Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Eşref Bey

Referandum Ve Yeni Anayasa

Recommended Posts

kardeşim senin yukarda yazdığın cümle beni sarstı.şu soruyu sormak zorundayım:olabilirlikler üzerinden mi hareketle söylüyorsun yoksa bizim bilmediğimiz bir bildiğin mi var?yapılanlar takiye ise takiyenin şartları üzerinde konuşmamız lazım değil mi?yerine göre ibadet de takiye olabilir bilirsin. biz hakikati kim zuhur ettirise ettirsin ana herşeyiNİ feda edenlerin ikliminin hayalinde yetiştik.yukardaki iddianın ıspatçısı olmak zorundasın.özelden de yazabilirsin.yazdıklarım olanlardan hareketle.AYRICA ŞUNU DA SÖYLEYEYİM EVET YA DA HAYIR ÇIKMASI BİZİM İÇİN "PEK" FARKETMEZ.BUNU DA BİLİRSİN.BÜNYE MESELESİNİ YANİ.SENDEN CEVAP BEKLİYORUM

Ah kardeşim, ah... Bu söz Necip Fazıl'ın... 'İdeolocya Örgüsü'nde geçer... Öyle takiye ile falan açıklanamaz bu söz...

Olabilirlikler üzerinden konuşmam ve böyle de hiç konuşmadım... Bizim için gaye uğrunda her yol da mübah değildir kardeşim... Bu anlamda da yanlış anlaşılma olmasın... Meşru davanın yolu da meşru olur... Hayır veyeaevet çıkmış, ne gam... Ben davama devam eder giderim... Ama 'evet' gerçekten bir eşik atlamaktır... Fikrim bu...

Ayrıca seni de çok iyi anlıyorum...

Necip Fazıl'ın bu gibi daha nice enfes ifadeleri var... İstersen onlardan da bahsederim... Dua ile kal kardeşim...

dünya ve ahirette iki elim hayırcıların yakasında olucak...bu ülkede dinini yaşama konusunda zorluk yaşayanların hepsinin vebali onların boynunda....

Hay ben bunları Allah'a havale ediyorum. Başka bir şey diyemeyeceğim. Annem bastığı mührün silik olmasından ötürü tereddüt yaşayınca sandık başında mesul olan bir bayana, (halini sanırım tahmin edebilirsiniz) danışmak için yanaşıyor. Ve bizim zeki hanımefendimiz ''ben hallederim.'' deyip kağıdı elinden alıyor ve kendince çaktırmadan içe doğru katlıyor! Kastı oyu geçersiz saymak.. Allah'ın izniyle akşama gelecektir başlarına, korktukları hezimet!! Siz istediğiniz kadar içe katlayın, güneş ışığını bine katladı..

Hay ben bunları Allah'a havale ediyorum. Başka bir şey diyemeyeceğim. Annem bastığı mührün silik olmasından ötürü tereddüt yaşayınca sandık başında mesul olan bir bayana, (halini sanırım tahmin edebilirsiniz) danışmak için yanaşıyor. Ve bizim zeki hanımefendimiz ''ben hallederim.'' deyip kağıdı elinden alıyor ve kendince çaktırmadan içe doğru katlıyor! Kastı oyu geçersiz saymak.. Allah'ın izniyle akşama gelecektir başlarına, korktukları hezimet!! Siz istediğiniz kadar içe katlayın, güneş ışığını bine katladı..

gerçekten büyük terbiyesizlik...hele bide merkezde yapılmışsa durum dahada vahim...inşallah oylar sayılırken öyle evet-hayır birbirine karışırsa daha baskın olanı kabul ederler yoksa oyların 3te 1 iptal olur

Eşref Bey zataliniz -kusurma bakmayın ama- tam bir müzelik... bu dava sizin gibi ufak çaplı düşünen kişilerin elinde heder olur, lütfen bence siz eğer davaya katkı yapmak istiyorsanız önce bu davadan elinizi çekiniz...

DEMET KESKİN size gelince ALLAH aşkına boş partizanlık peşinde koşmayın hele Üstad Üstad diye sitede nara atarak!!!

Sen ne dediğinin farkında mısın acaba? Asıl senin gibileri müzeye kaldırmak gerekli. akp ne yapsa doğrudur, başbakanın her söylediği doğrudur zihniyetindeki adamları konuşturmamak lazım. Yazık diyorum başka ne yapmak gelir elimden. Senin elinde ezbercilikten ve başbakancılıktan başka hiçbir şey yok ne yazık ki. Acaba paketi okudun mu hiç sorarım sana?

Her neyse EVET çıktı vatana millete hayırlı olur inşallah...

Bu yazıyı en baştan defalarca söylememe rağmen fikir almak için yazmıştım. Fakat bazı arkadalar o kadar ezberci çıktı ve sadece bir yöne baktıklarını öyle ispat edercesine yazılar yazdıklar ki bana bunu yazmak düşüyor.

Arkadaşlar referandumdan evet çıkması hayırlı olur inşallah. Fakat benim ne yazıp ne söylemeye çalıştığımı anlayamadan sırf fanatiklik uğruna bana hakaret eden bazılarına diyorum. Önce ne yazdığımı, ne söylediğimi anla, kavra, düşün ve öyle karşıma çıkıp cevap ver. Yoksa karşıma geçip boş boş, incir çekirdeğini doldurmayan laflar söyleme.

Ben ezberclikten dem vurdum burda. Neye oy verdiğimizi bilelim dedim ama biri çıkmış beni müzelik buluyor. Allah aşkına yapmayın br adamın her yaptığı doğru olabilir mi? Başbakan nasıl bu kadar gözünüzde büyümüş. Tarafsız tarafından bir görmeye çalışın lütfen. Tamam iyi bir hatip, iyi bir lider, iyi bir devlet adamı ama hiç mi yanlışı yok? Yazık çok yazık...

