Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

Üstad Necip Fazıl'a Ait Olmayan Sözler!

Recommended Posts

Nerelisin? diye sormuştu; oralı olmadım..Tepkisizliğimi görünce o da oralı olmadı..Artık ikimizde oralı değildik hemşeri sayılırdık..

♥ N.F.K

Harika bir espri bu.

• Like 2

Gerçekten önemli bir araştırma yapanlardan Allah razı olsun

Facebook ve Twitter sayfalarını yöneten arkadaşlarımız bu konuyu periyodik aralıklarla paylaşsalar aslında çok güzel olurdu. Yavaş yavaş önü alınamayacak bir hale gelmeye başlıyor çünkü.

"Necip Fazıl'a Ait Olmayan Sözler" adlı bir facebook sayfası açtım. En azından burada paylaşılanlar orada paylaşılabilir. Reklamı yapılırsa faydalı da olur inşallah. Sözler photoshoptan resim formatında oluşturulup altına "Bu söz Necip Fazıl'a ait değildir" yazılıp üzerine büyük, kırmızı bir çarpı konulabilir, çarpıcı olur. Bu iş için vakti müsait olan var mı?

https://www.facebook.com/NecipFazilaAitOlmayanSozler?skip_nax_wizard=true

• Like 1

•  

• İnsanın Kazandığı Paradan Değil, Paranın Kazandığı İnsandan Kork.
    • Armut Deyip Geçmeyin, Onun İlk Hecesi Çoğu Kişide Yoktur!
    • Yanında olduğum zaman değerimi bilmezsen; Değerimi bildiğin gün beni yanında bulamazsın...
    • Üç günlük dünya için gayret üstüne gayret,Ebedi bir yaşam için gayret yok hayret.
    • Bana çağdışı diyorlarmış. Ne büyük bir onur! Ben bu çağın dışında kalmayayım da, içinde mi boğulayım.
    • Ömür ağaç dalında savrulan bir yapraktır; Ne kadar genç olursan ol sonun kara topraktır!
    • Yüz daha versen yüz uman yüzler bilirim.. Yokuşlara kardeş olan düzler bilirim ..Dünya öküzün üstünde derler ama; dünyanın üstünde nice öküzler bilirim !...
    • İnsanı Olgunlaştıran Yaşı Değil, Yaşadıklarıdır..!
    • Hayatımızın Yarısını Uyuyarak Geçiriyoruz, Diğer Yarısınıda Uyutularak...
    • Adam olmak cinsiyet meselesi değil, şahsiyet meselesidir.
    • Ölüm herkesin başına gelir, ama geç ama erken.. Ya kazanırken, ya da kazandığını yerken.
    • Benim ayağımın altıda müsait başımın üstüde nerde olacağını sen belirle...
    • İnsanlar ikiye ayrılır; vaktini beşe ayıranlar, vaktini boşa ayıranlar.
    • Yalnızım Diye Üzülmüyorum.. Çünkü Biliyorum, Yalnız İnsanın İhanet Edeni de Olmaz ..!
    • Önüne Gelenle Değil, Seninle Ölüme Gelenle Beraber Ol.
    • İki insan çeşidi vardır. Zaman geçtikte hatalarıyla yüzleşen! Zaman geçtikçe YÜZSÜZLEŞEN.
    • Veren de O Alan da O, Nedir Senden Gidecek ? Telaşını Gören de, Can Senin Zannedecek.
    • Çok sıkıldıysan hayattan, bir mezarlığa git. Ölüler iyi bilir ; Yaşamak güzeldir.
    • Ölüm her aklına geldiğinde 'Ah' edip 'Vah' edip inleme; Bu halinle Rabbimi incitmiş olacaksın. Ecel kapıyı çaldığı zaman evi telaşa verme; O geldiği zaman, sen çoktan gitmiş olacaksın.
    • Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici. Üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici?
    • Yusuf baştan aşağı iffet olduktan sonra, Züleyha baştan aşağı afet olsa ne yazar.
    • Sokak Lambası gibi olma ey yar . Kime yandıgın belli olsun.
