKÜRKEN AYNI ZAMANDA DAHADA AÇACAK CÜMLELERİ NEDEN SARFEDİYORSUNUZ? O sizin kahramanınız olmuşsa artık birşey demeye gerek kalmıyor.

BUNDAN SONRA BU KONUDA sizden gelen hiçbirşeye cevap vermiyecem inş. yazmazsınız.

seninki kavgayı bitirmek değil.üstün gelmek uğraşı.kavgayı bitirmek isteseydin susardın.bir mesajına 1 mesajla cevap veriyorum.sen her mesaj yazdığında bana cevap hakkı doğuyor.onun için kavgayı bitirmek istersen mesaj yazmayı bırakman gerekir.ama öyle birisin ki kavgayı bitirirken bile bir galiplik hissi tatmak için ya bitsin diye benimle alay ediyorsun ya da yazmıyorum diyerek güya karşındaki beyinsiz anlamadığından anlatmaktan yorulmuş biri görüntüsü veriyorsun.

senin derdin hiçbirine oy vermemekse en kötüsünü yapıyorsun demektir.zira en kötü yönetim bile fitneden iyidir.zira bu siyasetin düzelmesini, ülkenin kurtulmasını istiyorsan bu pislik deryasına girip suyunu temizlemeye çalışmak zorundasın.eğer bunu yapmıyorsan bari yapanlara, yapmaya çalışanlara engel olma.çünkü bunu birileri yapmak zorunda eğer yapılmazsa herşey daha kötü olacak.gidişatın kötü olduğunu söyleyen sensin.eğer gidişatın kötü olduğunu kabul ediyorsan gidişatın değiştirilmesi için en azından dahada kötü olmaması için çabalamak gerektiğini de kabul etmek zorundasın.

bu senin yaptığın gibi ona buna sataşmakla, laf etmekle, hakaretle, küfürle veya zıt yönden aynı şey olan sessizlikle, karışmam demekle, oy vermem demekle olmaz.

bari susunda bu gidişatı düzeltmek isteyenlere meydan kalsın.

Akp, -“kürt Meselesi” de dahil- bu ülkenin herhangi bir problemini çözemez. Gayret gösterir belki ama çözemez. Ama şunu da belirtmek gerekir ki, AKP herhangi bir soruna çözüm üretemiyorsa diğer partilerin hiçbiri asla çözüm üretemez.

Sizinde bildiğiniz gibi iki seçimdir chp ikinci parti olarak meclise giriyor. Bir arkadaş AKP'ye oy verip de vebal altına giremeyeceğini söylemiş. Peki sizin AKP'ye oy vermeyişinizle chp iktidar olsa bu vebalin altından nasıl kalkacaksınız?

Misal; geçen yerel seçimlerde İstanbul Maltepe belediye başkanı tekrar aday gösterildi. Bu adamın seçilemeyeceği herkes tarafından bilinmekteydi. Oylar farklı partilere bölününce chp aradan sıyrıldı ve belediyeyi kaptı. Ne mi oldu? Chpli başkan (ki benim gözümde betonarmeye bile başkanlık yapamaz) Kutlu Doğum Haftasının olduğu günlerde Büyükada da kilisede paskalya törenine katıldı. Ardından maltepeye nazım hikmet kültür derneği kurdu.

Şimdi burada AKP nin ve Başbakanın hatası çok büyük. Bu adamın seçilemeyeceğini biliyordu ve yine aday gösterdi. Burada Başbakan vebal altında seçmen vebal altında... Adı türlü türlü yolsuzluklara karışmış bir kişiyi tekrar aday gösterirsen ortaya böyle acı tablolar çıkar.

Ne yazıkki AKP kadrosu seçim kaygısıyla oluşturulduğu için bünyesinde hırsızıda barındırıyor, solcusunuda, kaçakçısınıda... Ne yazıkki bu ülkede siyasete giren çamura saplanmışçasına kirleniyor. Kirlenmeyenlerde ne yazık ki birer birer aramızdan ayrılıyor ya da ayırıyorlar. Muhsin Başkan... Allah rahmet eylesin, nur içinde yat...

Saygılar...

