Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
onüç

Hicaba Azadlıq!

Recommended Posts

Azerbaycan'da başörtüsünün okullarda yasaklanmasına karşı Bakü'de Eğitim Bakanlığı önünde başlayan büyük gösteriler sürüyor

. 52964887.jpg

Azerbaycan Eğitim Bakanı'nın Başörtüsünün okullarda yasak olduğunu açıklaması ve yasağın uygulamaya konulmasına sert tepki gösteren Azerbaycanlı müslümanlar, (Hicaba azadlıq!) "Baöşrütüsüne Özgürlük" sloganları altında büyük çaplı gösterilere başladı.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı protesto gösterisine hanımlların da büyük ölçüde katılması dikkat çekti.

Yasağın Aşura gününe kadar kalkmaması durumunda, ülke çapında çok sert tepkilerin verileceği bildirildi.

100 Gözaltı

Polisin müdahele ettiği protesto gösterileri sırasında 100 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Eğitim Bakanlığı görüşmeyi kabul etti

Protesto gösterilerinin şiddetlenerek devam etmesi üzerine, Azerbaycan Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, prdtestocuların temsilcilerinin bakanlıkta kabul edileceği ve itirazlarının dinleneceği bildirildi.

Başörtüsünün yasaklanmasına gösterilen sert tepki Azerbaycın'ın mücadeleci alimlerinden Hacı Abgul Süleymanov'dan geldi.

Süleymanov, Kur'an'da emredilen başörtüsünü yasaklama kararı veren Eğitim Bakanı Misir Merdanov'un "kafir" olduğunu açıklayarak, hiç bir müslümanın başörtüsü yasağı karşısında sessiz ve tepkisiz kalamayacağını açıkladı.

Başörtüsünün müslüman kadının haya ve ismetinin sembolü olduğunu belirten Süleymanov, başörtüsüne yapılan saldırılar karşısında ayağa kalkacaklarını söyledi.

Fotoğraflar için TIKLAYIN

Malasef azeri hükümeti de bizim dışardan güdümlü tekşef dönemini pek aratmıyor.

Onlara görede islam gelişmenin önünde engel.

Onlarında suretleriyle asli kimlikleri farklı.

Onlarda sömürülmekten kurtardıkları halkı sömürüyorlar...

Allah Azeri müslüman kardeşlerimizin yardımcısı olsun.

ne geliyorsa Batı hayranlığından..bir mala alıp ya Batıyı yerinden kazımalı yahut sinelerden koparmalı..ikinci şıkkı denemeye çalışsakta hala eksiklerimiz var ki başarı az..ne diyeyim Allah kimliğimizde yazan Müslümanlık hürmetine gerçek imanı yaşatıp kimliğe 'sadakte' dedirsin..