Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
BDHABER

Büyük Doğu Haber

Recommended Posts

Sayın N-F-K.com yöneticisi ve üyesi gönüldaşlar,

Büyük Doğu Haber sitesi yeni yayın dönemiyle okuyucuların karşısına çıkmış bulunuyor.

Sitemizde çeşitli bölümlerde olmak üzere Üstad'a ilişkin paylaşımlar yapılmaktadır.

"Büyük Doğu" bölümünde Üstad'ın hatırlanmasında fayda görüldüğümüz yazıları ve BD tarihiyle ilgili haberleri yayınlıyoruz.

Aynı zamanda "Köşe Yazarları" kısmında Üstad'ımızı baş yazarımız olarak işaretleyerek gündemle örtüşen yazılarından istifade etmek niyetindeyiz.

Üstad'a dair çalışmalarınızı bekliyoruz, gönderebilirsiniz. Yayın kurulu tarafından değerlendirilecek çalışmalar uygun görüldüğü takdirde ilgili bölümde sahibinin imzasıyla yayınlanacaktır.

Ayrıca , yayıncılığımız hususunda öneri ve yorumlarınızı iletebilirsiniz.

www.buyukdogu.net

Büyük Doğu Haber

• Like 1

Selamlar,

Büyük Doğu Haber sitesine yayın hayatına başlaması münasebetiyle muvaffakiyetler diliyoruz. Siteniz hayırlı olsun. Üstad'a dair çalışmalarımızın yanı sıra diğer faaliyetlerimize ilişkin çalışmalarımızı, tarafımızca uygun görülmesi halinde sizlerle temasa geçerek paylaşacağız. Teklifinize binaen teşekkür ediyor çalışmalarınızda kolaylıklar diliyoruz.

Saygı ve Selamlarımızla.

Artık günden güne Üstad'ımıza ait gelişmelerin arttığını seyretmek gerçekten gurur verici. İnşallah oranın da yakın takipçisi olacağım. Müsait zamanımda bir şeyler karalayabilirsek elbet katkıda bulunmak borcumuzdur. Allah muvaffak eylesin.

Biraz dolaştımda açık konuşalım bana bu site pek samimi gelmedi.

Ne AKParti partizanıyım nede diyalogcu hocanın mübtelası, ama ilk açtığım haberde referans olarak Cumhuriyet gibi bir gazetenin verilebiliyor olması...

brrr! beni buz gibi soğuttu.

Neyse çok erken konuşmamak lazım.

Görelim mevlam neyler

• Like 1

Haber sitesi hayırlı olsun.Güzel tasarım ve güncel haber ağırlıklı içeriyle bir boşluğu dolduracak kanatindeyim.

Biraz dolaştımda açık konuşalım bana bu site pek samimi gelmedi.

Ne AKParti partizanıyım nede diyalogcu hocanın mübtelası, ama ilk açtığım haberde referans olarak Cumhuriyet gibi bir gazetenin verilebiliyor olması...

brrr! beni buz gibi soğuttu.

Neyse çok erken konuşmamak lazım.

Görelim mevlam neyler

Sayın Mahlas, çeşitli gazete, haber sitesi ve ajanslardan haberler aktarmaktayız, bazılarına kendi başlık ve yorumlarımızı da ilave etmekteyiz.

Cumhuriyet'ten iktibas yapılmasında "habercilik" açısından ne gibi bir mahsur görüyorsunuz?

Mesela Cumhuriyet'in temsil ettiği değerleri benimsemek anlamına mı geliyor? Eğer öyleyse malum değerler açısından diğer haberlere göz atma fırsatınız olmadı mı?

Haber sitesi hayırlı olsun.Güzel tasarım ve güncel haber ağırlıklı içeriyle bir boşluğu dolduracak kanatindeyim.

Düşünceleriniz için teşekkürler gönüldaş.

Artık günden güne Üstad'ımıza ait gelişmelerin arttığını seyretmek gerçekten gurur verici. İnşallah oranın da yakın takipçisi olacağım. Müsait zamanımda bir şeyler karalayabilirsek elbet katkıda bulunmak borcumuzdur. Allah muvaffak eylesin.

Katkılarınızı bekleriz, duanız için teşekkürler. (amin)

En önemli konulardan biri süreklilik.Yayına girip günlerce aynı sayfa ile kaldıktan sonra kapanan o kadar çok site var ki.Umarım bu haber sitesi gelişerek devam eder.Yardımlaşmaya açık olmasıda önemli bir etken.