@Hac... Zalim

Ee herhalde yani. Ak Parti iktidarı mecburi olmakla beraber kesinlikle tek başına yeterli değil, milletçe bizlerin bu noktada çaba sarfetmesi gerekiyor. Ak Parti iktidarının belki de en büyük ehemmiyeti, ters esen rüzgarı kesmesinden ve ele geçirdiği imkanları ne olursa olsun, mukaddesatçılığın tesirinde kalmış olan insanlar olarak kullanabilmelerinden, bu uğurda birtakım hizmetler yapabilmelerinden yahut yapma gayretlerinden, niyetlerinden ileri geliyor. 70'lerden itibaren ben bizim taraftaki yükselişin, ordu ve yargı tabanlı engellemelere rağmen kör-topal ilerlediğini düşünüyorum. Yani her ne kadar gerekli kıvama asla gelememiş de olsak, yer yer sulanmaya da başlasak, Üstad gibi bir avuç fikir mücahidinin doldurduğu zihinler ve bu mücadelenin oluşturduğu alt kültür; bir şekilde ele geçmiş bulunan bu şansı, herhangi bir kesinti ve müdahale olmadığı sürece inşallah sürdürecektir. Biz yeter ki akıllı olalım ve asla pörsümeyelim. İktidarın ülkeyi düzeltme noktasında nasıl bazı mesuliyetleri varsa, bunu destekleyecek hamleyi de biz Müslümanların yükselerek, donanım kazanarak, hatta mevcut hükümeti destekleyerek göstermesi gerekiyor. Bunu yatsımak namümkün.

@Eşref

Alın size bir karacahil ezmesi daha. Şu destekleme mecburiyetine onlarca temellendirmeden bahsedilmişken utanmadan 'fikirsiz' yakıştırmasını layık görebiliyorsan, benim senin yaptığına basiretsizlik ve zeka fakirliği dememi de paşa paşa sineye çekecek ve afiyetle yiyeceksin efendi. Heh, afiyet olsun. 'Fikir de fikir' diye fingirdeyerek aziz mefhumu ağzınızda fahişeye çevirirken, ortaya koyduğunuz bir hiçten gayri neyiniz var sizin? Kaba kuvvet ocaklarında, komprasör gırtlaklı bahçıvanın ağzından yumurtladığı tekerlemeler ezberlenip altı dahi doldurulmadan buraya kusulmuş, de ben ne diyeyim şimdi? Şu mesajda dikkate alınabilecek bir nokta, bir iddia merkezi, bir argüman gösterin de onu hedef alalım, onu görüşelim, tartışalım, gerekirse ezelim geçelim, gerekirse teslim olalım. Bizimkiler dizisinin Maşuk'undan bir farkınızın olmasını beklemiyorum sizin gibilerden de ey sahiplerinin sesleri, en azından bir dahakine adam gibi bir argüman ezberleyip de burada Play tuşunuza basarsanız sevineceğim. Bir de cümle kurmaktan aciz olan adamlar, eziklikten midir nedir, laf söyleyecek başka bir yönümüzü bulamayınca kafayı cümlelerimize takıyor. Aşağılık kompleksiniz varsa kasalarla maden suyu tavsiye ediyorum size, ne diyordu abla, çokum işte çok!.. Kıskançlığı bırakın da gidin Türkçe çalışın, hatta daha öncesinde gidin ilkokul müfredatında okutulan Din kültürü ve ahlak bilgisi dersi kitaplarından çekememezliğin, hasedin, kıskançlığın zararları hususunda yazılmış bir okuma parçası temin edip kıraate başlayın. İhtiyacınız var zahir.

Ergenekoncuları bu hükümetin oluşturduğu ortam ve davaya sahiplenme dirayeti aldırmadı da (en son HSYK olayını dahi hatırlamıyorsanız bir dahakine beyninizi kafanıza koyup da yazınız lütfen), muhterem ebeniz mi aldırdı eşref beyciğim? Öyleyse kendilerine hürmetlerimi iletiyorum, ellerinden öpüyorum teyzemizin. Bunu becerdiyse yaptığı hizmet herşeye değer çünkü.

'çerez çemberlek işleri bile eline yüzüne bulaştırdı geçin bunları.'

