Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
istanbul

Ahmet Hakan Rezilliği

Recommended Posts

22 aralık 2009 hürriyet gazetesinde ahmet hakan ın köşe yazısının bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim.........

bu adam kendini iyice bozdu,üstad Necip FAZIL la kanka olmak istemesindeki pişmiş kellelik kendisinden iyice nefret etmeme sebep oldu..............

Kimlerle neden kanka olmak isterdim

* EDİP CANSEVER: Yağmurlu günlerde Kapalıçarşı’daki dükkanına gidip son yazdığı şiiri okumak için...

* CEMAL SÜREYA: “Cemal Abi, sen en iyisi bu hafta bir Yıldız Tilbe portresi yaz” diye öneride bulunmak için.

* OĞUZ ATAY: Soğuk bir kış günü beyaz mantoları giyip bir tren yolculuğu yapmak ve “Demiryolu Öykücüleri”ni yad etmek için...

* YUSUF ATILGAN: Anayurt Oteli’ndeki anti-kahraman Zebercet’in gerçekten yaşayıp yaşamadığını sormak için...

* REFİK HALİD: Cağaloğlu Yokuşu’nda buluşup 1910’ların İstanbul’unun yaşam tarzı üzerine esaslı bir geyik çevirmek için...

* YAHYA KEMAL: Papermoon’da buluşup, gerçekten de yemek yerken pisleşip pisleşmediğini gözlemlemek için...

* NECİP FAZIL: Şişkin egosunu daha da şişirip kendisiyle ilgili kuracağı muhteşem cümleleri not almak için...

* NAZIM HİKMET: “Yapılır mıydı bu Piraye Abla’ya...” diye sitem edip gerekçelerini dinlemek için...

* CAN YÜCEL: Kumkapı’ya dadanıp beraberce sevgi duvarını aşmak ve çöpçüler tarafından uyandırılmanın zevkine varmak için...

* SAİD-İ NURSİ: O güzelim balköpüğü rengi otomobiline binip İstanbul’da şöyle bir tur atmak için...

* CEMİL MERİÇ: Görmeyen gözlerinin hayatında yarattığı boşluğu hafifletmek amacıyla kendisine kitap okumak için...

* AHMET HAKAN :

Evrimce: (Haşa evrimci sanılmayalım) İnsanımsıları daha yakından görebilmek için...

Çevrimce: Aslında o güzelim Ahmed isminin gerçek ismi olmadığını, gerçek isminin ise Ahmak olduğunu bizatihi söyleyebilmek için...

Devrimce: 180 derecelik dönüş hızının, çokgen bir menfaat ile dikdörtgen bir banknota oranını yakından test edebilmek için.

Nevrimce: Tükürük okyanus olsa, bir katresini bile yüzüne serpiştirmeyi ar sayacağım nevilerin de var olduğu teoremini hüccetleriyle açıklamak için.

BEN OLSAM:

Normalde böylelerini sokakta görsem, dönüp tükürme nezaketinde bile bulunmam.

Eleştiri yaptığı kişiler hakkın da ne kadar yanıldığını göstermek, bilhassa Üstad ve de Bediüzzaman'ın ahenginde, üzerimizde buram buram onların mefkurelerini taşıdığımızı ispat etmek için, ona en büyük cezayı verir, İnsan yerine bile koymaz FARZEDELEM Kİ BİR HAYVAN ÇARPTI GEÇTİ muamelesi yapardım...

Geçenlerde bir yazısında - kapasitesine bakmadan- Cübbeli Ahmet Hoca'yı tenkid edip, hodri meydan demişti ...

Hocamız güzel yanıt verdi, isminden dahi bir nebze nasiplenememiş , Ahmed Hakan ve türevlerine ancak böyle cevap verilir ... ( :

http://www.vimeo.com/8281777

Bu mahluk hala nasıl konuşabiliyor anlamıyorum bir insan bu kadar utanmaz bu kadar arsız nasıl olur, yeterince rezil oldu satılık olduğunu kanıtladı daha ne istiyor. Anneannem bu tip rezil utanmaz insanlar için 'onun yüzünde eşek derisi var o utanmaz' derdi şimdi anlıyorum ne demek istediğini.

