Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Butimar

Yürüyen Merdiven Issız Adaya Düşerse!

Recommended Posts

Üstünüze sağlık afiyet bizim ev tastamam revire döndü. "Kuş gribi" bundan iyiydi vallahi. Hiç değilse nane limon marifetiyle "kışkış" yapardık, "pırrr" uçuverirdi.

Bu öyle mi ya! Tevekkelli "keçi gribi" dememişler; bir yakaladı mı, inadına gitmek bilmiyor!

Bütün aile fertlerini yakalayıp yere serdi namussuz. Hemen her gün hastaneye koşuyoruz.

Henüz ben yıkılmadım / ayaktayım ama hiç takatim kalmadı.

Zaten biraz dermanım olsaydı "Neden hepimiz Mehmet Metiner'iz demiyoruz?" serlevhalı bir yazıyla huzurlarınıza çıkardım.

Adı "yandaşa" çıkmış bu kadar gazete, bu kadar köşe yazarı, bu kadar televizyon kanalı varken neden Metiner'e karşı yapılan bu hayasız tehdit karşısında bu kadar sessiz kalınıyor diye sorardım.

Neden?

Ah şu "köle ahlakı"; ah şu bize bizi hatırlatacak her şeye mesafe koyma illeti...

Bu illetten kurtulamadığımız müddetçe birbirimizin ölülerini seveceğiz sadece.

Almanya'ya giden Türk işçilerinin Türkleri aşağılamasına benzeyen ilençli bir kompleks bu.

"Evin danaları" sürünse, aç kalsa, çıplak kalsa, ölse veya öldürülse ne gam! Yeter ki konumumuz sarsılmasın, yeter ki kamuflajımız zeval görmesin, yeter ki makyajımız akmasın!

Bakın bakalım ne değişti televizyonlarda!

Yine aynı firmalar, yine aynı adamlar, yine aynı Gani Müjdeler, yine aynı Kerem Çataylar, yine aynı Birol Güvenler arz-ı endam ediyor...

Sonra da bu adamların yaptıkları dizi filmlerin naklettiği "yaşam tarzını" mahallemizin tehdit ettiği iddia ediliyor, biz de "tehdit etmediğimizi" kanıtlamak için diller döküyoruz.

Bu nasıl iştir ey erenler: Hem bu mahalleden bize "ekmek" yok; hem de bu mahalleden "ekmek" yiyenler tarafından aşağılanıyoruz.

Felaket bizarım, ama dedim ya, anlatacak halim yok...

Biraz dermanım olsaydı, "Osmanlı'dan günümüze Soner Yalçın vakası" başlıklı alegorik bir yazı dercederdim.

Bu vesileyle Soner Yalçın'ın bir hakkını da teslim ederdim:

Kılıçdaroğlu'nun bilinenin aksine Kürt ve Alevi olmadığını, Türkmen olduğunu, Nasreddin Hoca'nın soyundan geldiğini söylemişti ya, en azından Nasreddin Hoca konusunda haklı çıktı.

Bu "tersinden binme" işinde Gandi Kemal bence Nasreddin Hoca'dan daha başarılı.

En azından mesaj vermek gibi bir kaygısı yok.

Zaten mesaj kaygısı güden sanat, edebiyat ve mizahtan nefret ederim.

Hele güldürürken düşündüren işlere oldum olası ifrit olurum. Bir türlü senkron tutturup da gülerken düşündüğümü hatırlamıyorum.

Kılıçdaroğlu bize bir şey anlatmaya çalışmayıp da öylesine (belki de can sıkıntısından) merdivene tersinden bindiyse, bence onda (hesap uzmanlığından ziyade) sanatçı istidadı var.

Hem insanlık hali yahu, olur böyle şeyler!

Demem o ki, "Yürüyen merdiven ıssız adaya düşerse yanına Kılıçdaroğlu'nu alır" gibi bir yığın zırtapoz espri denemesinde bulunmanın alemi yok.

Hepsi bir yana, Einstein'ın izafiyet teorisine göre yürüyen merdiven yürüse ne olur, yürümese ne olur?

Size bir sırrımı vereyim mi: Kılıçdaroğlu'nun en çok bu hallerini seviyorum.

Yani, seçim sandığına gitmeyi unutmasını, semtleri karıştırmasını, 7 ile 4'ü toplayıp 12 elde etmesini, yürüyen merdivene tersinden binmesini...

Yazık ki yazık, benim sevdiğim şeyler de kimsecikleri başbakan yapmaz.

yürüyen merdiven ıssız adaya düşse üç şeyi istemez artık: kemal, kılıçdar, bir de oğlu.

ajan süpersin vallahi:)

yürüyen merdiven ıssız adaya düşse üç şeyi istemez artık: kemal, kılıçdar, bir de oğlu.

Bence şu üç şeyi istemez;

Ke, Mal, birde Kılıçdaroğlu

Birde hiçbir fırsatı kaçırmayan Gökçek'in açıklaması geldi ki; şu somurtuk dönemimde elbirliğiyle beni güldürdüler :)

Şaka mı bu? dedim ilk başta.Hatta oy kullanmadığı zamanda Şaka mı bu? demiştim.Yok cidden adam yapıyormuş bütün bunları.Hadi onu anladım da diğerlerinin onu takip etmesine ne demeli.Aslında hepsi öndeki kokoş teyzemizin peşinden gidiyordu.Hep derim cehape koyun-çoban ilişkisinden kurtulamadıkça felaha eremez diye.Daha çook görürüz bu tarz sahneleri.Allahtan K-Malin oy kullanmadığını cehapeliler oylarını kullanmadan önce fark etmediler yoksa onlarda düşerlerdi çobanlarının peşine.

Gün geçmiyor ki adam bir skandalla daha malzeme olmasın. Efsane şaklaban yahu! Brüksel'e gidip memleketteki maaşların düşük olduğunu anlatıp dünya aleme rezil olan bu adam CHP'nin başına ilk geldiğinde korkmuştum. Kalitesinden filan değil, arkasındaki müthiş gazla CHP'nin oyunu patlatıp 90 yıllık şer ocağını başımıza bela etmesinden. Ama şükür ki medya artık eskisi kadar manipüle edemiyor, çünkü karşı cenahın medyası da dengeleyici bir unsur olarak güç kazandı. Baykal eminim köşesinden kıs-kıs gülüyordur maymuncuğa...Bir insan çapsızlığını bu kadar mı belli eder, bu kadar mı bağırır ben kuklayım diye? Ben bu adamı şirketime yemin ediyorum temizlik işçisi diye bile almam. Temizlik işçiliği zihinsel efor gerektirmeyen bi iş, o yüzden bu karşılaştırmayı yapıyorum.

Melih maymun etti yine. Kendisini sevmiyorum ama bu solcularla süper uğraşıyor adam. Aynı şekilde Danıştaya yürütmeyi durdurma istemiyle dava açacakmış esprisi de güzeldi.

kemal'e laf yok lütfen...

Türkiye'de onun gibi görevini tam yapan biri daha yok bence....

baksana adam on numara muhalefet:)))

kemal'e laf yok lütfen...

Türkiye'de onun gibi görevini tam yapan biri daha yok bence....

baksana adam on numara muhalefet:))))(herşeye muhalefet:))))

''bu adam fizik kurallarına aykırı bir adam.'' ünlü türk mütefekkiri mitajanı.

''bu adam fizik kurallarına aykırı bir adam.'' ünlü türk mütefekkiri mitajanı.

fizik fizik olalı böyle vaka görmedi diyorsun yani ajan:)