Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

Kitap Dağıtım Projesi

Recommended Posts

BÜYÜK DEĞER ÜSTAD NECİP FAZIL KISAKÜREK'İN KALEMİNDEN

TAM 12 MUHTEŞEM ESER

BAŞBUĞ VELİLERDEN 33 - "ALTUN SİLSİLE" - 608 SAYFA

ULU HAKAN - İKİNCİ ABDÜLHAMİD HAN - 685 SAYFA

VELİLER ORDUSUN 333 - HALKADAN PIRILTILAR - 526 SAYFA

ESSELAM - MUKADDES HAYATTAN LEVHALAR - 150 SAYFA

İMAMI RABBANİ MEKTUBAT - 252 SAYFA

HAC'DAN ÇİZGİLER, RENKLER VE SESLER - 190 SAYFA

NUR HARMANI - EFENDİMİZ, KURTARICIMIZ, MÜJDECEİMİZ'DEN - 200 SAYFA

O VE BEN - OTOBİYOGRAFİ - 265 SAYFA

GÖNÜL NİMETLERİ - EL-MEVAHİBÜ'L L-LEDÜNİYYE - 528 SAYFA

PEYGAMBER HALKASI - DİN VE TASAVVUF - 262 SAYFA

HAZRETİ ALİ - İLİM BELDESİNİN KAPISI - 342 SAYFA

ÇÖLE İNEN NUR - ÇÖLE VE BÜTÜN ZAMAN VE MEKANA - 608 SAYFA

Kitaplar Bana Gelecek Daha Sonra Vereceğiniz Adrese Yollarım

Selamlar....

Selamlar,

Mustafa Kaygın kullanıcı isimli arkadaşımızın gönderdiği kitaplar elimize ulaşmıştır. Aynı şekilde nedamet rumuzlu üyemizden de aşağıdaki 9 kitap proje adına temin edilmiştir:

Çile, Babıali, Reis Bey, Ahşap Konak, Püf Noktası, Tasavvuf Bahçeleri, Hücum ve Polemik, O ve Ben, Doğru Yolun Sapık Kolları

görünmez ve Bilal15 arkadaşlarımızın gönderdiği miktar da hesaplarımızdadır. Dolayısıyla şu anda elimizde 21 kitap ve 150tl bulunuyor.

Bu bağışları yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Sağlanacak katkılar bu şekilde devam edecek olursa ilk buluşmada 2 yerine 3 alıcıya kitap gönderme şansına da kavuşabiliriz.

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

Evvela bu projeyi sunan ve oluşumuna katkı sağlayan herkese şükranlarımı sunuyorum.

Ben maddi olarak destek vermek istedim ve bu vesileyle NFK-Fan ile irtibata geçtim. Şimdi de adminimizin direktiflerini adım adım uygulamaya çalışıyorum :). Yolladığı mesajda parayı yatırdıktan sonra başlıkta miktarı ilan etmemi istediler, kendileri de kontrol edip meblağın ulaşıp ulaşmadığını kontrol edip onaylayacaklar. Bendeniz bugün itibariyle bana yolladığı mesajda belirttiği banka hesabına 50,00 TL yatırmış bulunmaktayım. Gereğini arz ederim :D.

İlkler her zaman özel olur. Projenin ilk uygulanacağı yerin Trabzon oluşu benim açımdan ayrı bir sevinç kaynağı. Yakışır bizim uşaklara :D

Aman sus! Trradomir duymasın... hele hoptekten konuşma...

Yunusçoşkun arkadaşa başarılar... Bende kitaplarla katılayım...

Allah be işte büyük doğu gençliğinin davaya sahip çıkışı bu arada nfk fan paşam ne zaman nerede buluşacağız.... onu karara bağladınız mı....?

Selamlar,

Tarihi henüz belirlemedik fakat muhtemelen 20 ocaktan sonrası olur gibi duruyor. Gün yaklaştıkça en uygun kararı vermek için zihinlerimizi işletmeye başlarız. Hafta içi çalışan arkadaşların katılabilmesi için en uygun gün pazar olacaktır, ilk toplantı için kargoya ihtiyaç duymama gibi bir avantajımız da var; dolayısıyla 24 veya 31 ocak uygun olabilir. Fakat yine de tarih için henüz erken.

Saygı ve selamlarımla

Bahsettiğiniz hesap numarasını aleni olarak yazsanız bir mahsuru olur mu? Yardım yapmak isteyenler için bir adımı atlayıp işlerini kolaytırmış olmaz mıyız? Eğer bunu aleni olarak belirtmiycekseniz bana da ulaştırır mısınız?Katkıda bulunmak istiyorum.İzmir'de olduğum için toplantınıza gelmem çok zor(gelmek için elimden geleni yapıcam) veya kargo falan uğraşmak istemiyorum ama maddi olarak yardım yapmak benim için şu anda öncelikli adım.