Geç bunlaaarıı, dırırırırırırırım anaaam, babaaam geç buunlarrııı bir kaleeemmdeee dırırırırırırırırırım biliriiim beeeeeeen yaptığıımıı... Bir aralar Levent Yüksel de dinlerdik, hey gidi 90'lar hey, şimdi çalsalar tenezzül edip iğrenmem bile. He ne diyorduk, her işi eline yüzüne bulaştırdı, memleket topraklarını gavura sattı, apoyu millet vekili yapacaklar, devletimizi İsrail'e peşkeş çekecekler -- ayy pardon, Davosta yaptığı hanzolukla İsrail ile aramızı bozdu vatan haini, Ergenekon diye diye bizi tasfiye ediyorlar, orduyu guzu yaptılar guzuu, mayın işini İsraile peşkeş çekecekler (nerenizden uydurduysanız...), bütün güç ellerinde adamlar keyif sürüyor, çemberlek bile yapamadılar yahu, ne ayıp ne ayıp! Hükümet için tenkit çerçeveniz bundan ibaret, bana da bu komedi karşısında gülmek, gülmek ve eğlenmek düşüyor. Dikkate bile alamıyorum. Yeteneksizliğimden değil.

'Ben sözüne bakmam icraat lütfen.'

İcraat anlayışı namına bahçıvanın gırtlağından çıkanlar senin için kafi ise bilemem ama bu memleket için o adamın muhalefette biçerdöver taklidi yapmasından büyük icraat mi var? (Böyle lafa böyle cevap... Sizinle konuşurken tartışma prensiplerim bile tarumar oluyor yahu)

'hep asılsız dış ölçüler, RTEyi neden seversiniz sorusunu bi sorun kendinize, neden? yahu saçından topuğuna adam israil kokuyor görülmüyomu bu?'

Oy oy oy, sizdeki burun değme çomarda, değme karabaşta yokmuş be azizim. Başından ayağına kadar nerelerini kokladınız acaba? Nihahahaha. Erdoğan'ı çok yakışıklı buluyorum, o yüzden Erdoğan da Erdoğan diye ölüyorum abi. Hee? Hadi dalga geç bakalım biraz, sana bloğu koymak üzere bir asist yaptım, böyle zevki çıkmaz, biraz da sen diren ki zevki çıksın :) Ahahahaaha. Kaç mesajdır ne dediğimizi bile anlamıyor. Cümlelerin süsünde püsünde kayboldu garibim galiba. Hala 'neden seversiniz' diyor yahu, şaka gibi! Gerçi idrak arızası da Allah vergisi kabul edilebilir, fazla zorlamayalım, yazıktır, günahtır.

AKP dediğin ne? neyi temsil ediyo o vekillerin seçilme kriterleri ne? akp misyonu ne vizyonu ne? KOCAMAN Bİ KARMAŞA.

