Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
MÜNZEVİ

12 Yıllık Zorunlu Eğitimin Getireceği Sakınca Ve Zararlar..

Recommended Posts

kadın da ilimle meşgul olur ancak kadın ilmi kocasından ve evlenmesi haram olan erkeklerden alır.kadını eğitmek kocasının babasının ve erkek kardeşlerinin görevidir.

murad ilimse bu yeterlidir

Arkadaşlar bu konuyla ilgili bir şeyler olduğunu zaten tahmin ediyordum.Ama bu kadarını beklemiyordum.Tazir ve diğer kesintisiz eğitimi sakıncalı bulan arkadaşlarımın dikkatini çekeceğini düşünüyorum.

http://www.endeli.co...hp?gazete=posta

kadın da ilimle meşgul olur ancak kadın ilmi kocasından ve evlenmesi haram olan erkeklerden alır.kadını eğitmek kocasının babasının ve erkek kardeşlerinin görevidir.

murad ilimse bu yeterlidir

Arkadaşım bu konuda size katılmıyorum.Menfi ilim de müsbet ilim de mutlaka olmalı.

Anayasayı bir insan bedeni olarak tasavvur edersek ve bu bedenin de her azasının adeta kangren olduğu farzedilirse, siz bu bedeni bir hamlede şifaya kavuşturamazsınız. Ulvi yada süfli her oluş mekanizması, zamana, bir takım hikmetlerin ve tecellilerin vuku bulmasına bağlıdır. Buz kütlesini önce eritir sonra kaynatırsınız. Yoksa buzun buharlaşması nasıl mümkündür? Yıllarca aynı mantalite ile yönetilmiş, yanlışı doğru o doğruyuda tabu haline getirerek zihinlere kazımış bir anlayışın mahsulü olan bu eğitim sisteminin yıkılması ve yerine yenisinin ikame edilmesi kolay iş değildir. Toplum hassasiyeti de göz önünde bulundurulmalıdır. Mahalle baskısı kepazeliğinin ayyuka çıktığı dönemler hala hafızamızdaki yerini korumaktadır. Keza yönetimin İkinci devresinde türban serbestiyeti daha gündeme gelmezden evvel kimlerin ülkede felaket tellağı yaptığı, kimlerin hükümeti tefe koyup çaldığı, aşağıladığı dün gibi hatırımızda. Gelişmelere istinaden hüsn-ü zannımızı daima muhafaza ederken bu devasa engellerin kademeli olarak aşılacağı kanaatini taşıyor, yapılan icraatlerin gelecekte yapılması planlanan işlere zemin hazırladığına inanıyoruz.

Allah'a binlerce kez şükürler olsun ki, bu tasarı ile birlikte Kuran-ı Kerim seçmeli dersler arasına alındı. 29 Mart 2012 tabularla ruh ve menaviyat dünyasını çöktürmeye çalışan zihniyetin teorileri bir kez daha elimizin tersiyle ittik. Bence objektif bakalım, güzel günler göreceğiz inşallah.

Tabikide ilk etablarda uygulamalarda sıkıntı olabilir. Fakat sistem düzene girdiği zaman Kuran-ı Kerim'i evimizin en güzel köşesinde, haşa bir tarihi eser kıymetinde öte geçmeyen hürmetimizi artıracak, okuyacak, anlayacak ve bu minvalde hayatı içtimaiyesini şekillendirecek, Ahmetler, Mehmetler, Hasanlar, Ayşeler, Fatmalar göreceğiz inşallah.