Ah arkadaşım bu saatte o kadar enerjik girişler yapmışsınız ki sükut edip, oku geç yapamadım. Kimi arkadaşlar dediğiniz gibi aşırı muhabbetten ötürü cümlelerin ucunu kaçırmış olabilir. Bu yorumunuzu doğru buluyorum. Ama başbakan nasıl gözünüzde büyümüş ya da bir adamın yaptığı her şey doğru olabilir mi gibi serzenişlerinize ufak cevaplar vereyim. Evvela taassup mesabesine varan bir bağlılık söz konusu değil, en azından şahsım adına. Ama bugün olanları, vuku bulan hadiseleri baz aldığımızda Tayyip babamızdan başkası bizim halimizden anlayacak ya da kurtaracak değildir! Olay sadece bir hatip, ya da karizma sahibi olmak değil.. Siz fazla Devlet Bahçeli dinliyorsunuz galiba! Aydınlıktan karanlık bir devre girdik diyen zihni fazla ezberlemeyiniz.. Bana bir isim söyleyin, sadece bir isim, hakkıyla o koltuğu hak eden, adaleti ifa eden, kul hakkını bilip bu hususta ''Allah'tan korkarız'' deyip mizanı eşit tartan, ne sokaktaki vatandaşını ne de villadaki modern seçmeni ayırt etmeyen, bir takım devlet başkanlarının başörtülüye evini bile kiralamasına müsade etmezken bugünkünün yaptığı açılımlar vesaire..

Elbet sütten çıkmış ak kaşıktır diye diretmem yoktur, olamaz da.. Elmisal BOP meselesi aklımı çok karıştırıyor ve bu hususta bir kaç araştırma yaptım. Pek de hoşnut olduğum veriler elde etmedim. Bu hususta arkadaşlarımızın bir vukufiyeti var ise aydınlatmasını istirham ediyorum ayrıca, neler düşünüyorsunuz yani?

Arkadaşım hulasa; ne kimseye tapar gibi itikadımız ne de yargısız infazımız var! Ama kabul görünüz Başbakanımız Erdoğan içinde bulunduğumuz zamanın en iyisidir vesselam..

Varsa aksi akvaliniz, senetler ile delillendiriniz.

Saygılarımla

Ah arkadaşım bu saatte o kadar enerjik girişler yapmışsınız ki sükut edip, oku geç yapamadım. Kimi arkadaşlar dediğiniz gibi aşırı muhabbetten ötürü cümlelerin ucunu kaçırmış olabilir. Bu yorumunuzu doğru buluyorum. Ama başbakan nasıl gözünüzde büyümüş ya da bir adamın yaptığı her şey doğru olabilir mi gibi serzenişlerinize ufak cevaplar vereyim. Evvela taassup mesabesine varan bir bağlılık söz konusu değil, en azından şahsım adına. Ama bugün olanları, vuku bulan hadiseleri baz aldığımızda Tayyip babamızdan başkası bizim halimizden anlayacak ya da kurtaracak değildir! Olay sadece bir hatip, ya da karizma sahibi olmak değil.. Siz fazla Devlet Bahçeli dinliyorsunuz galiba! Aydınlıktan karanlık bir devre girdik diyen zihni fazla ezberlemeyiniz.. Bana bir isim söyleyin, sadece bir isim, hakkıyla o koltuğu hak eden, adaleti ifa eden, kul hakkını bilip bu hususta ''Allah'tan korkarız'' deyip mizanı eşit tartan, ne sokaktaki vatandaşını ne de villadaki modern seçmeni ayırt etmeyen, bir takım devlet başkanlarının başörtülüye evini bile kiralamasına müsade etmezken bugünkünün yaptığı açılımlar vesaire..

Elbet sütten çıkmış ak kaşıktır diye diretmem yoktur, olamaz da.. Elmisal BOP meselesi aklımı çok karıştırıyor ve bu hususta bir kaç araştırma yaptım. Pek de hoşnut olduğum veriler elde etmedim. Bu hususta arkadaşlarımızın bir vukufiyeti var ise aydınlatmasını istirham ediyorum ayrıca, neler düşünüyorsunuz yani?

Arkadaşım hulasa; ne kimseye tapar gibi itikadımız ne de yargısız infazımız var! Ama kabul görünüz Başbakanımız Erdoğan içinde bulunduğumuz zamanın en iyisidir vesselam..

Varsa aksi akvaliniz, senetler ile delillendiriniz.

Saygılarımla

Değerli arkadasım konuyu güzel bir şekilde özetlemenizden ziyadesiyle memnun oldum. Referandumdan evet çıkması beni de bazı acılardan memnun etti bunu saklayamam. Benim kızdığım noktalar referanduma evet veya hayır noktası değil partilerin çok fazla ön plana çıkmasıydı. Ayrıca Devlet Bahçeliyi dinlediğim yok. Birçok konuda onunla ters düşüyorum itiraf etmeliyim.

Başbakana gelince elbette hatalrı var. Başımıza padişah gibi çıkarmanın şehzade ilan etmenin çok yersiz ve anlamsız olduğu kanaatindeyim. Ben taassuba da kızıyorum. Hangi parti olursa olsun aynı fikirdeyim. Mhpnin çok hatası var bugun. Üstad'ın ülkücü tanımı ve darbe ülkücüleri nerde bunlar nerde. Lütfen yazdıklarımı iyice okuyun. Ben taassuba ve mübalağaya çok kızıyorum. Başka derdim yok ve biraz da saygı lütfen. Ayrıca bu yürek içinde fevkalade bir sinir taşıyor.

Saygılarla...