Selamlar,

Mostar kullanıcı isimli üyemiz elinde bulunan 25 kitabı projemiz çerçevesinde değerlendirilmek üzere tarafımıza ulaştırmıştır. Kendisine desteğinden dolayı teşekkür ediyor, gönderdiği kitapların listesini aşağıda yayınlıyorum. Böylece proje için elimize ulaşan kitap sayısı 46'yı, para miktarı ise 150TL'yi bulmuş oluyor. Bilvesile küçük miktarlarda da olsa katkılarınızın devamını beklediğimizi hatırlatmak isterken, desteklerini esirgemeyen arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum. Katılım durumuna göre kitap gönderilecek üçüncü bir merkez de belirleyebiliriz ki şu anda aklımıza gelen ilk yer Silivri hapishanesidir.

Rapor 1-3, 7-9, 10-13; Çerçeve 1-2-3-4-5, Ata Senfoni, Konuşmalar, İbrahim Ethem, Mü'min-Kafir, Türkiye'nin Manzarası, Namık Kemal, Bir Adam Yaratmak, Veliler Ordusundan 333, Müdafaalarım, Edebiyat Mahkemeleri, Tarih Boyunca Büyük Mazlumlar, Son Devrin Din Mazlumları, Çöle İnen Nur, Tasavvuf Bahçeleri, Yeniçeri, Gönül Nimetleri, İman ve İslam Atlası

Bu arada tekrar hatırlatmak gerekirse, bir kitabın birden fazla nüshasının bulunması proje için sıkıntı olmayacaktır. Yakın zamanda envanter durumunu gözden geçirip almamız gereken kitaplar üzerinde gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Nihai kararı ise, buluşmaya katılacak olan arkadaşların bağışlayacağı kitaplar da elimize geçtikten sonra vereceğiz.

Hesap numarası talebinde bulunan arkadaşlara özel mesaj ile hesap numaramız iletilmiştir.

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

Değerli arkadaşlar, proje için buluşma günü olarak 31 Ocak Pazar'ın uygun olacağı kanaatindeyim. Bu tarih kendisine uymayan arkadaşlarımız varsa bildirdikleri takdirde farklı bir gün üzerinde de anlaşabiliriz, yalnız Kayseri'den katılacağını söyleyen üyelerimizin uçak bileti ayırma ihtiyaçları dolayısıyla bugünlerde bir tarih üzerinde karara varmamız gerektiğini düşünüyorum.

Ben kararlaştırılacak günde toplantıya katılacak olan arkadaşların getirecekleri kitapları alıp sohbet etmeyi, duruma göre Trabzon'a gönderilecek kitapları o gün Yunus Coşkun'a teslim etmeyi ve diğer kitapları, düzenledikten sonra, buluşmayı takip eden birkaç gün içinde gönderilmesi gereken yerlere ulaştırmayı yerinde görüyorum. Yayınevinden satın alınacak kitapları da, buluşmadan hemen sonra, elimizdeki kitap açığına göre temin etmenin isabet olacağı fikrindeyim. Yayınevi ziyaretimiz esnasında birkaç arkadaş da bize refakat edebilir. Aynı şekilde biz de, yönetim olarak eksiklikleri kapatmak için kitap eklemelerinde bulunacağız.

Kitap teslimi esnasında çekilen fotoğrafların sitemizde yayınlanması projenin canlılığını sağlamak için önem ifade ettiğinden, bu hususta da gayret sarf edilmesi gerekiyor.

Gerek toplantı tarihi, gerekse de projenin uygulanma tarzı hakkında farklı fikirleri olan arkadaşlarımız varsa, düşüncelerini en kısa zamanda bizlerle paylaşmasını rica ediyorum.

Saygı ve selamlarımla

Hayatımda en değerli dünyevi varlığım, üstadımın kitaplarıdır. Bende kalmasını istediğim kitapları hariç elimdekileri tasadduk etmek isterim, bu uğurda 5 kitapta benden..

Mümin-Kafir, O ve Ben, Başbuğ Velilerden 33, Hac, Peygamber Halkası.

Konuyu baştan sona incelemedim. İstanbul'dayım. Buluşma yeri, tarihi kesinleştiğinde kitapları getirmek isterim. O zamana kadar bitirirsem Cinnet Mustatili'nide verebilirim. (Şu an satın almadım. Okumadığım tek kitabı sanırım. Dİğerlerini, emanet olarak alıp okumuştum) 

Lakin, Üstad'ın oğullarından birini görmek şansı varsa, yayın evine gelmeyi çok isterim. Ayıp olmazsa şart koşarım: p 

Selamlar,

Proje için, Rabia BDG kullanıcı isimli üyemiz Sahte Kahramanlar, Doğru Yolun Sapık Kolları ve Kafakağıdı adlı eserleri tarafımıza ulaştırmıştır. Katkısından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz. Böylece elimizdeki kitapların sayısı 49'a ulaşmıştır.

