Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
gardenya

Milli Şahlanışın Ruhuna Tükürmek

Recommended Posts

Milli Şahlanışın Ruhuna Tükürmek

Kendi yaşadığı dönemde de kız öğrencilerin başörtüsü takmaları yüzünden üniversitelere alınmaması üzerine, merhum Necip Fazıl Kısakürek'in bu haksızlığa:

Bir kız öğrenciyi, başını örttüğü için tahsil hakkından mahrum etmek İstiklal Savaşı başlarında ve Maraş'ta düşmanlar tarafından başörtüsü çekilip düşürüldüğü için başlayan milli şahlanışın ruhuna tükürmektir" diye yazarak kalemini kılıç gibi kullandığını...(157)

.

Kaynak:http://home.arcor.de/abdulhamidhan/dersler/yavuzsultan.html

Ama onların istediği, yani ilim yuvalarının kendilerince doldurulması hiç bir zaman gerçekleşmeyecek. Yüzüme de tükürseler de ben yemekhanede yanıma gelip kendince siyasi bir partinin siyasi ve yasal bir organı olarak tanıtan herife dediğim gibi ;ben onların inadına hekim olucam. Her ne kadar inancımdaki samimiyetsizlik safsatalarıyla benim aklımı çelmeye çalışsa da kendi aklınca...

Milli şahlanışın ruhuna tükürmeye çalışacak güruhun da ruhuna tükürüp onun ruhunu da yerle bir edecek nesil oluşmakta. 50 küsur yıldır bu maya oluşmakta.Sadece pek kuluçka döneminde... Az kaldı... Taktik ve stratejik hareketlere devam etmeye devam.... Taktik ve strateji müslümanın özelliğidir...

BACIMIN ÖRTÜSÜ TAKILMIŞ NAMERDİN GÖZÜNE

ACIRIM TÜKÜRÜĞÜME BİLLAHİ TÜKÜRSEM YÜZÜNE M.Akif.Ersoy

Sanki uzaya füze attılarda bacımın örtüsüne takıldı?

Yine Üstad'dan bir beyit ile cevap vermeli:

"Sırma renginde pislik,dünyanın süsü-püsü,

Bende tek aziz eşya annemin Başörtüsü!.."

BİZİM ÜLKEMİZ KADAR MÜSLAMANIN YAŞADIĞI VE BİZİM ÜLKEMİZ KADAR MÜSLÜMANLIĞA DÜŞMAN ÜLKE YOKTUR.

ACABA BAŞI ÖRTMENİN FARZ OLDUĞUNDAN HABERLERİ VAR MI?

ASKERİYEYİ ELİNİZDE BULUNDURMANIZ; İNSANLARIN MUKADDES DEĞERLERİYLE, NAMUSLARIYLA OYNAMANIZI GEREKTİRMEZ.

HANİ LAİKLİK İNSANLARIN DİNİNE OLAN HOŞGÖRÜSÜ,SAYGISINI,ÖZGÜRLÜĞÜNÜ SAĞLIYORDU.

MADEM SİMGE OLARAK GÖRÜYORSUNUZ,(BAŞI AÇIK FAKAT AHLAĞINI KORUYANLARA LAFIM YOK) ORASI BURASI AÇIK GEZENLER BİR ŞEYLER SİMGELEMİYO MU?

ONLARIN İSTEDİKLERİ ALLAH YOLUNDA DEĞİL, KÜFÜR YOLUNDA GENÇLİK.BİZ PAPAZA KIZIP ORUÇ BOZMAYALIM.BİZ, ONLARA İNAT DAHA İYİ DAHA ÇOK OKUYACAĞIZ,TA Kİ EBEDE KADAR.