    • Ya İslamla yükselir,ya inkarla çürürsün, Bu yol mezarda bitmiyor, gittiğinde görürsün.
    • Savaşın ortasında komutansız kalmaktır, babasız kalmak.!
    • İslamiyet Avrupa'dan Gelse Müslüman Olacaksınız .. !!
    • Tanrı sizi korusun, bizi Allah korur.
    • Bir namazım, bir duam, birde eski seccadem, hepsi hepsi bu kadar, işte benim sermaye.
    • Yola çıktıklarını yolda bulduklarına değişirsen ; Hem yolunu kaybedersin, hem dostunu!
    • Ya Allah'a baş eğer hiç kimseye eğmezsin,ya da herkese baş eğer hiçbir şeye değmezsin.
    • Bazı İnsanlar Alçak Gönüllüdür, Bazılarıda Alçak Olmaya Gönüllüdür .. !
    • Hayatın çilesine tahammül gerek, Değil mi ki sefa ile cefa müşterek. Sizce ağlamak için gözyaşı mı gerek? Bazen dertliler de ağlar ama gülerek...
    • Uğruna ölmekse seni yaşatmak bin kere ölürümde adına leke sürdürmem, Gururdur namustur bayrak ve sancak, aksada kanım zalimi güldürmem!
    • Ölüm Zorların Zoru, Yaşamak Ondan da Zor!
    • Evdeki hesabımız bile çarşıya uymuyorken, ahiret hesabımızın vay haline.
    • Seni affetmek hayatımın en büyük hatasıydı. Nerden bilebilirdimki. Katilini affedersen seni yine öldüreceğini..
    • Kendini dünyalar kadar değerli zannedenlere kısa bir not; Dünya beş para etmiyor..
    • Öz anne-babasını huzurevine gönderip, evde kedi köpek besleyen insanların olduğu bir ülkede yaşıyoruz...!
    • Öyle Ucuz Değil Gül Koklamak... Gül Tutan Ele Diken Batmalı... Bir Aşka Gönül Veren O Aşkın Kapısında Yatmalı!
    • Kişiye göre davranacaksın, küçükle küçük olacaksın hatta; Ama seviyesizin seviyesine inecek kadar düşmeyeceksin hayatta..
    • Ne başını kapat, altını göster; ne altını kapat, üstünü göster. Hepsini kapat, İMANINI göster.
    • Her kahkahanda Allah'a teşekkür etmiyorsan, Neden her ağladığında O'na kızıyorsun?
    • Ağaçtan Düşen Yaprak Nasıl Kurumaya Mahkumsa; Gönülden Düşen İnsan da 'Unutulmaya Mahkumdur.
    • Kula kulluk etme ! Unutma ki sen de kulsun. Ve gerektiğinden fazla önem verme ! Yoksa, unutulursun.
    • İnsanın sevdiğini kaybetmesi, dişini kaybetmesi kadar ilginçtir. 'Acısını o an yaşar, yokluğunu ömür boyu.
    • Gökler ağlıyor, biz ağlamışız çok mu ? Bize Yobaz Diyorlar, Haberin Yok mu ?
    • Kimileri vardır aşkın en yücesine layıktır. Kimileri vardır aşkın en yücesini versen de, aşağılıktır.
    • Kadın Mezarlığa Girerken Başını Kapıyor, Dışarı Çıkarken Açıyor, Ölüye Karşı Kapayıp, Diriye Karşı Açmak Akıl Almaz.
    • Soruldu mu ne bilirsin diye;"Haddimi bilirim" Soruldu mu ne istersin diye; "Haddimi bilir, hakkımı isterim" demeli...
    • Ömrün ilk yarısı; İkinci yarısını beklemekle, İkinci yarısı da; İlk yarısının hasretiyle geçer.
    • Aldığımız nefesi bile geri veriyorsak, hiçbir şey bizim değil.
    • Sonunda 'eyvah' diyeceğin şeylere, başında 'eyvallah' deme. Pişman ol fakat pişman ölme.
    • Dün geçti bugünü düşünüyorum, yarın var mı? Gençliğine güvenme, ölenler hep ihtiyar mı?
    • Af var diye işlenen suçtan vicdan burkulur; Affı sigortalayan hayâsızdan korkulur...
