Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kosem

Takıntılarımız Nelerdir ?

Recommended Posts

Bu kadar cesareti tebrik edilir vallahi de :)

trradomir abi neyapmışsın sen öyle ya hu

sıkı durun devamı gelecek gibi duruyor

Takıntılara geleceksek eğer çıkamayabiliriz

Şizofren olmak korkunç bişey

Aman diyim çok takmayın kafayı bozarsınız sonra :)

Aklıma ilk geleni söyleyeyim plakalar

Abi her gördüğüm plakayı bi sonraki göreceğim plakaya kadar,o 5-10 sn lik arada aklımda tutmaya çalışıyor sonrasında da karşılaştırma yapıp ondan bir düzine evlat yetiştiriyorum :)

Bu konuyla siteye giriş yaptık

Efendiler bir psikopat daha geldi siteye

Mübarek ola

Her başlıkta hezimet, her başlıkta gözyaşı... Olmaz ki canım, birazcık da acıyınız. Deveyi yardan uçuran bir tutam otmuş kıymetli izleyiciler. İşte bizim sitenin deveside benden bir önceki mesajın ve yerlerde sürünen ajansal hislerin sahibi... Çok üzüldüm. :)

Hezimet değil efenim, muhabbet muhabbet!.. Galiba sizin takıntınız da ben oldum. Her mesajıma bir gönderme. Dikkat edin, pempeden mora dönmesin renginiz.

Bu kadar cesareti tebrik edilir vallahi de :)

trradomir abi neyapmışsın sen öyle ya hu

sıkı durun devamı gelecek gibi duruyor

Takıntılara geleceksek eğer çıkamayabiliriz

Şizofren olmak korkunç bişey

Aman diyim çok takmayın kafayı bozarsınız sonra :)

Aklıma ilk geleni söyleyeyim plakalar

Abi her gördüğüm plakayı bi sonraki göreceğim plakaya kadar,o 5-10 sn lik arada aklımda tutmaya çalışıyor sonrasında da karşılaştırma yapıp ondan bir düzine evlat yetiştiriyorum :)

Bu konuyla siteye giriş yaptık

Efendiler bir psikopat daha geldi siteye

Mübarek ola

Bir sen eksiktin. Gel bakalım.

Hakkaten de ya bi ben eksikmişim,çağırdınız beni ama,hissettim ben.

Ha bir de indi-bindi 1,20 iken 1,25 alan minibüsçülere taktım kafayı abi.

Kadıköy-Pendik hattı sapıttı

Batıcaz böyle giderse ya hu

Hezimet değil efenim, muhabbet muhabbet!.. Galiba sizin takıntınız da ben oldum. Her mesajıma bir gönderme. Dikkat edin, pempeden mora dönmesin renginiz.

Allah düşmanımın başına vermesin böyle muhabbbet. Siz de dikkat edin isminizin baş harfi düşmesin. :)

Allah düşmanımın başına vermesin böyle muhabbbet. Siz de dikkat edin isminizin baş harfi düşmesin. :)

Keşke o harf granit olsa da senin kafana düşse. Düşse de memleket rahat etse.

İlaç verdikten sonra,aç mı tok mu alcam bunu sorusuna takıntılıyım

Kimliklerini yanında taşımayan insanlara,hala tc kimlik no sunu yanında bulundurmayanlara takıntılıyım

Lütfen yapmayın siz de :)

Takıntılar.. Galiba en büyük takıntım mazide kalmış her şeyi psikopatça niteledirilebilecek bir şekilde hafızamda tutmam. En ufak bir hareket, bir kırık sandalye, buğulu bir cam, karlı mesafeler, hayırsız geceler, uzanılması zor hayaller... Arkadaşlar, akrabalar, mekanlar, o kırık dökük vakitler.. Hepsini olmasa da bende iz bırakan şeylerin büyük bir bölümünü hatırlıyorum. Zihnim o yüzden hep doludur.

Diğer bir takıntım da insanları belki bazen onlardan daha çok düşünmek. Düşünmek mevzuu şöyle. Onu, kendisinin bile farkında olmadığı halleriyle, hareketleriyle, teferruatlarıyla hayal edebilmem alakasız yerlerde.. Çok olur bana.

Daha başka.. Vardır herhalde..

otobüsdeyken ineceğim durak yaklaşınca gereksiz bir korku gelmesi :)

evden cıkınca dıs kappıyı kitleyip 1 - 2 defa kontrol ettikten sonra yola koyuluorum ...aklımdan farklı bi kac düşünce gectikten sonra..tekrar kapıyı hatırlıorum..eger cok uzak degılsem tekrar donup kontrol ediorum:D..aslında ii bisey:P

-konuşurken yutkunuyorum...(nefret ettiğim bir durum bu)

-Saçlarımla sürekli oynuyorum.

-Sakızı katledercesine çiğneyenleri yanımdan hemen uzaklaştırırm.

vesair durumlar...

