Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
yunuscoskun

Hangi Dizileri İzlediniz ? Ya da İzliyorsunuz? Neden?

Recommended Posts

SORUYU SORDUM KENDI CEVABIMI VEREYIM... BU GUNE KADAR BUYUK HAZ ALARAK TEK BI DIZI TAKIP ETTIM. EKMEK TEKNESI . SEHRIN ORTASINDA HAYATA INAT YASAYAN MAHALLE VE ONDAKI GUZEL DIL BENI BU CEZBETMISTI YA SIZI NE CEZBETTI YADA EDIYOR.... BUNU MERAK ETTIM CUNKU BIR NOKTADA KISILER ISTER ISTEMEZ DIZILERE BAGLANIYOR NEDENINI GORURUZ BELKI CARE ARARIZ... SAYGILARIMLA

Ekmek Teknesi... evet güzel gözüken bir diziydi.

Ama o da diğer diziler gibi masum değil (bence)

Namaz kılan bir babanın, dekolte giyen kızları

ve babanın buna hoşgörüsü!!

Medya'da nitelikli dizilerimiz yok maalesef

Deli Yürek'i izlerdim vakti zamanında. Uzun zamandır takip ettiğim bir dizi yok. Arada bir gözüme çarparsa Avrupa Yakası tekrarına bakarım belki.

Ha birde Beşinci Boyut'u gördüm mü izlerim :) "Salih" isimli karakterin hastasıyım. Müzikleri ayrı bir güzel zaten dizinin (Elinde bu dizinin müzikleri olan varsa paylaşsınlar lüfen:)). Harbi o program dizi mi? "Dizi" kelimesinin kıstasları nelerdir? Her neyse...

Kollama izliyorum ve dizideki Yiğit'i çok beğeniyorum. Ciddi görünümlü bir diziye arada bir espri niteliğinde söz ve davranışların koyulmasını da beğeniyorum. Bazı yanlış yönleri olsa da Kollama izlenilebilecek bir dizi bence. Bir de Kartel Medyada çıkan hiçbir diziyi izlemem. Bir zamanlar izlerdik. Hatamızı anladık ve terk ettik.

es-esss, namı diğer eskişehir :) hatırla sevgili dizisindeki deniz gezmişin arkadaşlarından denizi canlandıran berk harman bu dizidede gayet başarılı bir oyunculuk sergiliyor..... tek kelimeyle ,10numara.

argo tabirle 'yolunda' birin ı ala'sıyla yansıtıyor

Pek dizilere bakan biri değilim, hatta isimlerinden bile bazen haberim olmuyor :) Sadece bir ara Hatırla Sevgili'ye bakınmıştım, o da Yaşar karakteri nedeniyle... Birde "Kollama" ya bakıyorum, o kadar.

Gerçekten niteliksiz diziler çok fazla, izleyip vakit öldürmeye değmez. Biz dizi en az 2 saat sürdüğüne göre, bu vaktimizi daha yararlı şeylerle geçirmek daha güzel olur diye düşünüyorum. :)

Takibini hassaslaştırdığım bir dizi mevcut olmadı henüz. Yaşımı kontrol edipte zamanını baz alırsak çocuk denecek yaşta Aliyeyi izlerdim. Belki de ilk (mecazi) aşka kendimi hazır hissetmem içindi bilmem..

A bir de "Gülbeyaz" vardı.. O zaman tam çocuktum. Kazım Koyuncu'nun müziği hoşuma giderdi.

Genelde bu iki diziyi müzikleri için izledim.

O zamanlar internet ve uydu alıcısı yaygın değildi. En azından bende...)) Bu yüzden istenilen müzik o an çalınamazdı. Sahi hoş bir şeydi, radyonun başında "Acaba şimdi hangi şarkı çıkacak?" diye sorup, şarkı beğenilmezse bitene kadar yayına ara vermek..

Neyse çok konuştum.. Bu kadar işte.. Genelde tv hayatım, tartışma programları ve belgesellerden ibaret...

Boyle bir sitede ici buram buram televole kokan konularin acilmamasi gerektigini dusunuyorum.

Saygilar...

Konunun amacının 'magazin' yapmak olduğunu düşünmüyorum.

Hangi dizileri neden izlediğimizin farkına varmak, eksik ve belki de hatalarımızı görebilmemiz açısından yararlı olur.

Konunun amacının 'magazin' yapmak olduğunu düşünmüyorum.

Hangi dizileri neden izlediğimizin farkına varmak, eksik ve belki de hatalarımızı görebilmemiz açısından yararlı olur.

Katılıyorum. Kendimize çekidüzen vermemize bir vesile olabilir. televizyon diye bir alet ve bu alette gösterilen diziler varsa ve insanlar bunları izliyorlarsa bunları yok sayamayız.

televole denilen, hangi ünlü özel hayatında ne halt işlemiş muhabbetleridir. bu konuyla televolenin ne ilgisi var ki?

içi boş bir konu ,kime ne yararı olacak allahınızı severseniz,kim neyi izlediginin farkında bence ,farkında olmayanlarda sizin burdaki yorumlarınızla kendine yada farkına varacagını sanmıyorum (kendimce acizane düşüncem )

hangi diziyi izliyoruz nevinden bir konuyla giriş yapmaklık da bana pek uymadı ama hakikaten hangilerini izliyorum,bi düşüneyim...