İlk sorduğum sorunun cevabı "hayır" galiba :)

Sayın Mahlas, çeşitli gazete, haber sitesi ve ajanslardan haberler aktarmaktayız, bazılarına kendi başlık ve yorumlarımızı da ilave etmekteyiz.

Cumhuriyet'ten iktibas yapılmasında "habercilik" açısından ne gibi bir mahsur görüyorsunuz?

Mesela Cumhuriyet'in temsil ettiği değerleri benimsemek anlamına mı geliyor? Eğer öyleyse malum değerler açısından diğer haberlere göz atma fırsatınız olmadı mı?

Evvela teşekkürler,

Cumhuriyet, yaklaşık on yıldır takibettiğim birkaç gazeteden biri, bu süre zarfında yüzlerle ifade edilebilecek kadar müslüman türk mukaddesatına dil uzatan yazısı resmi veya çizgisine şahidim. Onun safını belirtmek dışında ondan tek kelime ne yazdım ne söyledim. Sitenizde bu istikamette bir iktibasta bulunmuş olsaydı ne habercilik adına nede temsil ettiğiniz cizgi adına menfi birşey ifade etmnezdi elbet. Ancak site kendi fikrini desteklemek için cumhuriyet gazetesinin haberini-fikrini kullanıyorsa-sahipleniyorsa en masum tabirle "düşmanımın düşmanı dostumdur" düstüruna malik demektir. Bu belki habercilik açısından bir mahsur ifade etmeyebilir ama bana samimi değilmiş gibi geldi.

Ama dediğim gibi çokda erken konuşmamak lazım.

Allah hak olan davanızda yâr ve yardımcınız olsun.

• Like 1

Açıkcası gezip görmek için siteyi pek vaktim olmadı. Salt dış cepheyi görüp çıktım. Derinlemesine tahlil edeceğim inşallah. Bir takım taraflarının kafamıza uymuyor olması tamamen kesip atacağımız anlamına gelmez. Ben şu raddede Üstad'a ait ne çalışma varsa /O'nun çizgisini hakikaten yakalamış/ tabiri caizse balıklama atlama modundayım. Çünkü gerçekten bunları görmeye ve de duymaya ihtiyacımız var, çünkü yıllardır buna açız.

İlk sorduğum sorunun cevabı "hayır" galiba :)

Evvela teşekkürler,

Cumhuriyet, yaklaşık on yıldır takibettiğim birkaç gazeteden biri, bu süre zarfında yüzlerle ifade edilebilecek kadar müslüman türk mukaddesatına dil uzatan yazısı resmi veya çizgisine şahidim. Onun safını belirtmek dışında ondan tek kelime ne yazdım ne söyledim. Sitenizde bu istikamette bir iktibasta bulunmuş olsaydı ne habercilik adına nede temsil ettiğiniz cizgi adına menfi birşey ifade etmnezdi elbet. Ancak site kendi fikrini desteklemek için cumhuriyet gazetesinin haberini-fikrini kullanıyorsa-sahipleniyorsa en masum tabirle "düşmanımın düşmanı dostumdur" düstüruna malik demektir. Bu belki habercilik açısından bir mahsur ifade etmeyebilir ama bana samimi değilmiş gibi geldi.

Ama dediğim gibi çokda erken konuşmamak lazım.

Allah hak olan davanızda yâr ve yardımcınız olsun.

Erkenden konuşalım isterseniz,

"fikrini kullanıyorsa-sahipleniyorsa" ifadenizi müşahhas olarak ıspatlar mısınız?

"düşmanımın düşmanı dostumdur" burdaki ifadenizde "düşmanımın" derken kimi-neyi kastediyorsunuz?

Malum haberi iktibas ederseniz üzerinden de konuşabiliriz.

Buyrun:

Gördüğüm kadarıyla BD haberin yazar kadrosunda değişme olmuş. Av. Özbek, Sayın Yahya Düzenli ve bir çok isim ayrılmış. Bunu bir duyuru ile de duyurmuşlardı. Teşkilat olarak daim mutabakat halinde olmak zor tabi.Üzüldüm açıkçası.

Eski paylaşımlarda gördüm, Sayın Düzenli'ye burada yazması için teklif götürülmüş ve kabul edilmiş. Bunun üstü sıra olunablir mi acaba?

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?/topic/14081-yahya-duzenli-yazylaryyla-n-f-kcomda/