    • Ayağın taşa takıldığında "Allah kahretsin" bile dememelisin, Dua etmelisin ki taşa takılan bi ayağın var...
    • Camiye dikey olarak gel, yatay olarak zaten geleceksin!.
    • Benim istediğimi Allah istemiyorsa, konu kapanmıştır.
    • Payımıza Sükût Düştüğünden Beridir, Kalbimizin Sesini Daha Bir Güzel Duyar Olduk.
    • Dünya Güzel Olsaydı, Doğarken Ağlamazdık... Yaşarken Temiz Kalsaydık Ölünce Yıkanmazdık.
    • Helal ile beslersen çocuğunu Hürmet ile öder borcunu, Haram ile beslersen o'nu Hakaret ile öder borcunu.
    • Cevabımın şiddetinden susuyorum!
    • Öyle insanlar vardır ki; Lağıma düşseler, lağımı kirletirler.
    • Dinde zorlama yoktur, insan özgürdür elbette! İsteyen bu dünyada pişer, isteyen ahirette!
    • Hayatin çilesine tahammül gerek, degil miki sefa ile cefa müşterek? sizce ağlamak icin göz yaşı mi gerek? bazen dertliler de ağlar ama gülerek...
    • Eğer tadını bilirseniz ekmeği paylaşmak ekmekten dehe lezzetlidir.
    • Felsefe; çürük cevizlerle dolu bir denizde sağlam cevizi aramaktır.
    • Hayat dediğin Allah (c.c.) için değilse, Ne çıkar hayat önünde eğilse.
    • Ben bir garip insanım..Ne tahtım var,ne tacım..Tut elimden ALLAH'ım..Yalnız Sana muhtacım.
    • Haram kazanılan aş, aşdan sayılmaz...Hak için akmayan yaş, yaşdan ayılmaz. Kişi, başım var diye övünmesin;Secdeye varmayan baş, baştan sayılmaz.
    • Biz; Ayakları Şişene Kadar Namaz Kılan Peygamberin, Gözleri Şişene Kadar Uyuyan Ümmetiyiz.
    • Nöbet sende diye aldanma sakın, Zannetme bakidir devranın senin! Bir gün bizim köye yolun düşerse, Boynuna asılır fermanın senin!
    • Ne gelirse başımıza Hakk'tandır; fakat geliş sebebi, Hakk'tan ayrılmaktandır.
    • Bir kişinin herkes, herkesin de bir kişi olduğu hakikati İslâmındır.
    • Salaklık bulaşıcıdır.
    • Şimdi Fatih kalksa mezarından ne ben onu tanırım ne o beni tanır.. Ama İstanbul'u Bizanslılar almış deyip tekrar savaşır.
    • Bizler açlıkdan karnına taş bağlayan Peygamberin , doymak bilmeyen ümmetiyiz .
    • Örtü, şuuruyla takılmadığında da Allah katında bir değeri olsaydı, Cennetin baş köşesine rahibeler otururdu..
    • Nazım benim cezaevi arkadaşımdı,düşüncelerimiz farklı olsada.
    • Ölümüz Dirimiz.. Her Gün Birimiz.. Bir Gün Hepimiz.. HAKK'a Gideceğiz...
    • Bin "günahın" olsa da bana, bir "gün ah'ım" yok sana...
    • Benim idealimdeki rejim olsa, seni astırırdım. Sonra ise mezarını türbe yaptırırdım. (Nazım Hikmet'e.)
    • Ben ve nazım herzaman kavga etmiştiriz ama biz hapishanede birbirimize ekmek vermiş insanlarız ey benim düşümdekiler nazım sevin demiyorum ama saygı duyun onun kadar türkiye sevdalısı yoktur.
    • Bir tohumda ; gövdesi, dalları, yaprakları ve meyvesiyle bütün bir ağaç gizlidir.
    • Tövbe Kapısı Açık Dediysek,Yeni Günahlara Koşman mı Gerek ?
    • Halbuki MÜSLÜMANLIK, zor içinde en kolay; pahalılık içinde de bedava kurtuluş çâresidir.
    • Sustum ! Birikti Yanaklarıma Alfabe.. Ya İlahi Ya Rab Sükutumu En Güzel Duam Eyle