sevgili kardeslerimin elestirilerini kabul ediyorum , lakin burada bunu sormamizin sebebi bizde insaniz , bizde karakutuya aldaniriz , ama bunda sebeplerimiz neler , neden boyle oluyor bunlari gorup birbirimize yardimci olmaya calismamiz bu konulara hic girmemekten iyidir... islam her konuya girmeli , biz girmezsek kufur girer ve o yola kazara giren kardeslerimizin cikis yolu kalmaz. islam her noktada olursa ki olmali , o zaman isiksiz yer kalmaz.... saygilarimla

islam her konuya girmeli , biz girmezsek kufur girer ve o yola kazara giren kardeslerimizin cikis yolu kalmaz. islam her noktada olursa ki olmali , o zaman isiksiz yer kalmaz.... saygilarimla

oooo :) ben bu söze şapka çıkarırım işte

Ekmek teknesi hakikaten çok hoş bir diziydi..Ara sıra internetten izlerim hala...Arkadaslarında belirttiği üzere yanlışlıkları olsada içerdiği tasavvufi öğelerle ve özellikle nusret bey amca :), vefa efendi, heredot cevdet ve celal abiii karakterlerinin çoğu hal ve hareketinin tasavvufi olması dizinin gönlümü fethetmesindeki etkendir....

Evet sevgili kardeşlerim gelelim bu başlığı açmaktaki asıl maksadıma...

İmdi bu diziler insanların ruhlarını ele geçirmenin en güzel yolu. Doğru mudur ? filhakika... son dönemin en gözde yolu olduğu aşikar. Bizim buna karşı geliştirmemiz gereken taktik nedir ? önce bunu bilmek gerekir. Ben sizin yorumlarınızdan ve çevremdeki insanların yorumlarından yola çıkarak şunu diyebilirim ki kişiler Allah lafzasına aç. Bunu dizilerden görünce misal ekmek teknesinin hafif manevi havası veyahut kurtlar vadisinin ömer babası... hele bir sezonu kurtlar vadisi kuran-ı kerimin bir kaç ayetiyle açtı halk bir yumuşadı bir hayran kaldı ki sormayın gitsin.Bizim bu konulara girmemizdeki en büyük sebepte bu madem ki böyle açlık var ve kişileri biz ekran başından kopartamıyoruz neden bu yöndeki diziler teşvik edilmesin... Yani bu tarz diziler ile kişilere dinin güzel yönleri aşılanmasın... Çağımızın gerçeği olan tv ve interneti kimse inkar edemez bu mahkumiyeti belli bi çerçevede yürütüp doğru yola çekmeliyiz... aksi taktirde 2 sene sonrasında olacak dizileri ve toplumdaki tahribatı hayat bile edemiyorum.... ve fikirlerinizi bekliyorum saygılarımla....

Şuan Türkiyede kanal ayırt etmeden söylemem gerekirse hiç bir dizi benim Din, Örf ve adetime uymuyor. ama en azından seyredecekseniz STV nin dizilerini izlemenizi tavsiye ederim hepsi güzel mesajlar içeriyor.

ASMALI KONAK...HİÇ KAÇIRMADAN İZLEDİM...NEDEN İZLEDİM SORUSUNA GELİNCE? ŞUAN ANIMSAMIYORUM...ŞİMDİ İSE EVDE İKİ TV...D'SMART,DİGİTÜRK VAR...AMA BEN İZLEYECEK KAYDEĞER BİR DİZİ BULAMADIM...

Kurtları seyrediyorduk.. Kurt izini it izine kattılar, ne tat ne tuz bıraktılar vesselam.

Şuan Türkiyede kanal ayırt etmeden söylemem gerekirse hiç bir dizi benim Din, Örf ve adetime uymuyor. ama en azından seyredecekseniz STV 'nin dizilerini izlemenizi tavsiye ederim hepsi güzel mesajlar içeriyor.

Ek olarak Kanal 7 - TV 5 ve özellikle Dost TV 'nin Film ve Programlarını takip etmenizi tavsiye ederim ..

Evet arkadaşlar, Kanal 7 lerimizi açıyoruz, şarkı türkü prgramlarından vakit kalmışsa eğer, seviyeli bir dizi arıyoruz, denk gelirsek seyrediyoruz..

Kanal 7 çizgisini yedi..

Diğerleri farklı mı?

O da tartışılır..

Trtde bir ay kadar önce İskender Pala Su Kasidesi mütalaası yapıyordu, takip etmeye çalışıyordum fırsat buldukça. Ha bir de Ülke'de, Meksika Sınırı vardı, şimdi noldu bilmiyorum. Sosyalist Sırrı kendine müptela ediyordu gençleri ya, söndürdüler mi bilemiyorum onu... Avrasya'da hoşuma giden şeyler var.

Stv; uçan kaçan zıplayan konan, hayal gücü geniş bir kanal. Öteki taraftan haber alıyor olmalılar. Kanal 7'den de Ahmet'cim gidince olayın tüm ekşını bitti. Şimdi de Mehmet Ali Birand'ın mimiklerine bakmak için Kanal D habere takılıyorum :) ııııı, ııııı...

Dizi ismi bulamayınca boş kalmasın elim dedim.

Kanal 7 çizgisini bozalı çok oldu maalesef

diziler değil tek sorun, reklamları da hoş değil... en azından kanal 7, stv gibi kanallarda görmek istemezdik böyle reklamları...

semerkand tv geliyor inşallah..alem tv görsün be :)

Dört gözle yolunu bekliyoruz inşallah vakit ayırdığımız zaman

ilmimiz irfanımız artar eksiklerimizi gideririz

hayırlısı olsun