Heh, büyük harflerle yazarak meseleyi cevaplandırmışsın(!), gerçi sonra da partinin İslamî libası olduğunu yazmışsın da, eğlenmeye ara verip şu kadarını yazayım ki bu parti kağıt üzerinde tam bir grup partisi değil. MHP bir kısım Türkçüye, dtp kürtçüye, Saadet İslami hassasiyeti olanlara, ChP de altı oklu rejim bekçilerin kağıt üzerinde hitap ediyor. Ak Parti ise çekirdek kadrosu itibarıyla kağıt üzerinde İslami hassasiyetleri hedef almış bir parti içerisinden çıktı ve halledilmesi gereken onlarca meselesi bulunan bu ülkede bir iş yapabilmek için, her kesimin oyunu toplayarak siyasi bir üstünlük, istikrar elde etme yolunu seçti. Perspektifi geniş, siyasi kavrayışı yerinde. Bu yüzden 'ne ne yani bunlar ne, ne diyo yani bunun misyonu vizyonu ne ki ben anlamıyom yani ne bu' filan diye sayıklamanızın hiçbir manası yok. Özal'ın da sözümona bir vizyonu yoktu ona bakılırsa fakat Erbakan'ın çenesi yüzünden o dönemde tohumları gezinen başörtüsü problemini çözme girişimi akamete uğradı, neyse off-topic olmaya gerek yok. Ben kaç mesajdır altını çizdiğim ve önemi parti veya örgüt gözbağlarıyla körleşenlerce anlaşılamayan icraatlerin gerçekleştirilmesini bu kadronun samimiyetine atfediyor ve yine olup biteni heyecanlarımla değil, aklımla tartarak bu kervanın bir süre daha tüm ürümelere rağmen yoluna devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Bu Türkiye'de şu an için, bu işleri, ancak Erbakan boyunduruğundan kurtulan ve hamuru iyi-kötü bizim inançlarımızla yoğrulan, az-çok bizim davamızla pişen bu kadro, bu strateji ile yapabilir. Aksini iddia eden ya parti papağanıdır, ya neyin önemli olduğunu ayırt edemiyordur ya da siyaset cahilidir. Nitekim geveleme yumağı ikinci mesajında siyaset cahili değilim derken bile ne kadar cahil olduğunu ortaya koymuşsun. 7 yılda iş mi yaptırdılar, ülkenin şartlarını bilmeden asıp kesmek kolay tabii. Anayasa mahkemesine giden kaç kanun geri döndü, ben sayamadım. demokratik açılım meselesinde doğru-dürüst somut bir adım atıldı mı da akamete uğramasını bekliyorsun? Kaldı ki bu açılımdan uzun vadede Türkiye karlı çıkacak olmakla beraber, kısa vadede sizin gibi dar kafalı Ak Parti düşmanları karlı çıkacak, neden engellesinler ki? Senin zihniyetin bugüne kadar bu problemi çözebildi mi de konuşuyorsun? Bu ülkede en son söz söyleme mevkiinde olan yargının, halkı güden medyanın ve kendi vatanının alçağı haline gelen askerin engel olmaktan çıktığı devirler gelsin, o zaman Ak Parti problemleri çözmezse gelin suratlarına hep beraber afedersiniz balgam tükürelim. Fakat Allah aşkına şartlar olgunlaşmadan düşük çenelerinizi iki dakika kapatın da gölge etmeyin. İşiniz gücünüz kurulmuş muhalefet robotluğu, imar noktasında neyin lazım olduğunu tespitte kafanız bir gıdım çalışmıyor.

'bakın asker kuzu kuzu, yök sizde, çankaya sizde, meclis sizde..... heryer herşey sizde ne oldu ne oluyor?'

Yazıklar olsun, utanmazlığın bu kadarına pes doğrusu. Sen var ya, nerede yaşadığını dahi bilmeyen, daha çok yakında gerçekleşen hadiseleri dahi görmezden gelebilen aciz bir akıl hastasısın. Sana olup biteni izah etmeye ben utanırım, sen beni buna mecbur bırakmaya utanmıyorsun. Asker kuzu mu, Ergenekon sersemi mi? Kuzuluktan çıkmak için daha ne yapmaları lazım, afişe edilen rezilliklerine rağmen daha baskın bir şekilde hem suçlu-hem güçlü olmaları mı, darbe yapmaları mı? YÖK, Çankaya ve meclise rağmen yapılamayan bir işe örnek göstermemi ister misin? Demokrasilerin işleyiş mekanizmasında medyanın rolünden bahsetsem, bunu sen kişiliğine yapılmış bir aptallık ve cehalet ithamı olarak algılamaz mısın? Yazıklar olsun size, tiksindiriyorsunuz insanı.

'EKONOMİK OLARAK MEMLEKETİ HAZIR YİYİCİLİKTE SON HADDE GETİRMEKTEN GAYRI ÜRETİCİLİK

ADINA NE YAPILDI'

Evet efendim muhteşemsiniz. Ekonomi bilginizle de bizleri tenvir buyurdunuz. Sanırım yeni bir iktisat teorisi ile karşı karşıyayız. Tarihin tam bu anına bir çentik attınız azizim. Eminim N. Gregory Mankiw, David Begg, hatta John Nash filan bu teoriyi gördüklerinde dilleriyle beraber ağızlarını da yutacak. İhracattaki büyük artış, dışarıya koli koli hazır yiyicilik ihraç ettiğimiz için ortaya çıkıyor aslında. Dışarıya ürettiğimizi değil, hazır yediğimizi kusup kusup ihraç ediyoruz. Hatta katmadeğer hesaplamasıyla tespit edilen kişibaşı Gayrisafi milli hasıla da hazır yiyicilikle büyüyor. Yok ebenin nalı, de gedin işinize lan! Ahahahahahaha, madem cahilsiniz, ya susun ya da gidin iki dakika ilim irfan öğrenin be kardeşim.

rte DEĞİL, Recep Tayyip Erdoğan. akp DEĞİL, Ak Parti.

