Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
onüç

Salih Tuna

Recommended Posts

Salak asker ve dallama köşe yazarları

İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Furkan'ın babasına dönüp, 'Üzülme Ahmet abi!' dedi, Fatih Camii'ndeki cenaze namazına müteakip yaptığı konuşmada, 'Şehit olmak ona nasip oldu?'

Furkan, daha 19 yaşındaydı.

Birçok dilden, dinden, ulustan barış gönüllüsünün yer aldığı 'Mavi Marmara' gemisinde şehit düşen 9 Türk vatandaşından biriydi.

Ve?

Nikaragua hükümeti, uluslararası sularda 9 Türk'ü katlettiği için 'İsrail terör devleti'yle olan tüm diplomatik ilişkileri kesti.

Ne ki, Türkler dururken bize ne oluyor diyen birine henüz rastlanmadı Nikaragua'da.

Gelgelelim, Türkiye'de mebzul miktarda köşe yazarı, 'Araplar dururken bize ne oluyor da, Filistinliler için rahatımızı bozuyoruz?..' diyebiliyor!

Bu kafaya göre işbirlikçi Araplar gibi olmalıyız.

Anlaşılan, her konuda aşağıladıkları Araplarla, işbirlikçilik dolayımında kafaları uyuşuyor.

Bu efendilerin nezdinde Arap'ın işbirlikçisi makbul.

Demek ki, Hamas'tan işbirlikçi olmadığı için bu denli nefret ediyorlar.

Halbuki mesele Hamas meselesi değildir.

Mesele ırk, din, dil meselesi de değildir; insanlık meselesidir. Toplama kampına dönüştürülen Gazze'de çocuklar gıdasızlık ve ilaçsızlıktan ölürken susmamaktır yani.

Afrika'dan Asya'ya kadar her kıtada, her ülkede, velhasıl her yerde bir garip, bir yetim, bir afetzede görse imkanları nispetinde yardıma koşan bir kuruluş İHH.

Bu yardım kuruluşunun başkanı, Türkiye'nin ve bütün dünya mazlumlarının gururu Bülent Yıldırım, İsrail'den döner dönmez ayağının tozuyla şunu söyledi:

İsrailliler de Gazze halkı gibi yardıma muhtaç olsa, hiç düşünmeden onların da yardımına koşarız.

Budur işte.

Sayın dallama köşe yazarlarının Hamas PKK karşılaştırması da, İsrail terör devletinin adi bir propagandasından ibarettir.

Bu alçak ve zelil karşılaştırmanın neresinden tutsanız elinizde kalır, iyisi mi geçelim.

Önemli olan şu:

Dünyanın öbür ucundaki bir ülke, Nikaragua, uluslararası sularda insani yardım gemisine saldırarak 9 Türk'ü katleden 'İsrail terör devleti'yle tüm diplomatik ilişkileri kesti.

Bu tavırdan sonra gerçekten de hiçbir şey eskisi gibi olamaz.

Hem İsrail'e demediğimizi bırakmayıp, hem de diplomatik ilişki sürdüremeyiz.

Madem her şeyin bir bedeli olduğuna inanıyoruz, bu böyle!

Hele o askeri ihaleleri, insansız uçakları falan duymak bile istemiyoruz. (Hepsinden geçtik, Nikaragualıların yüzüne bakamayız be!)

Dünyanın hiçbir ülkesi, uluslararası sularda sivil ve savunmasız vatandaşlarını katleden bir ülkeyle diplomatik ilişki sürdürmez.

Yardım gemisindeki barış gönüllülerine saldırmayı, yaralamayı, öldürmeyi haklı görenlerle neyin ilişkisini sürdüreceksiniz Allah aşkına?!

Bu ırkçı Siyonistlerin kafa yapısını hâlâ anlayamadınız mı?

Antisemitizm heyulasına da olur olmaz yere cevap yetiştirmekten vazgeçin.

İsrail terör devleti öldürecek, siz özür dileyeceksiniz; istedikleri bu! Aksi takdirde mahut heyulanın tasallutundan kurtulamazsınız.

Yusuf Armağan'ın 'tvnet'teki programında geçen gün anlattığım fıkra, bu teröristlerinin kafa yapılarının göstergesidir:

Türkiye'de yükselen öfke selinden etkilenen İsrail terör devlerinin salak bir askeri, vaktiyle Deir Yasin katliamına bilfiil katılan dedesinin yanına seğirtir.

'Dedeciğim, Türklerle aramızda savaş çıkarsa ne yapacağım?..'

'Ne yapacaksın evladım; bulduğun Türk'ü öldüreceksin. Ama çok da kendini yorma, terleyip de hasta olma! Bir Türk öldür dinlen. Bir Türk öldür, sonra yine dinlen?'

'İyi de dedeciğim, ya bir Türk beni öldürürse?..'

'Niye öldürsün evladım, biz Türklere ne yaptık ki?!..'

http://yenisafak.com.tr/yazdir/?t=04.06.20...amp;y=SalihTuna