Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

“Vatan Haini Değil - Büyük Vatan Dostu Vahidüddin”Geliyor

Recommended Posts

TARİH OKUYALIM ARKADAŞLAR!

KURTULUŞ SAVAŞI YAPILIRKEN ATATÜRK'Ü KİMİN ANADOLU'YA GÖNDERDİĞİNİ ÖĞRENELİM.

KURTULUŞ SAVAŞI SIRASINDA ANADOLU'YA GEÇİLME PLANINDAN HARİÇ BİR B PLANININ BİZZAT VAHDETTİN HAN TARAFINDAN YAPILDIĞINI BİLELİM.

TARİHİ YAZANLARIN KİME VE NEYE GÖRE YAZDIKLARINA DİKKAT EDELİM!!

ÇANAKKALE'DE BİR MAHŞER YAŞANIP ŞEHADETNAME YAZILIRKEN BU İMAN VE İTİKAT RUHUNU YABANA ATMAYALIM.

MEDENİYET,ESKİDEN TEK DİŞİ KALMIŞ CANAVARKEN ŞİMDİ DİŞLERİ HEPTEN DÖKÜLDÜ.SORGULAMADAN,OKUMADAN BOŞA YAZMAYALIM.OKUYALIMDA NE BULURSAK OKYALIM.BAĞNAZ DİYE NAZAR ETTİKLERİNİZE BİR BAKIN,ÖRÜMCEKLER NERELERDE AĞLAR YAPIYORMUŞ HABERİMİZ YOK!BİZ AT GÖZLÜKLERİMİZE VEDA EDELİ UZUN ZAMAN OLDU.SON 3 YILDAN BERİ ABDÜLHAMİD HAN DOSYASI KIYMETLİ TARİHÇİLER TARAFINDAN İNCELENMEKTE.ZEKERİYA KURŞUN HOCAMIZ ABDÜLHAMİD'İN SİYASETİNİN YALNIZCA BİR DERS OLARAK ÜNİVERSİTLERDE GÖSTERİLMESİ TARAFTARI.ŞİMDİ SIRA VAHDETTİN HAN'DA...

BİZİM EDEBİYAT KİTAPLARIMIZDA 1950Lİ YILLARA KADAR TEVFİK FİKRETİN "EY ŞANLI AVCI" DİYE ERMENİ SUİKASTÇISINI ÖVEN ŞİİRİ YAYIMLANMIŞ.

HANGİ TARİHTEN BAHSEDİYORSUNUZ?Fİ TARİHİNDEN Mİ?KİME GÖRE TARİH YAZALIM? DİKKAT EDİLMESİ HUSUSLARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRMEK DİLEĞİYLE.

VESSELAM...

Arkadaşlar neden farklı görüşlere tahammül edemiyorsunuz.

Neden hakaret ediyorsunuz bana

Saidin risalelerini biraz okudum

Yemin ederim bazıları batılı filozofların hikayelerinden alıntı

Hani bazı hikayeler anlatılıp tefsire geçiyor ya

İşte o hikayeciklerin bazıları alıntı

Asıl ben sana soruyorum. Neden farklı görüşlere tahammül edemiyorsun diye.

Sen Mustafa Kemal'i anandan babandan herkesten ve herşeyden çok sevebilirsin buna sözüm yok. Saygı duyuyorum lakin ben Mustafa Kemal'i hiç hiç sevmiyorum. Sevmek zorunda mıyım? Hayır.

Peki sen neden buna saygı duymuyorsun.

Sana göre Vahdettin hain olabilir. O görüşüne de saygı duyuyorum ama bana göre de bir kahramandır.

Bu seni neden bu kadar rahatsız ediyor.

Mesela desen ki hayır arkadaşlar ben sizin gibi düşünmüyorum bence Vahdettin bir kahraman değildir. Bir şey demiyecxeğiz.

Ama sen lafa yazık yazık diyerek bir acımsama bir küçümsemeyle giriyorsun ve akabinde aldığın tepki sonrası hemen "neden farklı görüşlere tahammül edemiyorsun" deyip ayak yapıyorsun. Aklınca buradakiler yobaz at gözlüklü olacak sense modern düşünceli geniş açıyla bakabilen bir entellektüel olacaksın. Bırak bu ayakları.

