Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
_mostar

Necip Fazıl Kitap Kampanyası

Recommended Posts

Semerkand pazarlama Üstadın bazı kitaplarında kampanya yapmış. Bilginize...

Setin İçerisinde :

Peygamber Halkası

Veliler Ordusundan 333

Hz. Ali (N. Fazıl)

Esselam

Başbuğ Velilerden 33

Çöle İnen Nur

Ulu Hakan

Mektubat (N. Fazıl)

Hac (N. Fazıl)

Nur Harmanı

Bu SET Kampanya Süresince 144 TL Yerine Sadece 59 TL

http://www.semerkandpazarlama.com/Necip-Fazil-Kisakurek-Kampanyasi,PR-1717.html

Bu Semerkandın kendi basımı mı yoksa Büyük Doğu yayınları mı? Abes bir soru da olmuş olabilir. :) Allah razı olsun derin düşünülmüş, büyük çalışma..

Bu Semerkandın kendi basımı mı yoksa Büyük Doğu yayınları mı? Abes bir soru da olmuş olabilir. :) Allah razı olsun derin düşünülmüş, büyük çalışma..

Bu çalışmaya aslında bir ara Üstad Necip Fazıl Kısakürek'in kitaplarını Cağaloğlu'nda ararken o zamanlar Üstadın kitaplarını ararken rast gelmiştim.

Büyük Doğu Yayınevinin yani vilayet han'ın girişinde satılmaktadır.

Valiliğin tam karşısında, bende tesadüfen Üstad'ın kitaplarının başka bir yayınevi tarafından basıldığını öğrenmiştim.

Elimde olmayan Üstad serisinden birkaç tane kitap da almıştım.

Yayınevi Semerkand değil, ama Semerkandın kitapçılarında satılıyor.

Hacegan yayınlarıdır. Belkide Semerkand'ın yan kuruluşu olabilir

Neyse lafı fazla uzattım.

Sadede gelirsek.

Oradaki satıcı B.D.Y'dan daha ucuza sattıklarını söyledi.

Tabi Üstadın bütün kitaplarını basmak için izin alamadıklarını, sadece 10 civarında kitabın basımı için B.D.Y anlaştıklarını söyledi.

Karşılaştırma yapılabilir, ucuz olursa, elinde bu yayınevinin çıkardığı kitapları arkadaşlar bir miktarda olsa ucuza almış olur.

Bana göre Üstad'ın kitaplarının aynı "Dünya Klasikleri" gibi bütün yayınevlerinin basması gerekir

Bu çalışma ilk basamak olur diye düşünüyorum.

Nasıl olursa olsun Üstad Necip Fazıl Kısakürek'i ve düşünce yapısını herkesin tanıması gerekir diye düşünüyorum.

Çünkü günümüzde İslamcı geçinen birçok kişi bile Üstad'ın sadece şiirlerini ezbere bilirler. Düşünce yapısı, idelojisi hakkında en ufak bir malümatı bile yoktur. Malesef bunların çoğuda kendini İslamcı olarak tanımlar. Aynı benim Üstad ile tanışmadan önceki Üstadın fikir örgüsünden bihaber olduğum hal gibi. Malesef çoğu kişi böyledir.

Tekrardan böyle çalışmaların devamı diliyorum.

Ben "Çöle İnen Nur" kitabını aldım gayet kaliteli basım.

Hacegan yayınevi Semarkand pazarlamanın bir şirketidir. merkezleri İstanbul/Samandıra'dadır. menzil kaynaklıdır. Neden Üstadın kitapları ile ilgileniyorlar Üstadımızın Mürşidi olan Es seyyid Abdülhakim Arvasi Hz.lerinden dolayı...

bu kampanyayı duymam iyi oldu. teşekkürler bilgilendirme için.

Teşekkür ederim açıklamalarınız için. Tabi daha fazla kişiye hitap etme hususunda bu mühim, yani diğer yayınevlerinin Üstad kitaplarını neşretmesi. Fakat bende bir hassasiyet sanırım, BD basımı olması. Ama yine de temin edilmeli zira fiyat çok uygun. :)

Benim mostar kardeşim burada da takılıyor demek:)

Arkadaşlar setin içindeki kitaplar içerik olarak güzel seçilmiş ama bununla beraber eski basımdır ona göre...