Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]

Muvazene

Editor
 • Content Count

  2,115
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Status Updates posted by Muvazene

 1. Allahu teala razı olsun sevgili kardeşim. :) Sizin de kandiliniz mübarek olsun. Peygamber efendimizin şefaatine nail olanlardan, ona komşu olanlardan oluruz inşallah.

 2. Her dem taze kalacağı şimdiden belli olan rikkat yüklü bir ruha mâlik olan kardeşimiz, altın suyuna batırılan madenler gibi değil; özü ve hakikati altın kıymetinde ulviyet cevheri ile şekillenen bir ruha, iç dünyaya sahiptir. Her türlü mefhum onun ruh süzgecinden geçirildikten sonra lisan aletiyle en ince teferruatına kadar yontula yontula bir heykel gibi karşımıza dikilir...

 3. Ana zemininde mâverâî bir iklimin hayat sürdüğü ve ruh cephesinden gelen esintilerin ve mûsîkinin şiirlerinde derinden derine hissedildiği ve içten içe özümsendiği; mücerret âlemi kelimelerle kağıda nakşeden ruh nakkaşı; hakiki sanatın künhüne vararak Allah'ı arayan şair. Yolu açık olsun...

 4. Kalemin kılıçtan keskin olduğunu bir kez daha kanıtlayan insanlardan. Kılıcın kırk parçaya bölemeyeceğini, kalemiyle kırkbin parçaya bölüp her bir parçayı da kırkbin tetkike tâbi tutar. Dili hem edebi hem kıvraktır. Kalemini hakikatin mürekkebine batırdığı günden beri kaleminin değdiği her kağıt yanmaya mahkumdur. Allah bu kalemi, hakikat düşmanlarına öldürücü ateş topları püskürtenlerdeneylesin.

 5. Üstadın fikir ve ruh deryasında bizlere kılavuzluk eden bu siteyi kurduğu için NFK-Fan kardeşimize teşekkür ederim. Üstadla ilgili daha bir çok başarılı işe imzasını atar inşallah.

×
×
 • Create New...