Açtığınız sayfa gerçekten çok önemliydi.Faydalı olacak kanaatindeyim.Sayfanın tanıtımını Facebookta yaptık.Ara ara da yaparsak üye sayısında artış olacaktır,inşAllah.

''ebkem'' adlı üyenin yollamış olduğu sözler kısmında ki bazı sözler Üstad'a ait.Ben bir ön eleme yaptım .Yukarıda alıntı kısmındakilerin Üstad'a ait olmadıkları gayet açık ve net.Okuduğum hiçbir kitabında bu tarz sözler bulunmuyor.Tabiki yinede diğer arkadaşların fikirlerini de bekliyoruz.

• Like 3

Affınıza sığınıyorum fakat;

"İşaret Bekliyorum, Yağız Atım Eğerli, Sorarsalar Yanarım, Ne Getirdin değerli ?" Üstad'a aittir. Bakınız

YAĞIZ AT

İşaret bekliyorum, yağız atım eyerli;
Yanarım sorarlarsa ne getirdin değerli?

(1980)

http://www.n-f-k.com/siirler/yagiz-at

Bu gözüme çarptı da. Verilen emekler için teşekkürler.

ORUÇ

Sanma oruç, bu akşam tıklım tıklım ye diye;
Bu akşam, yarın oruç tutabilmek için ye.

(1974)

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?/topic/4063-oruc/

Bir de BEKLEYEN şiirinden

ölürsün kapanır yollar geriye
ben mezarla sırdaş olur beklerim
varılmaz hayale işaret diye
toprağında bir taş olur beklerim

Yukarıda kıta söz şeklinde geçmiş. O da Üstad'a aittir.

Ayrıca "Kadın ; Hristiyanlıkta yol kesici bir engel, islamda ise yol açıcı bir kanattır."

"İhya etmek için ne kadar ilim lazımsa imha için de o kadar cehalet kafidir..."

"Biz BİZE Gerici Diyenlere Ancak DEH Demek İçin Gerideyiz .."

"Son günüm yaklaştı görünesiye, Kalmadı bir adım yol ileriye; Yüzünü görmeden ölürsem diye, Üzülmekteyim ben, üzülmekteyim."

Son günüm yaklaştı görünesiye,
Kalmadı bir adım yol ileriye:
Yüzünü görmeden ölürsem diye,
Üzülmekteyim ben, üzülmekteyim.

(N-F-K/1924)

http://www.n-f-k.com/nfkforum/index.php?/topic/673-anneme-mektup/

"Varsın, bugün bir acı duymasın gözyaşımdan; Bana rahat bir döşek serince yerin altı, Bilirim, kalkmayacak, bir yâr gibi başımdan..."

KALDIRIMLAR 3

Varsın, bugün bir acı duymasın gözyaşımdan;
Bana rahat bir döşek serince yerin altı,
Bilirim, kalkmayacak, bir yâr gibi başımdan…

(1927)

http://www.n-f-k.com/siirler/kaldirimlar-3

Bunlar benim farkına vardıklarım. Arada güme gütmesin, dikkatten kaçmış olmalı. Yetkin arkadaşlar da biraz vakit ayırırlarsa bu tasnif önemli.