Onu bunu okuyalım diyerek de bilmiş ayağına yatma. Burada o bahsettiğin isimlere karşı okunması önerilecek onlarca isim verilir.

O yüzden bırak da herkesin doğrusu kendinde kalsın.

Turgut Özakmanı okuyun

Alev Coşkunu okuyun

Bilal N. Şimsiri okuyun

Gerçek tarihçileri okuyun arkadaşlar...

Atatürke idam fermanını onaylayan vahdettin vatan hainidir.

Said nursi atatürk düşmanıdır

Necip fazıl atatürk düşmanıdır

Batı ile işbirliği yapılması gerektiğini düşünüyorlar.

Yapmayın bu oyunlara gelmeyin kardeşlerim

Atatürkü ben anamdan babamdan daha çok seviyorum.

Yapmayın...

Bu ülkeye yazık oluyor

Zaman kaybediyoruz.

Elin batılısı marsa gitmeyi düşünürken biz hala sizlerle uğraşıyoruz yapmayın

Şaka gibi birşeysin.

Şunu sormak istiyorum sana.

Hadi bizler düşünemeyen, okumayan, göbeğii kaşıyan, yobaz, gerici, bağnaz, aptallarız. Bu yüzdendir ki Marsa gitmek için çaba sarfetmiyoruz.

Buraya kadar sorun yok. Tüm bunları kabul ediyoruz varsay.

Peki sen ey geniş düşünen ilerici genç.

Sen bizim gibi değilsin. Düşünebiliyorsun. Okuyorsun (Özakmanlar, Alev Coşkunlar vs vs..) Göbeğini kaşımıyorsun. Mustafa Kemal'i anandan babandan çok seviyorsun. Hasılı bizim gibi yobaz vs vs değilsin. Son derece modern bir adamsın.

Peki sen ve senin gibiler bu ülkede bu kadar çokken siz neden hala Marsa gidemediniz.

Bizim gibi yaşamıyorsunuz bizim gibi değilsiniz. Neden yapabilidğiniz tek icat, geliştiridğiniz tek bir donanaım tek bir yenilik vs vs yok?

Bunun dışında şunu da merak ediyorum. Alıntı yaptığım mesajında diyorsun ki Necip Fazıl batı ile işbirliği yapılmasını istiyordu. Ve bu sebepten onu tehdit olarak görüyorsun. Lakin sadece ve sadece 2 satır sonra da Batı Marsa gitti diye onları övüyorsun. Marsa giden adamlarla işbirliği yapmayı öneren adamı neden tehdit görüyorsun öyleyse.

Aynı mesaj içinde bu kadar da büyük çelişki mi olurmuş yahu. Komik şey seni. Ne kadar engin düşünceli olduğun buradan belli.

Dipnot: Kaldı ki Necip Fazıl'ın batı ile işbriliği çağrısı yoktur. Üstad'ı iyi okuyup özümsemek gerekir.

O İslam'ın günümüze uygun yaşanmasından, Bilim alanındaki gelişmelerin İslam rehberliğinde izlenmesi ve bu doğrultuda bu gelişmelere ayak uydurulmasından yanadır.

Turgut Özakmanı okuyun

Alev Coşkunu okuyun

Bilal N. Şimsiri okuyun

Gerçek tarihçileri okuyun arkadaşlar...

Atatürke idam fermanını onaylayan vahdettin vatan hainidir.

Said nursi atatürk düşmanıdır

Necip fazıl atatürk düşmanıdır

Batı ile işbirliği yapılması gerektiğini düşünüyorlar.

Yapmayın bu oyunlara gelmeyin kardeşlerim

Atatürkü ben anamdan babamdan daha çok seviyorum.

Yapmayın...

Bu ülkeye yazık oluyor

Zaman kaybediyoruz.

Elin batılısı marsa gitmeyi düşünürken biz hala sizlerle uğraşıyoruz yapmayın

Yahu senin yorumunu yeni gördüm ben. Gece gece güldürdün beni be birader :D Eblehlik sınır, radde, mekan ve zaman tanımıyormuş, gördüm, güldüm. Said'in risalelerini de okumuş. Bak bak bak!.. Afferin sana. Neler de bilirmiş... O hikayeciklerin çoğunun batılı filozoflardan çalıntı olduğunu tespitte etmiş ahahah. Batılı filozofları azcık okumuş ve anlamış olsaydın şu an bunu söylemekten solcu da olsan, anarşist de olsan, müslüman da olsan her ne olmuşsan haya ederdin. Bu kadar dar kapsamlı ve sığ düşünebilmeyi başarmak herkesin harcı değildir. Görüşlerine saygı duyuyorum. İlla ki farklı görüşler, inanışlar olacaktır. Ama oku... Okumayı bil. Heleki bahsettiğin Batılı filozofları oku. Gerçekten oku dalga geçmiyorum. Ondan sonra gel görüşek.