Bilal15 nickli üyemiz buluşma tarihinin kendisine uymadığını söylediğinden 24 Ocak tarihini bir alternatif olarak sunduk. Verilecek cevaba göre, başka itirazlar da gelmediği takdirde buluşmayı 24 Ocakta yapma ihtimalimiz var. Kendisine 31 Ocak günü uyarken, 24 ocak tarihi uymayan bir arkadaşımız var mı?

Yayınevi esnasında Üstad'ın oğullarından birisiyle (Muhtemelen Osman Kısakürek) karşılaşma ihtimalimiz var, fakat bu hususta kesin bir şey söylememiz malesef mümkün değil.

Saygı ve selamlarımla

Dersane programım verdiğiniz tarihe uyuyor gibi. Aksi bir durum olursa; haberini evvelden kitaplarla birlikte size yollarım.

Aksilik çıkmazsa inşallah sizinleyim..

Selamlar,

Kitap dağıtım projemizin ilk buluşması 24 Ocak 2010 Pazar günü düzenlenecektir. Katılacağını belirten arkadaşlara toplantı tarihi yaklaştığında özel mesaj ile saat ve mekan bilgileri iletilecektir. Yunus Coşkun toplantıya katıldığı takdirde, kendisine Trabzon'a göndereceğimiz kitaplar teslim edilecek; ayrıca toplantıya katılan arkadaşların arzu ettiği takdirde proje için getireceği kitaplar, yöneticiler tarafından teslim alınacaktır. Bu tarihten birkaç gün sonra eldeki kitaplar gözden geçirilerek eksikler Büyük Doğu Yayınevi'nden hesaplarımıza yatırılan meblağ kullanılarak temin edilecek ve Yıldız Teknik Üniversitesi kütüphanesine bu kitaplar en kısa süre içerisinde bağışlanacaktır. Katılım durumuna bağlı olarak, 1400 mahkumun kaldığı bilgisini aldığımız Silivri hapishanesine de kitap göndermek niyetindeyiz.

Üyelerimizin projesinin muvaffak olabilmesi için, yine en büyük desteği üyelerimizden görmek durumundayız. Yönetim olarak geniş bir katılım beklediğimizi, bunu arzu ettiğimizi hatırlatmak istiyorum. Bu buluşma, projenin devamlılığı için mühim bir gösterge olacağından özellikle değer taşıyor. Bu sebeple katkılarınız göründüğünden çok daha kıymetli; çok daha uzun bir vadeyi ilgilendiriyor. Projenin muvaffakiyeti sizlerin desteğine bağlı olduğu için, daha fazla arkadaşımızın katkısını görmek istiyor; bu vesileyle de şu ana kadar projeye geniş bir destek sağlayan tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

Nickinin açıklanmasını istemeyen bir arkadaşımızın proje için yatırdığı 150 TL de hesaplarımızdadır. Kendisine yardımından ve gösterdiği hassasiyetten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Allah niyetini, ihlasını kabul eylesin. Katılımlar devam ettiği takdirde ilk buluşma sonrasında kitap göndereceğimiz mekan sayısı 4'e de çıkabilir. Şu ana kadar göstermiş olduğunuz tüm desteğiniz için her birinize çok teşekkür ediyorum, inşallah internet hududu dışındaki hayatı ilgilendiren ilk ciddi projemizden hep beraber alnımızın akıyla çıkacağız.

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

Değerli arkadaşlar, buluşma tarihini 7 şubata alırsak bu tarih kendisine uymayacak olan bir arkadaş var mı? Toplantıyı yönetim olarak aslında 30 ocaktan önceki bir tarihte gerçekleştirmek istiyoruz, fakat katılamayacak olan arkadaşların da katılımını sağlamak amacıyla küçük bir ihtimalle de olsa toplantıyı ertelemek sözkonusu olabilir. Kesin kararı vermeden önce, sizlerin de 7 şubat tarihi ile ilgili görüşlerinize başvurmayı yerinde gördük. Daha sonra durumu kendi aramızda bir kez daha değerlendirecek ve adres bilgilerini katılacağını belirten arkadaşlara özel mesajla ulaştıracağız.

