Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Horanta

Türkistan Bd Hareketi Mücâhidleri Bir Kasabayı Ele Geçirdi

Recommended Posts

haberin ciddiyet boyutu ne ölçüdedir?

hangi amaç için? hangi kasaba ele geçirildi? hedef nedir?

sabur_beg_taza_din_06.jpg

Tacikistan'ın Jergital şehrindeki mücahid gönüldaşlara mücadeleleri ile ilgili, fotograf, basın haberleri ve diğer belge ve görüntü kayıtları göndermelerini rica ettik.Bölge şimdi çok karışık ve Tacik Ordusu tarafından çembere alınmış halde, giriş-çıkış yasak.

Dün saldırıya uğradım.Biz, ALi Osman ZOR'u haksız yere iade ettiğine dair Kırgız ve Türk hükümetlerine dava açacaktık.Bugün Saburbey hukuki hazırlıklara başladı.Ben bugünden itibaren Kumandan Salih Mirzabeyoğlu ve Ali Osman Bey'in özgürlüğü için açlık grevine başladım.Partilere ve basına bilgi verdik.Kırgız ve Türk hükümeti haksız oldukları sistemleri devletlerinde uyguluyorlar.Bu sistemin kurbanı olan Aysulu Hanım'ın ailesi (Hz.Ali Efendimizden kalan ve evliyanın kendisine verdiği haritayı vermediği için) kış ortasında ailesini kovuyorlar.Daha önce yazmıştım.Devlet içinde istedikleri adamı öldürüyorlar ve kimse ses çıkaramıyor.Kırgız milletinin örfü adetine göre misafirini korumak kutsal borçtur.Şimdi Ali Osman Bey'e ihanet ettiler, bu haksızlık ve diğer cinayetler için dünya görsün açlık grevine başladım.Dünkü saldırıdan sonra (göğüs kafesine darbe aldım) kalbimde ağrılar var.Açlık grevinde sonuna kadar gideceğim.

Dualarınızı eksik etmeyin..Allahu Ekber...

Abdulbaki DilMurat

Baran Orta Asya-Türkistan Temsilcisi

Elhamdülillah!

Allah mücahidlerinin imanını korusun, kalemlerini ve kılıçlarını aynı hedefe çevirsin!

Amin...