Hayır anlamıyorum bu insanları yav. Ya gerçekten okuyorlar anlamıyorlar. Ya da bize okuduk diye laf salatası yapıyorlar. Olmaz ki yaa. Bu oyunun adaleti nerde? Düşünen insanlar arıyoruz. :)

Bu tipler, ADD nin, ellerine Metin Aydoğanın "Türkiye Üzerine Notlar"ını tutuşturduğu, üç yüz-beş yüz sayfalık adamlar... Ezber-kopya zihniyet! Ne tarih, ne fikir, ne de şahsiyet.. Hepsi yamuk yumuk bu tiplerde. Tanıdıklarını iddia ettikleri Atatürk hakkındaki gerçek bilgileri bile kursak doyurmayacak cinsten..

Henuz BUYUK DOGU genci olamadik! DIK! Hepimiz yahut hepiniz!

(Parantez icinde soyliyeyim, olanlari da terorist diye yaftaladik!)

Anlayan anlasin, anlamayan anlar gibi yapsin.

Selametle...

Şuan bu eserin basılmamasının nedeni,muhteviyatı değildir yine söylemiş olalım.Kitap,içinde açıklanınca tarihi yeniden yazacak,şaşırtacak bilgiler içermiyor.

Mezkur konu ile alakalı sağlam bir teze,iddialı belgelere de sahip değil.

Siyasi bir gelenek midir,anlaşmazlıklar,inatlaşmalar mıdır,gizli ellerin işe bulaşması mıdır,Allah kerim.

Selametle.

Vay bee vahidüddini de kahraman yaptınız ya daha ne diyeyim size

İngiliz muhipleri cemiyetini kuran, sulh ve selameti osmaniye fırkasını kuran vahdettin

damat ferit de kahramandı di mi

şerif hüseyin de kahramandı di mi

yazık çok yazık

arkadaş hani allah akıl vermiş düşün diye... ara ara bi dene istersen başında saksı diye taşıdığın şeyin neden verildiğini... ve anla bu ülkede nice kahramanların hain ilan edildiğini... ve bir soner yalçın kitabında istemeden de belki çok doğru bir söz söyleniyor - bu ülkede yahudilerin zararına çalışıpta deli - kızıl gibi isimleri alan olmasın... senin okuduğun tarih 2. abdülhamit hanı bile kızıl sultan diye sunmakta be hey cahil... daha sayayım mı ? senin inandığın tarih sana ancak haber verir balığın tırmandığı kavaktan... nasıl tırmanmış ne olmuş falan... uzatmayalım gerekli cevabı sevgili kardeşlerim şakkk diye vermişler ama bende kendimi tutamadım işte... son kelam... aklını kullan ve yaşamaya değer hayatı bul ona geç...saygılarımla

Avustralya'da yeni asyacailarin yaptirmis oldugu camiye gittigimde kitaplik ilgimi cekti de bir goz atayim dedim. (Cami kucuk olmasina ragmen neredeyse duvarlarinin 3/4 u kitap raflariyla kapli)Tabi bu eseri burada gorecegimi hic dusunmemistim, benim icin cok guzel bir surpriz oldu. Evet, Turkiye'de bulamadigim Ustadin "Vatan Haini Değil Büyük Vatan Dostu Sultan Vahidüddin" adli eserinin 3. baskisina elhamdulillah burada kavusmus oldum.

Arkadaşlar neden farklı görüşlere tahammül edemiyorsunuz.

Neden hakaret ediyorsunuz bana

Saidin risalelerini biraz okudum

Yemin ederim bazıları batılı filozofların hikayelerinden alıntı

Hani bazı hikayeler anlatılıp tefsire geçiyor ya

İşte o hikayeciklerin bazıları alıntı

Arkadaş o hikayecikleri ve kimden alıntı olduğunu gönderir misin?