Danışmalı fikir oluşundan.. Ferdi değil.. Ve daima cezbe halinde bir hazır kuvvet kadrosundan ibaret kalmak ve beklemek.. Ya bu hazır kuvvet nereye ? Kendi kendine ait ! O kadar.. Kanunu cambaz gibi kullanmak lazım.. İşte kurtuluş yolumuz.. Bilmiyorum bu noktayı anlamayan var mı ? Hani polisin hazır kuvveti var ya; hiçbir hadise olmasa onlar orada angaryada otururlar.. Biz de dimdik angaryamızda oturalım.. Ama hazır kuvvet olarak.. Çünkü bilelim ki, bize diyalektiklerin en sefili olarak, '' herşey serbest ! Din serbest, size dokunan var mı ? '' diyenler, '' ibadete el atan var mı ? '' diyenler, ibadethaneleri hangar haline getirenlerdir !..

Biz camilerde mahpusuz !.. ( Hesaplaşma.. )

Hiç düşünmezler ahirette nasıl sorulacak onların hesabı ince ince.

Ne diyecekler?Nasıl diyecekler?Neyle diyecekler?

Elini bir iğne ucu batması acıtırken Cehennem yangınında halleri nasıl olacak?

Ah Yarabbim Ahh!!Derin bir yaradır bu köksüzlük....

Onların bu zalimliği karşında "duam ;Allah'ım iman gücümüzü arttır bize sabır,kuvvet ver...."

Bunların böyle yapması çok doğal eğer bir insan ki ilk şartı insan olmada bile imandır ebu leheb gibi ebu cehil gibi davranıp müslümanların üstüne saldırıyorsa o adamın ne atası ne anası vardır onun için onlar bu dünyaya gelmesine vesiledir sadece onlar için tek bir gerçek var oda atatürk oda nerde kağıt üstünde yani parada kendilerini paraya satan bu cibiliyetsizlere kalkıpta sen bu ülke nasıl kazanıldı diyemezsin dinlemez bile o cebini ne kadar kabarttı nerde ev almalı onu düşünüyor efendilerinden aldığı paralarla...

yorumlarınız çok güzel arkadaşlar hepinize bu yolda başarılar diliyorum

bende bir büyüğümle bu konuyu konuşuuyordum bana tarihe gececek daha dogrusu geçmiş bi söz söyledi

aslında onlar da biliyo neyin dogru neyin yanlış oldugunu ama eceli gelen it gider cami duvarına işer bunlarınki de o hesap onlar için konuşmaya degmez herkesin kendine göre bir hesabı var ama unuttukları bir şey var sezai karakoçun dediği gibi ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır öle deil mi kardeşlerim allaha emanet...

nedense ülkemizde din denince akla gelen tek şey "islamiyet". Elin bilmem neresinden gelmiş veyahut TC vatandaşı olan bissürü hıristiyan var. Elin adamı boynundaki haç la elini kolunu sallaya sallaya üniye giricek .Benim kardeşim istemediği birşeye yapmaya zorlanıcak. Daha laiklik kavramının ve görüşünün ne olduğunu bilmeyen insanların güzelim ülkemizi yönetmiş olmasıyla ortaya çıkan bu duruma çok üzülüyorum. Hergün onlarca Film izliyoruz; adam geberip gidicekken , tam zıbartıcaklarken haça sarılıyo yok ona buna dua ediyo kurtuluyo falan fişman oluyo.

bunda bir sorun bulmayan RTÜK "ekmek teknesi" dizisindeki kılınan namaza uyarı gönderiyo. bu ülkede bu zihniyet olduğu sürece ,bu beyin özürlülüğü olduğu sürece, bizi daha İstiklal marşı" nı 2 kıtasını bile ezbere okuyamayanların yönettiği sürece, ilkokul mezunu insanların ülkemizi yönettiği sürece bu böyle bu böyle oldu ,olucak, ve olmaya devam edicek.

( Sert olmuş olabilirim konu bu olunca kafam bozulduğu içindir. Rahatsızlık verdiysem özür dilerim.)

zulmedenler, hangi âkibete uğrayacaklarını yakında öğrenecekler. şuera-27

kimisi imtahanı kazandı

kimiside artık yok, mutlak bir'e döndü..... ve kaybetti_