Çok güzel paylasımlar gelmiş hepsini erinmeden okudum..neseliydi aramızda bayağı normaller var anlasılan. ben de bırkac tane dile getireyim de kendinizi yalnız hissetmeyin. 1.adeta sakızla kavga edercesine çiğneleyenleri gözlerimle dovmek. 2.gece kesinlıkle saat tık tıkında uyuyamamak. (saatleri duvardan indirdigimi dahi hatırlarım) 3.hıckıran kısılere anında bır bardak su kosturmak (o ses de bana dehsetul vahset birsey)3.asla kıtap okurken dıger baslıga gelmeden elden bırakmamak ya da cıft sayılarda bırakmak.4.gözlugumde eger ufacık bır leke hissedersem temızlemeden duramamak.( 2 gözlugum bu sekılde kırılmıstır)5.okudugum kıtaba kesınlıkle ayrac bırakmak.(sayfanın katlanmasından nefret ederim)6. konusurken kişinin ımmm gibi m harfinın yakasını bır turlu bırakmamak, sureklı meddi munfasıl yapmak... sımdılık aklıma gelenler bunlar.

uyuduğum odanın kapısı açıksa uyuyamam :D (istediği kadar sıcak olsun oda)

Günde en az 3 bardak çay içmem gerekir,hele hele kitap okurken kesinlikle yanımda olması lazım. Yoksa baş ağrısı çekiyorum. Psikolojik heralde manyak mıyım neyim:)

Öss zamanında odama kapanıp hergün bir termos çayı bitirdiğimi hatırlarım.Annem odama uğrayıp , ''yaşıyor çok şükür!! ''dediği zamanlardı vay bee ne çabuk geçmiş.

Sınavlarda da genellikle en son ben çıkarım. Bütün sorular bitmiştir,tekrarlar yapılmıştır ama hala oturulur :D

Bazen 'belki unuttuğum önemli yerler vardır bi duruyum şöyleeeee' diye beklerim.

Bazen asistanların erken cıkıp gitmesine (çünkü gerekten sıkılıyorlar o zamanlarda erken bitirseler de gitsek derdindeler)izin vermemek için otururum, en manyak gülümsememle yüzlerine bakarım falan.

Bazen de arkadaşlara gıcıklık yaptığım olur(baktım ki sinir asistanlar sınava girmemiş) . Dışarda beklesinler, işleri ne çıkmıyorum leyyynn!! eheheh dıye... :D

(harbi manyağım)

Günde en az 3 bardak çay içmem gerekir,hele hele kitap okurken kesinlikle yanımda olması lazım. Yoksa baş ağrısı çekiyorum. Psikolojik heralde manyak mıyım neyim:)

Öss zamanında odama kapanıp hergün bir termos çayı bitirdiğimi hatırlarım.Annem odama uğrayıp , ''yaşıyor çok şükür!! ''dediği zamanlardı vay bee ne çabuk geçmiş.

Sınavlarda da genellikle en son ben çıkarım. Bütün sorular bitmiştir,tekrarlar yapılmıştır ama hala oturulur :D

Bazen 'belki unuttuğum önemli yerler vardır bi duruyum şöyleeeee' diye beklerim.

Bazen asistanların erken cıkıp gitmesine (çünkü gerekten sıkılıyorlar o zamanlarda erken bitirseler de gitsek derdindeler)izin vermemek için otururum, en manyak gülümsememle yüzlerine bakarım falan.

Bazen de arkadaşlara gıcıklık yaptığım olur(baktım ki sinir asistanlar sınava girmemiş) . Dışarda beklesinler, işleri ne çıkmıyorum leyyynn!! eheheh dıye... :(

(harbi manyağım)

şimdi hocam sınavda unuttuğum önemli yerler var bi duruyum şöyle belki aklıma gelir olayı değildir o :D göze kardeş aynısı bende de olurdu o acaba boş kalan soruların cevaplarını kimle ve hocaya çaktırmadan nasıl bi şekilde doldurabilirim sendromudur. :D

1. Karşılaşıldığında, cami çıkışında ya da bir şekilde bir araya gelindiğinde parmaklarının ucuyla tokalaşan adamlara ve bu tokalaşma şekline takıntılıyım. kendimi, sanki karantinaya alınmış bir insan gibi hissettiriyorlar bana.

2. Düzen takıntım var birde. Şimdiki nesil simetri mi mimetri mi ne diyor buna? Her şey tertipli düzenli olacak. Şekilcilik değil ha, bir tür olması gerekenin olması gerektiği yerde olması. (aşırı felsefi bir söz oldu ama anlatabilmişimdir inşallah)

3. Konuşurken karşısındakinin yüzüne değilde sağa sola, ileri geri, öne arkaya bakıp; ucundan kıyısından dâhi olsa göz teması kurmayan ayarsızlara hem ayarım hemde takıntılıyım.