Ak partiye oy kaybettirme çabalarınız boşunadır. Ak parti oy kaybediyorsa bu sayın başbakanımızın bazı şeyleri hesaba katmamasındandır. ne olursa olsun ak parti Türkiyedeki tüm partilerden iyidir! mhp=chp zaten. saadet desen oyu yok. en iyisi ak parti. kürt açılımı kafamı kurcalasa da oyum yine ak partiye olacak. yıpratma/karalama kampanyalarından Nefret Ederim!

kardeşim senin partin kendisini yıpratıyo kimsesnin kimseyi yıpratma gibi bir amacı yok, bide ne demek yani; yanlışları konuşamıyacakmıyız, sütte leke var, akp de yok mu..........

kardeşim senin partin kendisini yıpratıyo kimsesnin kimseyi yıpratma gibi bir amacı yok, bide ne demek yani; yanlışları konuşamıyacakmıyız, sütte leke var, akp de yok mu..........

Herkesin Ak Partiyi yıpratma gibi bir amacı VAR!!

Yanlışları tabiki konuşacağız ama CHP lilerle birlik olarak değil! ak parti ve diğer tüm partiler eleştirilemez değildir! herkes hakkaniyet ölçüsünde eleştirilebilir. ama yok akp şuna uşak oldu, yok buna ülkeyi sattı, yok vatandaşı aç bıraktı, yok ülkeyi böldü gibi saldırganca, komünist/ateist üslubuyla konuşup sonra da çıkıp dindarlık/milliyetçilik maskesi takmak İKİYÜZLÜLÜKTÜR!!

Ayrıca, ak partiyi bugün eleştirenlerin partilerinin geçmişte yedikleri naneleri çok iyi biliyoruz. milliyetçi(!) mhp apoyu ipten bizzat kurtardı. Küçük çocukların Kur'an öğrenimini yasakladı. bunlar sadece bize yansıtılanlar yani polemik konusu oldukları için. yoksa bu ülkeyi siyonistlere/komünistlere nasıl peşkeş çektiklerini de öğrendik. kanlı bıçaklı oldukları dsp zihniyetinin Rahşanı "katiller!!" diye yüzlerine haykırdığı zaman Devlet Bahçelinin malum kükremeleri neredeydi? Dilini mi yutmuştu yoksa "ürkek değil erkek olma"nın gereğini mi yerine getiriyordu?

Chp zihniyeti deseniz, camileri ahıra çevirip sonra da Cenab-ı Hakk'ın Partisi diye oy toplamak ne oluyor? ÇARŞAFLIya rozet takıp sonra da Başörtüsünün adını "Türban" diye değiştirip, Müslüman hanımların kıyafetlerine, iffetlerine saldırmak nasıl bir "vatan-millet severlik"tir?

DP ile ANAP deseniz yıllarca ülkeyi tarumar ettiler. çoban Sülo nun kimin uşağı olduğu bugün ortaya çıktı. (Başörtülüler Arabistana gitsin demişti.) diğerlerinin de EN SON MARİFETLERİ Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görüldü.

Saadet partisi desen, yönetici kademesi chp zihniyetine söylemedikleri/söyleyemedikleri en ağır hakaretleri Ak Partiye çekinmeden yönelttiler. biraz insaf! Erbakan başbakan oldu da ne yapabildi ki? geçen birinin ses kayıtları ortaya çıktı adam diyor ki "erbakana istifa et dedim hemen istifa etti"

daha yazılacak o kadar çok şey var ki ama bu yazdıklarım işin Özünü Özetliyor. Haydi Allah yardımcın olsun..

kahve siyasetçilerinden farkınız yok.dediklerinizin hepsine cevap verilir ama sizin beyinleriniz bulanmış ak la karayla.kuyruklarına basılmış kediler gibi vıyıldıyorsunuz.birinizde savunduğu partiyi müspet yönlerini savunamadı.savunabilmekten bile uzaksınız.

