Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
KubilayKarataş

Ateistlerle Tartışmak !

Recommended Posts

Bugun Facebook'da dolanırken bir yazı dikkatimi çekti lütfen şikayet edin diye, Allah(c.c)'ye küfür içeren bir sayfa .

Amaçları Müslümanları aşşalamak ve onlara Allah'ın olmadığına ikna etmekmiş.

Sayfalarına katıldım. Ve tüm yazıları okudum !

Sadece bir kaç açık bulmuşlar kafalarına göre.

Kadınlara 2.planda bakan Tanrı olurmu

Sadece Arapça bilen Tanrı olurmu diye yazıp durmuşlar.

Cevap vermemek istiyordum. Ancak sayfaya katılan kardeşlerim hepsi yaşı 13 - 14 Ateistlere küfrettiler.

Adamlar onlara işte siz bu kadarsınız dedi sözde bir küfür olarak açık buldular Müslümanlarda :)

Ne gariptirki Sayfa Link'i Allah'a Direk Küfrediyordu.

Daha sonra Şöyle bir konuşma geçti.

Duvarlarına yazdım ;

Allah yok deyip anca vızıldıyorsunuz !! Haydi bana olmadığını kanıtlayın !

Cevaplar şunlardı !

Sübyancı bir Tanrı düşünemiyorum.

Kadınları takmayan bir Tanrı düşünemiyorum

Dinlerini ayıran bir Tanrı düşünemiyorum

Sadece arapça bilen bir Tanrı düşünemiyorum

5 duyu orqanınla alqılamıosun we kimse warLıqını kanıtlayamadı demek ki yok

Kendi bildiğimce cevap verdim.

‎1.Kadınlar erkeklere eş olarak yaratılmışlardır. Ve Eşit Haklara Sahiptir.(o Verilmeyen hak dediğiniz eski ve cahil kişilerin kuruntularıdır )

2.Dinleri ayırmıyor. Tek tek gönderiyor ancak zaman içerisinde Kulları tarafından değiştiriliyor.

3.Sadece arapça değil , gönderilişinde arab toplumu kız çocuklarını öldürdüğü ve sapkınlıkları yüzünden oraya indirilmesinden. Adamlar heralde ingilizce bilmiyorlardı ?

4.Müslümanlar gibi düşünmeyenler değil sen zaten buraya sınanmaya geldin en son gönderilen kitap müslümanlık adınadır.

daha sonra sözde çakal ateist yazdıki ,

her seferinde diyorum ''eğer bişey kanıtlanmalıysa bunu yapacak olan sizsiniz'' çünkü var diyen sizsiniz . YOK'u nasıl kanıtlayalım işte YOK.

Oradan bir Müslüman küçük kızımız yazmış anneniz kendinimi yarattıda oldu ? başlangıçdan bahsetmiş.

O Akıllı ateistte yazmış .

sana söylüyoruz aklımız var

Kendimce cevap verdim o kıza ;

AKLIN MI VAR ! PEEEH ŞAŞARIM ... O ZAMAN AKIL YOK BİZ ONU YEDİK DESEK SEN NASIL BANA AKLIN OLDUGUNU KANITLARDIN. ( Sayfalarının adı Allah yok biz onu yedik yazıyordu o yüzden öyle dedim )

Ve sustu !

Yazdım tekrar duvarlarına .

ALLAH YOK DEDİNİZ AKIL VAR DEDİNİZ. SORUYORUM SİZLERE AKIL YOK BİZ ONU YEDIK DESEK NE CEVAP VERIRDINIZ.

Beyin zaten yenıyor sorun yok yanı dedi sayfa kurucusu.

dedim ki bende ona ;

AKIL DIYORUM BEĞİN DEGIL !! BANA ARACI KOŞMA ! BANA GÖRÜNENİ DEĞİL GÖRÜNMEYENİ KANITLA !!!!

yazdı sayfa kurucusu ;

Dusuneblyosun dmı? Bunu aklınla yapyorsn? Akılda beyın fnksynlarnın clısması snucunda ortaya ckar. Aklı yok etmek ıcın beyın fnksnynlarnı durdurman yeter.

hmm peki Allahı nasıl yedin ? Hani yoktu ? Somut birşey yenebilir demi soyut degıl ? dedim arkadaşa !

yazdı ki

Parodi. Dalga gecmek. Olmayan br sey ztn yenmez. Bıze yapılanlara karsılık olarak.

yazdı. sadece ona kendi ile çeliştiğini yazdım !!

ARKADAŞLAR LÜTFEN EVLADLARINIZA MUCİZE KITABI OKUTUN AMA YANINDA FELSEFE VEYA DEYİŞİK DİNLER HAKKINDADA BİLGİ VERİN !!

KARŞILAŞTIRMA YAPSIN VE GERÇEK KARARI ZATEN O MÜSLÜMANLIK DOĞRUDUR DİYEREN CEVAP VERİR SİZLERE.

BİR MECLİSDE KONUŞULURSA ŞAYET VEYA SORARLARSA ÇOCUGUNUZA ODA RAHATLIKLA CEVAP VEREBİLSİN O PİSLİKLERİN AĞIZLARINDA SAKIZ GİBİ OLMASIN !!

Bir ara baya uğraşıyordum onlarla, belki birine bir şey anlatabilirim de bir şeylere vesile olur diye. Ne anlatırsak anlatalım nafile anlasalar da anlamıyorlar. "Daha zalim kim vardır o kimseden ki, Rabbinin âyetleri kendisine hatırlatıldığı halde ondan hemen yüz çevirir ve iki elinin takdim etmiş olduğu şeyi unutmuş olur. Biz onların kalpleri üzerine onu güzelce anlayabilmelerine mani perdeler, kulaklarında da bir ağırlık kılmış olduk ve onları hidâyete dâvet edip dursan, onlar yine o vakit hidâyete ebedîyyen ermezler." denen ayetlerde sanki bunlar tarif edilmiş. Mantık mantık derler mantıken mat etseniz kabul etmezler. Bunlarla tartışmak nafile bence. Bize düşen evlatlarımızı, kardeşlerimizi, yakınlarımızı, çevremizi en azından bunların tuzaklarına düşmeyecek kadar bilgilendirmek.

• Like 2