Aydın Doğan'ın elinden ekmek yiyiyor nasılsa, doğal karşılıyorum böyle dengesizce davranışlarını bunun.

Yazısında Üstad haricindekilere yalakalık yaptığı açıkça görülüyor. Eee bundan da bu beklenirdi zaten.

Cismaniyette bizden biri gibi görünse de gerçekte paşababasının kuklası. Günümüzde bir insanın yapabileceği tüm menfi işlere imza atan, bütün kötü hasletleri barındıran, dönme oğlu dönmenin teki. Hakkında kim ne konuşmuş onun için mesele değil, ne kadar çok kişi konuşmuş, kimler dedikodusu yapmış. İşte Ahmet Hakan'ın biricik meselesi. Aslında konuşupta itin ekmeğine yağ sürmenin alemi yok, lakin bu kuklaya fena halde sövesim var. Müsadenizle ben artık köşeme çekileylimde şu itle olan meselemi halledeyim.

Aydına Efendiye göre kendini değiştirmiş dönek herif.Cübbeli Hoca Efendi Hz.lerinin ona cevabı var.Dinleseniz ne kadar aciz bir yaratık olduğunu görürsünüz.

cübbeli ahmetin de ne kadar ehli sünnet oldugu muamma fakat ahmet hakan afedersiniz bir kadın memesine memeleketi satarım diyen birherif..bugun memeleketini satan yarın kendinide satar

cübbeli ahmetin de ne kadar ehli sünnet oldugu muamma fakat ahmet hakan afedersiniz bir kadın memesine memeleketi satarım diyen birherif..bugun memeleketini satan yarın kendinide satar

Cübbeli ahmet hocanın bence kısa kısa videolarıyla değil topyekün sohbetleriyle eserleriyle değerlendirilmesi daha doğru olur...

bu adamla tk irşey için tanışmak isterdim ağzının payını vermek için.... yanlış anlaşılmasın kafayı taktığım adam 15 gün konusamadan boşluğa bakar sonra ölür. Kendiliğinden ölmsede kendini öldürür ESPİRİ Bİ YANA 2ÇİFT LAF ETMEK İSTERDİM KENDİSİNE

cübbeli ahmetin de ne kadar ehli sünnet oldugu muamma

bu cümleyi sarfeden arkadaşın ne derece hocaefendiyi tanıdığı,yaptığı hizmetleri takip ettiği,ehli sünnetin ne demek olduğunu,ve hoca efendının hangi cümlesinin veya vaazının ehlı sünnet karşıtı olduğunu tespit etmeksizin gelişi güzel yorumuna acı acı gülüyorum.

Efendi!her söylediğimiz sözden mesuluz yarın! ümmeti tefrikaya,bölmeye,itikat sapıklıklarına karşın şu zamanda ehlı sünnet çizgisinde en fazla yaşamaya çalışanlardan ve müdafa edenlerden bir tanesı;belkıde en gözdesi ahmet hocadır.kımı kabır azabını ınkar eder,sahabeye küfür eder,hz isa öldü gelmeyecek der,amentüyü ıkıye ındırır,yahudı ve hrıstıyanları cennete sokar vs...

bır uzun liste saçmalık safsatalık bozukluk.ve bunların karşısında ahmet hocanın kelamı,ayet,hadis..varsa daha ileri ilmin konuş,yoksa hizmet erlerine dil uzatma,nereden geldiğini şaşırtırlar insana.dua edelim..şu ümmeti satın aldıkları gazete,tv vs ile vahhabılığe,şia akımına,diyalog safsatasıyla işi ileriye götürenlere hepsine karşı rabbımden nıyaz edelım; YA RABBİ! kuran ve sünnet yolundan ayırmasın.ve bunun için çalışanlarada kuvvet ihsan eylesin.kötülerin,çıkarcıların oyunlarını ızale eylesin.AMİN.

Forum Ahalisi'ne şunu bildirmek isterim..

İsmi bol yıldızlı; fakat dimağı karanlık ***ahmet*** isimli üye kaale alınmayacak kadar; fikir yoksunu bir zattır. Kendisine cevap verilmemesi sanırım en uygunudur. 

O güzel isimler; kimlere takılıyor.... bazen acıyorum..