Bu arada, hesabımıza kaynağını bilmediğimiz bir 50 lira daha yatırılmış. Benden hesap bilgilerini isteyen 3 arkadaş olmuştu, bunlardan birisi yatırmış olabilir. Internet üzerinden kontrol etme fırsatımız henüz olmadı. Yatıranını şu an için bilmediğimiz bu 50 lira ile proje için hesabımıza ulaşan para 350 lirayı buluyor. Kaynak akışı biraz daha devam ederse, Bursadaki bir İHL'yi de ilk toplantı dağıtımları için listeye almak gibi bir ihtimalimiz var. Katılımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum, Allah razı olsun.

Saygı ve selamlarımla

n-f-k can kardeşim kusura bakma aceleden yanlışlıkla 7 ocak yazdım kusura bakma 7 şubat uygundur o gün izinliyim.

A aa, ben de müsaidim sayın ve sevgili liderimiz, adminimiz. Eğer ki ekstradan bir ajanlık faaliyeti çıkmazsa geleceğim inşaâllah.

Pazar günleri, müsaitlik sıfatını topluyor üzerinde; tabi şimdiden görebildiğim bu kadar. İnşaallah bir aksilik çıkmaz..

4. olarak hedef seçilen okulumuzun adı şudur

BURSA İPEKÇİLİK ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

şimdiden yardımlarınız için teşekür ederiz.

Allah cümlemizden razı olsun

Arkadaşlar artık çevrenizdekileride yavaş yavaş yoklayın ilk kampanyamızın son ayı içindeyiz... Toplayabildiğiniz kadar yardımla ilk seferde güzel bir sayıya ulaşırsak bu içinde bir nebze olsun şüphe olan kardeşlerimizi de şevklendirecektir... Zor bir durum sonuçta özellikle günümüz ekonomik şartlarında böyle bir kampanyaya girmek ama unutmayın bu şekilde anadolunun en ücra köşelerinde bile üstadın adı sizler sayesinde yeniden hatırlanacaktır... Üstadın adı bu ülkede 90 yıla yakın süredir bilinmekte...Ve ciddi bir otorite olarak bilinmekte , bunu zirve yapması ve gençlerin che gibi garip devrimci simgelerden veya tüketim toplumu simgelerinden kurtulması için sizin desteklerinize ihtiyaçları var...Vesselam

Selamlar,

Buluşma tarihi olarak 7 şubat tespit edilmiştir, hayırlı olsun.

Saygı ve selamlarımla

Paşam artık yer ve saatide belirleyip gelecek kişilerin listesini yavaş yavaş çıkartsak iyi olacak... Zaman az kaldı... İnsanlarda şimdiden planlarını yapsınlar gereğinin yapılmasını arz ederim...vesselam (Bu buluşmaya kadar herkesin gayretlerini artırması ve kitap sayısının artmasını diliyorum... Üye sayımızın %10una denk kitap sayısı bizim için şu an başarı olmasada tesellidir... sigara içenlerden 1 paket sigara paralarını , lokantalarda yemek yiyenlerden 1 tabak yemek paralarını , bilimum diğer keyfi durumlara harcanan paranında ufak bir kısmını uzaktaki kardeşleriniz için ayırmanızı istirham ederim...vesselam)

okumaya üşendim yukarıları zahmet olmazsa bir yardımsever arkadaş beni bu buluşmanın nerede olacağı konusunda aydınlatabilir mi?

Ayrıca yardımı nasıl yapıyoruz kitap mı getireceğiz para da mı oluyor.

Selamlar,

Proje için kitap yardımını ister buluşma sırasında elden, ister hesaba para yatırma şeklinde yapabilirsiniz. Para yatırarak kitap desteğinde bulunmak isterseniz, ilgili hesap numarasını NFK-Fan adminimizden özel mesaj ile isteyebilirsiniz. Buluşma şehir olarak İstanbul'da 7 şubat Pazar günü gerçekleştirilecek, buluşma mekânı henüz belirlenmedi. Belirlenen mekân bu başlıkta ilan edilecek.

Teşekkür ederim Reyhan Hocam İstanbul olması çok iyi İnşallah bir aksilik çıkmazsa katılırım. Çok güzel bir proje düşünenden katkıda bulunandan Allah razı olsun.

Evet arkadaşlar gördüğüm kadarıyla buluşma mekan ve saati halen ilan edilmemiş.7 şubata 3 gün kaldı artık ilan etsek iyi olur.Zira ben kalkıp İzmir'den geldim,şu an İstanbul'dayım.Gelmişken kalacağım süreyi biraz daha uzatıp toplantıya iştirak etmek istiyorum.

Bir de sizden bir istirhamım olacak,ben ve benim gibi İstanbul'u iyi bilmeyenler olabiliceği için toplantı mekanını merkezi ve bilinen bir yer olarak belirlersek(Taksim gibi) yeri bulmak için akla karayı seçmeyiz.

Beklemedeyim...

• Create New...