Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]

Recommended Posts

üstadın nükte ve anektod bakımından hayli bereketli olduğu malum. lakin gözüme çarpan bi hususu belirtmeden geçemeyeceğim. burada bahsi geçen bazı hikayeler üstadın kendini anlattığı kitaplarda ve üstad ile ilgili hatıralarda geçmeyen kaynağı meşkuk hadiseler. bazılarının nasreddin hoca fıkraları gibi "yakıştırma" olduğu da aşikar. bu konuda biraz hassas davranmak, yazmış olmak için yazmamak lazım. üstadın bu tür yakıştırmalara muhtaç olmadığı, zekası, ve nüktedanlığının büyüklüğü herkesin malumu zaten. kıldan ince düşünmek, öyle davranmak üstadın takipçilerine yakışandır.

Selamlar,

Bizim amacımız burada yayınlanan nükteleri zaman içerisinde ana sayfaya, nükteyi ekleyenin ismiyle birlikte taşımaktı. Bunu yaparken, Ehl-i Keyf üstadımızın yaptığı uyarıyı da yapacaktık. Fakat bunun foruma yazılması çok doğru ve yerinde bir hareket olmuş. Teşekkürler.

Nüktelerde özellikle kaynak göstermeye önem verilmeli.

Saygı ve selamlarımla

boyle bir site acıp üstadın davasını sahiplendiginiz icin

size tesekkür ederim..

insallah üstadin ''bir genclik'' dedigi o genlikten olmayi

Allah c.c. bize nasip eyler...

selam ve dua ile

şehzade...

Tüm yeni üyelere hoş geldiniz diyelim önce.Kaynak ,evet doğru kaynak göstermek en iyisidir ama şimdiye kadar pek önemsenmedi,o halde hemen başlayalım.Bundan sonra kaynak belirtilsin,selametle...

S.A SAĞOLASIN GARDENYA . BENİM ÜZÜLDÜĞÜM BUGÜNE KADAR NASIL OLDU DA BU SİTENİN FARKINA VARAMADIM.ZARARIN NERESİNDEN DÖNSEM KARDIR İNŞ. ÜSTADIN DEĞERİNİ BİLENLERDEN OLMAYA ÇALIŞMAK TA GÜZEL.RABBİMİN RAHMET VE BEREKETİ İNANANLARIN ÜZERİNE OLSUN DUALARA...

Selamunaleyküm;

Dostlar ilk başta bu sitenin yapımında emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ederim. Üstadı bu şekilde bize anlatan kaynaklarla hayatını yaşantısını bize okumamıza vesile olan herkezden Allah Razı Olsun... Üstadımında Hitabesine söylediği gibi; BİR GENÇLİK artık filizlenmeye başladı sanırım Allah Mübarek Etsin... Selam ve dualarla

üstadın nükte ve anektod bakımından hayli bereketli olduğu malum. lakin gözüme çarpan bi hususu belirtmeden geçemeyeceğim. burada bahsi geçen bazı hikayeler üstadın kendini anlattığı kitaplarda ve üstad ile ilgili hatıralarda geçmeyen kaynağı meşkuk hadiseler. bazılarının nasreddin hoca fıkraları gibi "yakıştırma" olduğu da aşikar. bu konuda biraz hassas davranmak, yazmış olmak için yazmamak lazım. üstadın bu tür yakıştırmalara muhtaç olmadığı, zekası, ve nüktedanlığının büyüklüğü herkesin malumu zaten. kıldan ince düşünmek, öyle davranmak üstadın takipçilerine yakışandır.

Üstadın torunu Emrah Beyden dinlemiştim, Ona da babaannesi Neslihan Hanım anlatmış. Üstad, işbankasında memur olduğu dönemde gün içinde mesai saatlerini pek umursamaz ve bir iki saat çalıştıktan sonra paydos eder, tabii bankanın çalışanları bu durumu o dönem işbankası müdürü Celal Bayar'a şikayet niteliğinde iletirler: Celal Bayar müştekilere sormuş, işlerini bitirmeden mi çıkıp gidiyor? hayır yanıtını alınca O'na karışmayın der...

Celal Bey, üstadın dehasına o zamandan vakıfmış demek! Sıradan insanların tam gün boyunca yetiştiremedikleri işleri üstadın bir kaç saatte halledebilme istidad ve dehasını anlatma bakımından iyi bir örnek...

BENDE BU SİTEYİ HAZIRLIYAN EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN. İNANIN BU SİTEYİ BULMAKLA ÇOK MUTLU OLDUM DİN KARDEŞLİĞİ BU OLSA GEREK HEPİNİZE DUA EDİYORUM AYRICA MİNNETTARIM SAYGILARIMLA...

S.A

Ben de bir üstad hayranı olarak uzun zamandır internet imkanım olmadığı için bu siteyle geç tanışmış olmanın üzüntüsünü aynı zamanda geç de olsa tanışmış olabilmenin sevincini yaşıyorum. Gerçekten çok güzel bi site,emeği geçenlerden Allah razı olsun...

Selamlar,

Bizim amacımız burada yayınlanan nükteleri zaman içerisinde ana sayfaya, nükteyi ekleyenin ismiyle birlikte taşımaktı. Bunu yaparken, Ehl-i Keyf üstadımızın yaptığı uyarıyı da yapacaktık. Fakat bunun foruma yazılması çok doğru ve yerinde bir hareket olmuş. Teşekkürler.

Nüktelerde özellikle kaynak göstermeye önem verilmeli.

Saygı ve selamlarımla

sayın admin bugün üye oldum.yorum yazabiliyorum ama şiir ekleyemiyorum.yardımcı olur musunuz? Saygılar