Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mehmet

Üstad Necip Fazıl'ı Anma Ve Anlama Programı..

Recommended Posts

Çok isterdim orada olmak :)

İnşallah yolumuz düşer bir gün..Böyle bir organizasyonda olmak çok anlamlı olurdu..

Görüntülü çekim olsa bizde izlerdik :)

Burda az çok bulunan herkes de buna kanaat getirmiştir mutlaka..

Üstad'ı anlamak ve anlatabilmek yolunda,- her ne kadar yeni tanıyor sayılsam da- 5 yıl önce yayın hayatına başlamış ve 5 yıldır çizgisinden bir dikiş ayrılmamış olan bu sitenin kabul edelim ki Üstad'ı anlama yolunda hepimiz için önemli yeri vardır.

Bizim kudret yetiremediklerimizi gerçekleştirdikleri için kendi adıma emeği geçen herkesi tebrik ve teşekkür ediyorum..(katıl(a)mayan bedbahtlardanım ama :) :) )

Ve dilerim ki bu program, bu ulvî yoldaki büyük faaliyetlerin ilki ve en cılızı olur...

umarım ilerde yapılacak olan büyük çalışmalara stadyumları dolduracak tanıtımlara basamak teşkil eder bir kapı aralar bu progromlar...

buluşmaya katılmamıza rağmen programa katılamamanın üzüntüsü içerisindeyim.

mehmet kardeşimede ayrıyeten mahcup olduk.:)

İnşallah bir daha ki sefere nasip olur.

Allah yar ve yardımcıları olsun..!

"Ve dilerim ki bu program, bu ulvî yoldaki büyük faaliyetlerin ilki ve en cılızı olur..."

evet sevgili gönüldaşlar,bu güzel temenninizin hayat bulması için elimizde ne gelirse yapmalıyız.Bu program gerçekten de Büyük Doğu'nun şahlanışının rüzgarları olsun ve artık durmamak üzere büyük aksiyon başlasın..

nasıl ki şükür,yalnız dille tekrarlanması ile kabugunda kalınan,hal ve hareketlerde de İslam olmak gereken bir ibadet ise;

Üstad'ı da yalnız okumak,anlamak yetmiyor onun ruhunu yaşatmak.. ilmimizle amel etmemiz gerekmektedir.

Ben bir mimarlık öğrencisiyim ve bu hafta Allah'ın izni ile lisans dönemimi tamamlamış olacağım;

ileriye yönelik hedeflerim arasında -Allah'a bu hususta beni muvaffak etmesi için yalvarıyorum- Üstad'ın adı ile Dünyanın en ihtişamlı yapılarından olacak bir kütüphane açmak, yine onun adıyla camii yapmak , "Sakarya" veya "Gönül" isimlerinde okuma evleri açmak bulunuyor.

Zannetmeyin ki bir fabrikatör çocuguyum ama istedikten ve inandıktan sonra yapamayacağımız iş yoktur EvvelAllah..

Bu düşüncelerimi site yönetimine bildirecektim aslında ama burdan başlamış olalım..

Belki hep beraber yapacağız bu projeleri ileride birlik olup..Birlikten kuvvet doğarmış..

Böyle herkes aklına gelen projeleri ortaya döker ve mutabık kalınan hususlar sıraya konularak hayata geçiriliebilir..

...Gençler; hepimiz şöyle diyelim;o selin üstünde bir saman çöpü olsam daha ne isterim!...NFK