Biraz dağınık oldu ama :)

• Like 2

Uyarılar ve düzenlemeler doğrultusunda mesajda düzeltme yaptım.İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkürler.Yetkin arkadaşlar tarafından tekrar değerlendirme yapılması güzel olacak.

• Like 1

Sosyal medyada NFK imzası ile dolanan "Yılbaşı, Noel, Fişek; Yeryüzünde Özgürlük Diye Tepinir Eşek..!" sözü üstada ait değildir. Üstada ait olan beyit ise aşağıdadır.

HÜRRİYET

Hürriyet hokkabazlık, gökte havai fişek;
Toprakta da hürriyet diye tepinir eşek…

(1974)

Bu söz de Üstad'a ait değildir.

Ne başını kapat, altını göster.

Ne altını kapat, üstünü göster.

Hepsini kapat imanını göster.

Hergün yenileri ekleniyor maalesef.

Aşağıdaki sözleri bir yerlerden gözü ısıran var mı? Kaynak göstermek mümkün mü? Sosyal medyada üstad imzası ile paylaşılıyorlar. Aralarında sıkletsizlikleri sırıtan sözler gayet aşikar olsa da, katiyyet açısından "üstada aittir / değildir" sınıflandırmasını yönetim yapabilir mi?

Yenileri ve önceden gündeme getirdiklerimi bu mesajda topladım. Şüpheli olup çokça paylaşılanları rastgeldikçe burada paylaşacağım inşallah.

- "Kadın Mezarlığa Girerken Başını Kapıyor, Dışarı Çıkarken Açıyor, Ölüye Karşı Kapayıp, Diriye Karşı Açmak Akıl Almaz."

- "Bu ülkede biri size; çağdışı, yobaz, gerici, eski kafalı, deli, aşırıcı diyorsa emin olun ki doğru yoldasınız."

-"Moda, Cehennemde bir oda.."

- "Arsızlığa cesaret, zinaya aşk dediler. Bir neslin ahlakını, işte böyle yediler!"

- “Geminin tek kaptanı olur, gerisi mürettebattır. Kalbin de tek sahibi olur, gerisi teferruattır…”

- "Her kahkahanda Allah'a teşekkür etmiyorsan, Neden her ağladığında O'na kızıyorsun?"

- "Çok sıkıldıysan hayattan, bir mezarlığa git. Ölüler iyi bilir ; Yaşamak güzeldir."

- "Herşeyin İlacı Zaman Diyenler... Bir de Bu Kelimeyi Tersten Okumayı Deneseler..."

- "Tanrı sizi korusun, bizi Allah korur."

-"Denildi mi bir yerin adına "Türk" beldesi, Gözüm al bayrak arar,kulağım ezan sesi..."

-"Ben Konuşmaktan Değil, Dinlemekten yoruldum"

____

Önceden gündeme getirdiklerim:

- "Sakın ola köprüyü geçinceye kadar ayıya dayı deme, olurya tam yarı yolda köprü yıkılıverir. Öteki tarafa ayının yeğeni olarak gidersin."

- "İki Çeşit İnsan Vardır ! Zaman Geçtikçe Hatalarıyla Yüzleşen, Zaman Geçtikce Yüzsüzleşen !"

- "Başörtüsü Bilime Engelmiş.! Siz Uzaya Mekik Gönderdiniz de, Başörtüsüne mi Takıldı?"

- "Dünyada bin yıllık tarihi silinen ve o günü bayram olarak kutlayan başka bir millet daha yoktur."

- "Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım"

- "Aldığımız nefesi bile geri veriyorsak, hiçbir şey bizim değil"

- "Var mı Allah'tan yukarı, kabirden aşağı..?
Toparlan ruhum gidiyoruz; sen yukarı, ben aşağı..!"