.................

Yazık! dava savunması değil sizinki; alelade bir mekanda bir araya gelen 3 cahilin güya siyaset yapması.

inanın miğdemi bulandırdı savunma şekilleriniz ve mahalle ağzı uslubunuz.demek bu parti meselesi turnusol kağıdı gibi......

partizan ve particilikle parti üstü dava adamlığı arasındaki fark....

Hele biraz daha zorlansa ağzınızın bozulacağına dair ağzınızdan fırlayan; anlamsız kelime grupları.......

SİZ BÜYÜK DOĞUY'U ANLADIĞINIZI MI ZANNEDİYORSUNUZ!!!

Bu sayfada size iyi eğlenceler sayın trübün amigoları.hırsından ve boşluğundan çatlayan ucuzcu nefislerinizle... (Aman ha sporcu gözüyle bakmayın maça!siz ağzınıza geleni söyleyin yeter.)

EŞREF rumuzlu arkadaş Büyük Doğu'yu çok iyi anlamış. iyi anlamalar dilerim :) bizlere isnat ettiğin "tribün amigoları" da benim miĞdemi bulandırdı. miĞdemi yani canım. miĞde haha :) bittim buna! sen ey pahalı (ucuz olmayan) defilelerin büyük "model"i, senin anladığını sandığın Büyük Doğu senden çok uzaktır. Güya kendini bir "Üstad"mış gibi gösterip karşıdakileri bilmem ne ile suçlayıp, yuvarlak kelimeler kullanınca haklı olduğunu mu ispatladın? Sana cevabını arkadaşlar vermişler zaten. Kaldı ki verdiğin sözde bile durmamışsın! Hem "BUNDAN SONRA BU KONUDA sizden gelen hiçbirşeye cevap vermiyecem inş. yazmazsınız. " diyorsun hem de hala burada birşeyler zırvalıyorsun. Aslında Senin gibiler İnsanların miĞdesini değil BEYNİNİ bulandırmaya uğraşıyor. ama o biraz zor. artık teknoloji gelişti. herkes olanı biteni görüyor/duyuyor. başkasının ağzından değil, söyleyenin kendi ağzından duyuyor insanlar. ee hal böyle olunca da yalan/dolan/iftira nın pek fazla getirisi olmuyor. haa sana kalsa Müslümanlar partiyle yönetimle uğraşmasın, namaz kılıp evde otursunlar. Büyük Doğu adına(!).. Ama görülen o ki sen Büyük Doğu Adına DEĞİL ancak "Gölgelerin Gücü Adına" çalışıyorsun. Ateşli bir chp li den ne farkın var ki?

"Hırsından ve boşluğundan çatlayan"ın kim olduğu bellidir: akp, rte

İnsanın fikrini parçalamakdansa bir atomu parçalamak daha kolaydır.

Fikir savaşı bu olsa gerek ve de kimse kendinden, haklıya haklı, haksıza haksız payını biçmediği müddetçe bu düzen düzelmez..Adalet budur çünkü..

Bükemediğimiz eli öpme erdemliği tarafgirlik değil, sadece Hz.Ömer adaleti benimseyerek yapılacak bir hadisedir..

Bu da her kula nasip olmuyor...

Misaller de gün gibi bu formda bile ortada...

Nerede As-rı Saadeeet nerede 2009?!...................

Ey eşler, dostlar ve şunlar, bunlar, onlar...

