Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
mütereddid

İşi Vaktinden Çok Olanlar Konferansı

Recommended Posts

Üstad söz konusu olunca akan sular durur ama bu adama da biraz ifritim şahsen. Bilmem ki gidilir mi gidilmez mi, hem hava şartları ne der? Durun bakalım inşallah bir gözden geçirmem ilazım. Yer iz bilmem pek. Hem bu dokuyla pek uyuşmayacağız gibi. Olsun muhterem İslamoğlu da gözümün irisinden geçmiş ama zatımda yer bulamamış insandır. Neyse mecrayı kaydırmaya gerek yok. Sağolasın kardeş bildirdiğiniz için. En azından böyle çalışmaların yapılmakta olduğunu bilmek güzel.

• Like 1

Çalışıyorlar, koşturuyorlar. Çalışana gıpta ediyor insan. Evet bu tabir de güzel. Tarzları, tabirleri hoş, takdir edilesi. En azından benim gibi sözü vaktinden çok olan birisine, işleri vaktinden çok olanların çabaları, faaliyetleri hoş geliyor.

Azıcık göz gezdirdiğinizde sitelerine, gıpta etmez mi insan? Buyrunuz bu da facebook sayfaları: tıklayınız

• Like 1

Gitmek ve takip etmek gerekir.Her sosyal çevrenin Üstad a bakış açılarını kavramak açısındanda önemli.

Konferansı izlemedim ancak bu adamın aynı isimde 4lük seri halinde hazırlanmış bir kitap seti var.

Şöyle özel kapında cicili bicili bişey. Epeydir kitaplığımda beklemedeydi. Geçen bu başlığıda gördükten sonra içlerinden birini okuyayım dedim. İçindekiler kısmını karıştırırken 3. ciltte İmam-ı Rabbani ile ilgili kısım dikkatimi çekti. Bende 3. cildi çekip aldım. Kitap başlık başlık işi vaktinden çok olanları ele alıyor. İçlerinde hiç duymadığım isimleri büyük islam alimi şeklinde takdim etmesini kendi eksikliğim telakki ettim...

Ancak;

İ. Rabbani Hz. ile ilgili kısmın sonunda işi evvela vahdeti vücut'u tenkit ederek Teymiyye'ye bağladıktan sonra ağzım bir karış açık kaldı desem abartmış olmam. Ayrı bir başlıkta ele alsa onada işi vaktinden çok dese bu kadar ağrıma gitmezdi billahi. Adam gayet acemi birkaç ayak oyunuyla o mübarek için ayırdığı başlıkta Teymiyye propagandası yapıyor.

Pes!..