- "Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım" sözünün üstada ait olmadığı iddia edilmişti fakat Mirzabeyoğlu Necip Fazıl'la Başbaşa'da üstadın ağzından şöyle naklediyor:

...
Büyük Fransız romancısı Balzak'ın bir sözü var ki bayılırım; "Devler gibi eser vermek için, burjuvalar gibi çalışmalı" der... Biz daha doğrusunu şöyle ifadelendirebiliriz; "Devler gibi eser vermek için, karıncalar gibi çalışmalı!" (syf 66)

"Büyük Doğu Gençliği" isimli 10.000 küsur takipçisi olan facebook sayfası, üstad imzası ile -kim bilir kaç zamandır- bir yığın uyduruk söz paylaşıyor.

Deryadan inciler...

539666_454573537954943_569276529_n.jpg

Sinirlerinize hakim olabilecekseniz buyrun diğerlerine de bir göz atın, 800 küsur resim paylaşılmış: https://www.facebook.com/buyukdogugencligi/photos_stream

Bu asılsız sözler nasıl yayılıyor diyoruz, işte böyle yayılıyor! Şu kadar takipçisi olan bir sayfa NFK imzası ile bu paylaşımı yapınca yüzlerce kişi her biri yüzer kişiyle bir anda paylaşmaya başlıyor..

Sayfa yöneticilerinin uyarılması gerekiyor.

• Like 1

Üstadın kesin olarak bildiğim sözleri ve şiirleri;

-Ne İran'ı örnek bil, ne Libya'yı, ne Fas'ı ! Gereken petrol değil, gerçek İslâm kafası (Öfke ve Hiciv)

-Sordular: Adresi ne? Çeşmeye karşı, dedim;

"Çanakkale içinde aynalı çarşı" dedim. (Çile)

-Harcadınız İslam'ı, yerde sürüklediniz!

Yıkıldınız ve suçu kadere yüklediniz! (Öfke ve Hiciv)

-İçimizde bu kadar perişan hâle getirilmeseydik;

Dışımızda bu kadar hürmetsizliğe uğramayacaktık...

-Sabır çekilen şeyi duymamak değil, ona dayanmayı bilmektir.

-Gel beriye, kurtuluş ordusunun tuğu ol!

Hürriyet mi dileğin, Allahın tuttuğu ol!

bu iş çok kapsamlı bir araştırma ister, burada Üstadın olduğunu bildiğim ancak emin olamadıklarım da var. herkes kesin bildiklerini yazarsa liste bayağı bir ayıklanır.

• Like 1

"-Haram kazanılan aş, aştan sayılmaz.

Hak için akmayan yaş,yaştan sayılmaz.
Kişi başım var diye övünmesin;
Secdeye varmayan baş, baştan sayılmaz"

-Kafire karşı ELİF gibi dimdik ,ALLAH'a karşı VAV gibi eğilirim

.-Kadın Olmak ” Her erkekte bir parça bırakmak değil,bir erkekte bütün olabilmektir.”" Erkek Olmak” Mükemmelliğini bir çok kadında ispat etmek değil,tek bir kadına mükemmeli yaşatabilmektir.

birincisi üstadın uslubuna sahip olmadığı, ikincisi sanat değeri olmayan yavan ve yarım bir söz olduğu, üçüncüsü ise reklam ağzı koktuğu ve neredeyse üstadın vefatından sonra ortaya çıkmış diyebileceğimiz bir usluba sahip olduğu için %99.99 üstadın değildir.

-Siz hiç bir sarrafın bağırdığını duydunuz mu? Kıymetli malı olanlar bağırmaz. Domatesçi, biberci bağırır da kuyumcu bağırmaz. Eskici bağırır ama antikacı bağırmaz. İnsan bağırırken düşünemez. Düşünemeyenler ise hep kavga içindedir. Popçular, folkçular boğazlarını patlatana kadar bağırıp duruyor. Ama Dede Efendi'yi okuyanlar bağırmıyor..."