Bir adımlık toprağım var, satmak isteyiveriyorum... Alıcısının İsrailli olması tercih edilir. Amerikalı da olabilir... Gülmeyin ve bazılarınız da şaşırmayın ki, bir kere balık kavağa çıktı... Darwincileri de geçtik yahu... Ne olacak canım, Menderes sattı ve keyfini de gördü... Paracıklarıyla sörf yaptı... Bu Menderes var ya, siz bilmezsiniz onu; gençleri kıyma makinesinden geçirti be... Hatta bir dönem nesil boşluğu yaşadık bu yüzden. Hani Menderes'den sonra maaşları kimler yatırdı ve daha da önemlisi bu paracıklar kimlerden alındı, e orasını da ne siz sorun, ne ben... Acaba diyorum, hani ben bu Abd'lilere toprak satmayı düşünüyorum ya, ne bileyim adamların finansı benim mal varlığım mı? Olmaz demeyin, balık ve kavak... Yani... PKK'yı da bu AKP kurdu be... Bilmiyor musunuz? AKP'nin HSYK'sı da PKK'yı yargılıyan savcıları görevden almak istiyor, ya... AKP çok suçlu canım. Hem sonra bu AKP zamanında assa idi Aboyu, ne olurdu sanki... Sen 85 yıllık parti değil misin? İçinde birkaç ilke var ama, olsun... Geçenlerde ayağım taşa takıldı, biliyor musunuz? AKP'ye ne küfürler savurdum, ne küfürler... Yahu bizim kavşakta iki araba bibirine girdi de AKP'yi istifaya çağırtım. Nediysin... Bir sabah bir kalktım, fırınlar yanmış, eyfah ki, ne eyfah!.. Haykırdım tabi, nerde bu AKP! Hani AKP diyorum ki, AK PARTİliler kızsın canım... UUUYYY....

Anayasayı da kafasına göre yaptı yahu... Hatta, neyse...

Başlığa Direkt olarak cevap vermem gerekirse "Kürt açılımını" desteklediğimi beyan ederek, Kürt meselesi ve diğer meselelerde dahil her meseleyi aşacağına inandığım tek liderdir.

Benim gözümde 2. Abdulhamit neyse Recep Tayyip ERDOĞAN'da öyledir.

Yahu fikir dediğin ne ki?... Para elinin kiriyse, fikir de ağzının kiri... Ah dostlar, misal mi istiyorsunuz? Aşikar yahu, aşikar... Bir canavar gördüm yakınlarda, ne korkunç bir ağzı vardı... Bir görseniz var ya, iki dudağının arasından aşağı sarkan bir et parçasının kıvrak hareketlerinin ses dalgalarına yüklediği kelimelerden süzülen fikir... Elinin kiri işte, ne olacak... Al kelimeleri, koy yan yana, istersen üst üste koy ve cümleni oku sonunda... Al sana fikir...

Abdulhamit'ten Erdoğan'a... Ah, ah... Ben hep düşünmüşümdür, yahu bu ergenekoncuları içeri gönderirlerken, Erdoğan ve avanesini niye almadılar içeri? Baksana Ordu da kuzu gibi... Kurt Erdoğan'a çoban... Kurt kuzu gibi... Ne demezsin!.. Çoban çeşmesinde zürafalar gibi su içmeye bir dursun Erdoğan, hele o zaaf anını bir yakalayalım, üstüne çullanırız adamın. Amma üstüne çullanma işinde bilakis Yahudi aranıyor ve hem de ilanla... İlan Vakit gazetesine verilirse iyi olur... Hem Abdulhamit'i de aynı zaaftan yakalıyıverdik ya... Hayır yani, bu Erdoğan deve kuşları gibi korkup, başını koma geçirse işimiz kolay da, adam kefenini yanında taşıyor.

Bir vadiye indim... Sordum hemencecik: Burası niresi? Dediler ki, ne sen sor, ne ben söyleyeyim... Burası meclis... Yahu bu vadinin harap hali nedir böyle diyecek oldum, adam haykırdı: Etrafına bak, dedi... Baktım... Vadi dağlarla çevrilmiş ve üstelik vadinin üzerine de ağlar gerilmiş... Dağlar ve ağlar vadiden bir çıkış yolu bırakmamış... Sonra bir başkasına daha rastladım vadide, dağlardan ve ağlardan haberi olmayn zavallı birine... Hamasi nutuklar dinledim zavallıdan... Başını kaldırıp da dört bir tarafına bakmamış, ve böyle olunca vadinin harap halini aslan gibi görüyor zavallı... Yahu bu adam göğü de aramamış... Ona gösterilen ağı, gök sanmış garibim... Bu gök, resmi gök oluyor... Ağlar ido olunca insanın beyninde, böyle oluyor işte fikir, dedim o garip için...

Sonra o vadide bir başkasına rastladım, çile sahibine... İsmi 'T' ile başlıyor... Vadide kılıç sallıyor dağlara ve ağlara...

Zavallı garip, bak 'T' ye de ders al...

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...