Bu paragrafı üstadın kitaplarından birinde okuduğumu hatırlıyorum.Ama nedense bir türlü bulamıyorum.

selamun aleykum

bu konuyla ilgili mütereddid isimli arkadaşımız bir facebook sayfası açmıştır.üstada ait olmadığı kesinleşen sözleri o sayfadan paylaşıyoruz.facebook adresi olanlar o listeyi ve oradaki paylaşımları belli aralıklarla zaman tünellerinde paylaşırlarsa faydalı olur inşaallah.bir de internette gördükleri şüpheli sözleri mesaj yoluyla bize bildirmelerini rica ediyoruz.

üstada ait olmayan sözler sayfası

Guest Ziyaretçi

"Dünyada bin yıllık tarihi silinen ve o günü bayram olarak kutlayan başka bir millet daha yoktur."

Bu söz üstada mı ait?

bu söz bana aittir.. ilk olarak 29 ekim 2012 tarihinde söyledim..!! N.F.K adında bir sayfam var orda paylaştım diğer sayfalarda bunu necip fazılın mış diye paylaştılar...!!! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=241058809383854&set=a.241058859383849.1073741827.241058212717247&type=1&theater

bu söz bana aittir.. ilk olarak 29 ekim 2012 tarihinde söyledim..!! N.F.K adında bir sayfam var orda paylaştım diğer sayfalarda bunu necip fazılın mış diye paylaştılar...!!! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=241058809383854&set=a.241058859383849.1073741827.241058212717247&type=1&theater

İlk olarak, sayfanızın adresini ve paylaşımınızın linkini gönderebilir misiniz?

İkinci olarak, acaba neden N.F.K adlı bir sayfada kendi sözlerinizi paylaşıyorsunuz?

Bu tür asılsız sözlerin yayılmasının en büyük sebebi, onbinlerce-yüzbinlerce takipçisi olan üstad adına açılmış facebook ve twitter sayfalarıdır. Lütfen sayfanızdaki geçmiş ve gelecek paylaşımları, yüklendiğiniz mesuliyetin şuurunda süzgeçten geçiriniz.

• Like 2

"Büyük Doğu Gençliği" isimli 10.000 küsur takipçisi olan facebook sayfası, üstad imzası ile -kim bilir kaç zamandır- bir yığın uyduruk söz paylaşıyor.

Deryadan inciler...

539666_454573537954943_569276529_n.jpg

Sinirlerinize hakim olabilecekseniz buyrun diğerlerine de bir göz atın, 800 küsur resim paylaşılmış: https://www.facebook.com/buyukdogugencligi/photos_stream

Bu asılsız sözler nasıl yayılıyor diyoruz, işte böyle yayılıyor! Şu kadar takipçisi olan bir sayfa NFK imzası ile bu paylaşımı yapınca yüzlerce kişi her biri yüzer kişiyle bir anda paylaşmaya başlıyor..

Sayfa yöneticilerinin uyarılması gerekiyor.

bu insanlar dahi bu falsoyu yapabiliyorlarsa başkaları neler yapmazki ! bize düşen nedir ? bilemiyorum , yahut bireysel tepkide kaale alınırmıyız onuda bilmiyorum ama, ciddi manada üzerinde durulması gereken bi konu {800 rakamı... dondum kaldım abi }

"ÜSTADA Sormuşlar...AŞK'la SEVDA Arasındaki Fark Nedir...? Üstad Cevap Vermiş AŞK Hevesin Bitene Kadar... SEVDA Nefesin Yetene Kadar."

Guest Muhammed

Merhabalar;
Bu söz de Üstad'a mı ait?

Müziği kısmaya üşendiğiniz EZAN'ı şimdi dört gözle bekliyorsunuz.